روش مخفی کردن فایل زیپ (ZIP) در تصویر و عکس در ویندوز 11 با استگانوگرافی

روش مخفی کردن فایل زیپ (ZIP) در تصویر و عکس در ویندوز 11 با استگانوگرافی نحوه هاید کردن فایل های زیپ در فایل های تصویری؛ روش مخفی کردن فایل ZIP در عکس؛ نحوه دسترسی به فایل های موجود در تصاویر و استفاده از تکنیک استگانوگرافی در ویندوز 10 و 11 را در سلام دنیا بیاموزید.

استگانوگرافی مخفی کردن داده ها (یا اطلاعات به شکل پیام) است. در اصطلاح محاسباتی، این به معنای پنهان کردن داده ها در فایل های جایگزین است. استفاده از تکنیک استگانوگرافی به شما امکان می دهد فایل های مهم (مخفی) ذخیره شده در رایانه شخصی خود را پنهان کنید. در این مطلب سلام دنیا، ما به نحوه هاید کردن فایل های زیپ در فایل های تصویری؛ مخفی کردن فایل زیپ (ZIP) در تصویر؛ نحوه دسترسی به فایل های موجود در تصاویر و استفاده از تکنیک استگانوگرافی در ویندوز 10 و 11 پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

مخفی کردن فایل زیپ (ZIP) در تصویر

1. مخفی کردن فایل زیپ (ZIP) در تصویر با استفاده از Command Prompt

شما می توانید فایل های ZIP را در تصاویر بدون هیچ نرم افزار شخص ثالثی با استفاده از Command Prompt مخفی کنید. این نسبتاً ساده است زیرا شما فقط باید یک فرمان را اجرا کنید. توجه داشته باشید که تصاویری که استفاده می کنید باید با فرمت JPG ، PNG یا GIF باشند.


حتما بخوانید: چگونه فایل زیپ (Rar) را در گوشی باز کنیم


نحوه کار با Command Prompt:

 • ابتدا یک فایل ZIP ایجاد کنید که شامل چند فایل مهم است که باید مخفی شوند. این همان فایل ZIP است که با تصاویر ادغام خواهید کرد.
 • فایل ZIP را به همان پوشه ای که می خواهید ادغام کنید، منتقل کنید. اگر فایل آرشیو ZIP و فایل تصویری که باید ادغام شوند در یک پوشه نباشند، این ترفند کار نخواهد کرد.
 • سپس، کادر جستجو را فعال کنید (از میانبر صفحه کلید Win + S استفاده کنید استفاده کنید).
 • کلمه کلیدی cmd را وارد کنید و با کلیک روی Run as administrator برای آن نتیجه جستجو، Command Prompt را با حقوق مدیریت باز کنید .
 • اکنون دستور cd را وارد کنید تا پوشه حاوی فایل ZIP و تصاویر برای ادغام باز شود. به عنوان مثال، دستور باز کردن پوشه Users به ​​صورت cdUsers خواهد بود.
 • دستور زیر را وارد کرده و Enter را فشار دهید تا فایل ZIP با فایل تصویر ادغام شود.

copy  /B  imagefilename.jpg  + ZIParchivename.zip   newfilename.jpg

شما باید نام فایل را در دستور مثال بالا با نام واقعی جایگزین کنید. اگر نام فایل شما دارای فاصله باشد، دستور کار نخواهد کرد. بنابراین، مطمئن شوید که آرشیو ZIP یا نام فایل تصویری دارای فاصله نیست. 3 فایل در دستور مثال بالا عبارتند از:

 • فایل تصویر اصلی برای ادغام با فایل زیپ: imagefilename.jpg
 • نام فایل زیپ: ZIParchivename.zip
 • فایل تصویری جدیدی که دستور ایجاد می کند: newfilename.jpg

حالا بیایید فایل تصویری تازه ایجاد شده را در همان دایرکتوری بررسی کنیم. با دوبار کلیک کردن روی آن فایل، آن را در نمایشگر تصویر پیش‌فرض شما باز می‌کنید. به نظر نمی رسد که فایل ZIP باشد، اما همچنان می توانید به فایل ZIP ادغام شده از تصویر دسترسی داشته باشید.

نحوه دسترسی به فایل های موجود در تصاویر با استفاده از Command Prompt

 • برای دسترسی به فایل پنهان شده در آن تصویر، نرم افزار 7-Zip را که به صورت رایگان در دسترس است، یکی از بهترین ابزارهای فشرده سازی فایل برای ویندوز، دانلود و نصب کنید.

نحوه مخفی کردن ZIP در فایل های تصویری

 • با استفاده از دستور copy /B ایجاد شده در 7-Zip به پوشه حاوی فایل تصویر جدید بروید . با دوبار کلیک کردن روی آن فایل تصویری، فایل ZIP که ادغام کرده اید باز می شود. سپس می‌توانید با دوبار کلیک کردن روی آن در 7-Zip به تمام محتوای فایل ZIP دسترسی پیدا کنید.

نحوه مخفی کردن ZIP در فایل های تصویری

 • شما می‌توانید با انتخاب فایل تصویر و کلیک بر روی Extract، محتوا را با 7-Zip از فایل استخراج کنید. روی دکمه بیضی کلیک کنید تا پوشه حاوی فایل های استخراج شده را انتخاب کنید. سپس روی OK کلیک کنید تا فشرده سازی ادامه یابد.

نحوه مخفی کردن ZIP در فایل های تصویری

2. مخفی کردن فایل زیپ (ZIP) در تصویر با استفاده از Image Steganography

اگر روش خودکارتری را برای مخفی کردن فایل های ZIP در فایل های تصویری ترجیح می دهید، نرم افزار Image Steganography را در نظر بگیرید. Image Steganography یک نرم افزار رایگان برای ویندوز 11/10 است که به شما امکان می دهد فایل های ZIP را بدون وارد کردن هیچ دستوری در تصاویر جاسازی کنید. در اینجا نحوه مخفی کردن ZIP ها در تصاویر با استفاده از نرم افزار Image Steganography آورده شده است:


حتما بخوانید: چگونه یک فایل را زیپ یا فشرده سازی کنیم؟


 • صفحه Image Steganography را در نرم افزار باز کنید.
 • فایل Image Steganography Setup.exe را دانلود کرده و دوبار کلیک کنید تا پنجره نصب کننده نمایش داده شود.

نحوه مخفی کردن ZIP در فایل های تصویری

 • Yes را انتخاب کنید وقتی از شما خواسته شد که تصویر Steganography را شروع کنید، پوشه حاوی آرشیو ZIP و فایل های تصویری را که می خواهید ادغام کنید باز کنید. به یاد داشته باشید که هر دو فایل باید مانند روش اول در یک پوشه باشند.

برای انتخاب فایل تصویر را از پوشه آن به کادر Image در نرم افزار بکشید و رها کنید . اکنون که آماده هستید، به روش زیر عمل کنید:

 • روی دکمه File کلیک کنید.
 • سپس فایل ZIP را از پوشه به داخل کادر فایل بکشید و رها کنید.
 • برای تصویر خروجی روی دکمه Choose کلیک کنید.
 • پوشه ای را برای ذخیره فایل خروجی انتخاب کنید. یک نام برای فایل تصویری جدید وارد کنید و روی ذخیره کلیک کنید.
 • مطمئن شوید که گزینه های Embed و Encode mode steganography انتخاب شده اند.

نحوه مخفی کردن ZIP در فایل های تصویری

 • روی Start کلیک کنید در Image Steganography کلیک کنید.

اگر پیام خطایی ظاهر شد که می گوید "تصویر خیلی کوچک است"، باید یک فایل تصویری بزرگتر انتخاب کنید. فایل تصویری باید بزرگتر از آرشیو ZIPی باشد که می خواهید ادغام کنید. علاوه بر این، کادر Pre-Scale Image را انتخاب کنید. فایل خروجی تصویر جدید شما در هر پوشه ای که برای ذخیره آن انتخاب کرده اید قرار می گیرد. فایل ZIP تعبیه شده است، اما تصویر را فقط در هر نرم افزاری که در آن باز شده است، خواهید دید.


حتما بخوانید: دانلود 5 نرم افزار باز کردن فایل فشرده rar و زیپ برای ویندوز


نحوه دسترسی به فایل های موجود در تصاویر با استفاده از Image Steganography

هنگامی که با نرم افزار Image Steganography ایجاد می شوند، فایل های مخفی در 7-Zip قابل دسترسی نخواهند بود. برای دسترسی مجدد به فایل ZIP تعبیه شده، باید فایل تصویر مخفی را با استفاده از نرم افزار تنگ نگاری رمزگشایی کنید. در اینجا نحوه رمزگشایی فایل تصویری حاوی ZIP تعبیه شده آمده است:

 • روی گزینه Decode stenography mode کلیک کنید.

نحوه مخفی کردن ZIP در فایل های تصویری

 • فایل تصویری را که باید رمزگشایی شود را در کادر Image داخل نرم افزار بکشید و رها کنید.
 • برای انتخاب محل پوشه برای گنجاندن فایل ZIP روی دکمه Choose کلیک کنید و روی OK کلیک کنید.
 • برای رمزگشایی فایل تصویر، روی دکمه Start از Image Stenography کلیک کنید.
 • در نهایت روی OK در کادر محاوره ای تکمیل شده کلیک کنید. محل پوشه ای که انتخاب کرده اید اکنون شامل فایل ZIP پنهان در فایل تصویر می شود. می‌توانید با استخراج آن با یکی از روش‌های راهنمای استخراج فایل‌های ZIP در TipsMake.com به تمام محتوای آن دسترسی داشته باشید.

سخن آخر

یک روش استگانوگرافی ادغام یک فایل ZIP حاوی چندین فایل با یک تصویر است. پس از آن، فایل ZIP هیچ تفاوتی با یک فایل تصویری استاندارد نخواهد داشت. در مطلب فوق ما به دو روش برای مخفی کردن فایل های ZIP در فایل های تصویری در رایانه شخصی ویندوز 11/10 پرداختیم. امیدواریم از این مطلب از سلام دنیا نهایت استفاده را برده باشید.


مطالب مرتبط:

نحوه زيپ كردن فايل ها در ویندوز 11

نحوه مخفی کردن فایل و پوشه ها در ویندوز 11 با 6 روش ساده

از
2
رای