نحوه ثبت نام بن کتاب چهل و سومین نمایشگاه کتاب تهران سال 1402

نحوه ثبت نام بن کتاب چهل و سومین نمایشگاه کتاب تهران سال 1402 نحوه ثبت نام بن کتاب نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛ زمان، مدارک لازم و مراحل ثبت نام یارانه خرید کتاب چهل و سومین نمایشگاه کتاب تهران سال 1402 را در سلام دنیا بخوانید.

اگر به دنبال خرید کتاب در نمایشگاه کتاب هستید می توانید برای دریافت بن کتاب ثبت نام کنید و از تخفیف نمایشگاهی استفاده کنید.اگر با نحوه ثبت نام و خرید بن کتاب آشنایی ندارید ما در این مطلب سلام دنیا اطلاعاتی درباره زمان ثبت نام بن کتاب سال 1402، مدارک لازم ثبت نام بن کتاب، نحوه ثبت نام و خرید بن کتاب چهل و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سال 1402 در اختیار شما عزیزان قرار خواهید داد تا به راحتی بن کتاب خود را تهیه کنید.

زمان ثبت نام بن کتاب سال 1402

زمان و مهلت ثبت نام بن کتاب در سال 1402 هم زمان با برپایی نمایشگاه کتاب یعنی از تاریخ 20 تا 30 اردیبهشت است. 


حتما بخوانید: مکان و تاریخ برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران


" توزیع یارانه دانشجویان، طلاب و اساتید هیئت علمی دانشگاه ها و حوزه های علمیه از 17 اردیبهشت 1402 آغاز می گردد"

زمان ثبت نام بن کتاب سال 1402

مدارک لازم ثبت نام بن کتاب نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

برای ثبت نام بن کتاب باید به سامانه bon.tibf.ir مراجعه و مدارک لازم مانند کد ملی،‌ انتخاب کامه عبور، تکرار کلمه عبور، نوع شرکت کننده، تاریخ تولد،‌ شماره تلفن همراه، نام استان و شهر را وارد کنید.توجه داشته باشید که باید رمز عبور خود را با دقت انتخاب کنید زیرا در دفعات بعد هم باید همان را وارد کنید.علاوه بر این باید در زمان ثبت نام شماره تلفن همراه با کد ملی شما مطابقت داشته باشد.

نحوه ثبت نام و خرید بن کتاب چهل و سومین نمایشگاه کتاب تهران 1402 (مرحله به مرحله)

در ابتدا باید یادآور شویم که استفاده از بن کتاب تنها از طریق سامانه فروش امکان پذیر است تا افراد بتوانند سهمیه تخفیف فعال شده بر روی کارت ملی آنها اعمال شود.به عبارت دیگر اگر ثبت نام بن نمایشگاه کتاب انجام نشود تخفیفات شامل حال این افراد نمی شود.در ادامه مراحل وارد شدن ،ثبت نام بن کتاب و خرید بن کتاب را به شما نشان خواهیم داد.


حتما بخوانید:فواید خواندن کتاب برای کودکان


نحوه ورود به سایت ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402

برای شروع مرورگر دلخواه خود را روی کامپیوتر یا موبایل باز کنید و آدرس اینترنتی سامانه بن کتاب bon.tibf.ir را وارد و جستجو کنید.

1. از میان نتایج جستجو اولین گزینه یعنی «سامانه ثبت نام بن کتاب - صفحه اصلی» را انتخاب و روی آن ضربه بزنید.

نحوه ورود به سایت ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402

2. در ادامه وارد صفحه ای که گزینه «ورود» دارد،شوید.از آنجایی که شما می خواهید به سایت ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402 وارد شوید،پس طبیعتا باید گزینه «ورود» را انتخاب کنید.

نحوه ورود به سایت ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402

در این قسمت از شما خواسته می شود تا اطلاعات کاربری خود یعنی کد ملی و کلمه عبور را وارد کنید.اگر از قبل در این سامانه ثبت نام کرده باشید یک کلمه عبور دارید.حالا کد ملی و کلمه عبور را وارد کنید و روی گزینه «ورود» کلیک کنید.

نحوه ورود به سایت ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402

همین بود شما با موفقیت به پنل کاربری خود وارد شدید و امکان ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402 را برای شما مهیا خواهد شد.

نحوه ثبت نام بن کتاب نمایشگاه کتاب 1402

بعد از وارد شدن در سامانه ثبت نام بن نمایشگاه کتاب وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا به حال در این سامانه ثبت نام نکرده اید،‌ قبل از هر کار باید فرآیند نام نویسی را طی کنید و بعد  خرید بن تخفیف کتاب 1402 را از طریق آن انجام دهید.

    • برای شروع باید وارد سایت ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402 شوید(در قسمت بالا آن را توضیح دادیم).بعد از وارد شدن به سامانه صفحه گزینه «ثبت نام» را انتخاب کنید.توجه داشته باشید که برای ورد به پنل کاربری ابتدا باید مراحل نام نویسی را انجام دهید و و اطلاعات کاربری خود را دریافت کنید. 
    • در این مرحله باید اطلاعات مورد نیاز را کامل کنید.این اطلاعات شامل انتخاب کلمه عبور، تکرار کلمه عبور،شماره تلفن همراه،نوع شرکت کننده، تاریخ تولد،‌ شماره تلفن همراه، نام استان و شهر می باشد.همانطور که گفته شد باید شماره تلفن همراه فرد با کد ملی او مطابقت داشته باشد.بعد از تکمیل اطلاعات، تیک عبارت های «شماره تلفن همراه اعلام شده برای دریافت پیامک کد تایید فعال است» و «اطلاعات اولیه بعد از ثبت نام قابل تغییر نیست»‌ را بزنید و گزینه «عضویت» را انتخاب کنید. 

حتما بخوانید:بهترین رمان ها و پرفروش ترین کتاب های جهان


  • در این قسمت از فرم مهم ترین اطلاعات وارد شده در بخش قبل شامل نوع شرکت کننده، کد ملی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه،‌ استان و شهر را مشاهده خواهید کرد.و در قسمت انتها باید  کد تایید که به تلفن همراه تان ارسال شده را وارد کنید.
  • بخش دوم فرم به تکمیل اطلاعات ثبت نام بن کتاب مربوط به اطلاعات متقاضی اختصاص دارد. ممکن است این قسمت بسته به این که شما با چه عنوانی اقدام به ثبت نام جهت دریافت بن کتاب کرده اید،متفاوت باشد. دانشجویان و طلاب لازم است در این قسمت نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و گروه آموزشی را وارد کنند. علاوه بر این باید نوع مرکز آموزش عالی و نام آن هم مشخص گردد. بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده در سایت bon.tibf.ir در قسمت انتهای صفحه گزینه «ذخیره» را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعدی ثبت نام،باید اطلاعات مربوط به میزان تخفیف مورد نظر برای شما با جزئیات کامل نمایش داده شود. بعد از مطالعه و برای تایید نهایی درخواست در سایت ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402 گزینه «تایید» را انتخاب کنید.

همین بود ثبت نام شما با موفقیت به اتمام می رسد.حالا پیام «تخصیص با موفقیت انجام شد»‌ را مشاهده می کنید و جزئیات آن هم برای شما نمایش داده خواهد شد. همچنین در این قسمت تاریخ مراجعه به سامانه فروشگاه برای خرید کتاب های مورد نظر هم به شما اطلاع داده می شود. به عبارت دیگر باید برای خرید کتاب در این تاریخ تعیین شده به سامانه مراجعه کنید.

توجه: برای استفاده از بن تخفیف خرید کتاب می توانید به سایت مربوطه مراجعه کرده و مراحل بالا را دنبال کنید.

سخن پایانی:

در این مطلب سعی کردیم نحوه ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402 را به صورت مرحله به مرحله برای شما توضیح دادیم.باید بتوانید به راحتی بعد از طی کردن مراحل بالا در سامانه وارد و برای بن نمایشگاه کتاب 1402 ثبت نام کنید.


مقالات مرتبط:

بهترین کتاب خودشناسی و موفقیت

معرفی 10 رمان عاشقانه جدید و جذاب برای خانم هااز
4
رای