ورم معده چیست؛ درمان ورم معده با دارو و عرقیات گیاهی طب سنتی

ورم معده چیست؛ درمان ورم معده با دارو و عرقیات گیاهی طب سنتی بیماری ورم معده چیست؛ عرقیات گیاهی برای ورم معده؛ با درمان درد و ورم معده با دارو و عرق گیاهی زیره، چهل گیاه، بابونه، زنجبیل، نعناع، سیاه دانه، شیرین بیان در سلام دنیا آشنا شوید.

درد و ورم معده دردآورترین مشکلات گوارشی است که باید هر چه زودتر به درمان آن پرداخت، در این مطلب از سلام دنیا در خصوص، بیماری ورم معده، درمان ورم معده با عرق گیاهی زیره، چهل گیاه، بابونه، زنجبیل، نعناع، سیاه دانه، شیرین بیان، دارچین، سیر، آویشن، رازیانه، بومادران، شاتره ،کاسنی، شوید و گلاب صحبت کرده ایم. با ما همراه باشید.

بیماری ورم معده چیست

بیماری ورم معده یا گاستریت عارضه ای در معده است که به دو صورت حاد و مزمن نمایان می شود، ورم معده حاد به التهاب غیرمنتظره در پوشش معده استفاده می‌شود و خیلی ناگهانی  و یکدفعه اتفاق می‌افتد، در حالی که ورم معده مزمن تورمی است که با گذشت زمان و به مرور پیش می آید ، برای درمان این بیماری به صورت سنتی و خانگی از گیاهانی که در اینجا عنوان شده اند می توانید بهره ببرید.


حتما بخوانید: علائم گاستریت یا ورم معده چیست


درمان ورم معده با عرق گیاهی زیره

زیره ها دانه های ریز گیاهی هستند که البته بو و طعم جالبی ندارد اما داروی بسیاری از بیماری ها  می باشد، زیره به درمان دل درد و دل پیچه کمک می کند و مشکلات معده را برطرف می کند. عرق زیره به هضم بهتر مواد غذایی در معده کمک می کند تا از بروز مشکلاتی چون ورم معده جلوگیری کند.

درمان ورم معده با عرق گیاهی چهل گیاه

عرق چهل گیاه عرقی شناخته شده در طب سنتی می باشد که از آن برای رفع و بهبود مشکلات گوارشی استفاده می کنند، این داروی شفابخش تقویت کننده مفیدی برای معده می باشد و ورم معده را درمان می کند.

درمان ورم معده با عرق گیاهی بابونه

با نوشیدن یک لیوان چای غلیظ بابونه ( 4 قاشق بابونه در یک لیوان آب جوشیده) به صورت ناشتا به مدت 4 هفته قبل از وعده صبحانه می توانید ورم معده خود را برای همیشه درمان کنید، عرق بابونه از بهترین داروها برای زخم و ورم معده می باشد.

درمان ورم معده با عرق گیاهی زنجبیل

از خواص زنجبیل محرک بودن و رفع اختلالات در هضم غذا می باشد، این دارو قدمتی 2000 ساله دارد. از زنجبیل برای رفع نفخ معده و بهبود بخشیدن به عملکرد آنزیم های گوارشی به بهتر عمل کردن سیستم هاضمه بدن کمک می گیرند.

درمان ورم معده با عرق گیاهی نعناع

عرق گیاهی نعناع از معروفترین عرقیات است که در اکثر منازل موجود می باشد ،برگ نعناع خاصیتی موثر برای سوء هاضمه، سوزش سر دل، نفخ و درد معده و دستگاه گوارش دارد. البته عرق آن نیز اشتهاآور می باشد و حالت تهوع و سردرد را درمان می کند. 

درمان ورم معده با نعناع

درمان ورم معده با عرق گیاهی سیاه دانه

سیاه دانه دانه های ریز و سیاه و البته تلخ مزه ای دارد که سرشار از مواد مغذی و مواد تقویت کننده برای بدن است و خواص درمانی بی شماری دارد. شما با داشتن عرق سیاه دانه می توانید استفاده بهتری از آن داشته باشید. از خواص عرق سیاه دانه می توان به افزایش انرژی بدن و تقویت سیستم گوارشی اشاره کرد. این گیاه دارویی مفید درد و ورم معده را نیز کاهش دهد.

درمان ورم معده با عرق گیاهی شیرین بیان

برای استفاده از گیاه شیرین بیان که البته برخلاف نامش بسیار تلخ می باشد ساقه های زیرزمینی و ریشه های گیاه را جدا می کنند که این ساقه ها و ریشه ها ترکیبات مختلفی دارند. در اطبای سنتی برای درمان اسپاسم عضلات و تورم، برونشیت، روماتیسم و ورم مفاصل از شیرین بیان استفاده می کنند و توصیه می کنند که بیمارانی که مشکلات معده از جمله زخم معده و اثنی عشر دارند از ریشه شیرین بیان استفاده کنند تا بافت معده شان را در برابر عوامل خطر مقاوم کنند. 


حتما بخوانید: خواص و مضرات عرق شیرین بیان برای معده


درمان ورم معده با عرق گیاهی دارچین

دارچین با بوی خاص و مطبوعی که دارد گیاهی محبوب بین اغلب افراد می باشد، عصاره دارچین دارای آنتی‌ اکسیدان‌ هایی می باشد که دردهای بدن را کاهش می دهد. عرق بدست آمده از دارچین نیز برای کاهش درد و تورم معده و عفونت های  معده بسیار مفید است و سیستم دستگاه گوارش را تقویت می کند. 

درمان ورم معده با عرق گیاهی سیر

در طب سنتی سفارش بسیاری در استفاده از سیر شده است، زیرا که سیر از جمله گیاهانی است که موارد استفاده زیادی دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود، از سیر هم می توان پخته و هم خام بهره برد.طبع عرق گیاه بسیار گرم می باشد و از عناصر مغذی و آنتی اکسیدان های بسیار مفیدی  برای بدن تشکیل شده است به طوری که دارای تمام مواد مفید و مغذی موجود خود سیر نیز می باشد، از خواص مفید عرق سیر می توان علاوه بر درمان سرماخوردگی به بهبود مشکلات معده از جمله درد و ورم های معده اشاره کرد .

درمان ورم معده با سیر

درمان ورم معده با عرق گیاهی آویشن

آویشن از تیره نعناعها می باشد و از برگ های کوچک و ساقه های چوبی باریکی تشکیل شده و به خاطر طعم و عطر مطبوعش مورد استفاده در پخت غذا قرار می گیرد.از عرق این گیاه نیز برای درمان ورم و دردهای معده استفاده می شود. از دیگر خواص عرق آویشن آنتی اکسیدان بودنش  است که مورد توجه دارویی نیز قرار دارد.

درمان ورم معده با عرق گیاهی رازیانه

گیاه رازیانه نیز مانند اغلب گیاهان هم به صورت تخم و برگ گیاه و هم به صورت عرق مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از تخم و برگ این گیاه به صورت دمنوش مز باشد. گیاه دارویی رازیانه از ماده ای تشکیل شده است که ترشحات معده و دستگاه گوارش را تحریک می کند.

درمان ورم معده با عرق گیاهی بومادران

از دیگر گیاهان دارویی موثر در درمان ورم معداهمی توان به گیاه بومادران اشاره کرد، از گیاه گل بومادران به عنوان دمنوش استفادا می شود کرد به این صورت که یک مشت از این گیاه را با یک لیوان آب جوش دم کرده و به اندازه یک استکان قبل از ناهار و شام میل کنید. توجه داشته باشید که هرگز از این دمنوش برای درمان بیماری های زنان باردار استفاده نکنید.


حتما بخوانید: خواص عرق و دمنوش گیاه بومادران برای قاعدگی


درمان ورم معده با عرق گیاهی کاسنی

با نصف فنجان عرق کاسنی می توانید مشکلات معده خود را حل کرده و به تقویت آن بپردازید، عرق کاسنی با طبع سردی که دارد و ویتامین سی از بیماری‌های کلیوی و فشار خون می‌توان جلوگیری کرد و تصفیه کننده خوبی برای خون می باشد و باعث تقویت کلیه و کبد می‌شود. از این عرق در درمان بیماری های پوستی نیز استفاده می شود.

درمان ورم معده با کاسنی

درمان ورم معده با عرق گیاهی شاتره

عرق شاتره گیاهی علفی است و بخاطر طبع معتدلی که دارد مناسب بیشتر افراد می باشد، این گیاه ادرارآور است و به همین دلیل تب بدن را پایین می آورد. این گیاه به تقویت کبد، پوست و لثه‌ها کمک می‌کند و مشکلات گوارشی و هضم در معده را برطرف می کند.

درمان ورم معده با عرق گیاهی شوید

بانوانی که در هنگام دوره پریودی خود دچار دردهای معدا می شوند می توانند از عرق گیاهی شوید به عنوان یک مسکن درد استفاده کنند، این گیاه علاوه بر تقویت معده و کاهش اختلال‌های پریودی، چربی خون را نیز پایین می آورد. در هنگام استفاده از آن بانوان توجه داشته باشند که در دوره بارداری و شیردهی نباشند زیرو استفاده از عرق شوید برای این افراد ممنوع می باشد.

درمان ورم معده با عرق گیاهی گلاب

گلاب با بوی بسیار خاص و آرامبخشش در کل دنیا شهرت دارد، گلاب ضد استرس و تقویت کننده اعصاب می باشد، از گلاب به عنوان یک طعم در نوشیدنی ها و غذاهای خود می توانید استفاده کنید تا معده خود را تقویت کنید، شربت گلاب نیز یکی از محبوبترین ها در طب سنتی می باشد.

سخن آخر

اگر با استفاده از این عرقیات گیاهی همچنان از درد و ورم معده رنج می برید حتما به بک متخصص مراجعه کنید تا مشکل شما را ریشه یابی کند و به درمان آن بپردازد. برای دانستن از مقدار استفاده این داروها و عرقیات گیاهی نیز حتما با متخصص گیاهان دارویی مشورت نمایید.


مقالات مرتبط:

درمان ترش کردن معده با داروهای گیاهی و طبیعی

بهترین و بدترین غذاها برای التهاب و ورم معده
 
 

از
2
رای