در خرید نخ دندان به چه نکاتی باید توجه کنیم، راهنمای خرید نخ دندان

در خرید نخ دندان به چه نکاتی باید توجه کنیم، راهنمای خرید نخ دندان تحقیقات علمی نشان داده است خطر ابتلا به زوال عقل در افرادی که بهداشت دندان و دهان خود را به درستی انجام می دهند، نسبت به سایرین 65% کاهش می یابد.

انتخاب یک برند برای نخ دندان به همان اندازه استفاده از  آن خسته کننده است. اما شما تا وقتی هر روز از آن استفاده نکنید نیازی به انتخاب مدل نخ دندان پیدا نخواهید کرد. هر نوع نخ دندان دارای مزایا و معایبی است. در اینجا چند نکته در مورد گزینه های موجود در انتخاب نخ دندان آورده شده است:

خرید نخ دندان

نخ دندان بدون موم

یک نخ دندان نازک نایلونی است که از حدود 35 رشته به هم پیچیده شده تشکیل شده است. اگر دندان هایتان به هم نزدیک هستند، فضای بین آنها تنگ می شود که ممکن است باعث پاره شدن نخ دندان شود.

نخ دندان موم دار

یک نخ دندان استاندارد نایلونی با پوشش موم نرم است. در اینصورت کمتر احتمال دارد که پاره شود، اما پوشش موم ممکن است استفاده از آن را دشوارتر کند.

نوار دندان

وسیع تر و پهن تر از نخ دندان معمولی است و در نسخه های مومی و یا بدون مو استفاده می شود. افرادی که فضای بیشتری بین دندان هایشان دارند، اغلب نوارهای دندان را راحت تر از نخ دندانهای استاندارد استفاده می کنند.

نخ پلی تترافلوئورواتیلن (PTFE)

همان موادی است که در پارچه Gore-Tex با تکنولوژی بالا استفاده می شود. ماده ایی است که به راحتی از بین دندانها عبور می کند و نسبت به نخ های دندان استاندارد، احتمال کمتری در پاره شدن آن وجود دارد.

نخ دندان دسته دار (سوپر فلوس)

از مواد مشابه نخ ساخته شده است که دارای بخش های سخت تر در هر انتهای است که می تواند برای تمیز کردن اطراف دندان استفاده شود.

نخ دندان دسته دار

مزایای نخ دندان طعم دار

انواع نخ هایی که در بالا ذکر شده نیز ممکن است طعم دار باشند. اگر فرزندان شما علاقه ای به استفاده از نخ دندان ندارند، به آنها یادآوری کنید که نخ دندان با طعم نعناع نه تنها می تواند لبخند به صورت آورد بلکه می تواند باعث تازه شدن نفس شود.
بزرگسالان نیز می توانند از نخ دندان طعم دار استفاده کنند. اگر دانش آموزان، مشتریان یا بیماران شما زمان کمتری در طول روز برای نگهداری از دندان صرف می کنند می توانند از نخ دندان طعم دار بعد از وعده ناهار را استفاده کنند.
اگر توانایی نخ دندان کشیدن در انگشتان شما وجود ندارد می توانید از نگهدارنده نخ دندان استفاده کنید.
شما می توانید یک نخ دندان یکبار مصرف را خریداری کنید. نخ دندان یکبار مصرف یک انتخاب بسیار ویژه برای بچه های کوچک است که ممکن است کمتر قادر به تمیز نگه داشتن نگهدارنده نخ دندان می باشند.


تکنیک های استفاده از نخ دندان 

نخ دندان را طوری حرکت دهید که قطعه ای از نخ در اطراف دندان در مسیر "C" حرکت کند. چندین بار اینکار را تکرار کنید و برای دندان های بالا و پایین این کار را انجام دهید.

آیا نخ دندان های الکتریکی کاربردی هستند؟

نخ دندان های الکتریکی جایگزینی برای افرادی هستند که به سختی از نخ دندان استفاده می کنند. اکثر نخ دندان های الکتریکی دارای دسته های ارگونومیک هستند و بعضی از انواع دارای سرهای زاویه داری هستند که دسترسی به دندان های عقب را آسانتر می کند.
همچنین، نخ دندان های الکتریکی، با تحریک لثه ها، باعث افزایش سلامتی دهان می شوند. اما کودکان، سالمندان و یا هر کسی که دارای چانه ناپایدار است، نباید از یک نخ دندان الکتریکی بدون نظارت استفاده کند.

از
1
رای