راه های افزایش تمرکز و تقویت حافظه با 7 گیاه جادویی

راه های افزایش تمرکز و تقویت حافظه با 7 گیاه جادویی مغز ما برای حفظ کارآیی خود به سوخت نیاز دارد، اگر مغز انرژی لازم خود را نتواند تامین کند به مرور زمان دچار زوال شده و توانایی خود را از دست می دهد. راه های افزایش تمرکز و تقویت حافظه با داروهای گیاهی را در سلام دنیا بخوانید.

آیا تا به حال از دچار فراموشی شده اید؟ آیا تا به حال از اینکه نمی توانید تمرکز کنید عصبانی شده اید؟  مغز ما نقش بسیار مهمی در زندگی ایفا می کند، درست از آغاز هر روز تا زمانی که چشم هایمان را در شب روی هم می گذاریم. مغز حتی نقش مهمی در خواب ما ایفا می کند، بنابراین این اندام شگفت انگیز همیشه در حال کار است. ما در این پست سایت سلام دنیا، می خواهیم شما را با 7 گیاه جادویی و شگفت انگیز برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

7 گیاه جادویی و شگفت انگیز برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز

جلوگیری از پیری مغز با جنسینگ 

هیچ مقاله ای در مورد گیاهان تقویت کننده مغز بدون ذکر نام شریف این گیاه محبوب کامل نیست! جینسنگ مناسب برای افزایش نیروی انسانی و بهبود عملکرد کلی ذهن است. جینسینگ دارای یک ترکیب سازگار شناخته شده است، به این معنی که می تواند به بدن و مغز کمک کند تا بهتر عمل کند. علاوه بر این، جینسنگ حتی ممکن است از سلولهای مغز در مقابل سموم و بتا آمیلوئید محافظت کند که این امر برای جلوگیری از پیری مغزی مناسب است.

بهبود عملکرد مغز

تقویت مغز با رزماری

این گیاه دوست داشتنی فقط یک ستاره در آشپزی مدیترانه نیست! رزماری همچنین تقویت کننده مغز است، به ویژه هنگامی که به عنوان یک روغن ضروری استفاده می شود. اعتقاد بر این است که بوی اسانس رزماری باعث افزایش بهره وری و مهارت در فعالیت های ذهنی می شود. علاوه بر این، اسانس رزماری نیز ممکن است به حفظ حافظه کمک کند. فوق العاده مفید برای دانش آموزان و یا هر کسی که به دنبال یادگیری یک مهارت جدید است!


حتما بخوانید: خواص و فواید چای رزماری برای سلامتی


تقویت حافظه با زردچوبه

زردچوبه به بهبود عملکرد مغز مرتبط است، به خصوص در زمینه حافظه و افزایش رشد نورون جدید و مبارزه با فرآیندهای تخریب های مختلف در مغز است.تحقیقات اخیر نشان می دهد که زردچوبه نیز به حفاظت از مغز در برابر بیماری های آلزایمر کمک می کند. بتا آميلوئيد يک پروتئين سمي است که در مغز بيماران آلزايمر شکل گرفته است، در حاليکه پروتئين آميلوئيد به درستي پردازش نشده است. زردچوبه برای قرن ها به عنوان یک عنصر پرکاربرد محبوب استفاده می شود، لازم به ذکر است که هند دارای کمترین میزان زوال عقل در جهان است.

گردو یک تقویت کننده مغز است

با توجه به شباهت بسیار چشمگیر به مغز کوچک، گردو با مواد مغذی تقویت شده و به عنوان یکی از غذاهای مغزی نهایی شناخته می شود. آنها شامل تعدادی از ترکیبات عصبی محافظت شده با بالاترین مقدار از امگا 3 هستند. این اسید چرب برای سلامتی و عملکرد صحیح مغز بسیار مناسب است. برخی تحقیقات اخیر نشان داده است که گردو همچنین می تواند رشد سلول های جدید مغزی را افزایش دهد. گردو به معنای واقعی کلمه با مواد مغذی تقویت کننده مغز مانند ویتامین B1 و ویتامین B6 بارگذاری می شود. سایر مواد مغذی عصبی؛ گالیک اسید، ایزومرهای ویتامین E، ملاتونین، اسید فولیک و پلی فنل ها می باشندشواهد باستان شناسی نشان می دهد که مردم نیوزیلند 7000 سال پیش در حال مصرف گردو بودند اما یونانیان و رومیان باستان این عنصر را در سراسر اروپا گسترش دادند.

تقویت حافظه با خوردن گردو

تقویت حافظه با چای سبز

چای سبز حاوی کافئین است که حافظه را بهبود می بخشد اما همچنین یک اسید آمینه بسیار مهم است که از غشای خون محافظ مغز عبور می کند. این اسید آمینه، L-theanine، با کافئین کار می کند تا انتقال دهنده عصبی را تحریک کند که منجر به افزایش سطح دوپامین می شود و ذهن را به طور موثری آرام می کند.


حتما بخوانید: خواص چای سبز برای سلامتی


کاهش آسیب های مغزی با کلم بروکلی

بروکلی برای مغز عالی است! همه چیز به یک ماده شیمیایی به نام سولفورفان مربوط می شود که غشای مغز را احاطه کرده و از آن محافظت می کند.ماده ضروری برای مغز پروتئین متصل شونده ای است که پس از آسیب مغزی کاهش می یابد. سولفورفان به بازسازی این پروتئین ها کمک می کند تا با حداکثر توان از مغز حمایت کند.

جبران آسیب های مغزی با خوردن کلم بروکلی

تقویت عملکرد مغز با نارگیل

همانطور که در مطالعات متعدد نشان داده شده است روغن نارگیل خام خالص می تواند در مبارزه با علائم آلزایمر از طریق محتوای اسید چرب اشباع آن بسیار کمک کننده باشد. حاوی تری گلیسیریدی است که در بدن شکسته می شود و تبدیل به کتون می شوند که در شکستن پلاک آمیلوئید وعملکرد شناختی در مغز کمک کننده است. تصور می شود که پلاک آمیلوئید و برهم خوردگی نوروفیبریلاسیون عامل اصلی آلزایمر است. این کتون ها همچنین می توانند توسط سلول های مغز بعنوان سوخت استفاده شوند.نارگیل میوه از نخل نارگیل است و نارگیل خام خالص 100٪ حاوی مواد غذایی است. برای بسیاری از فرهنگ ها، این غذا منبع اصلی انرژی، تغذیه و سلامتی را به ارمغان می آورد.

سخن آخر

چای سبز حاوی کافئین است که حافظه را بهبود می بخشد اما همچنین یک اسید آمینه بسیار مهم است که از غشای خون محافظ مغز عبور می کند. ما به شما گیاهان عالی برای افزایش تمرکز و تقویت حافظه را در این مطلب سلام دنیا، معرفی کردیم. امیدوارم که برایتان مفید بوده باشد. می توانید این پست را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

تقویت حافظه با 11 غذا معجزه گر

تقویت حافظه و بالا بردن تمرکز کودکان با 12 تکنیک و بازی ساده
 
 

از
7
رای