درمان دیسک کمر بدون جراحی با 11 درمان خانگی بیرون زدگی و فتق دیسک

درمان دیسک کمر بدون جراحی با 11 درمان خانگی بیرون زدگی و فتق دیسک درمان دیسک کمر بدون جراحی؛ درمان خانگی بیرون زدگی دیسک کمر و ورزشهای برای دیسک کمر و درمان فتق دیسک کمر در منزل با روش های خانگی، طبیعی و آیا بیرون زدگی دیسک قابل درمان است در سلام دنیا بخوانید.

بیرون زدگی دیسک به عنوان یک عضو برآمده یا بافت چربی در نقطه ای نرم یا ضعیف در بدن تعریف می شود. انواع مختلفی از آن وجود دارد و برخی از آنها شایع تر از سایرین هستند. بیرون زدگی دیسک می تواند بی نهایت دردناک باشد و حتی منجر به مرگ شود. اگرچه توجهات پزشکی شدیدا توصیه می شود، اما چندین درمان طبیعی وجود دارد که عوارض بیرون زدگی دیسک را برطرف می کنند. ما در این مقاله سلام دنیا به بررسی اینکه بیرون زدگی دیسک کمر چیست  و 11 درمان دیسک کمر بدون جراحی با درمان خانگی طبیعی برای بیرون زدگی دیسک شامل استفاده از بسته یخ، ریشه زنجبیل، ماساژ، شیرین بیان، آلوئه ورا، پودر فلفل سیاه و روغن دانه های کرچک و همچنین تغییر در سبک زندگی مانند کاهش وزن، تغییر در رژیم غذایی و ورزش است آشنا شوید. با ما همراه باشید.

بيرون زدگي ديسك كمر چیست

بر اساس گفته های خدمات آنلاین MedlinePlus، بیرون زدگی دیسک در نقاط ضعیف در اطراف ماهیچه ها یا دیواره بافت ها رخنه می کند. مانند یک توده یا تورم در زیر پوست به نظر می رسد. این اختلال به طور شایع در ناحیه شکمی دیده می شود، اما همچنین می تواند در قسمت فوقانی ران، ناف و کشاله ران اتفاق بیافتد.


حتما بخوانید: علائم بیرون زدگی دیسک کمر چیست


اگر چه توصیه های پزشکی در زمان مشکوک بودن به بیرون زدگی دیسک شدیدا پیشنهاد می شود، اما چندین درمان خانگی برای تسکین بیرون زدگی دیسک وجود دارد و همچنین برخی تغییرات در شیوه زندگی می توانند خطر ابتلا به بیرون زدگی دیسک را کاهش دهند.

درمان بیرون زدگی دیسک کمر بدون جراحی

درمان بیرون زدگی دیسک کمر بدون جراحی

درمان دیسک کمر بدون جراح (درمان های خانگی برای بیرون زدگی و فتق دیسک)

1. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با روغن دانه کرچک

در طول تاریخ، از روغن کرچک برای طیف گسترده ای از نگرانی های مربوط به سلامتی معده استفاده شده است، زیرا می تواند معده را با یک لایه نازک پوشش دهد؛ بنابراین از بروز التهاب جلوگیری کرده و باعث تقویت تغذیه مناسب می شود. می توانید یک بسته روغن دانه کرچک را آماده کرده و آن را بر روی شکم قرار دهید تا علائم درد بیرون زدگی دیسک را تسکین دهد.


حتما بخوانید: خواص روغن کرچک برای سلامتی


2. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با آب آلوئه ورا

آلوئه ورا به عنوان یک ترکیب ضد التهابی و تسکین دهنده طبیعی، اغلب برای افرادی که دچار درد بیرون زدگی دیسک هستند، به کار می رود. می توانید هر روز صبح آلوئه ورا را به شکل آب میوه مصرف کنید. برای نتیجه بهتر، می توان آن را قبل از وعده غذایی میل کرد، تا احتمال ابتلا به بیرون زدگی دیسک کاهش پیدا کند.

3. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با بسته یخ

وقتی از مشکل باد بیرون زدگی دیسک رنج می برید، اغلب ممکن است التهاب، قرمزی، و درد در ناحیه شکم یا کشاله ران وجود داشته باشد. اگرچه ممکن است راحت ترین روش درمانی نباشد، اما اعمال بسته یخ مستقیما بر روی ناحیه آسیب دیده می تواند باعث انقباض و کاهش التهاب بدن شود و اغلب درد و نفخ همراه با آن را تسکین دهد.

4. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با ریشه زنجبیل

وقتی صحبت از کاهش درد شکمی و تسکین التهاب می شود، تعداد کمی از چیزها به اندازه ریشه زنجبیل موثر هستند. آن را به شکل مایع به صورت آب زنجبیل غلیظ مصرف کنید؛ یا اینکه می توانید زنجبیل خام را بخورید تا شکم خود را به طور سالم تقویت کرده و میزان درد را کاهش دهید. این ماده می تواند از مری و معده در برابر تجمع آب شکمی محافظت کرده، که در صورت بیرون زدگی دیسک می تواند رخ دهد. همچنین می توانید چای ریشه زنجبیل مصرف کرده و درد و التهاب را تسکین دهید.

5. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با شیرین بیان

بیرون زدگی دیسک می تواند باعث صدمه به دیواره معده و مری شود، و ریشه شیرین بیان از مدت ها قبل به عنوان یک محرک درمانی برای این قسمت از بدن شناخته شده است. نوشیدن چای شیرین بیان به دلیل خاصیت ضد درد آن می تواند سریعا باعث رشد مجدد بافت های آسیب دیده شده و همچنین می تواند درد و التهاب را در این میان تسکین دهد.


حتما بخوانید: خواص شیرین بیان برای معده


6. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با کاهش وزن

چاقی یک عامل خطر بزرگ برای بیماران مبتلا به بیرون زدگی دیسک است، و همچنین می تواند سرعت روند بهبودی بدن را کاهش دهد. اگر وزن بدن را کاهش دهید، بدن تحت فشار فیزیکی کمتری قرار خواهد گرفت، وضعیت شما بهبود پیدا کرده و علائم ممکن است به طور طبیعی برطرف شوند. همچنین باید وعده های غذایی کمتری مصرف کنید، زیرا این کار فشار کمتری به معده و اسفنکتر (sphincter) وارد می کند.

11 درمان خانگی برای تسکین بیرون زدگی دیسک

7. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با تغییر رژیم غذایی

اگر می خواهید از بروز بیرون زدگی دیسک جلوگیری کرده یا آن را درمان کنید، از مصرف غذاهای خاصی باید اجتناب کنید. اگر هم اکنون به بیرون زدگی دیسک دچار هستید، یا مستعد ابتلا به بیرون زدگی دیسک هستید، باید از مصرف غذاهای ادویه دار و اسیدی و غذاهایی که هضم آنها دشوار است، اجتناب کنید. این غذاها می توانند باعث التهاب در دیواره معده شده و روند بهبودی را دشوار تر کنند.

8. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با پودر فلفل سیاه

پودر فلفل سیاه فواید بیشتری از تنها طعم دادن ساده به غذا دارد. فلفل سیاه باعث تسکین معده و کاهش التهاب روده می شود. همچنین می تواند به سرکوب اسید معده کمک کرده و همچنین می تواند در تحریک بهبودی در قسمتهایی از بدن که ممکن است با شروع فشار به داخل دیواره حفره به خطر بیفتد، کمک کند.

9. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با رهایی از استرس

یک عامل اصلی در ایجاد بیرون زدگی دیسک، استرس و نگرانی است. وجود هورمون های استرس زیاد در بدن می تواند اعضاء بدن را ضعیف کرده و فشار بیشتری بر متابولیسم بدن وارد کند. مشکلات معده و ریفلاکس اسید نیز می تواند نشات گرفته از استرس باشد که می تواند خطر ابتلا به بیرون زدگی دیسک را تشدید کرده، یا افزایش دهد. فعالیت های فوق العاده برای کاهش استرس می تواند مدیتیشن، یوگا، طب سوزنی، ماساژ و همچنین استفاده از روغنهای اسانس و آروماتراپی باشد.

10. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با  تعدیل ورزش (انجام ورزش های سبک)

یکی از دلایل اصلی ابتلا به بیرون زدگی دیسک، ورزش شدید یا وزن زیاد وزنه ها در هنگام وزنه برداری است. اگر قبلا به بیرون زدگی دیسک دچار شده اید یا معمولا ورزش های سنگین انجام می دهید، این تمرینات را کاهش داده و در حین بهبود، ورزش های سبک تری را انتخاب کرده، یا این کار را به عنوان یک عامل پیشگیری از ابتلا به بیرون زدگی دیسک در نظر داشته باشید.


حتما بخوانید: ورزش های مضر برای دیسک کمر


11. درمان بیرون زدگی و فتق دیسک با آب سبزیجات

یکی از ساده ترین و موثرترین درمان ها برای بیرون زدگی دیسک، یک لیوان آب سبزیجات، به ویژه آب هویج، اسفناج، پیاز، بروکلی و کلم پیچ است. میزان زیاد مواد مغذی و طبیعت ضد التهابی سبزیجات می تواند علائم سوزش و درد بیرون زدگی دیسک را تسکین دهد. افزودن مقداری نمک به آب سبزیجات، یک روش فوق العاده برای بهبود اثرات آن است.

نکته احتیاطی:

اگر بیرون زدگی دیسک جدی با عمل جراحی مناسب درمان نشود، همیشه خطر عوارض جدی و حتی مرگ وجود دارد. اگر به خود فشار زیادی وارد کردید و شروع ناگهانی درد بیرون زدگی دیسک را احساس کردید، توصیه می شود که هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. این داروهای خانگی فقط باید به عنوان درمان های مکمل و کمک به بهبودی در بیشتر موارد ابتلا به بیرون زدگی دیسک در نظر گرفته شوند.

سخن آخر

اگر بیرون زدگی دیسک جدی با عمل جراحی مناسب درمان نشود، همیشه خطر عوارض جدی و حتی مرگ وجود دارد. این داروهای خانگی فقط باید به عنوان درمانهای مکمل و کمک به بهبودی در نظر گرفته شوند. ما در این مطلب به شما روش های درمان دیسک کمر بدون جراحی با درمان های خانگی بیرون زدگی و فتق دیسک کمر در منزل را آموزش دادیم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

منبع: organicfacts


مقالات مرتبط:

شایع ترین علائم دیسک گردن چیست و راه درمان آن

آموزش بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک با فیلم و تصویر
 
 

از
7
رای