بهترین دمنوش و داروی گیاهی برای کاهش استرس، خستگی و بی حالی

بهترین دمنوش و داروی گیاهی برای کاهش استرس، خستگی و بی حالی خواص گیاهان آداپتوژن برای سلامتی؛ بهترین اکسیر گیاهی و معجون آداپتوژنیک برای آرامش و کاهش استرس و بهترین داروی گیاهی، دمنوش و نوشیدنی برای خستگی، بی حالی در سلام دنیا بخوانید.

خستگی و بی حالی اگر دائمی باشد عذاب آور خواهد بود، می توان برای رفع این مشکل به درمان خانگی روی آورد، در این مطلب از سلام دنیا درباره معجون های آداپتوژنیک برای آرامش و کاهش استرس، دمنوش ، داروی گیاهی و نوشیدنی برای رفع خستگی و بی حالی صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

گیاهان آداپتوژنیک دسته خاصی از گیاهان شفابخش هستند که با عادی سازی عملکردهای فیزیولوژیکی به بدن کمک می کنند تا با استرس مقابله کند. آنها برای قرن ها در طب سنتی چینی و آیورودا برای درمان انواع بیماری ها از جمله خستگی، اضطراب و هضم استفاده می شوند. معجون آداپتوژنیک یک تونیک قوی است که با این گیاهان ساخته شده است که می تواند به بهبود سلامت و تندرستی کلی شما کمک کند. معجون ها ​​با تعدیل پاسخ استرس، که روش طبیعی بدن برای واکنش به استرس‌های فیزیکی، احساسی یا محیطی است، کار می‌کنند. این به حفظ بدن در حالت هموستاز یا تعادل کمک می کند.

معجون های آداپتوژنیک مختلفی وجود دارند که هر کدام مجموعه ای از مزایای منحصر به فرد خود را دارند. برخی از محبوب ترین آداپتوژن ها عبارتند از: آشواگاندا، ریحان مقدس و قارچ کوردیسپس. مصرف اکسیرهای آداپتوژنیک عموماً برای اکثر افراد بی خطر است. با این حال، اگر بیماری پزشکی دارید یا دارو مصرف می کنید، مهم است که قبل از مصرف با پزشک خود صحبت کنید.

خواص گیاهان آداپتوژن برای سلامتی

در اینجا برخی از مهمترین فواید گیاهان آداپتوژن برای سلامتی آورده شده است:

  • آنها به بدن کمک می کنند تا با استرس مقابله کند.
  • آنها عملکرد ذهنی را بهبود می بخشند.
  • عملکرد فیزیکی را افزایش می دهند.
  • ایمنی را تقویت می کنند.
  • هضم را بهبود می بخشند.

حتما بخوانید: هضم سریع غذا با بهترین داروی گیاهی، میوه و غذا


  • در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کنند.
  • الگوهای خواب سالم را ترویج می کنند.
  • آنها به تعادل هورمون ها کمک می کنند.
  • اثرات ضد التهابی دارند.
  • ممکن است به پیشگیری یا درمان سرطان کمک کنند.

دمنوش برای رفع خستگی و بی حالی

معجون های  زیادی وجود دارد که هر کدام مجموعه ای از مزایای منحصر به فرد خود را دارند. با این حال، برخی از محبوب ترین آداپتوژن ها عبارتند از اشواگاندا، ریحان مقدس و قارچ کوردیسپس.

خواص گیاهان آداپتوژن برای سلامتی

1. دمنوش برای رفع خستگی و بی حالی : آشواگاندا

آشواگاندا یک گیاه دارویی است که برای قرن ها برای کمک به بدن برای مقابله با استرس استفاده می شود. تصور می شود که با تعدیل پاسخ استرس کار می کند، که به حفظ بدن در حالت هموستاز کمک می کند. آشواگاندا به طور سنتی به صورت پودر یا کپسول مصرف می شود، اما می توان آن را در عصاره های مایع و تنتور نیز یافت.

2. دمنوش برای رفع خستگی و بی حالی : ریحان مقدس

ریحان مقدس یکی دیگر از گیاهان آداپتوژن محبوب است که سابقه استفاده طولانی در طب آیورودا دارد. مانند آشواگاندا، ریحان مقدس با تعدیل پاسخ استرس به بدن کمک می کند تا با استرس سازگار شود. ریحان مقدس معمولاً به عنوان چای مصرف می شود، اما می توان آن را به صورت کپسول و تنتور نیز یافت.


حتما بخوانید: خواص ریحان برای سلامتی


3. دمنوش برای رفع خستگی و بی حالی : قارچ سرچماقی 

سرچماقی نوعی قارچ است که به طور سنتی در طب چینی برای بهبود انرژی و استقامت استفاده می شود. تصور می شود که سرچماقی با افزایش سطح آدنوزین تری فسفات (ATP) که منبع اصلی انرژی برای سلول ها است، کار می کند. سرچماقی را می توان به صورت پودر، کپسول یا عصاره مصرف کرد.

دمنوش برای رفع خستگی و بی حالی

4. دمنوش برای رفع خستگی و بی حالی : ماکا

ماکا یک سبزی ریشه ای است که بومی کوه های آند در پرو است. ماکا برای افزایش انرژی، استقامت و باروری استفاده می شود. تصور می شود که با تنظیم سطح هورمون ها از جمله تستوسترون و استروژن عمل می کند. ماکا را می توان به صورت پودر، کپسول یا عصاره مصرف کرد.

5. دمنوش برای رفع خستگی و بی حالی : ریشه طلایی

 ریشه طلایی گیاهی است که در مناطق سرد و کوهستانی اروپا و آسیا می روید. ریشه طلایی به طور سنتی برای کمک به سازگاری بدن با استرس، بهبود عملکرد ذهنی و افزایش عملکرد فیزیکی استفاده می‌شود. رودیولا معمولا به صورت پودر یا کپسول مصرف می شود، اما می توان آن را در تنتور و عصاره نیز یافت.

داروی گیاهی برای رفع خستگی و بی حالی

1. داروی گیاهی برای رفع خستگی و بی حالی: شیک ضد اضطراب

ما فکر می‌کردیم افزودن سبزیجات به اسموتی‌ها یک ترفند عالی است... به نظر می‌رسد که چندین راه دیگر برای خوشمزه کردن اسموتی‌ها وجود دارد، از جمله ترکیب مواد سازگار. شیرینی موز و انبه تلخی آشواگاندا را از بین می برد (که ممکن است به اضطراب کمک کند)، در حالی که گل ساعتی آرامش را اضافه می کند. ماست یونانی پروتئین اضافی و چربی های سالم اضافی دانه کتان آسیاب شده را فراهم می کند. از نوشیدنی خود لذت ببرید.


حتما بخوانید: بهترین درمان گیاهی برای استرس و اضطراب


2. داروی گیاهی برای رفع خستگی و بی حالی: چای لاته

این دستور برای همه کسانی است که چای دوست دارند. اگر می خواهید از یک فنجان چای لذت ببرید و همزمان استراحت کنید، این نوشیدنی برای شما مناسب است. این لاته شامل چندین گیاه آداپتوژن است، از جمله قارچ گانودرما، آشواگاندا و ریشه شیرین بیان. گفته می شود که قارچ گانودرما به کاهش اضطراب و خستگی کمک می کند، در حالی که آشواگاندا ممکن است عملکرد شناختی را بهبود بخشد. ریشه شیرین بیان طعم شیرینی به لاته می دهد و ممکن است به تسکین دستگاه گوارش کمک کند.

3. داروی گیاهی برای رفع خستگی و بی حالی: معجون آداپتوژن شیر گردو

این اکسیر برای کسانی که می خواهند از مزایای آداپتوژن ها لذت ببرند، اما لزوما نمی خواهند آنها را بنوشند، عالی است. این دستور شامل چندین گیاه آداپتوژن است، از جمله آشواگاندا، سرچماقی و ماکا. این سبزی ها با شیر گردو مخلوط می شوند که طعمی خامه ای و آجیلی ایجاد می کند. این اکسیر را می توان به صورت گرم یا سرد میل کرد.

4. داروی گیاهی برای رفع خستگی و بی حالی: معجون ماکا شکلاتی

این اکسیر برای دوستداران شکلات که می خواهند از مزایای آداپتوژن ها لذت ببرند عالی است. این دستور شامل پودر کاکائو است که سرشار از آنتی اکسیدان است و با چندین فواید سلامتی مرتبط است. پودر ماکا خواص تقویت کننده انرژی را ارائه می دهد، در حالی که آشواگاندا ممکن است به کاهش استرس کمک کند. این اکسیر را می توان به صورت گرم یا سرد میل کرد و همچنین گیاهخوار است.

دمنوش برای رفع خستگی و بی حالی1

5. داروی گیاهی برای رفع خستگی و بی حالی: معجون ریشه طلایی

این اکسیر برای کسانی که می خواهند از مزایای آداپتوژن ها لذت ببرند و عملکرد فیزیکی خود را بهبود بخشند، عالی است. این دستور  شامل ریشه طلایی است که گیاهی است که به طور سنتی برای کمک به سازگاری بدن با استرس استفاده می شود. همچنین تصور می شود ریشه طلایی عملکرد ذهنی و عملکرد فیزیکی را بهبود می بخشد. این اکسیر را می توان به صورت گرم یا سرد میل کرد و همچنین برای گیاهخواران مناسب است.

6. داروی گیاهی برای رفع خستگی و بی حالی: اکسیر ریحان مقدس

این اکسیر برای کسانی که می خواهند از مزایای آداپتوژن ها لذت ببرند و هضم خود را بهبود بخشند، عالی است. این دستور غذا شامل ریحان مقدس است که گیاهی است که به طور سنتی برای بهبود هضم استفاده می شود. همچنین تصور می شود ریحان مقدس استرس و اضطراب را کاهش می دهد. این اکسیر را می توان به صورت گرم یا سرد میل کرد و همچنین برای گیاهخواران مناسب است.

نوشیدنی برای رفع خستگی و بی حالی

7. نوشیدنی برای رفع خستگی و بی حالی: اکسیر بادرنجبویه

این اکسیر برای کسانی که می خواهند از مزایای آداپتوژن ها لذت ببرند و سلامت پوست خود را بهبود ببخشند عالی است. این دستور شامل بادرنجبویه است که گیاهی است که به طور سنتی برای بهبود سلامت پوست استفاده می شود. همچنین تصور می شود بادرنجبویه استرس و اضطراب را کاهش می دهد. این اکسیر را می توان به صورت گرم یا سرد میل کرد و همچنین برای گیاهخواران مناسب است.


حتما بخوانید: خواص و مضرات بادرنجبویه چیست


8. نوشیدنی برای رفع خستگی و بی حالی: معجون قارچ گانودرما

این اکسیر برای کسانی که می‌خواهند از مزایای آداپتوژن‌ها لذت ببرند و سیستم ایمنی خود را بهبود بخشند، عالی است. این دستور شامل قارچ گانودرما است که گیاهی است که به طور سنتی برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی استفاده می شود. همچنین تصور می شود که قارچ گانودرما استرس و اضطراب را کاهش می دهد. این اکسیر را می توان به صورت گرم یا سرد میل کرد و همچنین مناسب گیاهخواران است.

 داروی گیاهی برای رفع خستگی و بی حالی2

9. نوشیدنی برای رفع خستگی و بی حالی: معجون اشواگاندا

این اکسیر برای کسانی که می خواهند از مزایای آداپتوژن ها لذت ببرند و عملکرد شناختی خود را بهبود بخشند، عالی است. این دستور شامل آشواگاندا است، که گیاهی است که به طور سنتی برای بهبود عملکرد شناختی استفاده می‌شود. همچنین تصور می شود که آشواگاندا استرس و اضطراب را کاهش می دهد. این اکسیر را می توان به صورت گرم یا سرد میل کرد و همچنین برای گیاهخواران مناسب است.

10. نوشیدنی برای رفع خستگی و بی حالی: معجون گون

این اکسیر برای کسانی که می خواهند از مزایای آداپتوژن ها لذت ببرند و گردش خون خود را بهبود بخشند، عالی است. این دستور  شامل گون است، که گیاهی است که به طور سنتی برای بهبود گردش خون استفاده می شود. همچنین تصور می شود که گون باعث کاهش استرس و اضطراب می شود. این اکسیر را می توان به صورت گرم یا سرد میل کرد و همچنین برای  گیاهخوار مناسب است.

11. نوشیدنی برای رفع خستگی و بی حالی: اکسیر نهایی

اکسیر نهایی شامل شش نوع مختلف قارچ دارویی است. این امکان وجود دارد که چربی‌های باکیفیت موجود در دانه‌های چیا، دانه‌های کتان و روغن نارگیل، و همچنین خواص ضدالتهابی زردچوبه، همگی به طعم آن کمک کنند. یا شاید به این دلیل است که همه چیز  را دارد و در عین حال طعم خوشمزه ای دارد. راز آن هرچه باشد، ما درگیر آن هستیم.

سخن آخر

این دستور العمل ها فقط یک نقطه شروع هستند. خلاقیت به خرج دهید و با گیاهان، ادویه ها و میوه های مختلف آداپتوژن آزمایش کنید تا معجون خود را پیدا کنید. 


مقالات مرتبط:

17 ترفند ساده رفع خستگی محل کار

بهترین دارو برای استرس و افسردگیاز
3
رای