بهترین زمان تغذیه بعد از ورزش برای لاغری و چربی سوزی

بهترین زمان تغذیه بعد از ورزش برای لاغری و چربی سوزی بهترین زمان خوردن غذا بعد از ورزش برای لاغری و چربی سوزی چه زمانی است؛ حذف میان وعده ها پس از تمرینات سخت ورزشی نه تنها باعث کاهش وزن نمی شود بلکه سبب افزایش وزن می شود.

اگر تا به حال احساس کرده اید که بعد از یک تمرین سخت خیلی بی حال شده اید ، در وهله اول باید بدانید که چرا پر کردن شکم با یک میان وعده بعد از تمرین  موضوع بسیار مهمی است. بدن شما از منابع مهمی برای تأمین انرژی در زمان ورزش کردن استفاده می کند و اگر این انرژی به سرعت جبران نشوند ، توانایی بازیابی بدن شما به خطر می افتد. اینکه چه مدت پس از تمرین نیاز به غذا خوردن دارید ، به شدت تمرین شما بستگی دارد و از حدود 15 دقیقه تا 2 ساعت می باشد. اما به راستی که بهترین زمان غذا خوردن بعد از ورزش کردن چه زمانی است؟ می توانید پاسخ این سوالات را در این مقاله از وب سایت سلام دنیا بیاموزید.

بهترین زمان غذا خوردن بعد از ورزش کردن

برای جایگزینی سریع و موثر ذخایر گلیکوژن در بدن، میان وعده ای حاوی پروتئین و کربوهیدرات برای وعده غذایی بعد از تمرین بخورید. این کار هم انرژی سریع و هم پایدار را برای بدن تان فراهم خواهد کرد. بعد از یک تمرین با شدت متوسط ​​، ظرف دو ساعت بعداز ورزش یک میان وعده بخورید. اگر با شدت بالا ورزش کرده اید ، زودتر غذا خوردن کار بهتری است. کریستوفر آر. مور ، متخصص تغذیه توصیه می کند بعد از تمرینات شدید ظرف 15 دقیقه از تمرین خود غذا بخورید.


حتما بخوانید: بهترین رژیم غذایی و ورزش برای داشتن سیکس پک 


بهترین زمان غذا خوردن بعد از ورزش کردن

بعد از ورزش چه بخوریم تا چاق نشویم؟

بلافاصله بعد از تمرین یکی از سه وعدهای غذایی اصلی را نخورید. در عوض ، یک میان وعده سبک انتخاب کنید که بدون افزایش وزن انرژی شما را حفظ کند. گزینه های سالم شامل یک تکه نان غلات کامل با کره بادام یا یک نان پیتا غلات کامل و یک تخم مرغ آب پز شده است. از خوردن غذاهایی که چربی اشباع شده و روغن زیادی دارند مانند غذاهای سرخ شده و چیپس پرهیز کنید. نه تنها بعد از خوردن این غذاها احساس بی حالی بیشتری خواهید کرد بلکه ممکن است حتی بیشتر از کالری که در طول تمرین سوزانده اید کالری مصرف کنید. میان وعده های غذایی یک روش مناسب برای دریافت مواد مغذی و کالری بعد از تمرین هستند. اما مراقب باشید چون بسیاری از میان وعده ها به اندازه کل وعده های غذایی کالری دارند. میزان کالری مورد نیاز شما به شدت تمرین تان بستگی دارد. میان وعده های غذایی متناسب را انتخاب کنید و بدنبال مواد طبیعی و بدون شیرینی های افزودنی باشید.

اگر بعد از ورزش کردن گرسنه نبودید چه کار کنید

اگرچه این اتفاق به نظر غیر عادی است ، اما ورزش کردن می تواند اشتها را برای مدت کوتاهی کاهش دهد. حتی اگر بعد از اتمام تمرین احساس حالت تهوع یا سیری دارید ، مصرف نوعی مواد تجدید کننده نیرو موضوع مهمی است. آن ماده غذایی که ممکن است برای تان اشتها اور و جذاب باشد را تعیین کنید و آن را در دسترس نگه دارید. آب فراوان بنوشید، سپس بعد از ورزش ، یک تکه میوه، یک اسموتی میوه یا یک میان وعده ورزشی سالم را میل کنید.


حتما بخوانید: مزایای ورزش قبل از صبحانه با پشتوانه علمی


کمی غذا خوردن در کوتاه مدت به شما کمک خواهد کرد تا در طولانی مدت احساس بهتری داشته باشید. بسته به نوع اهدافی که ورزش می کنید غذا بخورید: یک میان وعده مناسب برای همه بعد از تمرین وجود ندارد. آنچه می خورید به اهداف تناسب اندام شما بستگی دارد. اگر می خواهید عضله سازی کنید ، به پروتئین بیشتری در میان وعده خود نیاز خواهید داشت. اگر یک دونده مسافت طولانی هستید ، پس از تمرین دویدن به الکترولیت ها و کربوهیدرات های (ASAP) ساده نیاز دارید.

اگر بعد از ورزش کردن گرسنه نبودید چه کار کنید

سخن آخر

اگر هدف شما کاهش وزن است ، باید با دقت کالری دریافتی خود را با کالری که می سوزانید متعادل کنید تا میان وعده شما هدف تمرین تان را دچار شکست نکند. اما دقیقاً درگیر چه زمانی و چه چیزی نشوید - خوردن ماده غذایی بهتر از نخوردن آن است. در این مقاله  از سلام دنیا ، درباره بهترین زمان غذا خوردن بعد از ورزش کردن سخن گفتیم امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

18 راه عالی برای لاغری و کاهش وزن به طور طبیعی و بدون نیاز به ورزش کردن

ورزش های موثر برای افزایش انعطاف پذیری بدن و نحوه انجام آن ها

لاغری بازوها؛ بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی در بازو ها

از
17
رای