گیاه افتیمون چیست؛ خواص و مضرات افتیمون برای رحم، لاغری و بدن

گیاه افتیمون چیست؛ خواص و مضرات افتیمون برای رحم، لاغری و بدن گیاه افتیمون چیست و برای چی خوبه؛ با خواص افتیمون برای رحم، کبد، لاغری، دیابت، سرطان، کودکان، معده، فشار خون، برای پوست، مغز، یبوست، طرز مصرف و عوارض افتیمون در سلام دنیا آشنا شوید.

از گیاهان دارویی با خاصیت فراوان می توانیم به گیاه افتیمون اشاره کنیم، در این مطلب از سلام دنیا درباره گیاه افتیمون چیست و برای چی خوبه؟ خواص افتیمون برای رحم، کیست تخمدان، کبد چرب، لاغری، دیابت، سرطان، برای کودکان، فواید افتیمون برای معده، فشار خون، مغز، پوست، یبوست، خواص افتیمون با آب پنیر، خواص افتیمون و سودا، خواص افتیمون با عسل، خواص افتیمون در طب اسلامی، خواص افتیمون و اسطوخودوس، طرز مصرف افتیمون، معجون افتیمون، عوارض افتیمون صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

گیاه افتیمون چیست و برای چی خوبه

گیاه افتیمون در ظاهر بسیار مشابه گیاه کشوت می باشد اما از خواص متفاوتی برخوردار می باشد ، بهتر است در زمان تهیه دقت کنید تا به اشتباه نیفتید ، این گیاه خواص متفاوتی دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

خواص افتیمون برای رحم

استفاده از افتیمون قاعده آور می باشد و در زمان دوره پریودی از بروز درد در ناحیه مفاصل می کاهد.


حتما بخوانید: خواص گیاه مریم گلی برای رحم


خواص افتیمون برای کیست تخمدان

افرادی که دچار کیست تخمدان می باشند برای درمان خود می توانند از افتیمون کمک بگیرند ، با این شکل که یک قاشق چایخوری از پودر گیاه افتیمون را بردارید و با یک استکان آب جوشیده مخدوط کنید ، بگذارید 5 دقیقه دم بکشد و سپس با عسل طبیعی میل کنید این روش را در ابتدای شب انجام دهید تا موثر باشد‌.

خواص افتیمون برای کیست تخمدان

خواص افتیمون برای کبد چرب

از خواص مفید گیاه افتیمون می توانیم به بهبود کبد چرب اشاره کنیم، این گیاه با موادی مشابه آنتی اکسیدان در خود باعث می شود که سلامت کبد تضمین شود و با تصفیه خون کبد از سودا و بلغم جلوگیری می کند.

خواص افتیمون برای لاغری

اگر از افتیمون به قصد لاغری می خواهید استفاده کنید بهتر است بدانید که این گیاه تاثیری در لاغر شدن و کاهش وزن ندارد.

خواص افتیمون برای دیابت

افراد دیابتی با داشتن سطح خون بالا می توانند از گیاه افتیمون برای کاهش آن استفاده کنند، این گیاه با افزایش محتوای گلیکوژن منجر خاصیتی ضد دیابتی دارد.


حتما بخوانید: بهترین دمنوش های گیاهی برای افراد مبتلا به دیابت


خواص افتیمون برای سرطان

از افتیمونی که دور آویشن پیچیده باشد می توان در درمان سرطان استفاده کرد، به گفته حکیم ابوعلی سینا اگر درمان در جای خود و به موقع انجام شود به مهار بیماری کمک خواهد کرد.

خواص افتیمون برای سرطان

خواص افتیمون برای کودکان

مصرف گیاه افتیمون برای کودکان مضر می باشد و نباید مورد استفاده آنها قرار بگیرد.

خواص افتیمون برای معده

گیاه افتیمون برای گوارش ، سردی معده و زخم معده مفید می باشد، به این شکل می توانید از آن استفاده کنید: یک مثقال از آن را دم کرده و با نبات شیرین کنید و بنوشید.

خواص افتیمون برای فشار خون

اگر فشار خونتان بالا است و سودا دارید از داروهای گیاهی که سودا را کاهش می دهند می توانید استفاده کنید، یکی از این گیاهان افایمون می باشد، با کم شدن سودای شما آرامش خواهید یافت و فشار خونتان پایین می آید.

خواص افتیمون با آب پنیر

از آب پنیر «افتیمون» در جهت رفع سودا و تلخی صفرا استفاده می کنند، این داروی از نظر طب سنتی گرم است و مسکنی برای التهابات می باشد، برای دفع سنگ کیله و سنگ کیسه صفرا مفید می باشد، کم سویی چشم را نیز برطرف می کند.

خواص افتیمون برای پوست

گیاه افتیمون برای لطافت پوست موثر می باشد و ورم های پوستی را از بین می برد.

خواص افتیمون برای مغز

در درمان بیماری های مغز و اعصاب از قبیل: سردرد، صرع، تشنج امتلایی، مالیخولیا، مانیا، جنون، افسردگی، کابوس، وسواس سوداوی، فلج، خدر، استرخاء، لقوه، سرطان می توانید از گیاه افتیمون استفاده کنید. از گیاه افتیمون در جهت پاکسازی سودا که از عوارض مغز می باشد استفاده می شود.

خواص افتیمون برای یبوست

کسانی که یبوست دارند می توانند برای هضم بهتر غذا و دفع گازهای روده از گیاه افتیمون استفاده کنند.


حتما بخوانید: برای درمان یبوست چه بخوریم


خواص افتیمون و سودا

گیاه افتیمون مسهل سودا و بلغم می باشد، با این روش که 5 گرم گیاه افتیمون را با 200 سی سی شیر جوشیده شده خیس کنید و بعد از صافی رد کنید، سپس با سکنجبین مخلوط کرده تا سردردهای سوداوی خود را درمان کنید.

خواص افتیمون با عسل

اگر گیاه افتیمون را بکوبید و با عسل و کمی نمک مخلوط کنید در جهت رفع سودا و بلغم موثر خواهد بود.

خواص افتیمون با عسل

خواص افتیمون در طب اسلامی

از گیاه افتیمون در طب سنتی برای درمان بیماری اسکوربوت (بیماری خونی)، تصفیه خون و تقویت کبد، بازشدن گرفتگی ها، رفع سودا و بلغم، درمان بیماری های مالیخولیایی، جنون، کابوس، فالج و لقوه ، رفع درد مفاصل، از بین بردن کرم معده و بادها، درمان زودانزالی،درمان تشنج و صرع استفاده می شود.


حتما بخوانید: رژیم لاغری برای بلغمی مزاجها در طب سنتی


خواص افتیمون و اسطوخودوس

ترکیب گیاه افتیمون و اسطوخودوس برای از بین بردن کرمهای روده و معده استفاده می شود، همچنین در بهبود صرع بلغمی، صرع سوداوی، لقوه، خدر و فلج مفید می باشد.

طرز مصرف افتیمون

گیاه افتیمون را می توانید خشک کنید و یا خشک شده اش را تهیه کنید و داخل یک کیسه پارچه ای ریخته و در آب بجوشانید، حواستان باشد که آن را نکوبید و یا زیاد نجوشانید. بر روی حرارت غیرمستقیم مانند سماور یا کتری بگذارید ، برای مصرف روزانه خود تنها 15 گرم از آن را مجاز هستید آن هم در چند وعده مجزا .

معجون افتیمون

معجون گیاه افتیمون همان جوشانده این گیاه می باشد که خاصیتی ضد میکروبی، ضد قارچی و ضد سرطان دارد.

عوارض افتیمون

گیاه افتیمون نیز مانند دیگر گیاهان دارویی دارای عوارضی می باشند، این گیاه برای افراد گرم مزاج و صفراوی مضر می باشد و در صورت استفاده بهتر است با مصلح خود یعنی بنفشه و کتیرا مصرف شود، کودکان، زنان باردار و مادران شیرده نیز هرگز از گیاه افتیمون استفاده نکنند. مصرف بیش از حد گیاه افتیمون نیز در تمامی افراد افسردگی می آورد.

سخن آخر

در صورت استفاده دارویی از گیاهان بهتر است ابتدا با مشاور گیاهان دارویی مشورت کرده و سپس به استفاده از آنها بپردازید.


مطالب مرتبط:

خواص و مضرات گیاه کاساوا برای لاغری و سلامتی

خواص و مضرات کاپاریس [گیاه کبر] برای سلامتیاز
6
رای