7 روش درمان خانگی بیماری قارچ انگشتان پا (سندروم پای ورزشکار)

7 روش درمان خانگی بیماری قارچ انگشتان پا (سندروم پای ورزشکار) بیماری پای ورزشکار یک عفونت قارچی است. قارچ ها می توانند در مکان های تاریک و مرطوب رشد و گسترش یابند و بر همین اساس پای انسان مکانی ایده آل برای رشد آنها محسوب می شود.

بیماری پای ورزشکار که کچلی پا نیز نامیده می شود یک عفونت قارچی بد بو است که معمولاً بین انگشتان پا ایجاد می شود (به دلیل عرق و رطوبت), می تواند باعث قرمزی، زبری، پوسته پوسته شدن و خارش زیاد پا شود. بله، حتی در زنان! خارش را متوقف کنید و شروع به انجام کاری در این مورد بکنید. حتی اگر شما کرم ها و ژل‌ های بدون نسخه موضعی را امتحان کرده باشید, ما یک محصول درمان طبیعی داریم که دکتر ها و علم تایید کردند، که می‌تواند انگشتان شما را به وضعیت سیندرلا باز گرداند، برای این کار به هیچ پری ای لازم نیست!

روش درمان خانگی بیماری قارچ انگشتان پا (پای ورزشکار)

درمان بیماری قارچ پا (پای ورزشکار) با روش های خانگی

1. روغن پونه گیاهی برای درمان قارچ پا

روغن گیاهی بهترین بو را نمی‌دهد، اما به خاطر اجزای فعال آن کارواکرل و تیمول می‌تواند با قارچ مبارزه کند. در یک مطالعه نه تنها مشخص شد که می تواند پای ورزشکار را درمان کند، بلکه بیشترین قدرت ضد قارچی را از هر 11 اسانس روغنی که مورد آزمایش قرار گرفته بودند، داشت.

درمان: دو قطره روغن پونه‌کوهی و دو قطره روغن درخت چای را با یک قاشق چای خوری روغن ضد قارچ شترمرغ استرالیایی, مخلوط کنید و بر روی هر دو پا و ناخن‌هایتان بمالید, به پیشنهاد دکتر امیلی اسپلیچل, دکتر طب کودکان, کارشناسی ارشد در جنبش انسانی, مدرک CES, یه پزشک متخصص بیماری های پا در نیویورک.

بیماری پای ورزشکار چیست

2. روغن درخت چای برای درمان قارچ پا

این اسانس روغنی برای مقابله با آکنه باعث افزایش اعتیاد به مواد مخدره می شود اما آن بیشتر از یک ترفند روغنی است. یک مطالعه ضد میکروبی, ضد عفونی و ضد قارچی، نشان داد که استفاده از آن دوبار در روز به مدت چهار هفته می‌تواند به پاک‌سازی قارچ های آزار دهنده کمک کند, به علاوه می تواند پا را خشک و بوی بد پا را برطرف کند.

درمان: چند قطره روغن درخت چای را به یک گوش پاک کن بزنید و ناحیه را به آرامی با پنبه پاک کنید و یا دو قسمت روغن درخت چای را با یک قسمت ژل آلوئه  ورا ترکیب کنید و روی پاها ماساژ دهید.

 علائم قارچ انگشتان پا

3. روغن کاملیا برای درمان قارچ پا

از دانه‌هایی که چای سبز می‌سازند، مشتق شده‌اند، نگذارید بوی ملایم شما را گول بزند. به مدت طولانی در ژاپن به عنوان داروی مردمی مورد استفاده قرار می گرفت، روغن کاملیا, متشکل از کاتچین های ضد قارچ است که نشان داده شده است که پای ورزشکار را درمان می کند.

درمان: اسپلیچل پیشنهاد می کند, به طور مستقیم روی پوست یا ناخن ها بمالید، "یا آن را با روغن شترمرغ استرالیایی مخلوط کنید تا خواص آنرا بیشتر کنید."

زخم لای انگشتان پا نشانه چیست

4. جوش شیرین برای درمان قارچ پا

اگر پاهای شما بیش از حد عرق می کنند ، آنها را با یک ترکیب جوش شیرین و پودر دارچین خشک کنید. هدف اصلی پودر خشک نگه داشتن پاها است ، اما یک مطالعه نشان داد بیکینگ پودر می تواند رشد بیش اندازه باکتری ها و قارچ ها را مهار کند.

درمان: دو قسمت جوش شیرین را با یک قسمت پودر دارچین مخلوط کنید و روی پاها بپاشید (بین انگشتان پا بزنید) و با یک جوراب بپوشانید.

 درمان خانگی بیماری پای ورزشکار

5. روغن پوست دارچین برای درمان قارچ پا

یک ضد قارچ و ضد میکروب قوی، این روغن خوشبو کننده، که از پوست درختان دارچین حاصل می شود، نشان داده شده است که هم تریکوفیتون روبروم، و هم قارچ پشت پای ورزشکار را از بین می برد و باعث کاهش التهاب دردناک می شود.

درمان: 2 قطره روغن پوست دارچین را با 1 قاشق چایخوری روغن شترمرغ استرالیایی یا روغن زیتون مخلوط کنید و به پاها و ناخن ها بزنید.

 روغن پوست دارچین

6. روغن گشنیز برای درمان قارچ پا

نه، ما به شما پیشنهاد نمی دهیم كه غذای تایلندی را روی انگشت های خود قرار دهید، اما روغن حاصل از تخم گشنیز (یا گشنیز، همانطور كه ​​احتمالاً آن را می دانید)، می تواند قارچ های پشت پای ورزشكار را خنثی كند. یک مطالعه نشان داد که درمان موضعی 6٪ روغن گشنیز که دو بار در روز به مدت 28 روز اعمال می شود، پا را در 75٪ موارد پاکسازی می کند.

درمان: 30 قطره روغن گشنیز را به یک بطری اسپری 1 اونسی پر شده با گیاه فندق افسونگر، اضافه کنید, تکان دهید, و روی پا و انگشتان اسپری کنید.

روغن گشنیز

 7. خیس کردن پا با چای برای درمان قارچ پا

از آنجا که قارچ ها به رطوبت نیاز دارند تا رشد کنند، متناقض به نظر می‌رسد که پاهای خود را در آب قرار دهید، اما خیساندن پا در واقع می‌تواند علائم را تسکین دهد و در نهایت به خشک شدن پاها کمک کند. اسپلیچل می گوید, " حمام پا مورد علاقه من چای سیاه است که حاوی اسید تانیک است تا پاهای عرق کرده را خشک کند". به علاوه مطالعات نشان می‌دهند که پلی فنل های چای خاصیت ضد قارچی دارند. 

درمان: 2 عدد چای کیسه ای دم کنید، به حمام پا, پر شده با آب دمای اتاق, اضافه کنید و پاها را در آب فرو برید (هر روز به مدت یک هفته تکرار کنید).

حمام پا

8. جوراب‌ مناسب تهیه کنید برای درمان قارچ پا

وقتی که به پای ورزشکار دچار شوید، جوراب می تواند برای شما و در مقابل شما کار کند. اسپلیچال, کسی که همچنین طرفدار جوراب القا شده با نقره و مس ضد باکتری است, می گوید: "جوراب باید ترکیبی از الیاف مصنوعی باشد تا از رطوبت جلوگیری کند، مانند جوراب نخی". نحوه شستن جوراب شما نیز می تواند تغییری ایجاد کند. جوراب را در سرکه سفید خیس کنید و سپس در آب داغ بشویید تا قارچ ها از بین بروند و از عفونت مجدد جلوگیری شود.

  داروهای ضد قارچ پا

 9. ثابت قدم باشید برای درمان قارچ پا

پای ورزشکار یک شبه از بین نمی رود. اسپلیچل می گوید: "بزرگترین چیز در مورد درمان های ضد قارچ، چه آنها تجویز شده و یا طبیعی باشند، این است که آن‌ها ثبات و زمان را به دست می‌آورند".  این کار می‌تواند به 2 ماه از دو بار در روز برای کاهش علایم پای ورزشکار و تا یک سال برای قارچ های ناخن طول بکشد.

درمان قارچ پوستی پا

منبع: msn