آموزش کار با توییتر برای مبتدیان ساده و گام به گام

آموزش کار با توییتر برای مبتدیان ساده و گام به گام قصد عضویت در توییتر را دارید؟ نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ آموزش روش استفاده از توییتر برای مبتدیان همان چیزی است که به دنبالش بودید. پس این مطلب سلام دنیا را بخوانید.

به عضو شدن در توییتر فکر می کنید، اما کمی ترسیده اید؟ نترسید. این شبکه اجتماعی منحصر به فرد مزایای زیادی دارد و لازم است بگویم راه اندازی و روش استفاده از توییتر برای مبتدیان آسان‌تر از آن است که فکر می کنید. پس از این که مقاله ما در سلام دنیا را خواندید، آماده شروع به استفاده از توییتر خواهید شد، درست مثل اینکه برای آن متولد شده باشید.

آموزش کار با توییتر برای مبتدیان ساده و مرحله به مرحله

مرحله 1: پروفایل خود را ایجاد کنید

نام پروفایل خود را انتخاب کنید

به این صورت شما در توییتر دیده خواهید شد، بنابراین روی آن حساب باز کنید و در انتخاب دقت کنید! ما پیشنهاد می کنیم که نام خود را کوتاه در نظر بگیرید تا به یاد موندنی باشد. یوزر نیم (نام کاربری) توییتر Wix،Wix است- اما ممکن است یوزر نیم شما بیشتر شبیه @cupcakecrazy یا @JimDoe یاشد. برای تأکید بصری از حروف بزرگ استفاده کنید، اما بدانید که افراد می توانند از همه حروف کوچک نیز استفاده کنند و همچنان توانایی پیدا کردن شما را داشته باشند (و این چیز خوبی است.)

بارگذاری تصویر در توییتر

توییتر برای تأثیرگذاری به شما دو فضا را می دهد - کاور و عکس پروفایل شما. هیچ چیز بدتر از دیدن حسابی نیست که هنوز عکس تخم مرغ را برای عکس نمایه خود دارد. برای جلوگیری از این وضعیت، عکسی از خود آپلود کنید یا از لوگوی مورد نظر برای عکس پروفایل خود استفاده کنید. در مورد عکس روی کاور شما، این یک فضای بزرگ عالی برای نشان دادن این است که شما یا کسب و کار شما به چه چیزی مربوط می شود. برای اطلاعات در مورد اندازه ها، راهنمای آن را بررسی کنید.


حتما بخوانید: توییتر چیست و چه کاربردهای دارد


پروفایل توییتر

یک پالت رنگ برای اکانت توییتر خود انتخاب کنید. 

این برای تنظیم پروفایل توییتر شما ضروری نیست، اما می تواند راهی عالی برای شخصی سازی حساب کاربری خود و ایجاد رنگهای تجاری شما باشد. فقط روی «Edit Profile» کلیک کنید و سپس روی دکمه «Theme Color» در سمت چپ کلیک کنید. از آنجا می توانید رنگ‌های مختلفی را انتخاب کنید یا نمونه مورد نظر خود را دقیقاً مطابق با نام تجاری خود اضافه کنید.

بیو توییتر خود را تکمیل کنید

این بخش در پروفایل شما این امکان را می‌دهد تا کمی درباره خود به دیگران بگویید و وقتی میگوییم یک کم(کمی)، منظورمان این است شما فقط اجازه نوشتن 160 حرف یا کاراکتر برای این کار را دارید. همه موارد را فقط با درج مهمترین و جالبترین جزئیات در این بخش شامل شوید. پس از اتمام این کار، در صورت تمایل روز تولد (یا روز کاری) و همچنین لوکیشن خود را پر کنید. 

در توییتر خود وب سایت شخصی یا کاری را اضافه کنید

توییتر به شما فضایی عالی برای نمایش وب سایتتان را می دهد. بنابراین این فرصت را( وب سایت) را از دست ندهید! هنوز وب سایتی ندارید؟ یک وب سایت خیره کننده و حیرت انگیزی را  که می‌خواهید همه افراد در توییتر از آن مطلع شوند را ایجاد کنید.

مرحله 2: دنبال کردن افراد در توییتر

این به دو دلیل مهم است. یک، شما می توانید چیزهای زیادی را از دنبال کردن حساب‌های دیگران که مشابه شما هستند یاد بگیرید (ما در اینجا فقط در مورد افراد مشهور حرف نمیزنیم). دو، برای اینکه دنبال شوید، باید دنبال کنید. زرنگی؟ این یک روش عالی برای اعلام حضور در توییتر است و به احتمال زیاد برخی از حساب هایی که به آنها علاقه نشان داده اید دوباره به شما پاسخ می دهند و شما را دنبال میکنند. خجالت نکشید، سلام کنید!

مرحله 3: توییتر لینگو را یاد بگیرید

این شبکه اجتماعی خاص دارای عناصر اصلی است که می خواهید با آنها آشنا شوید. بیایید به آن بپردازیم:

هشتگ ها در توییتر

آن چیزهایی که با نماد پوند شروع می شوند؟ هشتگ ها یک روش عالی برای استفاده از مکالمات در توییتر هستند ( اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب). یوزرنیم(نام کاربری). ما این مورد را در بالا پوشش دادیم و راجع به آن گفته ایم ، اما در اینجا یک یادآوری نیز وجود دارد: این نام پروفایل شما است. به عنوان مثال ،برای ما Wix@ است.


حتما بخوانید: رایج‌ترین اصطلاحات توییتر و معنی و کاربرد آنها


بازتوییت یا ریتوییت

Retweet ها دقیقاً مانند اشتراک در FB، برای مطالب شما مانند طلا هستند. می توانید با کلیک کردن روی دکمه زیر متن، محتوایی را که در توییتر می ‌بینید دوباره بازنویسی کنید. به محض شروع توییت کردن، به زودی امیدوار خواهید شد که افراد محتوای شخصی شما را بازتوییت کنند.

منشن کردن (Mentions) در توییتر

وقتی کسی در توییتر با شما صحبت می‌کند یا در مورد شما صحبت می‌کند، منشن نامیده می‌شود. این چیزی است که باید هنگام حفظ کانال خود آن را بررسی کنید (در این مورد در زیر نیز اطلاعات بیشتری نیز آمده است).

توییتر لینگو

مرحله 4: موضوع تولید محتوا در توییتر خود را پیدا کنید

در توییتر چه خواهید گفت؟ آیا از آن برای تبلیغ محصولات و خدمات خود یا برای ارائه توضیحات درباره مواردی که برند شما را درگیر می کنند، استفاده خواهید کرد؟ همه موارد بالا؟این محتوا ممکن است با گذشت زمان تکامل یابد، اما تصمیم گیری درباره آنچه در این کانال اجتماعی خواهید گفت یکی از اولین اقدامات مهم است. برخی از آزمایشات و خطاها تا زمانی که بفهمید چه چیزی بهتر از همه کار می کند و کار آمدتر است طول می کشد، اما ارائه برخی از ایده های مقدماتی بسیار مفید و کمک دهنده است. 

هنگامی که شروع به توییت کردن کردید، حتماً از گزینه Pinned tweet استفاده کنید. در واقع، این به شما اجازه می‌دهد تصمیم بگیرید که کدام توییت بیشتر توسط مردم دیده شود. بنابراین، هنگامی که آنها از پروفایل شما بازدید می کنند، ابتدا آن را مشاهده می کنند و ایده خوبی راجع به آنچه در مورد شماست دریافت می کنند. به عنوان مثال، این توییت پین شده @ Wix است.


حتما بخوانید: آموزش ورود به توییتر


مرحله 5: در صفحه توییتر خود به هشتگهای پرطرفدار بپیوندید

یکی از بهترین موارد در مورد توییتر این است که برای پیوستن به مکالمه و به طور بالقوه وایرال شدن لازم به هزینه کردن نیست. هر روز، هر ساعت، مردم در موضوعات پرطرفدار شرکت می‌کنند - پس شما نیز می توانید در آن شرکت کنید. این می‌تواند یک روش بسیار موثر برای معرفی نام تجاری خود در توییتر به افرادی باشد که ممکن است با آنها تماس نداشته باشید. بسته به شغل خود، ممکن است بخواهید با تنظیمات مکان خود بازی کنید یا از جستجوی پیشرفته Twitter استفاده کنید تا ببینید کدام هشتگ‌ها بیشترین تعامل را دارند. اگر مارک/برند شما محصول و تولیدی دارد که در سراسر کشور عرضه می شود، می توانید نام کشور خود را انتخاب کنید. اگر فقط به یک استان سرویس‌می دهید، ممکن است بخواهید در این جغرافیای خاص محلی‌سازی کنید.

برای این کار، فقط کافی است متن "change" را که در کنار بنر هشتگ محبوب شما که در سمت راست پروفایل شما قرار دارد، کلیک کنید.

نحوه هشتگ زدن در توییتر

مرحله 6: کانال توییتر خود را فعال نگه دارید

نگهداری نگهداری نگهداری. ارائه یک برنامه توئیت، شما را به صحیح شروع کردن هدایت می کند. قسمت دوم هرچند از طریق دیدن آن است. اگر افرادی از نمایه شما بازدید کنند و ببینند که آخرین باری که شما  توییت کرده اید 4 ماه پیش است، احتمالاً تصمیم خواهند گرفت که شما را دیگر فالو نکنند و بیخیال شما شوند. برای جلوگیری از این موضوع، نیازی نیست روزانه 20 دفعه توییت بزنید - این فرکانس می تواند به اندازه یک بار در هفته نیز کار کند و باشد، فقط مطمئن شوید که به آن پایبند باشید. برای بهترین نتیجه؟ ما پیشنهاد می کنیم حداقل هر دو روز یکبار توییت کنید و محتوای خود را تغییر دهید. از گذاشتن برخی توییت های خنده دار نترسید - عشق را در بازتوییت ها مشاهده خواهید کرد.

سخن آخر؛ چرا یادگیری روش استفاده از توییتر مهم است؟

حتی اگر جنبه سرگرمی آن را کنار بگذارید، توییتر می‌تواند یک ابزار تبلیغاتی عالی برای وب سایت‌های تجارتی یا بیزینسی شما باشد. این شبکه اجتماعی مکانی فوق العاده برای برقراری ارتباط با مخاطبانیست که ایجاد محتوای متناسب برای آنها می‌تواند به هدف تبدیل این بازدید کنندگان به مشتری باشد. 


مطالب مرتبط:

روش دیلیت اکانت توییتر و حذف اکانت توییتر با کامپیوتر و گوشی

برنامه تیک تاک (tiktok) چیست و چه کابردی دارد

از
1
رای