ورزش های مضر برای دیسک کمر و بهترین ورزش جایگزین آنها

ورزش های مضر برای دیسک کمر و بهترین ورزش جایگزین آنها دانستن اینکه کدام یک از تمرینات ورزشی برای سلامتی دیسک کمر موثر هستند و کدام یک از آن ها میتوانند برای علائم های مختلف از دیسک کمر مضر باشند، میتواند عملی مفید باشد. ورزش های مضر برای دیسک کمر را در سلام دنیا بیاموزید.

دانستن اینکه کدام یک از تمرینات ورزشی برای سلامتی دیسک کمر موثر هستند و کدام یک از آن ها می توانند برای علائم مختلف از دیسک کمر بد باشند؛ می تواند امری دلسردکننده به شمار آید. این علائم می تواند شامل بی حسی و سوزن سوزن شدن پاها، کاهش قدرت، کاهش احساسات (جسمی) و کمردرد به طور کلی باشد. ما در این مقاله از سایت سلام دنیا،  ورزش های مضر برای دیسک کمر ، و ورزش هایی ایمن و بی خطر که می توانید جایگزین آن کنید، معرفی کردیم. با ما همراه باشید.

ورزش های مضر برای دیسک کمر و جایگزین ایمن و بی خطر آن

در اینجا 3 نوع تمرین (ورزش) که باید از آن ها اجتناب و دوری کنید به همراه برخی از جایگزین های ایمن و بی خطر آن آورده شده است:

1. از ورزش good morning اجتناب کنید

حتی اگر ورزش good morning توسط فردی که حتی دچار بیماری دیسک کمر هم نیست انجام شود ، ممکن است برای او مشکلاتی را به ارمغان بیاورد. در ورزش good morning ، وزنه ای روی شانه ها، درست مانند انجام اسکوات سنتی گذاشته می شود. گام بعدی در این ورزش این است که از ناحیه لگن به جلو خم شوید و با حفظ صاف نگه داشتن ستون فقرات و پاها اجازه دهید قفسه سینه به سمت زمین (جلو) خم شود. این ورزش ورزشی دردسر ساز است زیرا بار زیادی را بر روی کمر و باسن شما اعمال میکند.


حتما بخوانید: 10 تمرین ورزشی برای کمردرد و رفع گودی کمر


ورزش های مضر برای دیسک کمر

در عوض ، ورزش waiter’s bow را امتحان کنید

یک جایگزین عالی برای این ورزش، ورزش waiter’s bow است. این ورزش شامل خم شدن از روی باسن شما و قرار دادن آرام دستان خود بر روی تخت و اجازه دادن به بدن شما برای بازگشتی آرام به عقب میشود. هنگام انجام این حرکت کششی، همیشه منحنی طبیعی بدن خود را در قسمت پایین کمر حفظ کنید -هرگز اجازه ندهید کمرتان صاف یا قوسی به سمت بالا داشته باشد.

هنگام بازگشت به حالت ایستاده ، به جای اینکه پشت خود را قوس داده و تنه خود را بالا بیاورید ، همیشه باسن خود را منقبض کرده و آن را به جلو حرکت دهید.

این عمل می تواند یک تمرین و ورزشی عالی برای یادگیری مجدد نحوه استفاده از ماهیچه های باسن به جای کمر، برای ایستادن باشد. این نسخه از ورزش waiter’s bow ورزشی  است آرام و سبک زیرا از طریق قرار دادن دستان خود روی تخت از تنه شما پشتیبانی می کند.

اگر می خواهید درجه سختی این ورزش را افزایش دهید، یک نوار الاستیک در اطراف باسن خود قرار دهید و انتهای مخالف را بر روی چیزی (مانند دستگیره درب) پشت سر خود ببندید تا در هنگام جلو بردن باسن خود و نیز وایستادن از خود مقاومت نشان دهد.

ورزش های مضر برای کمر درد و دیسک کمر

2.  ورزش مضر برای دیسک کمر: از کشش همسترینگ ایستاده خودداری کنید

بله، داشتن کشش همسترینگ روزانه امری بسیار مهم است، اما رویکرد متداول ایستادن و دستیابی به انگشتان پای شما می تواند هنگام برخورد با فتق مشکلات جدی را برای شما ایجاد کند. مشکل در این است که این عمل به پشت شما اجازه می دهد تا به جلو خم شود و فشار غیر ضروری را روی نیمه جلوی دیسک شما ایجاد کند.


حتما بخوانید: 8 تمرین ساده برای تقویت استخوان


در عوض، همسترینگ خود را به حالت دراز کشیده انجام دهید

در عوض، بر روی زمین در کنار در ورودی دراز بکشید و تا جایی که می توانید پاهای خود را صاف کنید. در مرحله بعد، پایی را که کشیده اید در امتداد چارچوب در قرار دهید. هرچه به دیوار نزدیک تر شوید، کشش شدیدتر خواهد شد. یک مسئله رایج در مورد انجام دادن حرکات کششی این است که افراد در آن بیش از حد پرخاشگر و عصبی می شوند. کشش را ملایم و آرام کنید، وگرنه وقت خود را هدر می دهید. به یاد داشته باشید که هر دو پا را بکشید ، اما در هر زمان فقط یکی از پاها را.

3. از حرکت های deadlifts یا وزنه برداری اجتناب کنید

اگر شما یک CrossFitter هستید، احتمالاً شما فقط جیغ می کشید و لپ تاپ را با ناراحتی و دل سردی میبندید، اما لطفا حرف ها و صدای من را بشنوید. یکی از رایج ترین مشکلات حرکتی این است که اجازه دهید کمرتان هنگام خم شدن به جلو یا بلند کردن یک جسم گرد شود. ددلیفت نیاز به مکانیک کامل دار د.حتی اگر این عمل به خوبی انجام شود ، مقدار زیادی از فشرده سازی را روی دیسک اعمال میکند.

حرکات ممنوع برای دیسک کمر

در عوض ، یک پل بسازید

بهترین جایگزین برای ددلیفت می تواند پل باشد، جایی که هسته (شکم و باسن) فعال است. در حالی که به پشت دراز کشیده اید، زانوها را خم کرده و پاها را روی زمین قرار دهید، شکم و باسن خود را منقبض کنید. انواع مختلفی از تغییرات را می توان برای افزایش درجه سختی این ورزش، مانند راهپیمایی، اجرای پل با یک پا و بلند کردن دست ها به هوا انجام داد.

گاهی اوقات کمردرد می تواند از قسمت های دیگر بدن ناشی شود و علائم را به ناحیه کمر ارسال کند. قبل از انجام هر گونه تمرین یا حرکات کششی، همیشه بهتر است به جای اینکه بخواهید خود درد خود را تشخیص دهید و درمان کنید، یک ارزیابی کامل پزشکی داشته باشید.

اکثریت توصیه های درمانی و توانبخشی

توصیه های درمانی شامل نوعی برنامه تمرینی می شوند. در صورت تشخیص بالینی دیسک کمر، دانستن اینکه کدام یک از تمرینات ورزشی برای سلامتی دیسک کمر موثر هستند و کدام یک از آن ها میتوانند برای علائم های مختلف از دیسک کمر مضر باشند، میتواند عملی مفید باشد.

ما در این مطلب از بخش ورزش و تناسب اندام سلام دنیا، ما ورزش های مضر برای دیسک کمر را به شما معرفی کردیم و ورزشهایی که می توانید به جای آنها انجام دهید را بیان کردیم. امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد. می توانید سوالات و نظرات خود را در خصوص ورزش های مضر برای دیسک کمر با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

آموزش 5 حرکت ورزشی عالی برای لاغری شکم با توپ پیلاتس

بهترین زمان تغذیه بعد از ورزش برای لاغری و چربی سوزی

از
6
رای