مشاهده موقعیت مکانی افراد در اسنپ چت؛ محدود کردن لوکیشن از دیگران

مشاهده موقعیت مکانی افراد در اسنپ چت؛ محدود کردن لوکیشن از دیگران چگونه ببینیم چه کسی لوکیشن ما را در اسنپ چت دیده است؛ نحوه مشاهده موقعیت مکانی شخصی و محدود کردن افرادی که موقعیت مکانی ما را در اسنپ چت مشاهده می کنند در سلام دنیا بیاموزید.

اسنپ ​​چت دارای ویژگی نقشه اسنپ است که به دوستان اسنپ چت اجازه می دهد مکان یکدیگر را در اسنپ مپ ببینند. این ویژگی زمانی عالی است که شما باید اطلاعاتی در مورد مکان شخصی داشته باشید. با این حال، اکثر کاربران کنجکاو هستند که بدانند آیا راهی وجود دارد که بدانند چه کسی موقعیت مکانی را در اسنپ مپ مشاهده کرده است. در این مطلب از سلام دنیا درباره اینکه چگونه ببینیم چه کسی لوکیشن ما را در اسنپ چت دیده است صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چگونه ببینیم چه کسی لوکیشن ما را در اسنپ چت دیده است

جواب سریع
اسنپ ​​چت، در مقطعی قبل از سال 2018، به کاربران این امکان را داده بود که بدانند چه کسی موقعیت مکانی آنها را مشاهده کرده است. با این حال، هیچ راهی برای گفتن اینکه چه کسی یا چند نفر موقعیت مکانی شما را در اسنپ چت مشاهده می کنند وجود ندارد. علاوه بر این، هر کسی در مخاطب اسنپ چت شما می تواند موقعیت مکانی شما را در صورت عمومی مشاهده کند، و هر زمان که از Snapchat استفاده می کنید، می توانند موقعیت مکانی شما را در زمان واقعی مشاهده کنند.


حتما بخوانید: آموزش کامل کار با نرم افزار اسنپ چت 


ما همه چیزهایی را که در مورد مشاهده موقعیت مکانی افراد در اسنپ چت باید بدانید را پوشش خواهیم داد. ما خواهیم دید که چگونه می توانید موقعیت مکانی شخصی و تنظیمات حریم خصوصی مختلفی را که می توانید برای پوشاندن موقعیت مکانی خود در اسنپ چت استفاده کنید، مشاهده کنید.

چگونه ببینیم چه کسی لوکیشن ما را در اسنپ چت دیده است

نحوه مشاهده موقعیت مکانی شخصی در اسنپ چت

اگر می‌خواهید دوست یا خواهر و برادر خود را تعقیب کنید، می‌توانید با استفاده از ویژگی نقشه اسنپ چت، موقعیت مکانی آنها را مشاهده کنید. اسنپ ​​چت این ویژگی بلادرنگ را معرفی کرد تا به دوستان اجازه دهد مکان یکدیگر را روی نقشه مشاهده کنند.

برای مشاهده موقعیت مکانی شخصی در اسنپ چت، از مرحله زیر استفاده کنید.

1. برنامه اسنپ چت خود را باز کنید و به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

2. در صفحه اصلی، روی نماد موقعیت مکانی ضربه بزنید تا Snap Map باز شود .


حتما بخوانید:  روش گذاشتن آهنگ روی استوری اسنپ چت


3. یک صفحه Snap Map باز می شود که مکان شما را نشان می دهد.

4. اگر دوستان Snapchat شما موقعیت مکانی خود را به اشتراک گذاشته باشند، Bitmoji آنها را خواهید دید .

5. در زیر Bitmoji آنها، مکان آنها را یادداشت خواهید کرد .

نحوه مشاهده موقعیت مکانی شخصی در اسنپ چت

6. علاوه بر این، می توانید روی گزینه Friends کلیک کنید و دوست Snapchat خود را پیدا کنید.

7. روی نام کاربری آنها کلیک کنید تا موقعیت مکانی آنها را ببینید.

8. در اسنپ مپ، جزئیات شهر، زمان محلی و آب و هوا را در زمان واقعی مشاهده خواهید کرد.
 
توجه داشته باشید که اگر شما موقعیت مکانی خود را با او به اشتراک گذاشته باشید، شخصی نیز می تواند همین کار را انجام دهد و موقعیت مکانی شما را در زمان واقعی دریافت کند.

چگونه ببینیم چه کسی موقعیت مکانی من را در اسنپ چت مشاهده کرده است

ما دیدیم که چگونه شخصی می تواند موقعیت مکانی شما را در اسنپ چت با استفاده از ویژگی Snap Map مشاهده کند. پس چگونه می توانیم بفهمیم چه کسی موقعیت مکانی ما را مشاهده کرده است؟ متأسفانه، Snapchat به شما نشان نمی دهد که چه زمانی یا چه کسی موقعیت مکانی شما را مشاهده می کند.


حتما بخوانید: برگرداندن عکسهای پاک شده اسنپ چت 


با این حال، بهترین حدس شما این است که هر یک از دوستان اسنپ چت آنلاین شما موقعیت مکانی شما را مشاهده کرده است. اسنپ ​​مپ مکان همه افراد را به شرط اشتراک گذاری نشان می دهد. بنابراین، وقتی آنلاین است، هر کسی می‌تواند موقعیت مکانی شما را مشاهده کند. تنها زمانی که آنها نمی توانند موقعیت مکانی شما را مشاهده کنند این است که به مدت 8 ساعت یا بیشتر آفلاین می شوید. همچنین، می‌توانید تنظیمات حریم خصوصی خود را تغییر دهید و تعیین کنید چه کسی می‌تواند موقعیت مکانی شما را مشاهده کند.

نحوه محدود کردن افرادی که می توانند موقعیت مکانی من را در اسنپ چت مشاهده کنند

از آنجایی که نمی توانیم بگوییم چه کسی موقعیت مکانی ما را در اسنپ چت مشاهده کرده است، می توانیم با استفاده از تنظیمات حریم خصوصی اسنپ چت، افرادی را که می توانند موقعیت مکانی ما را مشاهده کنند محدود کنیم. معامله اینجاست. اسنپ ​​چت سه دسته از افرادی که می توانند موقعیت مکانی شما را ببینند ارائه می دهد. آنها شامل موارد زیر هستند.

  • دوستان من – در این دسته، هرکسی که در اسنپ چت با او دوست هستید می تواند موقعیت مکانی شما را در اسنپ مپ خود ببیند.
  • دوستان من، به جز - در اینجا، شما تصمیم می گیرید که مکان شما برای همه دوستان اسنپ چت شما قابل مشاهده باشد، اما یک استثنا قائل می شوید که کدام دوستان را از مشاهده موقعیت مکانی خود حذف کنید.
  • فقط این دوستان - اگر دوستان زیادی دارید که می خواهید از مشاهده مکان خود جلوگیری کنید، می توانید با استفاده از این گزینه چند نفر را مشخص کنید که باید موقعیت مکانی شما را مشاهده کنند.

بهتر است، می توانید از حالت روح استفاده کنید، که همه را از مشاهده مکان شما محدود می کند. شما نیز مکان افراد دیگر را نخواهید دید مگر اینکه آنها را با شما به اشتراک بگذارند. خبر خوب این است که شما تصمیم می گیرید چه مدت می خواهید از حالت روح استفاده کنید. ممکن است برای ساعات خاصی باشد یا تا زمانی که آن را خاموش کنید.

محدود کردن بازدیدکنندگان مکان اسنپ چت

برای محدود کردن بازدیدکنندگان مکان اسنپ چت شما، مراحل زیر را دنبال کنید.

1. حساب اسنپ چت خود را باز کنید.

2. با کلیک بر روی عکس نمایه خود در گوشه سمت چپ بالا به نمایه خود بروید .

3. به پایین اسکرول کنید تا قسمت Snap Map را ببینید .

4. روی اشتراک‌گذاری مکان ضربه بزنید .حالت شبح را فعال کنید و بین سه گزینه انتخاب کنید:

  • 3 ساعت، 24 ساعت یا تا زمانی که خاموش شود.
  • گزینه « only these friends » را انتخاب کنید، دوستان را انتخاب کنید، سپس روی saveکلیک کنید .

با مراحل بالا، حتی اگر نمی توانید بگویید چه کسی موقعیت مکانی شما را در اسنپ چت مشاهده کرده است، می توانید افرادی را که باید مکان شما را مشاهده کنند محدود کنید. علاوه بر این، اگر می‌خواهید از مشاهده مکان شما توسط شخص خاصی جلوگیری کنید، می‌توانید آنها را از افرادی که می‌توانند آن را مشاهده کنند حذف کنید.

سخن آخر

دیده‌ایم که چگونه می‌توانید موقعیت مکانی شخصی را در اسنپ چت مشاهده کنید و با استفاده از تنظیمات حریم خصوصی اسنپ چت، بازدیدکنندگان مکان اسنپ چت شما را محدود کنید. امیدواریم این مقاله به سوال شما در مورد چگونگی مشاهده افرادی که موقعیت مکانی شما را در اسنپ چت مشاهده کرده اند پاسخ  داده باشد.


مقالات مرتبط:

نحوه انتقال ویدیوهای اسنپ چت به کامپیوتر

آموزش بازی کردن در برنامه اسنپ چتاز
2
رای