مزایای ورزش قبل از صبحانه با پشتوانه علمی

مزایای ورزش قبل از صبحانه با پشتوانه علمی دکتر "خاویر گونزالز" می گوید: "نتایج ما نشان می دهد که تغییر زمان غذا خوردن در رابطه با زمان ورزش می تواند موجب تغییرات عمیق و مثبت در سلامت کلی شما شود."

شرکت کنندگانی که قبل از صبحانه ورزش می کردند ، دو برابر بیشتر از افرادی که بعد از خوردن همان وعده غذایی ورزش می کردند ، چربی سوزی می کردند. در این مقاله از سایت سلام دنیا، به بررسی اینکه ورزش قبل از صبحانه بهتر است یا بعد از صبحانه ، و همچنین فواید ورزش قبل از صبحانه چیست، پرداختیم. با ما همراه باشید.

فواید و مزایای ورزش قبل از صبحانه برای چربی سوزی و سلامتی

با توجه به تحقیقات جدید در مورد رابطه بین زمان وعده های غذایی و تمرین ، تشخیص اینکه چه موقع ورزش میکنید می تواند به همان اندازه انجام ورزش مهم باشد. برخی مطالعات منابع معتبر نشان می­دهند که اثربخشی ورزش ممکن است به زمانی که فرد می­خورد مرتبط باشد. با این وجود، به ندرت می توان یافته های حاصل از مطالعات در افراد لاغر را به افراد مبتلا به چاقی تفسیر کرد.

بنابراین، دانشمندان از دانشگاه های بث و بیرمنگام، هر دو در انگلستان، تصمیم گرفتند تا ببینند آیا زمان غذا و زمان ورزش در افراد دارای اضافه وزن یا چاقی ارتباط مشابهی دارند. داشتن چاقی و زندگی نسبتاً کم تحرک می­تواند منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شود. علت آن این است که حساسیت به انسولین کاهش می یابد، و هایپرینسولینمی -شرایطی که با سطوح انسولین اضافی مشخص می‌شود- افزایش می­یابد. یافتن راهی برای جلوگیری از این اثرات مرتبط با انسولین می تواند به طور بالقوه نجات بخش باشد.


حتما بخوانید: 5 حرکت ورزشی عالی برای لاغری شکم


 مزایای ورزش قبل از صبحانه برای چربی سوزی و سلامتی

فواید ورزش قبل از صبحانه برای "سلامتی"

این مطالعه، که اکنون در مجله غدد درون ریز و متابولیسم بالینی ظاهر شده است، با هدف بررسی اینکه چگونه ورزش قبل و بعد از خوردن غذا در ذخیره سازی چربی عضلات و پاسخ به انسولین تأثیر می­گذارد. این نخستین بار بود که در افراد دارای اضافه وزن یا چاقی به این رابطه توجه شد. این آزمایش که 6 هفته به طول انجامید ، 30 مرد مورد بررسی قرار گرفتند که محققان آنها را به دسته های اضافه وزن یا چاق دسته بندی کردند.

این تیم این مردان را به سه گروه تقسیم کرد:

  • یک دسته که قبل از ورزش صبحانه می خوردند
  • یک دسته که بعد از ورزش صبحانه می خوردند
  • و دسته ای که هیچ تغییری در سبک زندگی شان ایجاد نکردند

دکتر خاویر گونزالز ، از گروه بهداشت دانشگاه بث می گوید: "نتایج ما نشان می دهد که تغییر زمان غذا خوردن در رابطه با زمان ورزش می تواند موجب تغییرات عمیق و مثبت در سلامت کلی شما شود."

فواید ورزش قبل از صبحانه برای "چربی سوزی بیشتر"

شرکت کنندگانی که قبل از صبحانه ورزش می کردند ، دو برابر بیشتر از افرادی که بعد از خوردن همان وعده غذایی ورزش می کردند ، چربی سوزی می کردند. یک دلیل ساده برای این امر وجود دارد: وقتی افراد ناشتا هستند، در طول ورزش سطح انسولین پایینی دارند و به بدن اجازه می دهند چربی بیشتری مصرف کند. دکتر گونزالز خاطرنشان می کند: نکته مهم این است که در حالی که این امر هیچ تاثیری در کاهش وزن نداشته است، اما سلامت کلی آنها را به طور چشمگیری بهبود بخشیده. ماهیچه های افرادی که قبل از صبحانه ورزش می کردند بهتر به انسولین پاسخ دادند ، سطح قند خون را در بدن بهتر کنترل می کنند. دکتر گونزالز می گوید: نکته ی مهم این بود که هر دو گروه ورزش های یکسانی را انجام داده بودند و به یک اندازه وزن کم کرده بودند.

او اضافه می‌کند: " تنها تفاوت زمان مصرف مواد غذایی بود."

ماهیچه های گروهی که قبل از صبحانه ورزش می کردند نیز در پروتئین های خاص افزایش بیشتری داشتند؛ به خصوص آنهایی که مسئول انتقال گلوکز به ماهیچه­ ها بودند. حتی جالب تر از آن این بود که، آنهایی که قبل از ورزش، صبحانه می خورند از نظر پاسخ به انسولین بعد از غذا بهتر از گروه اول نبودند.


حتما بخوانید: بهترین زمان تغذیه بعد از ورزش برای لاغری و چربی سوزی


ورزش قبل از صبحانه یا بعد از صبحانه

فواید ورزش پیش از صبحانه : "تمرکز روی آینده"

دکتر گرت والیس از دانشگاه بیرمنگام، نویسنده مطالعه، اظهار داشت: این کار نشان می دهد که انجام ورزش در حالت ناشتا می تواند مزایای سلامتی ورزش را برای افراد افزایش دهد، بدون اینکه شدت، طول مدت یا میزان تلاش آنها تغییر کند.

این یافته‌های خاص با جنسیت افراد رابطه خاص دارند، چرا که این محققان تنها با مردان کار کردند. این مطالعات نیاز به تکرار شرایط در زنان دارند تا ببینند آیا آن‌ها نیز از ورزش قبل از صبحانه سود می‌برند یا خیر. صبحانه ای که شرکت کنندگان مصرف کردند دارای کربوهیدرات زیادی بود ، بنابراین تحقیقات آینده ممکن است نیاز به بررسی این داشته باشد که آیا وعده های غذایی کم کربوهیدرات تأثیرات مشابهی دارند یا خیر. پژوهشگران باید قبل از اینکه هر گونه نتیجه‌گیری قطعی را بگیرند، باید مطالعات طولانی‌تری انجام دهند. با این حال ، ناشتا بودن در طول شب و ورزش قبل از صبحانه می تواند کلید افزایش اثربخشی ورزش در افراد دارای اضافه وزن یا چاقی باشد.

سخن آخر

دکتر گرت والیس از دانشگاه بیرمنگام، نویسنده مطالعه، اظهار داشت: این کار نشان می دهد که انجام ورزش در حالت ناشتا می تواند مزایای سلامتی ورزش را برای افراد افزایش دهد، بدون اینکه شدت، طول مدت یا میزان تلاش آنها تغییر کند. ما در این مطلب از سلام دنیا، فواید ورزش قبل از صبحانه برای سلامتی بیان کردیم. امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و این پست را با دوستان خود از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منبع: medicalnewstoday


مطالب مرتبط:

داشتن سیکس پک (شکم شش تکه) با بهترین رژیم غذایی و ورزش ها

8 کاری که هرگز نباید قبل از ورزش انجام دهید

از
7
رای