درمان واریس با روغن سیاه دانه، سرکه سیب، درمان خانگی، لیزر و پماد

درمان واریس با روغن سیاه دانه، سرکه سیب، درمان خانگی، لیزر و پماد برای درمان واریس چه بخوریم ؛ درمان خانگي واريس پا؛ درمان قطعی واریس با روغن سیاه دانه، سركه سيب، زنجبیل، خاکشیر ، لیزر، ویتامین و پماد برای درمان واریس پا در سلام دنیا بخوانید.

رگهای واریسی رگهای پیچ خورده و بزرگ شده هستند. هر سیاهرگی که نزدیک به سطح پوست باشد،می تواند دچار واریس شود. رگ های واریسی بیشتر رگ‌های پا ر تحت تاثیر قرار می دهند. به این دلیل که ایستادن و راه رفتن باعث افزایش فشار در رگ های پایین تنه می شود.این تورم معمولا با بروز درد همراه است.در کنار درمان های معمول برخی روش های خانگی که در این مطلب سلام دنیا به شما درباره اینکه برای درمان واریس چی بخوریم، درمان خانگی واریس پا با روغن سیاه دانه، سرکه سیب، زنجبیل، خاکشیر، لیزر، ویتامین و پماد در اختیار شما قرار می دهیم هم می تواند به درمان واریس کمک کند.

واریس چیست

واریس رگ های متورم و بزرگ شده ای هستند که معمولا در ساق پا و پا ایجاد می شوند. آنها ممکن است آبی یا بنفش تیره باشند و اغلب به صورت توده ای، برآمده یا پیچ خورده هستند.واریس زمانی ایجاد می شود که دریچه های کوچک داخل رگ ها به درستی کار نمی کنند.اگر دریچه ها ضعیف شوند یا آسیب ببینند، خون می تواند به سمت عقب جریان پیدا کند و در رگ ها جمع شود و در نهایت باعث متورم و بزرگ شدن آن (واریس) شود.سایر علائم واریس شامل درد، سنگینی و ناراحتی پاها. پاها و مچ پا ورم کرده است.


حتما بخوانید: علت واریس پا چیست


درمان خانگی واریس پا

همانطور که در قسمت بالا نیز اشاره شد واریس پا یک بیماری مزمن است که در آن رگ های پا دچار تورم می‌شود و برگشت خون از پاها به قلب را با مشکل رو به می سازد.برخی درمان های خانگی نظیر سرکه سیب،روغن سیاه دانه،زنجبیل،خاکشیر،آب نمک و...به دلیل وجود ترکیبات ضد التهاب می توانند به کاهش تورم در رگ های پا کمک کنند.در ادامه برخی درمان های خانگی واریس پا را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید در خانه واریس پا را تا حدودی درمان کنید و علائم درد را تسکین دهید.

درمان واریس با روغن سیاه دانه

اولین روش درمان واریس در خانه استفاده از روغن است.مالیدن روغن هایی نظیر روغن سیاه دانه با بهبود جریان خون باعث کاهش درد و التهاب در رگ های واریس پا می‌شوند.در حقیقت روغن سیاه دانه با داشتن ترکیبات موثر در درمان واریس پا اثربخشی بسیار خوبی دارد.برای این منظور چند قطره روغن سیاه دانه را روی پا بریزید و برای چند دقیقه به آرامی نواحی را ماساژ دهید. برای دستیابی به نتیجه مطلوب،بهتر است این درمان خانگی را دو بار در روز تکرار کنید.

درمان واریس با روغن سیاه دانه

درمان واریس با سرکه سیب (سركه سيب درمان قطعی واریس پا)

از سرکه سیب می توان به دو صورت استفاده موضعی و خوراکی برای درمان واریس پا استفاده کرد.

استفاده از سرکه سیب به صورت خوراکی

برای درمان واریس دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه و حل کنید و روزانه دو بار از این محلول بنوشید. این کار به درمان رگ‌های واریسی کمک می کند. البته برای دست یابی به نتیجه دلخواه باید به مدت یک ماه این درمان را تکرار کنید.

استفاده از سرکه سیب به صورت خوراکی

استفاده از سرکه سیب به صورت موضعی

استعمال موضعی سرکه سیب شیوه ای دیگر برای درمان واریس پا در خانه است. برای این منظور یک تکه پنبه بردارید و به سرکه سیب آغشته کنید و هر روز صبح و شب آن را روی رگ‌های واریسی بمالید. این کار باعث بهود گردش خون در بدن می شود و به درمان رگ‌های واریسی کمک می کند.


حتما بخوانید: درمان واریکوسل (واریس بیضه) بدون جراحی با روش خانگی


درمان واریس با زنجبیل

زنجبیل دارای خاصیت ضد التهابی است به همین خاطر باعث کاهش درد و تورم رگ های  واریسی می‌شود.به منظور درمان واریس پا با زنجبیل به موادی مانند سیر، و زنجبیل تازه احتیاج دارید.مراحل زیر را برای درمان واریس با زنجبیل دنبال کنید.

  • برای شروع پوست زنجبیل و سیر را جدا کنید.
  • برای خرد شدن انها را در داخل مخلوط کن بریزید.
  • مخلوط را خارج کنید و خوب هم بزنی تا به شکل خمیری درآید.
  • حالا یک پلاستیک ضخیم بردارید و خمیر را روی آن پهن کنید.
  • در آخر هم پلاستیک حاوی ترکیب زنجبیل و سیر را به مدت 6 ساعت روی ناحیه ای مورد نظر قرار دهید.

درمان واریس با خاکشیر

خاکشیر از دیرباز در طب سنتی به دلیل خواص فوق العاده ی که دارد برای درمان شرایطی مانند واریس استفاده شده است.شما می توانید به دو روش استفاده موضعی و خوراکی از خاکشیر برای درمان واریس استفاده کنید.

استفاده خوراکی از خاکشیر برای درمان واریس

برای استفاده خوراکی،خاکشیر،عسل و آب جوش را با هم ترکیب کنید و هر روز صبح از این معجون فوق العاده میل کنید.

استفاده خوراکی از خاکشیر برای درمان واریس

استفاده موضعی از خاکشیر برای درمان واریس

برای درمان و تسکین درد واریس پاهای ابتدا دانه‌های خاکشیر را بکوبید و از آن برای تهیه ضماد استفاده کنید و ضماد را بصورت موضعی برروی کف پا تا مچ پاها بمالید.

درمان واریس با آب نمک

شنا کردن در دریا و یا قرار دادن پاها در آب نمک به دلیل شور بودن آب آن ممکن است به طور کلی آرامش بخش باشد، اما در درمان رگ های واریسی موثر نیست. وقتی که پا در آب قرار دارد،از تجمع خون در رگ های آسیب دیده جلوگیری می کند. اما با خروج پا از آب شور دوباره خود در این رگ ها تجمع پیدا می کند بنابراین قرار دادن پاها در آب نمک درمان موثری برای واریس نیست.

درمان واریس با آب سرد

آب سرد یک روش موثر خانگی دیگر برای درمان واریس است.زیرا آب سرد باعث بهبود گردش خون در رگ ها می شود. بهبود گردش خون منجر به کاهش احتمال تجمع خون در رگ ها و در نتیجه نمایان شدن رگ های واریسی از زیر پوست می شود.برای این منظور می توانید روزانه دوش آب سرد بگیرید تا علاوه بر درمان از بروز واریس نیز جلوگیری کنید.

درمان واریس با زالو درمانی

زالوهای پزشکی با داشتن سه آرواره و چندین ردیف دندان ریز، پوست را با دندان‌های خود سوراخ می کنند و از طریق بزاق خود ماده‌ی ضدانعقادی را به جریان خون فرد وارد می‌کنند. در ادامه به مدت 20-45 دقیقه به زالوها فرصت می دهند تا خون فرد که در حال درمان است را بمکند.البته باید توجه داشته باشید برای جلوگیری از آسیب های جدی این کار باید تحت نظر متخصص انجام شود.


حتما بخوانید: فواید و عوارض زالو درمانی چیست


درمان واریس با زالو

درمان واریس با لیزر

در روش لیزر، با هدایت امواج قوی نور به سمت رگ ها،رگ های واریسی به تدریج نابود و محو خواهند شد.

برای درمان واریس چه بخوریم (ویتامین برای درمان واریس)

1. ویتامین E

استفاده از ویتامین E برای درمان واریس سودمند است. ویتامین E با کاهش پلاکت های خون که از خاصیت چسبندگی برخوردارند، باعث بهبود گردش خون در بدن و رگ ها می شود. در واقع مصرف ویتامین E، با کاهش احتمال شکل گیری لخته های خونی و چسبیدن آن ها به دیواره رگ ها از بروز واریس جلوگیری می کند.

2. ویتامین C

ویتامین C به افزایش و بهبود گردش خون در بدن کمک می‌کند.از آنجایی که این ویتامین به کاهش التهاب کمک می‌کند بنابراین نقش موثری در تقویت دیواره‌های رگ‌ها ایفا می‌کند و باعث بهبودی و محافظت از غشاها در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد می‌شود.

ویتامین برای درمان واریس: ویتامین C

3. ویتامین B

ویتامین‌های گروه B با تقویت رگ‌های خونی می‌توانند نقش موثری در درمان و جلوگیری از واریس داشته باشد. از ویتامین‌های گروه B می توان به تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات (اسیدفولیک)، ویتامین B6، ویتامین B12، بیوتین و اسید پانتوتنیک اشاره کرد. قرار دادن این ویتامین ها در رژیم غذایی سالم برای کمک به سلامت رگ‌ها سودمند هستند.


حتما بخوانید: خواص ویتامین ب 12 و منابع آن


4. ویتامین K 

کرم ویتامین K یک درمان موثر دیگر برای درمان واریس است.برای این منظور باید این کرم موضعی روی نواحی مورد نظر بمالید. ویتامین K موجود در این کرم می‌تواند به تقویت مویرگ‌ها نیز کمک کند.

پماد برای درمان واریس

در مراحل اولیه ممکن است پزشک برای تسکین موضعی کرم یا پماد واریس را تجویز کند.

پماد ونوویتال

پماد ونوویتال یک پماد گیاهی است که در هر گرم آن 10 میلی گرم عصاره گل همیشه بهار و 60 میلی گرم عصاره دانه‌ شاه بلوط هندی وجود دارد که هر دو این دو گیاه از خواص ضدالتهابی برخوردار هستند.از این رو استفاده موضعی از این پماد گیاهی می تواند باعث از بین رفتن درد و تورم ناشی از واریس شود. همچنین این محصول برای رفع کبودی‌های دردناک نیز سودمند است.

سخن پایانی:

واریس بیماری مزمن است که با تورم رگ ها به ویژه رگ های پا همراه است.در حال حاضر بیماری واریس افراد زیادی را تحت تاثیر قرار داده است و پبدا کردن راه‌های مناسب درمانی اهمیت زیادی دارد.ما در این مطلب درمان های خانگی ساده و آسانی را به شما معرفی کردیم که می توانید در خانه آنها را امتحان کنید.


مقالات مرتبط:

اسکلروتراپی واریس چیست و چگونه انجام میشود

علائم و درمان واریس پا با روش های خانگی و طبیعی

علت و درمان واریس رگ های عنکبوتیاز
10
رای