5 مورد از بهترین برنامه های پیام رسان که بدون نیاز به شماره موبایل کار می کنند

5 مورد از بهترین برنامه های پیام رسان که بدون نیاز به شماره موبایل کار می کنند اگر به دنبال پیام رسانی می گردید که بدون نیاز به شماره موبایل هستید؛ این مقاله را بخوانید. در اینجا ما 5 موردی از برنامه چت که به شما اجازه می دهند با دیگران بدون افشای شماره موبایل تان صحبت کنید، ارائه نموده ایم. 

وقتی صحبت از بهترین برنامه های پیام رسان می شود، WhatsApp یک نعمت محسوب می شود. یادگیری این برنامه به دلیل داشتن رابط کاربری ساده و دوست داشتنی حتی برای افرادی که از لحاظ تکنولوژیکی با چالش هایی روبرو هستند، امکان پذیر است. با این وجود این برنامه یک ضعف اساسی دارد و آن این است که شما نمی توانید بدون آشکار کردن شماره موبایل خود با دیگران ارتباط برقرار کنید. گاهی اوقات ما لازم است با یک سری افراد صحبت کنیم اما نمی خواهیم شماره موبایل خود را در اختیار آنان قرار دهیم. بنابراین در اینجا ما یک لیست 5 موردی از برنامه هایی که به شما اجازه می دهند تا با سایرین بدون افشای شماره موبایل تان صحبت کنید، ارائه نموده ایم. 

بعضی از برنامه ها ممکن است برای ثبت نام به شماره موبایل شما نیاز داشته باشند با این وجود شما به شماره موبایل سایرین برای رد و بدل کردن پیام با آنها نیازی نخواهید داشت. تمامی برنامه های این لیست رایگان بوده و بر روی محیط های مرسوم کار می کنند. اجازه دهید نگاهی به این برنامه های پیام رسان که بدون نیاز به اشتراک گذاری شماره موبایل کار می کنند، بیندازیم.

بهترین برنامه های پیام رسان بدون نیاز به شماره موبایل

1. SKYPE

یکی از قدیمی ترین برنامه های گفتگوی ویدیویی که می تواند در سناریوی ما قرار بگیرد، Skype است. شما می توانید با کمک آن با یک نفر یا گروهی از افراد صحبت کنید. این برنامه همچنین از تماس های صوتی پایه نیز پشتیبانی می کند. از نام Skype خود که در پروفایل تان ساخته اید می توانید برای گفتگو با دیگران استفاده کنید. این نام را در اختیار دیگران قرار دهید تا آنها نیز بتوانند شما را در Skype خود اضافه کنند. در این قسمت می توانید اطلاعات بیشتری درباره نام Skype خود (یا live ID) و نحوه افزودن تماس ها با استفاده از Skype بیاموزید.


حتما بخوانید: روش برقراری ویدیو کنفرانس در اسکایپ


Skype رابط کاربری خوشایندی دارد. علاوه بر استیکرهای متحرک جذاب، شما می توانید با استفاده از GIFها، استیکرها و ایموجی ها (کلیپ هایی از فیلم ها) به گفتگوهایتان جذابیت بیشتری ببخشید. علاوه بر این، Skype قادر است تصاویر، ویدیوها، فایل ها، تماس ها و موقعیت مکانی را نیز به اشتراک بگذارد. شما حتی می توانید برای تماس هایتان زمان بندی تعریف کنید. این برنامه حتی دارای یک نسخه Lite نیز می باشد. در این قسمت بیشتر با این نسخه و تفاوت های آن با برنامه اصلی Skype آشنا شوید. Skype برای سیستم عامل های اندروید، iOS، مک، ویندوز، لینوکس و وب در دسترس می باشد. اگر این برنامه را نپسندید، می توانید حساب کاربری خود در آن را پاک کنید. 

دانلود Skype برای ویندوز 

دانلود Skype برای موبایل

بهترین برنامه های پیام رسان

2. TELEGRAM

پس از آن ما برنامه پیام رسان تلگرام را دارید. شما لازم است برای ثبت نام شماره تلفن خود را وارد کنید. همانند برنامه واتساپ، افرادی که در لیست شماره تلفن های شما قرار دارند، قادر خواهند بود شماره موبایل شما را مشاهده کنند. با این وجود، اگر شما بخواهید با افراد غریبه بدون اعلام شماره موبایلتان صحبت کنید، کافیست با ورود به قسمت Settings یک نام کاربری عمومی برای خودتان انتخاب کنید.

بهترین برنامه های پیام رسان

این نام کاربری را مستقیماً در اختیار دیگران قرار دهید یا می توانید پیوند t.me/username را که در آن username همان نام کاربری انتخابی شماست، برای آنها ارسال کنید. در حالت دوم، برنامه تلگرام به صورت خودکار با محیط چت شما باز خواهد شد. در حالت اول، گیرنده باید با استفاده از جستجوی تلگرام به دنبال نام کاربری شما بگردد. همانطور که ممکن است حدس زده باشید، افراد می توانند به صورت تصادفی از طریق جستجوی نام کاربری به شما پیام دهند اما قادر به مشاهده شماره موبایل شما نخواهند بود.


حتما بخوانید: دانلود تلگرام برای اندروید و ویندوز


تلگرام یک برنامه پیام رسان ایمن می باشد. شما می توانید کانال ها و گروه هایی تا 200000 عضو را در تلگرام ایجاد کنید. این برنامه از ربات ها نیز پشتیبانی کرده و به شما اجازه می دهد ویدیوها و سایر انواع فایل های بزرگ (با حجم های گیگابایتی) را برای دیگران ارسال نمایید. اخیراً این برنامه از تماس ویدیویی نیز پشتیبانی می نماید. تلگرام بر روی اندروید، آیفون، آیپد، ویندوز، مک و وب استفاده شود.

دانلود Telegram برای ویندوز 

دانلود Telegram برای اندروید

دانلود Telegram برای آیفون

پیام رسان تلگرام

3. DISCORD

اگر به دنبال چیزی متفاوت از برنامه های چت معمول می گردید، به سراغ Discord بروید. این برنامه اساساً برای بازی ها توسعه داده شده است و از کانال های خصوصی و عمومی متنی و صوتی سازمان یافته حمایت می کند. این ویژگی ها نقش مهمی در منحصربفرد کردن این برنامه دارد.

اگر شما به سرور Discord دسترسی دارید، می توانید ربات هایی برای بازی، موسیقی یا مدیریت سرور به آن اضافه کنید. می توانید پنج ربات برتر برای موسیقی را در این نرم افزار امتحان کنید. این برنامه برای اندروید، iOS، ویندوز، مک، لینوکس و وب طراحی شده است. دریابید که Discord چه تفاوت هایی با تلگرام، Twitch و اسکایپ دارد. کار با Discord ممکن است برای افراد تازه کار کمی سخت باشد. 

دانلود پیام رسان Discord 

برنامه های پیام رسان

4. LINE: تماس رایگان و پیام رسانی

برنامه دیگری که به شما اجازه می دهد بدون استفاده از شماره تلفن، چت کنید، Line می باشد. مشابه تلگرام، انتخاب نام کاربری در این برنامه اختیاری می باشد. شما می توانید با ورود به بخش Settings > Profile > User ID نام کاربری دلخواهتان را انتخاب نمایید. اگر این نام کاربری را ایجاد نکنید، افرادی که در بخش تماس های شما قرار دارند، می توانند شما را با استفاده از شماره موبایل تان مشاهده کرده و شما را به گفتگوهایشان اضافه کنند.

شما می توانید در Line گروه هایی تا 200 عضو ایجاد کنید. سایر ویژگی های آن عبارتند از نظرسنجی، توانایی به اشتراک گذاری انواع فایل ها و تماس های تلفنی و ویدیویی . اگر شما به فیلترهای چهره علاقه دارید، Line حاوی این امکان نیز بوده و امکان بازی در آن نیز وجود دارد. این برنامه بر روی سیستم عامل های مختلف قابل اجراست.

دانلود LINE برای ویندوز

دانلود LINE برای موبایل

پیام رسان لاین

5. KIK

مشابه سایر نرم افزارها، Kik نیز از گفتگوهای فردی و گروهی پشتیبانی می کند. آنچه که Kik را جذاب می کند، داشتن گروه های عمومی است. علاوه بر این، ربات ها نیز به خوبی در Kik عمل می کنند. شما می توانید تصاویر، ویدیوها، تصاویر متحرک و غیره را در این نرم افزار با دوستانتان که می توانید آنها را با استفاده از شماره موبایل، نام کاربری یا کد Kik بیابید، به اشتراک گذارید. تنها عیب Kik این است که تنها بر روی اندروید و iOS کار کرده و نمی تواند آن را بر روی کامیپوتر نصب کنید.

دانلود پیام رسان KIK

گفتگوهای از راه دور

برنامه های بیان شده در بالا به خوبی برای کاربردهای شخصی عمل کرده و تعداد کمی از آنها دارای ویژگی های محدودیتی برای امنیت گفتگوها می باشند. به عنوان مثال، تلگرام امکان چت مخفی (Secret Chat) را برای امنیت گفتگوها در اختیار کاربران قرار می دهد. اگر به دنبال پیام رسانی می گردید که بدون نیاز به شماره موبایل برای مقاصد کسب و کار عملکرد خوبی داشته باشد، باید به سراغ برنامه هایی مانند Zoom ، Microsoft Teams ،Slack یا موارد مشابه این ها بروید. در حالی که Facebook Messenger برای گفتگو کردن بدون نمایش شماره موبایل قابل استفاده است، اما می تواند پروفایل فیس بوک شما را در اختیار دیگران قرار دهد. امیدواریم WhatsApp حداقل در نسخه Business خود از ایجاد نام کاربری حمایت کند.


مطالب مفید :

نشانه های ریپورت شدن در تلگرام

از
8
رای