رژیم غذایی کامل برای دختر دار شدن؛ افزایش شانس داشتن نوزاد دختر با خوردن مواد غذایی خاص

رژیم غذایی کامل برای دختر دار شدن؛ افزایش شانس داشتن نوزاد دختر با خوردن مواد غذایی خاص برخی از خانم ها که قصد بارداری دارند، علاقمند به داشتن نوزاد دختر هستند. داشتن یک رژیم غذایی کامل می تواند شانس شما را در دختر دار شدن افزایش دهد.

در اینجا یک فهرست از برنامه رژیم غذایی کامل است که شانس شما را برای داشتن یک نوزاد دختر شیرین افزایش می دهد.

رژیم غذایی برای داشتن نوزاد دختر

1- اجتناب کردن از سیب

این که یک عدد سیب در روز دکتر را دور نگه می دارد یک حقیقت شناخته شده است. اما هنگامی که خواهان نوزاد دختر هستید، بهتر است که از خوردن سیب اجتناب کنید.

سیب ها خاصیت اسیدی کمتری دارند و مایل هستند که محیط دوستانه ای را برای اسپرم مردانه در مخاط واژن ایجاد کنند. از این رو، باید در طول بارداری برنامه ریزی شده خود از مصرف سیب اجتناب کنید.ّ پس از عبور از هفته های مشخص بارداری، نباید در محیط داخلی واژن ناراحتی ایجاد کنید.

اجتناب از سیب برای داشتن نوزاد دختر

2- مصرف تخم مرغ بیشتر

تخم مرغ ها منبع غنی از کلسیم هستند و شانس تان را برای دختر دار شدن بالا می برد. مصرف منظم تخم مرغ به دختر باردار شدن طبیعی کمک می کند.

تخم مرغ ها غذاهایی اسیدی هستند که به افزایش سطح PH  واژن تان کمک می کند و بقای اسپرم مردانه را سخت تر می کند.

3- مصرف سبزیجات سبز برگ در رژیم روزانه

سبزیجات سبز برگ غنی از مواد معدنی و ویتامین ها هستند، که برای بقای اسپرم های زنانه مناسب اند. در میان سبزیجات سبز دیگر، بروکلی یکی از موارد ترجیحی است، زیرا حاوی مقدار زیاد کلسیم، منیزیم همراه با ویتامین آ، ث و کا است.

سبزی برگ سبز و شانس دختردار شدن

4- اجتناب از غذاهای غنی از خاصیت قلیایی

برای نوزاد دختر داشتن باید از غذاهای غنی از خاصیت قلیایی اجتناب کنید. این فهرست غذا شامل خرما، موز، کشمش و آجیل است. غذاهای غنی از خاصیت قلیایی اسپرم های زنانه را ناسالم می کنند و اسپرم ها نمی توانند در محیط قلیایی واژن مقاومت کنند.

5- اجتناب از نوشیدنی های قلیایی

اولین فکر مادران در مورد دختر دار شدن باید اجتناب از نوشیدنی های قلیایی باشد. بطری های آب موجود در مغازه یا فروشگاه های مواد غذایی حاوی سطح بالای قلیایی هستند. از نوشیدن این آب های بسته بندی شده اجتناب شود، زیرا می تواند سطح اسیدیته در دستگاه تولید مثل شما را کاهش دهند.

6- خوردن موز کمتر

موز برای بدن تان حاوی مقدار زیادی ویتامین، به خصوص پتاسیم است. پتاسیم محیط واژن را قلیایی تر می کند، که به بقای اسپرم مردانه کروموزوم Y کمک می کند. هنگامی که مقدار بیش از حد پتاسیم مصرف کنید، محیط واژن شما به جای یک محیط واژینال اسیدی، قلیایی می شود. در نتیجه، اسپرم زنانه کروموزوم x قادر به بقا نیست.

غذاهایی که شانس شما را برای داشتن نوزاد دختر افزایش می دهند:

برخی از غذاهایی که احتمال داشتن نوزاد دختر را افزایش می دهند عبارتند از:

1- توت ها

انواع مختلف توت ها مثل زغال اخته، چوب سیر، توت فرنگی و توت گوجیا در داشتن نوزاد دختر کمک می کند. توت ها در تنظیم PH واژن تان کمک کرده و بقای سلول های اسپرم مردانه را در واژن تان سخت می کند.

توت ها ،علاوه بر حمایت از سلول های اسپرم زنانه، کالری بسیار کمی دارند. نظریه ای بیان می کند که مقادیر کمتر کالری شانس داشتن نوزاد دختر را افزایش می دهد.

برای جلوگیری از بالا رفتن قند خون و ریسک ابتلا به دیابت بارداری، بهتر است از میوه های غیر شیرین استفاده شود. کنسرو شربتی توت ها حاوی مقادیر بالای قند هستند و برای بدن تان بسیار ناسالم اند.

توت و افزایش شانس ختردار شدن

2- غلات کامل

دلیل اصلی مصرف غلات کامل برای داشتن نوزاد دختر، مقادیر زیاد منیزم و سلنیوم آن هاست. مواد مغذی، علاوه بر بالا بردن ایمنی و استقامت استخوان هایتان، شانس دختر دار شدن تان را افزایش می دهد.

دز روزانه توصیه شده برای یک زن سالم  حدود 310 میلی گرم است. اما هنگامی که شما برای بارداری تلاش می کنید، نیازمند افزایش روزانه 400 میلی گرم از غلات کامل هستید.

بعضی از غذاهایی که از غلات کامل درست می شوند عبارتند از: برنج قهوه ای، بلغور جو دوسر، گندم سیاه، ذرت، گندم کامل، تکه های نان و دانه ای زراعی.

غلات کامل به داشتن نوزاد دختر کمک می کند

3- لوبیا

انواع مختلف لوبیا مانند لوبیا کره ای، لوبیا سویا، عدس، لوبیا قرمز و لوبیا سیاه به زنانی که سعی در بارداری نوزاد دختر دارند کمک می کند. لوبیاها دارای درصد بالای منیزیم و فیبر هستند که برای داشتن نوزاد دختر حیاتی اند.

لوبیاها دارای مقادیر کمی چربی هستند و رژیم غذایی ارجحی برای زنانی که سعی در دختر دار شدن دارند هستند. مصرف اشکال مختلف لوبیا نیز در جلوگیری از ناراحتی گوارشی، نفخ و گاز در دوران بارداری کمک می کنند.

4- شیر

شیر یک منبع غنی از کلسیم است و اگر تمایل به داشتن نوزاد دختر دارید باید حداقل سه ماه قبل از زمان تخمک گذاری مصرف شیر را افزایش دهید.

شیر دارای PH حدودا 6.5 و دارای اسیدلاکتیک است که به داشتن محیط واژن اسیدی بیشتر کمک می کند که برای اسپرم های زنانه مناسب است. اما از مصرف بیش از 750 میلی لیتر در روز اجتناب کنید؛ زیرا ممکن است به اسیدی شدن معده منجر شده و مشکلات رفلاکس معده و زخم ایجاد کند.

برای جلوگیری از این مشکلات دستگاه گوارش، از مصرف مقدار محاسبه شده شیر اطمینان حاصل نمایید. و مصرف سه فنجان شیر در روز توصیه می شود و یا هر فنجان شیر را با یک پرس ماست طبیعی جایگزین کنید.

5- کنسرو ماهی قزل آلا

کنسرو ماهی قزل آلا منبع غنی از پروتئین، ویتامین D و اسیدهای چرب است. همه ی این مواد مغذی محیط واژن را اسیدی و مناسب برای بقای طولانی تر اسپرم های زنانه می سازد.

برخلاف ماهی قزل آلا، ماهی قزل آلای دودی حاوی مقدار بیشتری نمک است و بنابراین باید آن را از منوی خود حذف کنید.

برای خوش مزه و طعم دار شدن ماهی قزل آلا، پنیر تکه شده روی آن گذاشته می شود. پنیر منبع غنی از کلسیم است و همچنین از بقای اسپرم های زنانه حمایت می کند.

همچنین می توانید سالاد های درست شده از تخم مرغ، کنسرو ماهی قزل آلا، سبزیجات برگ سبز، لیمو، سرکه و آووکادو را بخورید. تمامی مواد تشکیل دهنده سالاد، موثر در افزایش داشتن نوزاد دختر هستند.

کنسرو ماهی و افزایش شانس دختر دار شدن

6- دانه ها و آجیل

بعضی از دانه ها و آجیل غنی از منیزیم و کلسیم هستند که در بقای اسپرم زنانه کروموزوم x در واژن کمک می کنند. با این حال باید از خوردن دانه های کدو، بلوط و بادام اجتناب کنید؛  زیرا در بقای اسپرم مردانه کروموزوم Y در واژن کمک می کنند.

برای داشتن نوزاد دختر، باید آجیل برزیل مصرف کنید که دارای سطح بالای منیزیم و کلسیم است. همچنین آجیل دارای پالم و اسیدهای روغنی است که محیط واژن تان را اسیدی تر می کند. چون آجیل و دانه ها بسیار پرکالری هستند باید در مصرف آنها میانه روی کنید.

7- توفو (پنیر سویا)

توفو حاوی مواد معدنی حیاتی مانند کلسیم، منیزیم، آهن، سدیم، مس و روی است. این مواد معدنی در حفظ یک سیستم تولید مثل سالم کمک می کنند.

توفو یک منبع غنی از کلسیم بوده که شانس دختر دار شدن شما را بالا می برد. باید روزانه 100 گرم توفو مصرف کنید.

توفو (پنیر سویا) و افزایش شانس دختر دار شدن

8- انجیر

انجیرها دارای اسید کلروژنیک و ویتامین ک، آ، ب و ای هستند که محیط واژن شما را اسیدی تر کرده و به این ترتیب شانس دختر دار شدن تان را به طور طبیعی افزایش می دهد. انجیرها همچنین به تنظیم سطح PH شما کمک می کنند.  تنها عیب مصرف مقدار زیاد انجیر این است که سطح  قند خون شما را دگرگون می کند و از این رو توصیه شده در خوردن آن میانه روی کنید.

9- شکلات

مصرف شکلات کمک به افزایش سطح اسیدی محیط واژنتان و دستگاه گوارش می کند و برای بقای کروموزوم زنانه در محیط اسیدی واژن مطلوب است.

توصیه شده که شکلات تلخ بخورید؛ زیرا به جلوگیری از ازدیاد قندخون و چاقی کمک می کند. همان طور که شکلات غنی از قند است، می تواند سطح قند خون تان را به شدت افزایش دهد. از این رو، همیشه در خوردن شکلات میانه روی کنید.

از
1
رای