همه چیزهایی که باید در مورد میل جنسی در مردان بدانید

همه چیزهایی که باید در مورد میل جنسی در مردان بدانید مطالعه ای که به تازگی در دانشگاه اوهایو روی 200 دانشجو انجام شده، نشان داد که مردان هر 7 ثانیه یکبار به روابط جنسی فکر می کنند. یعنی چیزی حدود 8000 فکر در طول 16 ساعت بیداری!

میل جنسی در مردان: کلیشه ها و باور های اشتباه بسیاری در مورد میل جنسی در مردان وجود دارد که مردها را مانند موجوداتی صرفا جنسی به تصویر می کشد. در کتاب ها، برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی، شخصیت های خاص و پر طرفدار و همچنین محوریت موضوع، مردها را دیوانه رابطه جنسی و زنان نشان می دهد. همچنین زن ها را نیز تنها تشنه روابط عاشقانه و عاطفی نشان می دهد. اما آیا واقعیت این است؟ از میل جنسی مردان چه می دانیم؟

باور های رایج در مورد میل جنسی مردان

اما از بین کلیشه هایی که در مورد میل جنسی مردان وجود دارد کدام یک صحیح است؟ میل جنسی در مردان در مقایسه با زنان چگونه است؟ در ادامه به بررسی  داستان های ساختگی و افسانه های رایجی که در مورد میل جنسی مردان وجود دارد می پردازیم.

باور شماره 1: مردان یکسره به سکس و رابطه جنسی فکر می کنند

مطالعه ای که به تازگی در دانشگاه اوهایو روی 200 دانشجو انجام شده، نشان داد که مردان هر 7 ثانیه یکبار به روابط جنسی فکر می کنند. یعنی چیزی حدود 8000 فکر در طول 16 ساعت بیداری! در این گزارش مردان جوان گزارش دادند که به طور متوسط در طول روز 19 مرتبه به سکس فکر می کنند و همچنین زنان جوان طی این مطالعه گزارش دادند که روزانه به طور متوسط 10 بار به روابط جنسی فکر می کنند.

پس آیا مردان دو برابر زنان به روابط جنسی فکر می کنند؟ بله، اینطور است.

در این مطالعه همچنین مشخص شد که مردان به غذا و خواب نیز بیشتر از زنان فکر می کنند. به نظر می رسد که مردان مشکلی با فکر کردن به روابط جنسی و همچنین گزارش افکارشان ندارند.

میل جنسی در مردان

باور شماره 2: مرد ها بیشتر از زن ها خود ارضایی می کنند

در مطالعه ای که در سال 2009 در دانشگاه گوانگژو چین روی 600 فرد بزرگسال صورت گرفت نشان داد که 48.8 درصد از زنان و 68.7 درصد از مردان خودارضایی کرده اند. همچنین مشخص شد که تعداد قابل توجهی از بزرگسالان شرکت کننده نگرش و رویکرد منفی ای نسبت به خودارضایی دارند.

پس آیا مرد ها بیشتر از زن ها خود ارضایی می کنند؟ بله، اینطور است.

باور شماره 3: به طور معمول 2 الی 7 دقیقه زمان لازم است تا مردها به ارگاسم یا اوج لذت جنسی برسند.

مدلی که محققین مسائل جنسی برای توضیح و فهم چرخه جنسی پیشنهاد می کنند شامل چهار مرحله زیر است.

1. برانگیختگی جنسی

2. رسیدن به وضعیت ثابت

3. رسیدن به اوج لذت یا ارگاسم

4. رفع نشانه های برانگیختگی

مردان و زنان هر دو در طول فعالیت جنسی این مرحله را طی می کنند، اما مدت زمان هر یک از این چهار مرحله در هر فرد بسیار متفاوت است. در نتیجه اینکه بخواهیم زمان مشخصی برای به ارگاسم رسیدن مردان و زنان در نظر بگیریم کار دشواری است چرا که هر یک از مراحل برانگیختگی جنسی و رسیدن به وضعیت ثابت، ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت در هر فردی قبل از رسیدن به ارگاسم طول بکشد.

پس آیا به طور معمول 2 الی 7 دقیقه زمان لازم است تا مردها به ارگاسم یا اوج لذت جنسی برسند؟ خیر، این باور اشتباه است.

باور شماره 4: مردان بیشتر به رابطه جنسی بدون برنامه ریزی و از پیش تعیین نشده تمایل دارند

طی معالعه ای در سال 2015 مشخص شد که مردان بیش از زنان به سکس بدون برنامه ریزی قبلی تمایل دارند. در این مطالعه 6 مرد و 8 زن در معرض آشنایی با 119 زن و 162 مرد دیگر در کلاب های شبانه یا محیط دانشگاهی قرار گرفتند و آنها را به رابطه جنسی دعوت کردند. مردان به طور قابل توجهی بیشتر از زنان به پیشنهاد رابطه جنسی پاسخ مثبت دادند.

اما جالب است بدانید که در قسمت دوم این بررسی هنگامی که زنان در محیطی قرار داشتند که احساس امنیت به آن ها می داد، تمایل بیشتری برای پذیرش پیشنهاد رابطه جنسی از خود نشان دادند.

در قسمت دیگر این مطالعه به زنان و مردان عکس هایی نشان داده شد و از آن ها پرسیده شد که آیا خواهان برقراری رابطه جنسی با این افراد هستند، جالب است بدانید پاسخ زنان هنگامی که در موقعیتی قرار داشتند که احساس امنیت می کردند هیچ تفاوتی با پاسخ مردان نداشت.

تفاوت های که در این مطالعه مشخص شد نشان می دهد که عوامل فرهنگی مانند نرم ها و هنجارهای اجتماعی تأثیر بسیاری در روش جستجوی مردان و زنان برای روابط جنسی دارد.

پس آیا مردان بیشتر به رابطه جنسی بدون برنامه ریزی و از پیش تعیین نشده تمایل دارند؟ بله، اینطور است.

باور شماره 5: زوج های مرد همجنسگرا رابطه جنسی بیشتری از زوج های زن همجنسگرا دارند

اثبات و رد این کلیشه کمی دشوار است. مردان و زنان همجنسگرا، درست مانند مردان و زنان دگرجنسگرا طیفی از تجربیات جنسی را دارند. شایع است که مردان همجنسگرای مجردی که در مناطق شهری زندگی می کنند شرکای جنسی متعددی دارند، اما این را هم باید در نظر گرفت که مردان همجنسگرا در انواع مختلفی از روابط جنسی شرکت می کنند.

اما زوج های زن همجنسگرا احتمالا تعاریف متفاوتی از واژه سکس و رابطه جنسی دارند. برخی از زوج های همجنسگرای زن از اسباب بازی های جنسی در دخول جنسی استفاده می کنند و برخی از زوج های همجنسگرای زن دیگر به خود ارضایی دوطرفه و عشقبازی تمایل بیشتری دارند.

پس آیا زوج های مرد همجنسگرا رابطه جنسی بیشتری از زوج های زن همجنسگرا دارند؟ پاسخ مشخصی وجود ندارد.

رابطه جنسی مردان

باور شماره 6: مردان کمتر از زنان رمانتیک هستند

همانطور که در بالا هم اشاره شد مدل چهار مرحله ای چرخه جنسی برای هر فرد متفاوت است. سرچشمه برانگیختگی از فردی به فرد دیگر می تواند بسیار متفاوت باشد. تابوها و هنجارهای جنسی اغلب شکل دهنده راه و روش های تجربیات جنسی مردان و زنان است و همچنین این تابوها و هنجارها بر نحوه گزارش این تجربیات در نظرسنجی ها و برسی ها نیز اثر گذار است. این مسئله کار را سخت می کند که بخواهیم به طور علمی ثابت کنیم که مردان به طور بیولوژیکی تمایلی به برانگیختگی و تحریک عاشقانه ندارند.

پس آیا مردان کمتر از زنان رمانتیک هستند؟ پاسخ مشخصی وجود ندارد.

از
2
رای