برنامه تیک تاک (tiktok) چیست و چه کاربردی دارد

برنامه تیک تاک (tiktok) چیست و چه کاربردی دارد TikTok یک برنامه به اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه است که به کاربران امکان می‌دهد فیلم های 15 ثانیه‌ای را درباره هر موضوعی ایجاد و به اشتراک بگذارند. تیک تاک چیست ، چه کاربردی دارد و چرا مشهور است را در سلام دنیا بیاموزید.

تیک تاک یک برنامه محبوب برای پخش و به اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه (15 ثانیه) است که تا اوت 2018 به بیش از 100 میلیون کاربر دست یافته بود. این برنامه به کاربران امکان می داد گزینه های مختلفی برای انتشار ویدئوهای خود داشته باشند که با آنها می‌توانستند لب خوانی کرده و فیلم های خنده دار و سرگرم کننده ایجاد کنند. در ادامه این مقاله از سلام دنیا بیشتر با برنامه تیک تاک آشنا می‌شوید. 

تیک تاک چیست؟ سریع‌ترین سرعت رشد در بین رسانه‌های اجتماعی

این برنامه محبوبیت زیادی را در بین برخی از سازندگان محتوا داشت که با استفاده از انتشار محتوای جذاب در Musical.ly توانستند به تالار مشاهیر راه پیدا کنند. کاربران فیلم های موزیکالی را در شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به اشتراک می گذاشتند و باعث محبوبیت بیشتر این برنامه شدند.

با این حال، در آگوست 2018، این برنامه توسط شرکت چینی ByteDance خریداری شد و کاربران آن به Tik Tok منتقل شدند. تمام مطالب و حساب هایی که در Musical.ly وجود داشتند نیز به طور خودکار به برنامه جدید Tik Tok منتقل شدند.


حتما بخوانید: چگونه تیک تاک را نصب کنیم


تیک تاک چیست

برنامه TikTok چیست؟

آنچه شما باید در مورد سریعترین سرعت رشد یک برنامه رسانه های اجتماعی در جهان بدانید:

TikTok یک برنامه به اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه است که به کاربران امکان می‌دهد فیلم های 15 ثانیه‌ای را درباره هر موضوعی ایجاد و به اشتراک بگذارند. TikTok یک برنامه جداگانه به نام  Duyin برای بازار چین دارد که بیش از 300 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. لوگو برنامه جدید ترکیبی از لوگو برنامه های Musical.ly و Duyin می باشد.

تیک تاک چه تفاوتی با موزیکالی دارد؟

برنامه تیک بر اساس همان مفهوم ویدیوهای کوتاه شکل گرفته اما دامنه آن بسیار گسترده‌تر است و برخلاف موزیکالی فقط بر روی لب خوانی موسیقی تمرکز نمی کند.

برنامه TikTok گزینه هایی برای افزودن جلوه های ویژه و فیلترها و همچنین طیف گسترده ای از اصوات و قطعات آهنگ را به کاربران ارائه می دهد. همچنین گزینه ای برای افزودن مستقیم فیلم های ایجاد شده در تلفن همراه شما وجود دارد.

در ماه سپتامبر، TikTok ویژگی واکنش ها را به برنامه اضافه کرد که به کاربران امکان می دهد واکنش های خود را نسبت به فیلم ها، ضبط کرده و به اشتراک بگذارند. TikTok همچنین یک ویژگی سلامت دیجیتال را به برنامه اضافه کرده است که کاربرانی که بیش از دو ساعت از برنامه استفاده می کنند، پیام هشدار سلامتی می دهد.

برنامه جدید به عنوان یک شبکه اجتماعی برای اشتراک گذاری ویدیو تبلیغ می شود. کاربران TikTok می توانند فیلم های متنوعی از چالش ها، رقص ها، ترفندهای جادویی و کارهای خنده دار ایجاد کنند. عامل اصلی تفاوت بین موزیکالی و تیک تاک این است که برنامه دوم دامنه بسیار گسترده تری برای ایجاد ویدیو دارد.

تفاوت تیک تاک با موزیکالی چیست

چرا دانلود برنامه تیک تاک محبوبیت پیدا کرد؟

از زمان راه اندازی، محبوبیت برنامه TikTok بسیار زیاد شده است. در اکتبر 2018، این برنامه بیشترین میزان دانلود یک برنامه عکس و فیلم را در فروشگاه اپل و در سطح جهانی بدست آورد. گزارش شده است که این برنامه بیش از 500 میلیون کاربر فعال ماهانه کسب کرده و بیشترین میزان محبوبیت را در ایالات متحده با بیش از 80 میلیون بار دانلود دارد.

برخی از دلایل اصلی افزایش محبوبیت برنامه TikTok عبارتند از:

1. افزایش دانلود برنامه تیک تاک به خاطر حمایت افراد مشهور

این برنامه توسط بسیاری از افراد مشهور مانند جیمی فالون مورد پسند و استفاده قرار گرفته است که به محبوبیت برنامه کمک کرد. این برنامه با چندین شخصیت مشهور در مناطق مختلف جهان که این برنامه را برای مخاطبان محلی تبلیغ می کنند، شراکت مالی برقرار کرده است.

علاقه جیمی فالون به این برنامه به طور عادی آغاز شد اما بعداً توسط این برنامه از طریق مشارکت مالی ادامه پیدا کرد. در نوامبر 2018، جیمی فالون در نمایش خود بخش "چالش ها" را شروع کرد و از TikTok به عنوان بستری برای این چالش ها استفاده نمود. وی از بینندگان خود خواست تا به هشتک #TumbleweedChallenge پیوسته و در TikTok ویدیوهایی را ارسال کنند که در آن ها مانند یک گل تاج خروس می چرخند. خود مجری تلویزیونی برای شروع این چالش را اجرا نمود. این چالش پخش شده و در مدت یک هفته بیش از 8000 شرکت کننده و 10.4 بیننده داشت.


حتما بخوانید:  رفع مشکل تیک تاک در آیفون 


برنامه Tik Tok همچنین مشارکت افراد مشهور در مناطق دیگر جهان را نیز دارد. هنگامی که این برنامه در ژاپن راه اندازی شد، برخی از مشاهیر مانند Kinoshita Yukina ، Kyary Pamyu Pamyu و Watanabe Naomi را جذب خود نمود. در تایلند و هند، TikTok با افراد مشهور در رسانه‌های اجتماعی مانند Kaykai Salaider و Aashika Bhatia همکاری نمود. مشارکت افراد مشهور یک تاکتیک اصلی در استراتژی گسترش جغرافیایی TikTok بوده است. این برنامه از افراد مشهور و تأثیرگذار برای ایجاد جلب توجه در مورد پلتفرم و تولید محتوا استفاده می کند.

این افراد مشهور نه تنها در TikTok مطالب ارسال می کنند بلکه TikTok را در کانال های دیگر رسانه های اجتماعی نیز تبلیغ می‌کنند. به عنوان مثال، در پست زیر بازیگر مشهور هندی، Aashika Bhatia، برنامه TikTok را در اینستاگرام تبلیغ کرده است. این نام تجاری به غیر از مشارکت‌های مالی، از تأثیرگذاران اجتماعی و افراد مشهوری که از این پلتفرم استفاده می کنند نیز سود می برد. این افراد مشهور به جذب طرفداران خود به برنامه TikTok کمک می کنند.

دلایل اصلی افزایش محبوبیت برنامه TikTok

2. نصب تیک تاک به خاطر ارائه محتوای محلی

عامل اصلی دیگر در محبوبیت برنامه TikTok این واقعیت است که علی رغم اینکه این یک برنامه جهانی است، تمرکز زیادی روی محتوای بومی سازی شده دارد. این برنامه اغلب مسابقات و چالش‌های محلی را اجرا کرده و گرایشات محلی را با استفاده از هشتگ‌های محلی به دست می آورد.

TikTok مسابقه "1 میلیون تست بازیگری" را در چندین کشور به طور جداگانه برگزار می کند. برای هر مسابقه، به شرکت‌کنندگان موضوعاتی برای ساخت فیلم داده می‌شود و سپس به برترین سازندگان ویدیو جوایزی اهدا می شود. این مسابقه نه تنها به ایجاد هزاران فیلم محلی برای کشور برگزار کننده منجر می‌شود، بلکه به سازندگان TikTok نیز کمک می‌کند تا به رسمیت شناخته شوند و دنبال کنندگان بیشتری بیابند. یکی از چنین مسابقاتی که در سپتامبر 2018 در روسیه برگزار شد، 31000 ورودی ویدیویی و میلیون ها بازدید از کاربران TikTok به دست آورد. بنابراین، به ارتقا برنامه در این کشور کمک کرد.

این برنامه همچنین از هشتگهای محلی محبوب برای پیشنهاد موضوعات برای ایجاد محتوا به کاربران خود استفاده می‌کند. این به برنامه کمک می‌کند تا از گرایشات محلی استفاده کرده و محتوای قابل پخش بیشتری برای پلتفرم خود تولید کند. به عنوان مثال، "رقص جلبک دریایی" یک نوع ویدیوی سرگرم کننده بود که در چین رایج شد. ده ها هزار کاربر TikTok ویدئویی با این موضوع ایجاد کردند.

TikTok همچنین توصیه های شخصی را برای هر یک از کاربران خود ارسال می کند. این امر باعث می شود که کاربران TikTok همیشه از جدیدترین ویدیوهای پرطرفدار آگاه شده و هرگز از ایده های ایجاد ویدیو بی خبر نباشند. با استفاده از این تکنیک ها، TikTok توانسته است بومی سازی را در مقیاس جهانی انجام دهد.

3. استفاده از برنامه تیک تاک به خاطر سادگی ساخت، اشتراک گذاری و مشاهده محتوا

برنامه TikTop ایجاد و به اشتراک‌گذاری ویدیو را آسان کرده و آن را به سطح بعدی رسانده است. تمام کاری که کاربران باید انجام دهند این است که از برنامه‌های روزمره خود، مطالبی ضبط کرده و بلافاصله ارسال کنند. به دلیل شکل کوتاه فیلم‌ها، روند ساخت و  تماشای آنها به زمان و تلاش زیادی نیاز ندارد.

علاوه بر این، به محض اینکه کاربر برنامه را باز کند، این محتوای ویدیویی کوتاه برای وی پخش می‌شود. پخش ویدئوها به صورت تک به تک شروع شده و یک بیننده در دریایی از محتوای ویدئویی سرگرم کننده، جذاب و اعتیاد آور گم می‌شود. با توجه به اعتیاد آور بودن این نوع محتوا، افراد به آسانی ممکن است ساعت ها مشغول تماشای فیلم های تصادفی باشند.

کسب درآمد از تیک تاک: برندها چگونه می توانند TikTok را ارتقا بخشند؟

TikTok از نظر کانال بازاریابی فضای خاصی برای نمایش تبلیغات سنتی ندارد و حتی با سایر پلتفرم های رسانه اجتماعی در رقابت نیست. با این حال، به دلیل رشد سریع و محبوبیت روزافزون، بسیاری از نام های تجاری اکنون به پتانسیل TikTok به عنوان یک کانال بازاریابی پی برده اند.

چندین نام تجاری از تکنیک‌هایی مانند چالش ها و مسابقات TikTok استفاده کرده‌اند تا کاربران بتوانند محتوای مرتبط با نام‌های تجاری تولید کنند. نام های تجاری همچنین به روشی کم و بیش مشابه سایر پلتفرم‌های رسانه های اجتماعی از هشتگ‌ها برای تبلیغ کمپین های بازاریابی در TikTok استفاده می‌کنند.


حتما بخوانید: چگونه از یوتیوب درآمد داشته باشیم


به عنوان مثال کمپین #InMyDenim نام تجاری Guess را در نظر بگیرید. در تاریخ 1 سپتامبر 2018 این نام تجاری وارد TikTok شد و تمامی کاربران TikTok در ایالات متحده را به چالش هشتگ #InMyDenim خود دعوت کرد. در این مسابقه از کاربران خواسته شده بود که محتوای ویدئویی را با پوشیدن جین و با استفاده از این هشتگ ایجاد کنند. این آغاز مشارکت TikTok با نام های تجاری در ایالات متحده بود.

راه دیگری که نام های تجاری می توانند از TikTok استفاده کنند همکاری با مشاهیر TikTok برای ایجاد محتوای تبلیغاتی خاص آن نام تجاری است. این ویدئوها مانند مشابه هر همکاری تأثیرگذار دیگری منتهی با قالب ویدئویی 15 ثانیه ای TikTok خواهد بود.

درآمد زایی با تیک تاک

آیا دانلود و نصب برنامه تیک تاک همچنان پرطرفدار خواهد بود؟

محبوبیت فعلی TikTok حیرت انگیز است اما کماکان معلوم نیست که آیا هرگز به سطح شبکه های اجتماعی دیگر مانند Instagram و YouTube برسد. Vine در گذشته یک پلتفرم بسیار محبوب برای اشتراک ویدیو بود اما اکنون کاملاً از صحنه خارج شده است. بسیاری از برنامه‌های دیگر نیز وجود داشته‌اند که به سرعت به شهرت رسیده و سپس ناپدید شده اند.

TikTok برای حفظ محبوبیت فعلی خود، مجبور است به نوآوری خود ادامه دهد و روش‌های جدیدی برای جذب کاربران خود بیابد. آنها همچنین برای تبدیل برنامه به یک شبکه اجتماعی ماندگار، مجبورند بستر تجاری را برای حضور نام های تجاری جذاب‌تر نمایند.

با توجه به اینکه نام‌های تجاری بیشتری به TikTok برای گسترش بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی نگاه می‌کنند، TikTok در مسیر درست قرار دارد. اگر بتواند از مشارکت‌های تجاری خود استفاده کند، مطمئناً رشد بیشتری خواهد داشت و حتی ممکن است بتواند با سایر پلتفرم‌های رسانه اجتماعی رقابت کند.

نتیجه گیری

به طور خلاصه TikTok یک برنامه سرگرم کننده، جذاب و اعتیاد آور است که در چند ماه گذشته محبوبیت زیادی کسب کرده است. برنامه Tik Tok همچنین می تواند به بزرگترین پلتفرم بازاریابی و شبکه اجتماعی آتی تبدیل شود. با این حال، هنوز چگونگی استفاده سازندگان برنامه از این پتانسیل و تلاش برای حفظ محبوبیت فعلی برنامه، مشخص نشده است. شما به چه نوع محتوایی در TikTok معتاد هستید؟


مطالب مرتبط

آموزش گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام مرحله به مرحله

دانلود موزیک پلیر ایفون ؛ محل ذخیره آهنگ دانلود شده در آیفون

از
8
رای