دیجیتال مارکتینگ چیست و انواع بازاریابی اینترنتی کدام است

دیجیتال مارکتینگ چیست و انواع بازاریابی اینترنتی کدام است دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی چیست ؛ انواع بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ کدام است، با بازاریابی محتوا، ایمیلی، سئو، شبکه ای اجتماعی و موبایلی در سلام دنیا آشنا شوید.

بازاریابی دیجیتال را می توان به طور کلی به 8 دسته اصلی تقسیم کرد که عبارتند از: بهینه سازی موتورهای جستجو، تبلیغات کلیکی، بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موبایلی، تجزیه و تحلیل بازاریابی و بازاریابی وابسته. در دهه گذشته، بازاریابی دیجیتال به یکی از اجزاء مهم در استراتژی بازاریابی کلی یک سازمان تبدیل شده است. این بازاریابی به شرکت‌ها اجازه می‌دهد، پیام‌ها را برای دستیابی به یک مخاطب خاص تنظیم کنند، و این امکان را فراهم می‌کند که مستقیماً با افرادی که احتمالاً به محصول آنها علاقه دارند، تجارت انجام دهند.

دو عضو تیم آکادمیک از دانشگاه جنوبی نیوهمپشایر (SNHU) در مورد اینکه چگونه بازاریابی دیجیتال با تاکتیک‌های سنتی همسو می‌شود، صحبت کردند و اطلاعاتی را در مورد برخی از انواع بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ بصورت عملی به اشتراک گذاشتند. با این مطلب سلام دنیا همراه باشید تا با انواع بازاریابی دیجیتال آشنا شوید.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ شامل طیف گسترده ای از تکنیک ها و فناوری های بازاریابی است که برای دسترسی به مشتریان آنلاین استفاده می شود. بازاریابی دیجیتال به عنوان شکلی از بازاریابی آنلاین، به سازمان ها اجازه می دهد تا هویت برند خود را ایجاد کنند و صنعت بازاریابی را متحول کنند. دکتر مارک هابسون، دانشیار ارشد برنامه‌های کسب‌وکار، گفت: اگرچه به نظر می رسد بازاریابی دیجیتال دنیای جدیدی باشد، اما در واقع، بر بسیاری از اصول آشنا برای بازاریابان سنتی مبتنی است و به دانش بازاریابی بنیادین و دانش فنی نیاز دارد.

دکتر جسیکا راجرز، معاون برنامه‌های بازاریابی، گفت که این دو رشته برای ارتباط با گروه‌های مختلفی از مصرف‌کنندگان انجام می شوند. به گفته او: «… رسانه های سنتی روش عالی برای دستیابی به یک پایگاه گسترده مصرف‌کننده هستند، در حالی که رسانه‌های دیجیتال توانایی دستیابی به مخاطبان بسیار خاصی را دارند،» به گفته او: «نکته کلیدی این است که بسته به مخاطب مقصد، برخی از کانال‌ها موثرتر از سایر کانال ها هستند.”


حتما بخوانید: روش بازاریابی در فیس بوک


انواع بازاریابی دیجیتال

راجرز در مورد برخی از محبوب ترین انواع بازاریابی دیجیتال صحبت کرده و مروری مختصر از هر یک از آنها را ارائه کرده است:

1. انواع بازاریابی دیجیتال: بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

هدف بهینه سازی موتور جستجو یا سئو این است که یک کسب و کار در نتایج جستجوی گوگل رتبه بالاتری کسب کند و در نهایت ترافیک موتورهای جستجو را برای وب سایت آن کسب و کار افزایش دهد. برای انجام این کار، بازاریابان سئو در مورد کلمات و عباراتی که مصرف کنندگان برای جستجوی اطلاعات آنلاین استفاده می کنند، تحقیق می کنند و از آن عبارات در محتوای خود استفاده می کنند. با توجه به "راهنمای مبتدیان برای سئو" شرکت پیشرو در زمینه سئو، سئو شامل عناصر زیادی از کلمات موجود در صفحات وب سایت شما گرفته تا نحوه لینک کردن سایت های دیگر به وب سایت شما و نحوه سازمان دهی وب سایت شما. به گفته Salary.com، یک متخصص سئو می تواند حدود 70058 دلار درآمد داشته باشد.

بنابراین، چه چیزهایی می توانند بهینه سازی موتور جستجو سایت را بهبود بخشند؟ درک این نکته مهم است، چرا که یکی از چیزهایی که بهینه سازی موتور جستجو را به چالش می کشد. این است که پاسخ به این سوال همیشه به گوگل و جدیدترین الگوریتم آن بستگی دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند مورد از مهم‌ترین موارد برای استراتژیست‌های سئو و به طور کلی بازاریابان برای درک نحوه عملکرد سئو امروزی، از راهنمای مبتدیان Moz  ارائه شده است:

  • نمایه سازی محتوا – مهم است که به موتورهای جستجو اجازه دهید، به وضوح محتوای سایت شما را با انجام کارهایی مانند افزودن متن جایگزین برای تصاویر و رونوشت متن برای محتوای ویدیویی و صوتی، «بخوانند».
  • ساختار لینک خوب - مهم است که موتورهای جستجو بتوانند ساختار سایت شما را "خزش یا crawl" کنند تا به راحتی تمام محتوای سایت شما را پیدا کنند. کارهای زیادی وجود دارد که یک متخصص سئو می تواند برای قالب بندی صحیح لینک ها، URL ها و نقشه های سایت انجام دهد تا آنها را در دسترس خزنده های وب سایت یا crawlers قرار دهد.
  • کلمات کلیدی و هدف گذاری کلمات کلیدی – به کارگیری صحیح کلمات کلیدی– یعنی عبارات جستجویی که می خواهید سایت شما از طریق آنها پیدا شود – در محتوا و سرصفحه های شما یکی از ساختار های بلوک اساسی سئو است. اینکه محتوای متن خود را با تعداد زیادی از کلمات کلیدی و کلمات کلیدی متنوع  پر کنید دیگر شیوه خوبی نیست. نوشتن محتوای با کیفیت بالا که از کلمات کلیدی در سربرگ ها و استفاده از محتوای صفحه قابل خزیدن برای چندین بار، در حال حاضر شیوه بهتری تلقی می شود و باعث می شود صفحات در نتایج جستجو رتبه بهتری پیدا کنند.

انواع بازاریابی دیجیتال

2. انواع بازاریابی مارکتینگ : تبلیغات کلیکی یا PPC

تبلیغات کلیکی به تبلیغات پولی و نتایج موتور جستجوی ارتقا یافته اشاره دارد. این یک شکل کوتاه مدت بازاریابی دیجیتال است، به این معنی که وقتی که دیگر پولی پرداخت نکنید، تبلیغ دیگر وجود نخواهد داشت. مانند سئو SEO، تبلیغات کلیکی  PPC هم روشی برای افزایش ترافیک جستجو برای یک تجارت آنلاین محسوب می شود.

تبلیغاتی کلیکی به تبلیغاتی که در بالا و کناره‌های صفحه نتایج جستجو می‌بینید، تبلیغاتی که هنگام مراجعه به وب سایت مشاهده می کنید، تبلیغات قبل از ویدیوهای یوتیوب و تبلیغاتی که در برنامه‌های تلفن همراه می بینید، اشاره دارد.

یکی از موارد دیگری که تبلیغات کلیکی را از سئو متمایز می کند این است که شما فقط برای نتایج کار هزینه پرداخت می کنید. در یک مدل معمولی تبلیغات کلیکی PPC مانند کمپین گوگل ادوردز، شما فقط پرداخت خواهید کرد.

زمانی که شخصی روی تبلیغ شما کلیک می کند فرد در وب سایت شما قرار می گیرد. شما می توانید تقریباً به ازای هر تبلیغات کلیکی مقداری هزینه را صرف کنید. برخی از شرکت‌ها ممکن است نتایج حاصل از سرمایه‌گذاری را تنها چند صد دلار ببینند، اما بسیاری از شرکت‌های بزرگ ده‌ها هزار دلار در ماه برای پرداخت به ازای  هر تبلیغات کلیکی هزینه می‌کنند.

هزینه اجرای یک تبلیغ یا تبلیغ نتایج جستجو در درجه اول به میزان رقابت برای کلمات کلیدی شما بستگی دارد. کلمات کلیدی رقابتی بالا (یعنی کلمات کلیدی که بسیاری از افراد در جستجوی آنها هستند و سایت های زیادی در تلاش برای یافتن آنها هستند) گران تر خواهند بود و شرایط رقابتی کمتر احتمالاً هزینه کمتری خواهند داشت.

هنگامی که یک کمپین تبلیغات کلیکی راه‌اندازی می‌کنید، همچنین می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید آگهی یا نتایج تبلیغاتی شما به کاربران در سراسر جهان یا فقط در یک منطقه جغرافیایی خاص نشان داده شود. به گفته گوگل، اگر برای یک کسب و کار خشت و ملات (تجارت های سنتی) بازاریابی انجام می دهید، این توانایی برای کسب و کاری مثل خیاطی بر اساس مکان به شما کمک می کند تا هزینه تبلیغاتی را برای ارائه تبلیغات به کاربرانی که در نزدیکی کسب و کار شما زندگی نمی کنند هدر ندهید.

 انواع بازاریابی مارکتینگ : تبلیغات کلیکی

3. بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی شامل هر تجارت و کسب و کاری از طریق این پلتفرم ها انجام می شود. تقریباً همه افراد با شبکه های اجتماعی آشنایی دارند، اما بازاریابان باید با رویکردی یکپارچه و استراتژیک به شبکه های اجتماعی بپردازند. بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار فراتر از ایجاد پست برای کانال های اجتماعی و پاسخ دادن به نظرات است.

برای اینکه بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی مؤثر باشد، تلاش‌ها باید هماهنگ و منسجم باشد تا اینکه وقتی کار از کار گذشت به فکر تلاش بیفتند. برای کمک به ثابت نگه داشتن پست‌ها، ابزارهای آنلاین زیادی برای خودکارسازی و زمان‌بندی پست‌های رسانه‌های اجتماعی در دسترس هستند، اگرچه بازاریابان فقط باید از اتوماسیون به عنوان یک ابزار استفاده کنند، نه به عنوان راه‌حل «تنظیم کردن و رها کردن». اگر شخص واقعی در پشت پست ها نباشد، کاربران به سرعت متوجه خواهند شد.

بازاریابان شبکه های اجتماعی نباید در یک سیلو جدا از سایر عملکردهای بازاریابی باشند. بازاریاب‌های اجتماعی باید با تیم بازاریابی گسترده‌تر شرکت همکاری کنند تا پیام خود را در همه پلتفرم‌ها، به صورت آنلاین و غیرحضوری هماهنگ کنند، به طوری که هر بخش از برند استوری یکسانی را بیان کند.

تجزیه و تحلیل بخش مهمی از بازاریابی شبکه های اجتماعی است: بازاریابان رسانه های اجتماعی باید در تجزیه و تحلیل عملکرد پست های خود و ایجاد استراتژی ها بر اساس آن داده ها هوشمند عمل کنند. به گفته Jayson DeMers نویسنده بازاریابی، دلیل دیگری که بازاریابان به طور مداوم کمپین‌های خود را اندازه‌گیری و پیگیری می‌کنند این است که این داده‌ها به آنها اجازه می‌دهد بازگشت سرمایه یک کمپین خاص را نشان دهند و اینکه آیا ارزشی برای شرکت دارد یا خیر.

همچنین چندین گزینه رایگان برای انتشار پیام شما وجود دارد که فراتر از اینستاگرام و توییتر است. برخی از گزینه های دیگر عبارتند از: Google My Business، eBay و Facebook Messenger و Marketplace.

به عبارت دیگر، بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار پیچیده تر از مدیریت پروفایل شخصی فیس بوک یا توییتر شماست. این نوع بازاریابی نیاز به ترکیبی از تفکر خلاق و استراتژی عینی و مبتنی بر داده دارد و شاید برای حرفه ای هایی که از ترکیب این دو رشته برخوردار هستند مناسب باشد. به گفته Salary.com، یک تحلیلگر شبکه های اجتماعی با مدرک لیسانس می تواند حدود 68230 دلار درآمد داشته باشد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

4. بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا از داستان گویی و به اشتراک گذاری اطلاعات برای افزایش آگاهی از برند استفاده می شود. در نهایت، هدف این است که خواننده برای تبدیل شدن به مشتری، اقداماتی را انجام دهد، مانند درخواست اطلاعات بیشتر، ثبت نام در لیست ایمیل یا خرید. «محتوا» می‌تواند به معنای پست‌های وبلاگ، منابعی مانند مقالات سفید و کتاب‌های الکترونیکی، ویدیوهای دیجیتالی، پادکست‌ها و موارد دیگر باشد. به طور کلی، بازاریابی محتوی قبل از هر چیز باید ارزشی برای مصرف کننده ایجاد کند، نه اینکه فقط برند را تبلیغ کند یا سعی در فروش محصول داشته باشد. بازاریابی محتوا در مورد ایجاد یک رابطه پایدار و قابل اعتماد با مشتریان شما است که به طور بالقوه می تواند منجر به فروش محصولات زیادی در طول زمان شود، نه تنها انجام یک معامله.


حتما بخوانید: 11 دلیل عدم موفقیت در بازاریابی


بازاریابی محتوا در همزیستی با انواع دیگر بازاریابی دیجیتال عمل می کند: این روشی برای ترکیب عبارات جستجوی سئو در محتوای جدید وب سایت است و محتوای ایجاد شده را می توان به عنوان پست های شبکه های اجتماعی و در نشریات بازاریابی ایمیلی به اشتراک گذاشت. نگاهی به تجزیه و تحلیل برای بازاریابی محتوای شما می تواند اطلاعات زیادی در مورد مشتریانتان در اختیار شما قرار دهد: وقتی مشتریان وارد سایت شما می شوند به دنبال چه چیزی هستند؟ چه نوع محتوایی باعث می شود آنها مدت بیشتری در سایت بمانند و به مطالب نگاه کنند؟ چه نوع محتواهایی باعث می شود آنها علاقه خود را برای ماندن در سایت از دست بدهند و از آن خارج شوند؟

برخلاف روشی مانند تبلیغات کلیکی PPC، بازاریابی محتوا یک استراتژی بلند مدت است. به گفته Marketo، اتوماسیون شرکت بازاریابی، با گذشت زمان، بازاریابان مجموعه ای از محتوا(متن، ویدئو، پادکست و غیره) ایجاد می کنند که همچنان کاربران را از طریق موتورهای جستجو به سایت منتقل می کنند. این مجموعه محتوا همچنین برای ارتقای دانش برند شما مفید است و پروفایل شما را به عنوان منبعی برای اطلاعات افزایش می دهد. و اگر کاربران برای کسب اطلاعات از سایت شما بازدید می کنند، در حالت ایده آل زمانی که زمان خرید فرا می رسد، شما را به عنوان یک منبع معتبر  به خاطر خواهند آورد.

بازاریابی محتوا یک روش عالی برای افرادی است که از نوشتن و یا تولید ویدیو و صدا بهره می برند. اما مانند بازاریابی دیجیتال به طور کلی، به مهارت های استراتژیک و تحلیلی قوی نیاز دارد.

5. انواع بازاریابی دیجیتال: بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)

به گفته راجرز، حتی با ظهور شبکه های اجتماعی، برنامه های کاربردی تلفن همراه و سایر کانال ها، ایمیل هنوز یکی از موثرترین تکنیک های بازاریابی است. این روش می تواند بخشی از یک استراتژی بازاریابی محتوا باشد، و برای مصرف کنندگان سود را فراهم کند و در طول زمان مخاطب را به مشتری تبدیل کند. به گفته انجمن بازاریابی آمریکا، متخصصان بازاریابی ایمیلی نه تنها می دانند که چگونه کمپین های قانع کننده ایجاد کنند، بلکه از دسترسی موثر مخاطبان به این کمپین ها نیز آگاهی دارند و در تجزیه و تحلیل تعاملات و داده های مشتری و تصمیم گیری استراتژیک بر اساس آن داده ها مهارت دارند.

نرم افزار بازاریابی ایمیلی می تواند معیارهای تحلیلی مختلفی را در اختیار کاربران قرار دهد، اما دو مورد که بازاریابان همیشه در تلاش برای بهبود آنها هستند عبارتند از نرخ باز - درصد گیرندگانی که ایمیل را باز کردند - و نرخ کلیک - تعداد گیرندگانی که ایمیل را باز کردند و روی آن کلیک کردند.  طبق گفته شرکت پیشرو نرم افزار بازاریابی ایمیلی Constant Contact، بازاریابان کارهای زیادی می توانند انجام دهند تا ایمیل های خود را برای کاربران جذاب تر کنند که احتمال باز شدن آنها بیشتر باشد. این اقدامات شامل:

  • ایجاد حس ضرورت – نوشتن نسخه ایمیلی که گیرندگان شما را مطلع می کند که زمان برای استفاده از فروش ویژه در حال اتمام است یا اینکه فقط تعداد محدودی برای عرضه موجود است، این کار می تواند تعداد افرادی را که به وب سایت شما مراجعه می کنند افزایش دهد.
  • ایمیل خود را شخصی سازی کنید - تنظیم ایمیل ها و موضوعی برای درج نام گیرنده یک راه اثبات شده برای افزایش نرخ باز و کلیک است.
  • به گیرندگان اجازه دهید تنظیمات دلخواه خود را تنظیم کنند – بازاریابی ایمیلی به کاربران امکان می‌دهد مشخص کنند که هر چند وقت یک‌بار می‌خواهند از طرف شما پیامی دریافت کنند، این روش می‌تواند برای تایید برخی از مشترکین ایمیل در لیست شما و کلیک کردن روی ایمیل‌های شما مفید باشد.

انواع بازاریابی دیجیتال: بازاریابی ایمیلی

6. بازاریابی موبایلی

این نوع بازاریابی دیجیتال بر روی دستیابی به مخاطبان در تلفن هوشمند یا تبلت آنها متمرکز شده است. بازاریابی موبایلی از طریق پیام‌های متنی، شبکه های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، ایمیل و اپلیکیشن‌های تلفن همراه به افراد دسترسی پیدا می‌کند. بازاریابان می‌توانند پیشنهادها یا محتوای ویژه را برای یک مکان یا زمان جغرافیایی تنظیم کنند، مانند زمانی که مشتری وارد فروشگاه می‌شود یا وارد یک رویداد می‌شود.

طبق مقاله اخیر مجله TechCrunch، مصرف کنندگان در ایالات متحده در حال حاضر پنج ساعت در روز را با تلفن های خود وقت می گذرانند. این نشان دهنده افزایش 20 درصدی نسبت به سه ماهه چهارم سال 2015 است. کاربران همچنین بیشتر وقت خود را در برنامه ها صرف می کنند تا مرورگرهای تلفن همراه. در سال 2017، کاربران زمان بسیار بیشتری را با برنامه ها صرف می کنند تا تماشای تلویزیون. طبق مقاله TechCrunch، 15 درصد از زمان این برنامه صرف برنامه های سرگرمی مانند Netflix و Hulu  نوزده درصد از آن در برنامه تلفن همراه فیس بوک، 12 درصد برای سایر برنامه های اجتماعی و پیام رسانی و 11 درصد در برنامه های بازی صرف می شود.

به گزارش Retail Dive ، 45٪ از خریدهای همیشگی یا گاه به گاه شامل یک دستگاه تلفن همراه است، که خواه برای جستجو، مقایسه قیمت ها یا خرید استفاده می شود. برای اکثر هزاره ها (مرکز تحقیقاتی پیو به عنوان افرادی که بین سال های 1981 تا 1997 متولد شده اند)، این عدد 57 درصد است. بازاریابان می دانند که شما باید پیام خود را به جایی که مشتریانتان هستند برسانید، و این بسیار واضح است: مشتریان بالقوه شما در تلفن هایشان هستند.


حتما بخوانید: آموزش تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم 


7. بازاریابی آنالیتیکس

یکی از مزایای عمده بازاریابی دیجیتالاین است که بسیار قابل پیگیری و تجزیه و تحلیل است. زمانی، تنها بخش‌های بازاریابی قابل پیگیری، کوپن‌ها و پیشنهادات پست مستقیم مشابه بودند. اگر مشتری از کوپن استفاده می کرد، شما از بازتاب پیام مطلع می شدید. امروزه، تجزیه و تحلیل ها به بازاریابان اجازه می دهد تا رفتار کاربر را در سطح بسیار دقیقی ردیابی کنند: چند بار روی یک پیوند کلیک می کنند، چه مدت در یک صفحه وب سایت وقت می گذرانند، هر چند وقت یکبار ایمیل ها را باز می کنند و موارد دیگر. اما حجم وسیعی از اطلاعات موجود در مورد عملکرد بازاریابی دیجیتال می تواند مانند نوشیدن آب از یک شلنگ آتش نشانی باشد، از این رو بازاریابان باید بتوانند واقعاً معنی داده ها و نحوه ارائه استراتژی درک کنند.

این کار نه تنها به بازاریابان اجازه می دهد تا یاد بگیرند که چه چیزی برای مشتریان موفقیت آمیز است و پیام های بازاریابی آنها را در حرکت رو به جلو تطبیق دهند، بلکه به این معنی است که می توانند ارزش خود را به شرکت نشان دهند. درک همه این داده‌ها و استفاده از آن‌ها برای تصمیم‌گیری استراتژیک، بخش مهمی از کار یک بازاریاب دیجیتال است و آن‌ها را از همتایان سنتی خود متمایز می‌کند.

ابزارهای زیادی برای اندازه‌گیری موفقیت کمپین‌های بازاریابی دیجیتال وجود دارد و بسیاری از بازاریابان بسته به نیاز و مخاطب خود از ترکیبی از این ابزارها استفاده می‌کنند (مجله فورچون گزارش داد که بسیاری از بازاریابان از بیش از 100 برنامه در کل فرآیند بازاریابی خود استفاده می‌کنند.) یکی از پرکاربردترین ابزارها برای تجزیه و تحلیل بازاریابی، گوگل آنالیتیکس است که می‌تواند به روش‌های تقریباً بی‌پایانی سفارشی‌سازی شود تا نحوه عملکرد سایت شما، کلمات کلیدی که کاربران را به سایت شما منتقل می کند، نحوه حرکت کاربران در وب‌سایت شما و موارد دیگر را تحلیل کند.

داشتن تجزیه و تحلیل خوب و دقیق و دانش تفسیر آنها می تواند به بازاریابان کمک کند "تا از شکست ها برای کسب موفقیت درس بگیرند"، کمپین هایی که موثر عمل نمی کنند را به سرعت کاهش دهند و کمپین های بهتری را حول مفاهیمی ایجاد کنند که سابقه موفقیت آمیزی دارند. با گذشت زمان، شما فقط از تجزیه و تحلیل برای اندازه گیری کمپین های خود استفاده نمی کنید، بلکه تجزیه و تحلیل ها کمپین های شما را اطلاع رسانی کرده و بهبود هم می بخشند.

در برنامه دوره بازاریابی دیجیتال، طیف وسیعی از مسائل مربوط به حرفه بازاریابی خود را مطالعه خواهید کرد، از جمله طرح‌ها و استراتژی‌های بازاریابی، برندسازی، بازاریابی تلفن همراه و تبلیغات دیجیتال.

بازاریابی آنالیتیکس

8. بازاریابی معرف (Affiliate Marketing)

با برجستگی روزافزون بازاریابی آنلاین، بازاریابی وابسته - که به عنوان بازاریابی تأثیرگذار نیز شناخته می شود - در بین بسیاری از سازمان ها برای پر کردن شکاف بین مصرف کنندگان و سازمان ها محبوب شده است. اما، بازاریابی معرف چیست؟

بازاریابی معرف از محبوبیت روزافزون کارشناسان صنعت و اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی استفاده می کند. در کار با این تأثیرگذاران شخص ثالث، سازمان شما برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما برای جبران خسارت همکاری خواهد کرد. در این همکاری، اینفلوئنسرها مخاطبان خود را با پست‌ها، وبلاگ‌ها یا ویدیوها درگیر می‌کنند تا کسب‌ و کار بیشتری را برای سازمان شما و سرنخ‌های جدید ایجاد کنند.

در چند سال اخیر، بازاریابی معرف یا اینفلوئنسر با رسانه‌های جدیدی مانند تیک وتاک ، اینستاگرام، یوتیوب و وبلاگ‌ها که شکل اصلی سرگرمی، اخبار و حمل و نقل هستند، بسیار رشد کرده است. ایجاد بازاریابی معرف به یکی از محبوب ترین اشکال بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. طبق گزارش inc.com، انتظار می‌رفت که صنعت بازاریابی معرف در سال 2020 به 6.8 میلیارد افزایش پیدا کند.

بازار کار برای بازاریابان در حال رشد است. اداره آمار و کار ایالات متحده (BLS) افزایش 10 درصدی در تعداد مدیران تبلیغات، تبلیغات و بازاریابی را پیش بینی کرده است. طبق گزارش BLS، در سال 2020، متوسط ​​حقوق برای آن موقعیت ها 141,490 دلار بود.

مهارت های بازاریابی

هابسون می گوید که بازاریابان دیجیتال از تیم بازاریابی گسترده تر و اهداف استراتژیک کل شرکت با اجرای استراتژی های بازاریابی در محیط آنلاین حمایت می کنند. به گفته راجرز، بازاریابان دیجیتال تلاش می کنند تا صدایی برای مشتری و نحوه تعامل آنها با یک برند به صورت دیجیتالی باشند. او گفت: «(بازاریابان) به طور استراتژیک به کانال‌های برند برای به حداکثر رساندن سرمایه‌گذاری، هدایت ترافیک و تبدیل و همچنین مدیریت محتوای دیجیتال یکپارچه نزدیک می‌شوند.

نیاز به حضور مشتریان در هر زمان به این معنی است که بازاریابان دیجیتال مسئولیت مهمی برای هماهنگی با تغییرات در فناوری، رسانه های اجتماعی و نرم افزار دارند. تکنولوژی به سرعت تغییر می کند، برنامه رسانه های اجتماعی داغ امروزی ممکن است تا سال آینده کاملاً کنار گذاشته شود، اما بسیاری از اصول اساسی بازاریابی یکسان هستند.

به گفته راجرز، امروزه بسیاری از کارفرمایان به تجربه به گوگل آنالیتیک، گوگل و تبلیغات فیس بوک، هاب اسپات و Hootsuite نیاز دارند. در دوره کارشناسی ارشد بازاریابی دیجیتال، با مفاهیم پایه این ابزارها و از طریق دوره های آموزشی با جستجو و استفاده از آنها آشنا خواهید شد. آنها همچنین به دنبال کاندیداهایی هستند که در Adobe Creative Suites مسلط باشند و دانش کاری در زمینه سئو  و تحقیقات کلمات کلیدی داشته باشند.

با این حال، برخی از قطعات مهم پازل بازاریابی از زمانی که شرکت ها عمدتاً از طریق چاپ، رادیو و تلویزیون تبلیغ می کردند، تغییر نکرده اند. همه بازاریابان به مهارت های ارتباطی و پایه ای قوی در اصول بازاریابی نیاز دارند.

به گفته راجرز، کارفرمایان این مهارت‌های نرم را با مهارت‌های مرتبط با فناوری در الزامات آگهی استخدام شغل می گنجانند. او گفت: «هدف یک کاربر اصلی بازاریابی، انتقال پیام بازاریابی به مخاطبان است. ما نه تنها باید با هم تیمی های خود ارتباط برقرار کنیم، بلکه باید بتوانیم با مشتریان، مدیران اجرایی و موارد دیگر ارتباط برقرار کنیم."

هابسون گفت: از آنجایی که بازاریابی دیجیتال فضایی است که به سرعت در حال تغییر است و شرکت ها باید در مورد استراتژی های جدید و در حال ظهور به روز بمانند. روش های زیادی وجود دارد که شرکت‌ها این کار را انجام می‌دهند که برخی از آن‌ها بر عهده بازاریابان دیجیتال است و برخی دیگر توسط بخش‌های دیگر انجام می‌شود.

راجرز گفت: «پیشتر بودن هرگز از رقابت کردن مهم تر نبوده است. "چشم انداز کسب و کارها به سرعت در حال تغییر است، و به یک استراتژی کلیدی تبدیل شده است که شامل نگاه کردن به رقابتها است که به اطلاع رسانی استراتژی دیجیتالی شما کمک می کند ." 


مقالات مرتبط:

معرفی انواع ارزهای دیجیتال معتبر و آینده دار جهان و تفاوت آنها
 

از
3
رای