نحوه ثبت چک صیادی در سامانه بانک تجارت + دانلود سامانه صیاد تجارت

نحوه ثبت چک صیادی در سامانه بانک تجارت + دانلود سامانه صیاد تجارت روش ثبت نام در سامانه بانک تجارت؛ با نحوه ثبت چک در سامانه بانک تجارت، استعلام چک صیاد، نحوه اصلاح چک، ثبت چک در همراه بانک تجارت، نحوه صدور چک در سلام دنیا آشنا شوید.

در ادامه نحوه ثبت چک در سامانه صیاد و استعلام آن از طریق سامانه بانک مرکزی و یا همراه بانک ، نحوه ثبت چک در سامانه بانک تجارت را نیز خواهیم آموخت، در این مطلب از سلام دنیا، روش ثبت نام در سامانه بانک تجارت، نحوه ثبت چک در سامانه بانک تجارت حقوقی و حقیقی، استعلام چک صیاد بانک تجارت، نحوه اصلاح چک در سامانه صیاد بانک تجارت، ثبت چک در همراه بانک تجارت، نحوه صدور چک در سامانه صیاد تجارت را آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

روش ثبت نام در سامانه بانک تجارت

از خدمات جدید بانک تجارت سامانه صیاد بانک تجارت می باشد که با داشتن رمز عبوری که توسط بانک به شما داده شده است اجازه ورود به آن را دارید و امکانات آن برایتان قابل دسترس می باشد، از امکانات این سایت ثبت چک های صیادی، انتقال چک های صیادی و تایید چک های صیادی می باشد و چک های صادر شده از طریق بانک تجارت را ثبت و استعلام بگیرند و کسانی که چک از بانک های دیگر دریافت کرده اند نمی توانند از امکانات سامانه بانک تجارت استفاده کنند.


حتما بخوانید: آموزش ثبت چک در سامانه صیاد بانک مسکن


نحوه ثبت چک در سامانه بانک تجارت حقوقی و حقیقی

اگر می خواهید چک خود را در سامانه بانک تجارت ثبت کنید، از طریق آدرس ib.tejaratbank.ir می توانید عمل کنید، امکانات این صفحه در سه بخش می باشد، بخش هایی چون ثبت صدور چک ،ثبت تایید دریافت چک و ثبت انتقال چک . در اینجا نحوه ثبت چک در سامانه بانک تجارت بررسی خواهیم کرد؛

دانلود برنامه ثبت چک در سامانه صیاد بانک تجارت برای کامپیوتر

 • در مرحله اول کد ملی و رمز و رمز عبورتان را وارد می کنید، تا وارد سامانه شوید.
 • سپس از منو سمت راست گزینه «عملیات صیاد» را زده و  «چک های صادره» را نیز در همین جا انتخاب کنید، تا گزینه «ثبت چک» را در صفحه جدید ببینید.
 • با انتخاب گزینه «ثبت چک» در این مرحله اطلاعات مربوط به چک و اطلاعات ذینفع یا گیرنده را به طور صحیح و کامل وارد کنید .
 • در اینجا کل اطلاعاتی را که وارد کردید می آید تا اگر صحیح باشد تایید کنید و رمز pin2 بانکداری اینترنتی را نوشته و «تایید نهایی» را بزنید تا چک شما ثبت شود.

 چک صیاد بانک تجارت ایران

استعلام چک صیاد بانک تجارت

استعلام چک صیاد بانک تجارت به سه طریق امکان پذیر می باشد؛

دانلود برنامه ثبت چک صیادی بانک تجارت برای گوشی

 •  استعلام چک صیاد بانک تجارت از طریق پایگاه اینترنتی : به پایگاه اطلاع‌رسانی این بانک به نشانی www.cbi.ir مراجعه کرده و صفحه استعلام وضعیت اعتباری چک صیادی را انتخاب کنید. در اینجا شناسه استعلام 16 رقمی را که بر روی چک‌های صیادی را وارد می کنید.
 • استعلام چک صیاد بانک تجارت از طریق سامانه پیامکی 701701: برای استعلام از طریق پیامک می توانید اقدام کنید، به این صورت که " شناسه 16رقمی *1*1 " را به  شماره 701701 ارسال کنید تا پیامک استعلام معتبر بودن چک برایتان بیاید.
 • استعلام چک صیاد بانک تجارت از طریق همراه بانک؛ ابتدا همراه بانک تجارت را نصب کرده و وارد همراه بانک تجارت شوید و از لیست گزینه ها «چک صیادی» را انتخاب کنید و سپس گزینه «دریافت کننده چک» را بزنید و گزینه «عملیات چک» را برای استعلام چک بزنید.در صورت صحیح بودن اطلاعات گزینه «تایید دریافت و عدم دریافت چک» را انتخاب کنید و گزینه «تایید چک» را انتخاب کنید. تا تاییدیه چک از طریق همراه بانک تجارت به سامانه صیاد ارسال شود.

حتما بخوانید: روش استعلام چک صیادی و قدیمی


نحوه اصلاح چک در سامانه صیاد بانک تجارت

اگر قصد اصلاح چک در صورت اشتباه شدن تاریخ، مبلغ ، نام و یا دیگر مشخصات چک را داشتید متوجه می شویدکه سامانه صیاد بانک تجارت و حتی بانک مرکزی و دیگر بانک ها نیز گزینه ای برای ویرایش چک ثبت شده ندارد، حال در این زمان چه باید بکنید؟ برای این کار  باید به شعبه بانک تجارت بروید . مراجعه به شعب بانک و داشتن لاشه چک و اصل چک ضروری می باشد و البته دقت داشته باشید که قبل از اینکه چک توسط فرد گیرنده اقدام شود باید نسبت به اصلاح آن مراجعه کنید.

استعلام چک صیاد بانک تجارت

ثبت چک در همراه بانک تجارت

برای ثبت چک در همراه بانک تجارت ابتدا باید ابتدا همراه بانک تجارت را دانلود کنید و بر روی موبایل خود نصب داشته باشید؛

 • وارد برنامه همراه بانک تجارت شوید و گزینه «خدمات» را بزنید و مجدد گزینه «چک صیادی» از منو انتخاب کنید.
 • صفحه دیگری باز خواهد شد که گزینه های مختلفی دارد که برای ثبت چک در سامانه صیاد را دارید، گزینه «عملیات صادرکننده چک» را انتخاب کرده .
 • در اینجا مشخصات چک را به طور کامل و صحیح وارد می کنید.
 • در مرحله بعد افزودن شخص را زده تا صفحه افزودن مشخصات گیرنده چک را نیز اضافه کنید با وارد کردن کد ملی ، استعلام چک را  بگیرید.
 • همراه بانک به شماره موبایل شما یک کد یکبار مصرف می فرستد .
 • شما آن کد را در جای خود وارد می کنید و گزینه تایید را می زنید تا پروسه با موفقیت در سامانه صیاد بانک تجارت ثبت شود.

حتما بخوانید: نحوه ثبت و استعلام چک صیادی در اپلیکیشن آپ


نحوه صدور چک در سامانه صیاد تجارت

اگر قصد صدور چک در سامانه صیاد بانک تجارت را دارید بعد از ورود به سامانه و دیدن لیست «عملیات صیاد&raquoگزینه «چک های صادره» را بزنید و بعد وارد گزینه «ثبت چک» شوید.

نحوه صدور چک در سامانه صیاد تجارت

در این صفحه اطلاعات چک را بطور کامل نوشته و همینطور اطلاعات ذینفع چک را نیز وارد کنید و سپس دکمه « + » را بزنید.

نحوه صدور چک در سامانه صیاد تجارت

نحوه صدور چک در سامانه صیاد تجارت

و سپس گرینه ادامه را انتخاب کنید تا تمامی مشخصات برای شما روی صفحه به نمایش گذاشته شود.

نحوه صدور چک در سامانه صیاد تجارت

با دقت تمام نگاه کنید و ببینید که اطلاعات را اشتباه وارد نکرده باشید ، اگر تمامی اطلاعات درست بود  رمز pin2 بانکداری اینترنتی را وارد کنید و گزینه  «تایید نهایی» را بزنید تا عملیات صدور چک به درستی به اتمام برسد.

سخن آخر

مسیر انجام ثبت نام در سامانه های بانکی معمولا به یک شکل می باشد ، با انجام مراحل در سامانه یک بانک به احتمال زیاد روش ثبت، انتقال و یا استعلام چک های صیادی دیگر بانکها را نیز خواهید آموخت.


مطالب مرتبط:

نحوه ثبت و صدور چک در سامانه صیاد بانک سپه

نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک ملیاز
5
رای