برای درمان عفونت واژن چی بخوریم؛ درمان خانگی عفونت قارچی واژن

برای درمان عفونت واژن چی بخوریم؛ درمان خانگی عفونت قارچی واژن برای درمان عفونت قارچی واژن چی بخوریم ؛ 8 مورد از بهترین درمان خانگی عفونت قارچی واژن با سرکه، ماست، سیر و دیگر روش های طبیعی ساده و موثر برای زنان در سلام دنیا بخوانید.

تعداد کمی از مسائل بهداشتی به اندازه عفونت های قارچی  تحریک کننده هستند. با این حال، آنها بسیار رایج هستند - تقریباً 75 درصد از زنان حداقل یک مورد را در طول زندگی خود تجربه می کنند. در حالی که عفونت‌های قارچی اغلب ناحیه واژن را تحت تأثیر قرار می‌دهند، می‌توانند در نواحی دیگر بدن مانند گلو، دهان یا روده نیز ایجاد شوند (جایی که قارچ کاندیدا که باعث بروز چنین عفونت‌هایی می‌شود به طور طبیعی رخ می‌دهد). ما در این مقاله از سلام دنیا در مورد برای درمان عفونت واژن چی بخوریم؛  8 راه طبیعی برای درمان خانگی عفونت قارچی واژن با سرکه، ماست و روش های طبیعی صحبت کردیم. با ما همراه باشید.

برای درمان عفونت واژن چی بخوریم

دکتر آدیتی گوپتا، موسس Walk In GYN Care ، توضیح می‌دهد: «عفونت مخمری توسط ارگانیسمی به نام کاندیدا ایجاد می‌شود و شایع‌ترین گونه آن آلبیکنس است. گونه‌های دیگری مانند Candida glabrata نیز وجود دارد. عفونت قارچی می تواند طیف وسیعی از علائم را ایجاد کند، از جمله خارش، درد، التهاب و ناراحتی عمومی. ما هشت درمان خانگی را برای تسکین عفونت‌های قارچی گردآوری کرده‌ایم - از جمله موادی که می‌توانید به حمام اضافه کنید یا برخی را که می‌توانید به رژیم غذایی خود اضافه کنید.


حتما بخوانید: علائم عفونت قارچی واژن چیست؟


در زیر، ما با گوپتا و پزشک استئوپاتیک، ادن فرومبرگ، DO، از متخصص زنان و زایمان در نیویورک ، برای درمان خانگی عفونت قارچی صحبت می کنیم. لطفاً توجه داشته باشید: در حالی که داروهای طبیعی ممکن است به کاهش علائم کمک کنند، اما نباید آنها را درمان کننده در نظر گرفت. همیشه برای بهترین راه حل ها بر اساس نیازهای سلامتی خود با پزشک مشورت کنید و توجه داشته باشید که عفونت قارچی می تواند نشان دهنده یک مشکل بزرگتر باشد. فرومبرگ خاطر نشان می کند، همچنین مهم است که مطمئن شوید که شما و همسرتان برای بیماری های مقاربتی آزمایش می شوید و از کاندوم استفاده می کنید، زیرا قرار گرفتن در معرض مایع منی و اصطکاک در طول رابطه جنسی نیز می تواند منجر به عفونت های قارچی شود.

درمان خانگی عفونت قارچی واژن با سرکه، ماست و روش های طبیعی

1. درمان خانگی عفونت قارچی واژن با مصرف کربوهیدرات کمتر

فرومبرگ می گوید عفونت های مکرر قارچی می تواند نشانه یک رژیم غذایی نامناسب باشد. "عفونت های مخمری ناشی از اختلال در میکروبیوم واژن (ترکیبی از میکروارگانیسم های طبیعی و بیماری زا) است." همانطور که او توضیح می دهد، این اختلالات را می توان به یک رژیم غذایی با قند بالا یا "سبزیجات و فیبر کم، که حاوی الیگوساکاریدهایی است که فلور سالم را تغذیه می کند و مخمر را از بین می برد" نسبت داد. بهترین درمان طبیعی کمک به ارتقاء و حفظ سلامت واژن با حفظ pH بهینه است که می‌تواند با مصرف پروبیوتیک‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های خوب، داشتن رژیم غذایی کم قند و کربوهیدرات و حفظ رژیم واژن سالم به بهترین وجه انجام شود.

درمان خانگی عفونت قارچی واژن

2. درمان خانگی عفونت قارچی واژن با ماست 

برای باکتری های خوب ماست بخورید. ماست ساده، شیرین نشده و بدون طعم می تواند در درمان عفونت های قارچی معجزه کند. ماست حاوی یک سویه باکتری به نام لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس است که به مهار عفونت کمک می کند.همانطور که در بالا ذکر شد، پزشکان مصرف مستقیم روی ناحیه آسیب دیده را توصیه نمی کنند، اما ممکن است ماست را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، زیرا می تواند به تنظیم داخلی بدن از طریق پروبیوتیک ها کمک کند: "پروبیوتیک های خوراکی ممکن است به تأثیر مثبت بر روده کمک کنند.


حتما بخوانید: روش های مختلف درمان عفونت واژن با ماست


3. درمان خانگی عفونت واژن با سرکه سیب

وقتی صحبت از تقویت سلامتی می شود، سرکه سیب یک معجزه  است. در حالی که گوپتا می گوید: "ما هیچ سرکه یا محصولی را برای استفاده در واژن توصیه نمی کنیم"، ACV را می توان به عنوان یک مکمل غذایی استفاده کرد.سرکه ممکن است به عنوان یک درمان موضعی نیز تبدیل شود. فرومبرگ می گوید: حمام سرکه اغلب به تنهایی یا به عنوان یک درمان کمکی عمل می کند، اما من هشدار می دهم که: در مورد عفونت مقاربتی یا باکتریایی، ممکن است عفونت را گسترش دهد. "تشخیص کاملا کلیدی است."

4. درمان خانگی عفونت واژن با سیر 

اگرچه سیر "ضد" بسیاری از چیزها است (آن یک ماده ضد باکتری، آنتی بیوتیک و ضد قارچ است)، اما در مورد درمان عفونت های قارچی چیزی جز مثبت نیست. مصرف سیر همیشه مفید است ، زیرا می تواند به عنوان یک ضد التهاب عمل کند و همچنین ایمنی بدن را تقویت کند. چندین مطالعه نشان داده اند که سیر دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و حتی کاهش دهنده چربی است.

درمان خانگی عفونت واژن با سیر

5. درمان خانگی عفونت واژن با متعادل کردن PH خود 

گوپتا می‌گوید: «عفونت مخمری زمانی ایجاد می‌شود که در مکانیسم‌های محافظتی واژن به دلیل عوامل مختلف، مانند عملکرد ضعیف سیستم ایمنی، تغییر pH، یا برخی عوامل دیگر که سلامت واژن را تغییر می‌دهند، مانند آنتی‌بیوتیک‌ها، اختلال ایجاد شود.»

یکی از راه‌های متعادل کردن سطح pH بدن و جلوگیری از عفونت‌ها، رژیم غذایی غنی از پروبیوتیک است. فرومبرگ خوردن غذاهای تخمیر شده مانند کلم ترش، کیمچی و ماست را توصیه می کند. از طرف دیگر، شیاف واژینال اسید بوریک می تواند به تغییر اسید در بدن کمک کند: فرومبرگ می گوید: "دوز 600 میلی گرم، یک تا دو بار در روز، pH واژن را تا محدوده اسیدی که در آن مخمر نمی تواند زنده بماند، کاهش می دهد."


حتما بخوانید: ترشحات اسیدی واژن نشانه چیست


6. درمان خانگی عفونت واژن با زغال اخته

زغال اخته یکی از رایج ترین (و موثرترین) درمان های خانگی برای عفونت های مخمری و مجاری ادراری است. هم ضد باکتری و هم ضد قارچ، این میوه قدرتمند را می توان به عنوان آبمیوه (بهترین حالت ارگانیک و بدون شیرینی) یا از طریق قرص مصرف کرد. برخی مطالعات نشان داده اند که به نظر می رسد زغال اخته بر چسبندگی انواع خاصی از مخمر در بدن تأثیر می گذارد. 

درمان خانگی عفونت واژن با زغال اخته

7. درمان خانگی عفونت واژن با آب مغز استخوان

فرومبرگ می‌گوید: در حالی که در تندرستی بسیار مهم است،اب مغز استخوان در واقع فواید سلامتی قابل توجهی دارد، به‌ویژه زمانی که صحبت از عفونت‌های مخمری به میان می‌آید: «آب مغز استخوان سرشار از گلیکوزامینوگلیکان است که می‌تواند به حمایت از گلیکوزآمینوگلیکان‌های واژن کمک کند، که برای عملکرد سیستم ایمنی واژن مهم است.


حتما بخوانید: خواص آب قلم گاو و گوسفند برای درمان بیماری ها


راه های مختلفی برای مصرف آب استخوان وجود دارد، از نوشیدن یک لیوان از آن در طول روز گرفته تا امتحان کردن پودر پروتئین یا مکمل های ساخته شده از آبگوشت.

8. درمان خانگی عفونت واژن با خودداری از مصرف آنتی بیوتیک

فرومبرگ می گوید: «آنتی بیوتیک ها باعث ایجاد مخمر می شوند، نه درمان. به عنوان مثال، کسانی که برای کنترل آکنه یا عفونت های دستگاه ادراری به آنتی بیوتیک ها روی می آورند، ممکن است شاهد افزایش عفونت های قارچی باشند. فرومبرگ  توصیه می کند از مصرف آنتی بیوتیک اجتناب کنید، "مگر اینکه نیاز پزشکی واقعی وجود داشته باشد."

داروهای ضد قارچی نیز می‌توانند نتیجه معکوس داشته باشند، زیرا با عوارض جانبی متعددی همراه هستند: «اسیدی‌کردن محیط واژن و بهبود میکروبیوم استراتژی‌های کم خطر با اثربخشی بلندمدت بالقوه بالاتر هستند، اگرچه بسیاری از زنان اثربخشی بدون عوارض جانبی را با استفاده از داروهای ضد قارچ تجربه کرده‌اند.

سخن آخر

عفونت قارچی می تواند طیف وسیعی از علائم را ایجاد کند، از جمله خارش، درد، التهاب و ناراحتی عمومی. ما در این مطلب 8 درمان خانگی برای عفونت قارچی واژن با سرکه، سیر، ماست و دیگر مواد طبیعی را برای تسکین عفونت‌های قارچی گردآوری کرده‌ایم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.


مقالات مرتبط:

انواع، علت و درمان عفونت قارچی پوست

درمان خانگی قارچ آلت تناسلی مرداناز
2
رای