تاثیر سرلاک [شیر خشک] در چاقی بزرگسالان چیست

تاثیر سرلاک [شیر خشک] در چاقی بزرگسالان چیست چاقی صورت یکی از دغدغه های افراد دربزرگسالی محسوب می شود یکی از روش های طبیعی برای چاقی صورت در بزرگسالان سرلاک است یا شیر خشک کودک است، اما مضراتی هم دارد. تاثیر و مضرات شیر خشک

روش های زیادی برای افزایش وزن وجود دارد، اما همیشه راه های طبیعی بهتر از روش های میان بر است. اگرچه این روش ها نیاز به زمان دارد، اما نتیجه بهتر و طولانی مدتی داشته و به بدن آسیبی نمی رسانند. در این مقاله از سایت سلام دنیا، قصد داریم تا در خصوص چاق کردن صورت و بدن با استفاده از شیر خشک و سرلاک صحبت کنیم. حتما با خواندن این موضوع این سوال پیش می آید که آیا واقعا می توان با مصرف شیر خشک نوزاد وزن اضافه کرد؟ تاثیر سرلاک در چاقی بزرگسالان چیست؟ بهترین برندهای شیر خشک و سرلاک برای چاقی و اضافه وزن کدام هستند؟ با ما همراه باشید تا پاسخ تمام این سوالات را پیدا کنید. ابتدا در خصوص شیر خشک توضیح می دهیم.

برای چاق کردن بدن باید از چه نوع شیرخشکی استفاده کنیم؟

شیرخشک ها با برندهای تجاری مختلف در بازار به فروش می رسند. این شیر خشک ها با نمرات 1 و 2 و 3 مشخص می شوند. شیر خشک های 1 و 2 برای نوزادان کوچک تر از 6 ماه تهیه می شود. مصرف این نوع از شیر خشک برای چاقی در بزرگسالان بی تاثیر است. در واقع بهترین نوع شیر خشک برای چاقی بزرگسالان، شیر خشک نوع 3 است.


حتما بخوانید: برای چاقی صورت چه بخوریم


شیر خشک برای افزایش وزن در چه افرادی مناسب است؟

شیر خشک در واقع نوعی مکمل غذا برای بدن سازها است. در گذشته که هنوز مکمل هایی مثل پودرهای پروتئینی به شکل امروزی در داروخانه ها به فروش نمی رسید، بدنسازان بخش اعظم کالری و پروتئین مورد نیاز خود را از مصرف روزانه شیر خشک دریافت می کردند. اما این نوع از شیر خشک برای بزرگسالان کاربرد دارد و مناسب اضافه وزن نوزادان و افراد معمولی نیست. نحوه مصرف این شیر خشک به صورتی است که باید روزانه 3 تا 4 قاشق از آن را مصرف کنید که برای افراد معمولی زیاد است و می تواند به بدنشان آسیب برساند.

بهترین نوع سرلاک برای وزن گیری بزرگسالان

چگونه باید شیر خشک بزرگسالان را مصرف کنیم؟ (نحوه مصرف شیر خشک بزرگسالان)

چندین نحوه مصرف شیر خشک برای بزرگسالان وجود دارد. می توانید غذاهایی را با شیر خشک تهیه کرده یا شیر خشک را به آن غذاها اضافه کنید. فهرست این غذاها ارائه شده است:

 • خامه قهوه
 • ماست
 • هات چاکلت
 • شیر
 •  آب ولرم

به عنوان مثل در خصوص مصرف با آب ولرم به این شکل است که روزانه 2 الی 3 مرتبه این پودر را با یک لیوان آب گرم یا شیر و یا کاسه کوچک ماست و یا خامه یا هات چاکلت ترکیب کرده و قبل یا بعد از ورزش میل کنید. از شیر خشک برای چاق کردن صورت نیز استفاده می شود که در ادامه روش چاق کردن صورت با شیر خشک را توضیح می دهیم:

بهترین نوع سرلاک برای وزن گیری بزرگسالان


حتما بخوانید: 10 نکته مهمی که باید هنگام خرید شیر خشک کودک در نظر بگیرید


چاقی صورت با شیر خشک و ارد برنج

برای چاق کردن صورت با شیر خشک روزانه شیر خشک و نشاسته و آرد برنج را با هم ترکیب کنید و قبل از خواب دو قاشق از آن مصرف کنید. این مخلوط به چاقی و پف دار شدن صورت کمک می کند. همچنین می توانید هر روز صبح به شکل ناشتا مقداری شیر خشک را به شکل پودر یا مخلوط بسیار غلیظ از آب و شیر خشک مصرف کنید. فقط توجه کنید که مصرف مداوم آن می تواند باعث چاقی شود. استفاده از داروهای گیاهی که در آن شیر خشک وجود دارد نیز می تواند باعث چاق شدن صورت شود.

در ادامه در خصوص سرلاک های چاق کننده توضیح می دهیم. یک سرلاک خوب و مقوی می تواند تمام نیازهای ویتامین ها و مواد معدنی بدن را تامین کرده و در عین حال باعث افزایش وزن تان شود. به علاوه این غذا حاوی پروبیوتیک ها است که برای دستگاه گوارش نقش مهمی دارند. در واقع پروبیوتیک ها به مصرف غذای بیشتر و بهبود سیستم گوارش کمک می کنند. بهترین سرلاک های چاق کننده برای بزرگسالان در واقع سرلاک های سطح 4 (مناسب کودکان 12 تا 18 ماه) و سطح 5 (مناسب 18 ماه تا دو سال) است که حاوی بسته های آهن و مواد مغذی دیگر است. همچنین ماسک شیر خشک برای چاقی صورت نیز بسیار موثر است.

چاق کردن صورت با شیر خشک و سرلاک

نحوه مصرف سرلاک برای چاقی بزرگسالان هم در صورت و هم بدن: (طریقه مصرف سرلاک برای حجم گیری بزرگسالان)

برای چاق شدن صورت، بهترین روش مصرف سرلاک ترکیب آن با شیر و عسل است و برای افزایش وزن نیز به این صورت است که باید شیر و سرلاک را با هم ترکیب کنند و نسبت سرلاک همواره باید دو برابر شیر باشد. افراد باید به مدت یک ماه هر شب از این مخلوط مصرف کرده تا تاثیر فوق العاده آن را در اضافه وزن مشاهده کنند. همچنین افراد می توانند سرلاک را با شیر و نشاسته ترکیب کرده و قبل از خواب دو قاشق غذاخوری از آن را مصرف کنند. یا اینکه می توانند روزانه سرلاک را به شکل پودر مصرف کنند.

عوارض بیش از حد مصرف سرلاک (مضرات شیر خشک برای بزرگسالان)

سرلاک سرشار از چربی ها و پروتئین های مغذی است که می تواند به افزایش وزن افراد کمک کند، اما توجه کنید که باید در مقدار مشخصی مصرف شود، زیرا مصرف بیش از حد آن می تواند باعث چاقی زیاد کل بدن شده و خطرات سلامتی مربوط به چاقی را در پی داشته باشد. برای جلوگیری از بروز عوارض مربوط به مصرف سرلاک، توصیه می شود تا برای اندازه گیری میزان ویتامین ها و مواد معدنی موجود در بدن خود آزمایش دهید تا بیش از حد ویتامین و مواد معدنی مصرف نکنید.

شیر خشک برای افزایش وزن در چه افرادی مناسب است

قیمت شیر خشک و سرلاک برای بزرگسالان

انواع مختلفی از شیر خشک و سرلاک در بازار ایران موجود است. بر اساس اینکه کدام برند تجاری و یا انواع ایرانی یا خارجی را خریداری کنید، قیمت این محصولات متفاوت خواهد بود. شیر خشک های خارجی از هر برند و دارای هر کیفیتی که باشند، کمترین میزان حساسیت را برای دستگاه گوارش ایجاد می کنند و مصرف آنها توصیه می شود.


حتما بخوانید: میوه هایی که باعث چاقی می شوند


بهترین سرلاک ها و شیر خشک های موجود در بازار برای افزایش وزن بزرگسالان:

بهترین شیر خشک چاق کننده برای بزرگسالان:

 • شیر خشک انشور
 • شیر خشک نیدو بزرگسال

بهترین و مقوی ترین سرلاک چاق کننده برای بزرگسالان:

 • سرلاک سیب و شیر هیپ
 • سرلاک ماست و میوه هیپ
 • سرلاک گندم سیاه هومانا
 • سرلاک هشت غله و سیب با شیر هرو بیبی
 • سرلاک هشت غله و رازیانه با شیر هرو بیبی
 • سرلاک فرنی و شیر برنج با دارچین هرو بیبی
 • سرلاک پنج غله هاینز

برای چاق کردن بدن باید از چه نوع شیرخشکی استفاده کنیم

سخن آخر

از گذشته تا امروز افراد زیادی جهت افزایش وزن و چاق کردن صورت از شیر خشک و سرلاک استفاده می کنند. شیر خشک و سرلاکی که برای افزایش وزن استفاده می شود، با شیر خشک و سرلاک نوزادان کمتر از 6 ماه متفاوت است. با مصرف آنها می توانید به طور طبیعی و بدون هیچ گونه خطر قرص های چاق کننده و هورمونی، وزن خود را افزایش دهید. اما به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از حد آنها خطرات چاقی دارند و ممکن است به سیستم گوارش تان نیز آسیب برساند. آیا تا به حال از شیر خشک یا سرلاک برای افزایش وزن و سرلاک برای چاقی بزرگسالان استفاده کرده اید؟ تجربیات خود را درباره بهترین سرلاک چاق کننده  ای که استفاده کرده اید در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

چاقی چگونه بر مغز تاثیر می گذارد؟

ارتباط برنج و چاقی؛ چگونه برنج شما را در برابر چاقی محافظت می کند؟

داروهای چاق کننده: 13 دارویی که باعث افزایش وزن می شود

از
3
رای