8 کاری که هرگز نباید قبل از ورزش انجام دهید

8 کاری که هرگز نباید قبل از ورزش انجام دهید آیا شما این 8 اشتباه را قبل از ورزش کردن انجام می دهید؟، متخصصان ما در اینجا هشت کار را نام میبرند که شما هرگز نباید قبل از تمرینات ورزشی خود آنها را انجام دهید.

کارهایی که قبل از ورزش انجام می دهید، در نتیجه ورزش شما تاثیر دارد. در هر جایی که ورزش می کنید، باشگاه، مسیر پیاده روی یا هر جای دیگر، اطمینان یابید که از برخی اشتباهات متداول پرهیز کنید. در این مقاله از سایت سلام دنیا، متخصصان 8 کاری که هرگز نباید قبل از تمرین خود انجام دهید، نام می برند، زیرا می تواند عملکرد شما را پیش از اینکه حتی عرق کنید، مختل کند.

8 اشتباه قبل از ورزش کردن

1. از اشتباهات قبل از ورزش کردن: استفاده از لوسیون

مرطوب نگه داشتن پوست با استفاده روزانه از لوسیون عالی است، به خصوص در ماه های زمستان که هوا خشک تر است، اما قبل از ورزش این کار را انجام ندهید. به خصوص اگر وزنه می زنید.

هنگام استفاده از وزنه ها یا هر نوع تجهیزات ورزشی، نباید دست هایتان لیز و لغزنده باشد زیرا شما را در معرض خطر قرار می دهد. همچنین با اجتناب از این کار، از در معرض خطر قرار دادن نفر بعدی که از آن وسایل و تجهیزات استفاده می کند نیز پرهیز کرده اید.

لوسیون را برای بعد از دوش گرفتن در پایان ورزش نگه دارید، یا آن را برای ماساژ دادن عضلات بعد از تمرین بگذارید.


حتما بخوانید: پماد کالامین برای چیست


کارهایی که نباید قبل از ورزش انجام دهید

قبل از ورزش چی چیزهایی نخوریم

2. از اشتباهات قبل از ورزش کردن: مصرف الکل

دلایل زیادی وجود دارد که توصیه می شود قبل از ورزش الکل مصرف نکنید. دلیل این نکته واکنش های غیر ارادی و ناقص بدن است که بعد از مصرف الکل بوجود می آید. در صورت مصرف باید در مسیر رفتن به باشگاه یا حتی در سالن بدنسازی منتظر رخ دادن حادثه ای باشید.

بعلاوه، نوشیدن الکل پیش از تمرین، باعث عدم هماهنگی، احساس کسل بودن و تحرک کمتر نیز می شود. اگر الکل مصرف کرده اید بهتر است ورزش و باشگاه رفتن را به تاخیر بیندازید و روز بعد تمرین بیشتری انجام دهید.

3. از اشتباهات قبل از ورزش کردن: نوشیدن کافئین زیاد

چای، قهوه و نوشیدنی های دیگری که قبل از ورزش مصرف می کنید را تحت کنترل داشته باشید تا اطمینان یابید کافئین زیادی وارد بدنتان نشده است. اگرچه کافئین می تواند قبل از تمرین خوب باشد، اما همچنین مقادیر زیاد آن باعث کم آبی بدن می شود، ضربان را بالا می برد و ایجاد سرگیجه می کند.

همچنین کافئین بسته به زمان نوشیدن آن، می تواند باعث حالت خماری در شما شود که ممکن است حین تمرین رخ بدهد. این خماری ممکن سه تا چهار ساعت بعد از مصرف نوشیدنی کافئین دار اتفاق بیفتد. بنابراین، اگر قصد خوردن لاته یا مکمل را دارید، بهتر است نزدیک به زمان تمرین آن را بنوشید و زیاده روی هم نکنید.


حتما بخوانید: بهترین زمان تغذیه بعد از ورزش برای لاغری و چربی سوزی


اشتباهات قبل از ورزش کردن

4. از اشتباهات قبل از ورزش کردن : خوردن یک وعده غذایی سنگین

طبق نظر مربیان ورزشی، با وجود اینکه رساندن کالری مورد نیاز بدن، برای تمرین یا بهبود فعالیت بدنی اهمیت دارد، اما اشتباه رایج بین ورزشکاران این است که درست قبل از ورزش غذای زیادی می خورند.

این می تواند باعث بهم ریختگی دستگاه گوارش و جذب ضعیف مواد مغذی شود، هر دو این ها باعث کاهش عملکرد می شود. کارشناسان ورزشی معتقدند ورزش در حالت ناشتا خوب است و در صورتی که خیلی گرسنه هستید خوردن یک میان وعده کوچک اشکالی ندارد.

5. از اشتباهات قبل از ورزش کردن: انجام کشش استاتیک (ايستا)

کشش می تواند یک روش عالی برای گرم کردن عضلات و جلوگیری از گرفتگی آنها باشد. اما نوع کششی که انجام می دهید واقعاً مهم است. کشش استاتیک (ايستا) برای آرامش بدن و کمک به بهبود عالی است، اما شاید به عنوان حرکات پیش از تمرینهای روزمره زیاد ایده آل نباشد.

در کشش استاتیک، یک عضله خاص یا گروه های عضلانی، ابتدا با حرکت آهسته به یک وضعیت کشیده می شوند و سپس کشش برای چند لحظه نگه داشته میشود.

علاوه بر این، کشش استاتیک می تواند شما را در معرض خطر بیشتری برای آسیب دیدگی قرار بدهد. شاید بخواهید به جای آن، حرکات دینامیک (پویا) را انجام دهید. یک روش خوب برای گرم کردن، روشی است که از نتایج یا تاثیرات فعالیتی که قصد انجام آن را دارید، تقلید کند.

کشش دینامیک به انجام حرکات کششی، در حالی که حرکات ورزشی خاصی انجام می شود گفته میشود.

منظور ما این است که برای دویدن، حرکت پروانه (jumping jack) و کشش باسن (hip openers) را به جای ایستادن و لمس انگشتان یا کشش چهار سر ران انجام دهید. در مورد وزنه زدن ها باید روی تحرک نقاطی که هدف شما است کار کنید.  


حتما بخوانید: افزایش انعطاف پذیری بدن با حرکات کششی ساده


اشتباهات قبل از ورزش کردن

6. از اشتباهات قبل از ورزش کردن: صرف زمان زیاد روی فوم غلتان

به طور کلی، تمرین با فوم غلتان را به بعد از ورزش موکول کنید. با وجود اینکه تمرین با این غلتک میتواند باعث افزایش جریان خون به آن ناحیه شود، اما اگر می خواهید وزنه های سنگین را بلند کنید، 20 دقیقه تمرین در قسمت تحتانی کمر ممکن است بهترین ایده نباشد، زیرا می تواند این ناحیه را بی ثبات کند.

به عنوان مثال اگر مشکل عمده ای در ناحیه ای دارید (مثلا سفت شدن غیر معمول نوار ایلیوتیبیال (IT bands) ) که لازم است سریعاً به آن بپردازید، این یک دلیل برای فرار از فوم غلتان پیش از ورزش است.

نکته های مهم قبل از ورزش

7. از اشتباهات قبل از ورزش کردن: انجام تمرینات شدید پشت سرهم  

تمرینات پشت سر هم ممکن است باعث شود شما احساس کنید که فرد کاملی هستید، اما هیچ نتیجه ای برای شما نخواهند داشت و حتی ممکن است تاثیر معکوس داشته باشند. ماهیچه های ما نیاز به استراحت دارند تا خودشان را بازیابی کنند.

مگر اینکه یک ورزشکار حرفه ای باشید، در غیر اینصورت انجام تمرینات پشت سر هم ممکن است ایده خوبی نباشد و منجر به آسیب و خستگی شود. به یک تمرین بچسبید، بنابراین نیاز به استراحت مضاعف ناشی از اضافه کاری نخواهید داشت.

8. از اشتباهات قبل از ورزش کردن: مصرف غذاهای آلرژی‏ زای شایع

اگر قبل از رفتن به باشگاه غذا یا میان وعده می خورید، خوردن غذاهایی که حساسیت درباره آنها شایع است را کنار بگذارید. خوردن غذاهایی که به عنوان آلرژی‏زا های شایع شناخته می شوند، درست قبل از رفتن به سالن ورزشی می تواند عامل خطرناکی برای دیگران باشد.

در حالی که احتمالاً شما پیش از ورزش دست های خود را می شویید، اما همچنان ممکن است مقداری از میان وعده بادام زمینی در ماشین یا روی لباس باقی بماند. حتی مقادیر کم از این آلرژی‏ زا ها برای افرادی که واکنش شدیدی به آنها نشان می دهند، خطرناک است.

سخن آخر

اگرچه کافئین می تواند قبل از تمرین خوب باشد، اما همچنین مقادیر زیاد آن باعث کم آبی بدن می شود، ضربان را بالا می برد و ایجاد سرگیجه می کند. برخی از کارها هستند که قبل از شروع به ورزش نباید انجام دهید. ما 8 کاری که هرگز نباید قبل از ورزش انجام دهید را بیان کردیم. امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید تجربیات و نظرات و سوالات خود را در خصوص کارهایی که نباید قبل از ورزش انجام داد، با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

منبع: livestrong


مطالب مرتبط:

بهترین ورزش برای لاغری بازو و چربی سوزی بازو

لاغری و کاهش وزن بدون ورزش کردن و به طور طبیعی با 18 راه عالی

از
18
رای