ورود به سامانه صیاد بانک ملت؛ نحوه ثبت، تایید و انتقال چک صیاد

ورود به سامانه صیاد بانک ملت؛ نحوه ثبت، تایید و انتقال چک صیاد ورود به سامانه صیاد بانک ملت برای ثبت چک؛ روش تایید، انتقال و استعلام چک در سامانه صیاد بانک ملت و دانلود نرم افزار صیاد بانک ملت در سلام دنیا بیاموزید.

همانطور که مطلع هستید طبق قوانین جدید چک،از ابتدای سال 1400 تمامی چک های جدید (رنگ بنفش) در زمان صدور و انتقال حتما باید در سامانه صیاد ثبت شوند و گیرنده چک هم باید این انتقال را در سیستم تایید کند.در این مطلب سلام دنیا ما شما را با نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک ملت ، ورود به سامانه صیاد بانک ملت برای ثبت چک؛ روش تایید، انتقال و استعلام چک در سامانه صیاد بانک ملت و دانلود نرم افزار صیاد بانک ملت آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ورود به سامانه صیاد بانک ملت

بانک ملت به منظور رفاه حال مشتریان اقدام به راه اندازی سامانه ای ثبت چک صیادی بانک ملت کرده است تا اشخاص حقیقی و حقوقی بتوانند بدون مراجعه حضوری به بانک و بصورت کاملا اینترنتی از خدمات آنلاین چک بانک ملت بهره مند شود.برای ورود به سامانه صیاد بانک ملت مراحل زیر را دنبال کنید.

 • مشتریان برای ورود به این سامانه باید آدرس اینترنتی وب سایت ebanking.bankmellat.ir را در مرورگر رایانه خود وارد کنند.
 • در ادامه لینک ورود به سایت ebanking.bankmellat.ir را انتخاب کنید،صفحه اصلی سامانه برای مشتریان نمایش داده می شود.
 • به راحتی وارد سامانه می شوید.

ورود به سامانه صیاد بانک ملت

روش ثبت نام در سامانه صیاد بانک ملت

 • ابتدا آدرس وب سایت بانک ملت bankmellat.ir را در مرورگر وارد و آن را جستجو کنید و بعد لینک ورد به صفحه  را انتخاب کنید و وارد سایت شوید.
 • زمانی که وارد سایت می شوید باید در قسمت بالا و سمت چپ، دو گزینه «بانکداری اینترنتی» و « همراه بانک ملت» را مشاهده کنید. برای اینکه در سامانه صیاد بانک ملت ثبت نام کنید، باید گزینه بانکداری اینترنتی را انتخاب کنید.
 • بعد از اینکه گزینه بانکداری اینترنتی را انتخاب کردید وارد سامانه صیاد بانک ملت می شوید و می توانید کارهای صدور، ثبت، تایید و انتقال چک را انجام دهید.

حتما بخوانید: نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک سپه


ثبت چک در سامانه صیاد بانک ملت

در این مرحله نحوه ورود به سامانه صیاد بانک ملت و ثبت نام را به شما آموزش دادیم، در ادامه می توانید از کارهای مربوط به ثبت، انتقال یا تایید چک های بانک ملت خود را از همین قسمت انجام دهید. برای ثبت چک در سامانه صیاد بانک ملت مراحل زیر را دنبال کنید.

 • بعد از اینکه لینک ورود به سامانه صیاد بانک ملت را انتخاب کردید و وارد این سامانه شدیدحالا باید گزینه «بانکداری اینترنتی» را انتخاب کنید.
 • بعد از انتخاب این گزینه صفحه جدیدی برای شما نمایش داده می شود،مانند تصویر زیر،حالا باید شناسه مشتری، رمز عبور و کد امنیتی را وارد کنید.بعد از تکمیل این اطلاعات مجددا وارد صفحه جدید می شوید.

ثبت چک در سامانه صیاد بانک ملت

 • در این مرحله وارد حساب کاربری خود می شوید و از بخش خدمات چک گزینه های ثبت، انتقال و تایید را مشاهده خواهید کرد.
 • در قسمت خدمات مربوط به چک، گزینه ثبت چک را انتخاب کنید.

دانلود نرم افزار صیاد بانک ملت برای گوشی

دانلود نرم افزار صیاد بانک ملت برای گوشی

 • بعد از انتخاب گزینه ثبت چک حالا باید اطلاعاتی که برای ثبت چک لازم است از قبیل شناسه چک و اطلاعاتی از جمله مبلغ چک، تاریخ سر رسید و اطلاعات کامل هویتی گیرنده چک را تکمیل و روی دکمه ثبت چک کلیک کنید.
 • درصورتی که می خواهید چک را تایید کنید باید گزینه «تایید چک»، را انتخاب و شناسه چک را وارد نمایید تا اطلاعات مربوط به آن برای شما قابل مشاهده باشد. در صورتی که اطلاعات صحیح بودن می توانید گزینه تایید چک را انتخاب کنید.

ثبت چک در سامانه صیاد بانک ملت 2

 • نحوه انتقال چک از طریق سامانه ثبت چک صیادی بانک ملت هم مانند موارد ثبت و تایید چک است.ابتدا  گزینه «انتقال چک» را انتخاب می کنید و در ادامه شناسه چک و مشخصات شناسایی فردی که چک را به او انقال دهید را وارد نمایید.

ویرایش چک ثبت شده در سامانه صیاد بانک ملت

از آنجایی که تمام امور مربوط به ثبت، تایید و انتقال چک باید در سامانه صیاد انجام شوند باید ویرایش چک هم در این سامانه صورت بگیرد اما در حال حاضر این گزینه در سامانه صیاد وجود ندارد و درصورتی که در زمان ثبت چک مشکلاتی مانند تاریخ و مبلغ اشتباه صورت بگیرد و چک ثبت شود امکان ویرایش آن وجود ندارد و دارنده چک باید برای اصلاح و ویرایش چک با داشتن برگه چک بصورت حضوری به شعب بانک ملت مراجعه کند.

نحوه صدور چک در سامانه صیاد ملت

 • بعد از اینکه گزینه بانکداری اینترنتی را انتخاب کردید وارد سامانه صیاد بانک ملت می شوید و می توانید کارهای صدور، ثبت، تایید و انتقال چک را انجام دهید. برای صدور چک این مراحل را انجام دهید.
 • زمانی که گزینه بانکداری اینترنتی را انتخاب کردید یک صفحه جدید برای شما نمایش داده می شود و از شما می خواهد تا شناسه مشتری، رمز عبور و کد امنیتی را وارد کنید. بعد از پر کردن اطلاعات می توانید به صفحه بعدی بروید.
 • در ادامه سه گزینه ثبت،تایید و انتقال چک به شما نمایش داده می شود که برای انجام هر یک از امور می توانید روی گزینه مربوطه کلیک کنید.

تایید چک در سامانه صیاد بانک ملت

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد بعد از اینکه اطلاعات را تکمیل کردید وارد صفحه ای می شوید که سه گزینه ثبت، تایید و انتقال چک را به شما نمایش می دهد برای تایید چک باید روی گزینه تایید گلیک کنید.

 • بعد از انتخاب تایید چک حالا باید شناسه چک را وارد کنید تا از صحت اطلاعات چک مطمئن شوید.
 • بعد از اینکه اطلاعات چک نمایش داده شد و درستی اطلاعات را تایید کردید، روی دکمه تایید چک کلیک کنید.

حتما بخوانید: آموزش ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن


سری و سریال چک صیاد بانک ملت

برای ثبت و تایید چک در سامانه صیاد بانک ملت به سری وسریال چک نیاز دارید،زیرا تمامی چک های صادر شده بانک ملت دارای سری و سریال هستند که در قسمت بالای چک و در سمت چپ چک درج شده است.سری و سریال چک صیادی بانک ملت یک عدد 16 رقی است که البته هرچک یک سری و سریال متفاوتی دارد،سری چک برای ثبت چک لازم و از اهمیت زیادی برخوردار است.

روش استعلام چک صیاد بانک ملت

امکان اطلاع از وضعیت اعتباری صادرکننده چک صیادی از طریق طریق پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی قابل اجرا است. برای این منظور افراد میتواند به پایگاه اطلاع‌ رسانی این بانک به نشانی www.cbi.ir مراجعه کنند و بعد از ورود به صفحه استعلام وضعیت اعتباری چک صیادی، شناسه استعلام 16 رقمی که در چک‌های صیادی درج شده را ارسال کنند، و از وضعیت اعتباری صادرکننده چک اطلاع کسب کنند. 

روش انتقال چک صیاد بانک ملت

انتقال چک در سامانه صیاد بانک ملت مشابه ثبت و تایید چک است که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم.بعد از انتخاب گزینه انتقال چک باید شناسه چک را وارد کنید و مشخصات فردی که قرار است چک را به او منتقل کنید را وارد کنید.

سخن پایانی:

براساس قانون جدید چک تمامی چک ها باید در سامانه صیادی ثبت شوند و تمام امورد چک از قبیل ثبت،تایید و انتقال باید در این سامانه انجام بگیرد در غیر این صورت چک قابل خرج کردن نیست.بانک ملت برای رفاه حال مشتریان سامانه صیاد بانک ملت را راه اندازی کرده است که ما در این مطلب نحوه انجام ثبت، تایید و انتقال و استعلام چک صیادی بانک ملت را به شما نشان داده ایم.


مقالات مرتبط:

نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک ملی

نحوه ثبت چک صیادی در سامانه بانک تجارت

از
3
رای