ترفندهای تلگرام؛ روش مخفی کردن شماره و رمز گذاشتن برای تلگرام

ترفندهای تلگرام؛ روش مخفی کردن شماره و رمز گذاشتن برای تلگرام مجموعه ای از بهترین ترفندهای تلگرام، از جمله مخفی کردن شماره تلگرام، ذخیره نشدن عکس تلگرام در گالری تلفن، رمز گذاشتن روی تلگرام و ... را در این مطلب سلام دنیا، به زبانی ساده و تصویری گردآوری کردیم.

اگر به ارتباطات ایمن و بی خطر علاقه مند هستید، احتمالاً نام تلگرام، پیام رسان مبتنی بر ابر و سرویس VOIP را شنیده اید. تلگرام به کاربران این امکان را می دهد تا به صورت ناشناس پیام، عکس ، ویدئو ، فایل صوتی و سایر فایل ها را ارسال کنند. اگر می‌خواهید با مخفی کردن شماره تلگرام از ناشناس بودن خود در این فضا اطمینان یابید، این مقاله از سایت سلام دنیا را از دست ندهید. همچنین می توانید روش رمز گذاشتن برای تلگرام و پاک کردن خودکار پیام ها را نیز در این مطلب بیاموزید.

دانلود تلگرام برای اندروید و ویندوز

اهمیت مخفی کردن شماره تلگرام

با وجود اینکه سازندگان این برنامه ها از امنیت آنها خبر می‌دهند، اما تلگرام یک برنامه ارتباطی منحصرا ایمن نیست. پیام‌ها فقط در سمت سرویس گیرنده رمزگذاری می‌شوند و کارشناسان رمزنگاری این سبک از ساختار امنیتی برنامه را نقد کرده اند. به عنوان مثال، تمام مخاطبین و پیام ها همراه با کلیدهای رمزگشایی آنها ذخیره می شوند و برنامه هیچ رمزگذاری انتهایی برای پیام‌ها ندارد. همچنین، نشان داده شده است که پروتکل رمزگذاری سفارشی تلگرام دارای مشکلات امنیتی و مشکلات ایمنی قابل توجهی است.

به همین دلایل، بسیاری از کاربران هنوز پیام خود را از طریق تلگرام ارسال می‌کنند و می خواهند هنگام استفاده از این سرویس، نام خود را گمنام کنند(به صورت ناشناس پیام بفرستند). به طور خاص، بسیاری از افراد تمایل به استفاده از تلگرام و پنهان کردن شماره ی خود را دارند. این مقاله شما را در چگونگی انجام چنین کارهایی راهنمایی خواهد کرد.

عدم نمایش شماره تلفن در تلگرام

هنگام ثبت نام (sign up) در تلگرام، باید به برنامه اجازه برقراری و دریافت تماس با تلفن خود و نیز شماره تلفن خود را به برنامه بدهید. متأسفانه، اگر می‌خواهید که با تلفن اصلی خود در تلگرام ثبت نام کنید، باید این اطلاعات را به برنامه بدهید.

با این حال، تلگرام از شماره برای برقراری ارتباط با شما استفاده نمی‌کند و این شماره را با سایر کاربران به اشتراک نمی گذارد. نام کاربری در حساب شما رمز شناسایی شما برای سرویس می شود.

سایر کاربران تلگرام تنها در صورتی می توانند شماره تلفن شما را ببینند که شماره تلفن شما در آن تلفن ذخیره شده باشد و یا اینکه مخاطبین خود را با تلگرام همگام‌سازی کرده باشید. این شامل دوستان، همه افراد در لیست مخاطب های شما و هر کسی است که مایل هستید شماره تلفن خود را با او به اشتراک بگذارید می‌شود.


حتما بخوانید: آموزش ساخت ربات تلگرام بدون برنامه نویسی


تا زمانی که شماره شخص را به مخاطبین تلفن خود اضافه نکنید، تنها چیزی که از او می‌بیند نام کاربری تلگرام شما است. با این وجود راهی وجود دارد که شما می‌توانید شماره تلفن خود را در تلگرام مخفی کنید. برای انجام آن، این مراحل را دنبال کند:

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام 

1. تلگرام را باز کنید و روی Settings واقع در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید(کلیک کنید)

مخفی کردن شماره تلگرام

2. روی Privacy and Security ضربه بزنید

آموزش مخفی کردن شماره تلگرام

3. روی Phone number ضربه بزنید

نحوه مخفی کردن شماره تلگرام

4. یا روی My Contacts ضربه بزنید(مخاطبین شماره تلفن شما را می بینند) یا روی Nobody (کسی شماره تلفن شما را نمی بیند)


حتما بخوانید: آموزش ساخت استیکر متحرک [گیف] تلگرام 


چطور شماره تلگرام دیده نمیشود

این کار باعث می شود تا کسی از طریق برنامه نتواند شماره تلفن شما را ببیند.به یاد داشته باشید که شماره تلفن شما همچنان به حساب شما پیوست و ضمیمه خواهد شد.

نکات بیشتر درباره حریم خصوصی در تلگرام

تلگرام سعی در حفظ حریم خصوصی شما در داخل برنامه را دارد. پیام‌ها در دستگاه شما ذخیره می شوند، نه در سرورهای تلگرام .

چگونه در تلگرام ناشناس بمانیم

وقتی پیامی حذف می شود، می تواند برای هر دو طرف حذف شود - بنابراین می توانید آنچه را شخص دیگر در چت می بیند را کنترل کنید.

در اینجا چند روش برای امنیت بیشتر تلگرام آورده شده است.

پاک شدن خودکار پیام‌ها در تلگرام (Self-destructing chats)

تلگرام دارای ویژگی Secret Chat است که از رمزگذاری end-to-end استفاده می کند و در یک زمان از پیش تعیین شده خود را از بین می رود. برای این چت ها باید تایمر تعیین کنید، اما جدا از این، روند به صورت خودکار انجام می شود. برای آن چت هایی که هرگز نمی خواهید پیدا و اشکار شوند، این یک ویژگی بسیار جالب و باحال است. 

پاک شدن خودکار پیام تلگرام

1. یک secret chat در تلگرام باز کنید


حتما بخوانید: آموزش تصویری پاک کردن اکانت تلگرام


پاک شدن خودکار چت تلگرام

2. نماد منوی سه نقطه را انتخاب کنید

پاک شدن سکرت چت

3. Set self-destruction timer را انتخاب کرده و یک زمان را تعیین کنید

خود تخریب در تلگرام

پس از شروع تایمر، تمام پیام های آن جلسه از چت با تمام شدن تایمر حذف خواهند شد. علاوه بر این، تلگرام در صفحه چت مخفی، عملکرد اسکرین شات گوشی هوشمند شما را غیرفعال می کند و یک لایه امنیتی دیگر نیز اضافه می کند.

عکسهای اسکرین شات را از گالری تلفن خود مخفی کنید

اگر نمی خواهید عکس های صفحه نمایش تلگرام شما در گالری رسانه تلفن شما نشان داده شود، می توانید آنها را پنهان کنید.


حتما بخوانید: آموزش ساخت شماره مجازی تلگرام رایگان


مخفی کردن عکس های اسکرین شات تلگرام در Android:

1. Settings تلگرام را انتخاب کنید

پنهان کردن عکس تلگرام

2. روی Chat Settings ضربه بزنید

عدم ذخیره عکس تلگرام

3. نشانگر گزینه Save to gallery را در حال خاموش قرار دهید

عدم ذخیره عکس در تلگرام

مخفی کردن عکس های اسکرین شات تلگرام در آیفون (iOS):

1. Settings app را باز کنید

2. Privacy and Photos را انتخاب کنید

3. گزینه “Telegram” را به حالت خاموش تغییر دهید.

حالا شما می‌توانید عکس‌ها را همچنان از داخل تلگرام مشاهده کنید، اما از هیچ جای دیگر تلفن همراه شما دیگر قابل مشاهده نخواهد بود.

چگونه تلگرام را قفل کنیم (رمز گذاشتن برای تلگرام )

اگر دیگران به تلفن شما دسترسی دارند و شما می خواهید حریم خصوصی خود را حفظ کنید، می توانید برای تلگرام رمز عبور تعیین کنید. این برنامه را قفل می کند و باعث می شود هر کس دیگری نتواند از برنامه استفاده کند یا آن را مشاهده کند ، مگر اینکه آنها از کد عبور شما مطلع باشند.

1. تلگرام را باز کنید و روی Settings ضربه بزنید

رمز گذاشتن روی تلگرام

2. روی Privacy and Security ضربه بزنید

چطور روی تلگرام رمز بگذاریم

3. روی Passcode Lock ضربه بزنید، سپس Passcode را روشن کنید

آموزش رمز گذاشتن برای تلگرام

4. در صورت درخواست، رمز عبور خود را وارد کرده و دوباره نیز وارد کنید.

برنامه قفل تلگرام

از این پس، هنگام باز کردن تلگرام، باید پین خود را وارد کنید. مطمئن شوید که پین ​​خود را به فراموش نمی‌کنید یا آن را در مکانی امن ذخیره می کنید، زیرا این تنها راه دسترسی به حساب تلگرام شماست.

پنهان کردن آخرین زمان آنلاین بودن برای مخاطبین انتخاب شده در تلگرام

همانطور که احتمالاً می دانید ، تلگرام آخرین ساعت بازدید را که از این برنامه استفاده کرده اید را به دیگران نشان می دهد.اگر می خواهید که شخصی آن را نبیند یا می خواهید بدون دیده شدن(ساعت انلاین) چت کنید ، این مراحل را دنبال کنید.

1. Settings را در برنامه تلگرام باز کنید

آموزش مخفی کردن لست سین

2. Privacy and Security را انتخاب کنید

مخفی کردن وضعیت آنلاین بودن

3. روی Last Seen & Online ضربه بزنید

نحوه مخفی کردن لست سین

4. یکی از گزینه های Everybody, My Contacts, or Nobody را انتخاب کنید. 

غیر فعال کردن لست سین

سخن آخر

مجموعه ای از بهترین ترفندهای تلگرام، از جمله مخفی کردن شماره تلگرام، ذخیره نشدن عکس تلگرام در گالری تلفن، رمز گذاشتن برای تلگرام و ... را در اینجا به زبانی ساده و تصویری گردآوری کردیم تا به شما در امنیت بخشیدن بیشتر به تلگرام و حفظ حریم خصوصی کمک کرده باشیم. با به اشتراک گذاشتن این پست در سایر شبکه های اجتماعی به حفظ حریم خصوصی دوستان خود کمک کنید. منتظر شنیدن نظرات و ایده های شما در این زمینه نیز هستیم. 


مطالب مرتبط:

پروکسی تلگرام چیست

 رفع ریپورت تلگرام با ایمیل و ربات
 

از
1
رای