چگونه دو اکانت اینستاگرام داشته باشیم؟

چگونه دو اکانت اینستاگرام داشته باشیم؟ اینستاگرام یک پیام رسان اجتماعی پرطرفدار در ایران است که افراد برای کسب و کار خود نیز از آن استفاده می کنند. اگر می خواهید چندین اکانت در اینستاگرام خود داشته باشید، به راحتی می توانید با یک گوشی این کار را انجام دهید.

احتمالا اینستاگرام پس از تلگرام پرکاربردترین پیام رسان اجتماعی در ایران است. بسیاری از افراد برای کسب و کار اینترنتی خود نیز از اینستاگرام استفاده می کنند. در نتیجه افرادی که یک کسب و کار اینترنتی دارند و در عین حال می خواهند از اکانت شخصی اینستاگرام خود استفاده کنند، دچار مشکل می شوند. خب نگران نباشید. در آپدیت اخیر اینستاگرام، این مشکل رفع شده است و اشخاص می توانند هم زمان در یک گوشی با بیش از یک اکانت به اینستاگرام دسترسی پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد اینکه چگونه دو اکانت اینستاگرام داشته باشیم صحبت کنیم و به سوالاتی از قبیل نحوه داشتن دو اکانت در اینستاگرام، حداکثر تعداد اکانت مجاز با یک گوشی در اینستاگرام و ... پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه دو اکانت اینستاگرام داشته باشیم؟

برای ساختن اکانت دوم در اینستاگرام کافی است از مراحل زیر پیروی کنید:

 • ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید.
 • وارد صفحه اصلی حساب کاربری تان شوید.
 • در سمت راست در قسمت بالا بر روی گزینه سه نقطه افقی ضربه بزنید.
 • در قسمت پایین بر روی گزینه تنظیمات (setting) کلیک نمایید.
 • با ورود به قسمت تنظیمات، بر روی گزینه آبی رنگ افزودن به حساب کاربری «add acount» کلیک کنید.

چگونه دو اکانت اینستاگرام داشته باشیم؟

 • در این قسمت می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.
 • در صورتی که حساب کاربری ندارید، باید در پایین صفحه بر روی قسمت sign in کلیک کنید.
 • شماره تلفن همراه یا آدرس پست الکترونیک خود را در نخستین مرحله ایجاد اکانت دوم اینستاگرام وارد کنید.
 • در مرحله بعدی ضروری است که نام کاربری و گذرواژه خود را ثبت کرده و به اینستاگرام اجازه دهید تا با مخاطبان ذخیره شده در گوشی تان تطابق پیدا کرده و یکپارچه سازی شود.
 • پس از ساخت یک اکانت جدید شما قادر خواهید بود که عکس پروفایل جدیدی انتخاب کرده و وارد صفحه اصلی یعنی مرحله پست گذاری، استوری و تصاویر اینستاگرام و سایر قسمت ها شوید. در صورت تمایل می توانید اقدام به ارسال پست و استوری کنید و کاربران و فالوورهای جدیدی را برای اکانت جدیدتان فالو کنید.
 • پس از این می توانید بدون وارد کردن گذر واژه به راحتی حساب کاربری خود را در اینستاگرام تغییر داده و به صورت جداگانه به فعالیت در هر کدام بپردازید.

حتما بخوانید: دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرام


چگونه با یک ایمیل دو اکانت اینستاگرام بسازیم

چنین چیزی در اینستاگرام امکان پذیر نیست و با هر آدرس ایمیل تنها می توانید یک اکانت در اینستاگرام داشته باشید.

دو اکانت اینستاگرام با یک شماره تلفن

با هر شماره تلفن تنها میتوان یک اکانت در اینستاگرام ایجاد کرد و راهی برای ایجاد دو اکانت با یک شماره در اینستاگرام وجود ندارد.

چگونه می توانیم وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم؟ با لمس نام کاربری خود در بالای صفحه می توانید به اکانت های فعال اینستاگرام خود لاگین شوید و چند اکانت روی یک گوشی موبایل داشته باشید.

چگونه بفهمیم یک نفر چند اکانت اینستاگرام دارد؟

هیچ راهی برای تشخیص اینکه شخصی چندین اکانت در اینستاگرام دارد، وجود ندارد.

چند تا اکانت اینستاگرام میشه ساخت

اگر می خواهید چندین اکانت داشته باشید، باید ضوابط خاصی را رعایت کنید. اگر در حال حاضر 5 اکانت در اینستاگرام خود دارید و قصد دارید یک اکانت دیگر را به اینستاگرام خود اضافه کنید، با انتخاب گزینه add account یک پیامی برای شما نشان داده می شود که شما حداکثر تعداد اکانت های فعال بر روی گوشی تان را دارید. با این حال، اگر هنوز هم می خواهید اکانت جدید اضافه کنید، کافی است تا از یکی از اکانت ها خارج شده و اکانت دیگری را به لیست اضافه کنید.

چند تا اکانت اینستاگرام میشه ساخت

چگونه می توان دو اکانت اینستاگرام در ویندوز داشت؟

اگر با لپتاپ خود از اینستاگرام استفاده می کنید، در حالت کلی اینستاگرام به شما اجازه انتشار پست از پلتفرم دسکتاپ را نمی دهد. برای حل این مشکل نیاز به پلتفرم هایی مانند Hoostsuite دارید که با استفاده از آن می توان این چالش ها را برای دسکتاپ برطرف کرد. ابزارهایی مانند Hoostsuite علاوه بر انتشار پست از طریق کامپیوتر، ویژگی های دیگری مانند برنامه ریزی پست ها، امکان اضافه کردن 35 اکانت به طور هم زمان، تنظیم ساعت انتشار و فراهم کردن دیتا برای تجزیه و تحلیل را ایجاد می کند. برای داشتن این ابزار ابتدا باید در وبسایت Hoostsuite ثبت نام کنید.

 • پس از ثبت نام در وبسایت Hoostsuite ابتدا وارد داشبورد خود شده و از آنجا می توانید اکانت های اینستاگرامتان را به ابزار اضافه کنید (در این حالت محدودیت استفاده تا حداکثر 5 اکانت خواهید داشت)
 • از قسمت داشبورد بر روی گزینه add social network کلیک نمایید.
 • از منوی سمت چپ بر روی گزینه connect with Instagram کلیک نمایید.
 • منوی آبی رنگ باز می شود که باید بر روی گزینه authorize کلیک کنید.
 • در قدم بعدی اگر اکانت بیزینسی داشته باشید، می توانید گزینه sign in to Facebook را انتخاب نمایید.
 • اگر اکانت شما برای کسب و کار نیست، گزینه exit with limited access را انتخاب نمایید و مجددا بر روی گزینه exit کلیک کنید.
 • اکنون مراحل ورود به فیسبوک را کامل کرده و در آخر بر روی گزینه done کلیک نمایید.
 • برای اضافه کردن هر تعداد اکانتی که در نظر دارید، باید مراحل بالا را تکرار کنید.

دو اکانت اینستاگرام در ویندوز


حتما بخوانید: از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شدیم؟


مشکلات داشتن دو اکانت در اینستاگرام

ممکن است در هنگام ثبت نام برای اکانت دوم اینستاگرام با خطا مواجه شوید و در این حالت ابتدا توصیه می کنیم که اپلیکیشن خود را به روز رسانی کنید. به طور کلی آپدیت برنامه بسیاری از مشکلات را برطرف خواهد کرد. با این حال، اگر اینستاگرام تان آپدیت است و همچنان در ثبت کامنت دچار مشکل هستید، ممکن است سه دلیل برای آن وجود داشته باشد:

 • اگر در یک کامنت بیش از 5 منشن را ثبت کنید، با خطا مواجه می شوید.
 • شما تنها قابلیت اضافه کردن 30 هشتگ به هر کامنت اینستاگرام خود را دارید.
 • شما نمی توانید یک کامنت مشابه را چندین مرتبه در اینستاگرام وارد کنید.
سخن آخر

اینستاگرام یک پیام رسان اجتماعی پرطرفدار در ایران است که افراد برای کسب و کار خود نیز از آن استفاده می کنند. اگر می خواهید دو اکانت اینستاگرام یا چندین اکانت داشته باشید، به راحتی می توانید با یک گوشی این کار را انجام دهید و هم زمان به همه این اکانت ها دسترسی داشته باشید. در این مقاله نحوه ساخت اکانت دوم و نکاتی در خصوص استفاده از چندین اکانت در اینستاگرام را به شما آموزش دادیم.


مقالات مرتبط:

راهنمای بازیابی اکانت اینستاگرام

ساخت اکانت اینستاگرام

بهترین متن های بیو برای اینستاگرام

دیلیت اکانت دائمی و موقت اینستاگرام

از
3
رای