هشدار های جدی در مورد عوارض کاهش وزن با مکمل چربی سوز Lipo-6

هشدار های جدی در مورد عوارض کاهش وزن با مکمل چربی سوز Lipo-6 به عنوان یک محرک، مواد موجود در Lipo-6 ممکن است برای همه بی خطر نباشند. این مواد ممکن است باعث بالا رفتن فشار خون و ضربان قبل در برخی افراد شود که منجر به بروز مشکلات جدی شود.

در حالیکه قرص ها و مکمل هایی مانند Lipo-6 خیلی ساده و حتی در داروخانه ها قابل دسترس هستند، این محصولات هرگز مانند داروهای تجویزی، تحت آزمایشات خیلی دقیق قرار نمی گیرند. سازندگان قرص ها مسئول اطمینان از اثر بخشی و ایمن بودن داروها هستند. گفته می شود که قرص های رژیمی مانند Lipo-6 باید با احتیاط استفاده شوند و مصرف کنندگان باید از خطرات احتمالی آنها آگاه باشند. افرادی که قصد استفاده از قرص های Lipo-6 را به منظور کاهش وزن دارند باید با پزشک خود درباره سلامت و ایمنی آنها صحبت کنند.

همه چیزهای که باید درباره Lipo-6 بدانید

Lipo-6 به عنوان یک مکمل یا قرص چربی سوز فروخته می شود. بر طبق گفته محققان نوترکس، تولید کنندگان قرص های رژیمی، کپسول های مایع که در بدن به سرعت جذب می شود، به افراد کمک می کنند تا خیلی زود و با اطمینان وزن کم کنند. آنها توصیه می کنند دو کپسول 30 دقیقه قبل از خوردن صبحانه و دو کپسول دیگر نیز بعد از ظهر مصرف شود، و بیشتر از چهار قرص در روز استفاده نشود. این قرص ها حاوی لیستی از این مواد تشکیل دهنده هستند که عبارتند از: کافئین، سینفرین، گوگولسترون، بیوپرین و یوهیمبین.

از آنجایی که Lipo-6 تحت آزمایش قرار نگرفته است، مشخص کردن اینکه ترکیباب سازنده آن ممکن است چه تاثیری روی اشخاص مختلف بگذارد، کار دشواری است. اما در اینجا اطلاعاتی درباره خطرات احتمالی و عوارض جانبی جداگانه هر یک از این مواد ارائه می دهیم که ممکن است شاخص خوبی از سلامت آن باشد.

خطرات مصرف کافئین بسیار زیاد که در Lipo-6 وجود دارد

دو کپسول Lipo-6 حاوی 200 میلی گرم کافئین است. برای افرادی که این داروها را تهیه می کنند مصرف چهار کپسول در روز توصیه شده است، فردی که چهار کپسول مصرف کند، 400 میلی گرم کافئین در هر روز دریافت می کند. روزانه، تنها مصرف چهارصد میلی گرم کافئین مجاز و ایمن محسوب می شود. افرادی که به کافئین حساس هستند، ممکن است با دریافت دوز بیشتر عوارض جانبی مانند عصبی بودن، اضطراب یا بی خوابی را تجربه کنند.

اگر این قرص ها به همراه منابع دیگر کافئین مانند قهوه، کولا یا شکلات مصرف شوند، احتمال دریافت مقادیر بیش از حد مجاز کافئین وجود دارد. مصرف زیاد کافئین می تواند خطرناک باشد و منجر به مشکل در تنفس، گیجی، تشنج، ضربان قلب سریع، استفراغ یا حتی شوک شود.

مسائل ایمنی درباره سینفرین موجود در Lipo-6

سنفرین ماده ای است که در گیاهان یافت می شود و به نظر می رسد که عملکرد اپی نفرین و نوراپی نفرین را تقلید می کند. برای کاهش وزن، سینفرین ممکن است به افزایش چربی سوزی و متابولیسم و سرکوب کردن اشتها کمک کند.

مسائل ایمنی درباره سینفرین موجود در Lipo-6

با این حال، به عنوان یک محرک، مواد موجود در Lipo-6 ممکن است برای همه بی خطر نباشند. این مواد ممکن است باعث بالا رفتن فشار خون و ضربان قبل در برخی افراد شود که منجر به بروز مشکلات جدی مانند درد قفسه سینه، حمله قلبی، سکته مغزی و حتی مرگ می شود.

طبق مطالعه منتشر شده سال 2009 در مجله بیماری های قلبی تگزاس، این باور وجود دارد که سینفرین مسئول حمله قلبی مردی 24 ساله بوده است که Lipo-6 مصرف کرده است. مرد جوان هیچ سابقه ای از بیماری قلبی در پرونده پزشکی خود نداشت.

سایر عوارض جانبی بالقوه Lipo-6

گوگولسترون ها، استروئیدهای گیاهی هستند که باعث کاهش اشتها می شوند، شاید به همین دلیل است که به مکمل های رژیمی مانند Lipo-6 اضافه می شوند. علاوه بر بی اشتهایی، سایر عوارض جانبی مرتبط با گوگولسترون شامل اسهال، دل درد و بثورات پوستی است. افراد مبتلا به بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو نباید گوگولسترون مصرف کنند.

بیوپرین نام تجاری برای عصاره فلفل سیاه یا پیپرین است. اگرچه این ماده ایمن درنظر گرفته می شود، عصاره آن ممکن است جذب دارو را افزایش دهد و باعث شود سطح آن بیش از حد نرمال در خون بالا برود. برای ایمنی، Lipo-6 را به طور جداگانه از سایر داروها مصرف کنید. کسانی که از قرص های رژیمی و داروهای تجویزی استفاده می کنند، باید با پزشک خود درباره احتمال تداخل آنها مشورت کنند.

اگرچه یوهیمبین در تعدادی از محصولات کاهش وزن یافت می شود، شواهد زیادی که نشان دهنده تاثیر آن بر کاهش وزن باشد وجود ندارد. مقدار یوهیمبین در Lipo-6 کم و بی خطر در نظر گرفته می شود، اما هنگامی که این قرص به مقدار زیاد مصرف شود موجب نگرانی می شود، زیرا ممکن است باعث سردرد، فشار خون بالا، حمله قلبی یا مرگ شود.

منبع: livestrong

از
1
رای