علت گر گرفتگی قبل از پریود چیست؛ درمان خانگی رفع گرگرفتگی قاعدگی

علت گر گرفتگی قبل از پریود چیست؛ درمان خانگی رفع گرگرفتگی قاعدگی گر گرفتگی چند روز قبل از پریود؛ علت گر گرفتگی و پریود نشدن چیست، رژیم غذایی برای گرگرفتگی چی بخوریم، رفع گر گرفتگی پریودی با درمان خانگی و طب اسلامی را در سلام دنیا بخوانید..

اگرچه اکثر مردم گرگرفتگی را با یائسگی (قطع دوره های ماهانه) مرتبط می دانند، اما برخی از زنان نیز می توانند آن را به عنوان بخشی از چرخه قاعدگی (قاعدگی) خود تجربه کنند. در این مطلب سلام دنیا در مورد گرگرفتگی قبل از قاعدگی و چند روز قبل از پریود، علت گر گرفتگی و پریود نشدن، برای گر گرفتگی چی بخوریم، رژیم غذایی و در مان خانگی گر گرفتگی در طب اسلامی و موارد دیگر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

علت گر گرفتگی قبل از پریود چیست

اعتقاد بر این است که کاهش سطح استروژن منجر به پریود، علت گرگرفتگی یا تعریق شبانه قبل از پریود است. سطح هورمون در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند، استروژن کمتر و پروژسترون بیشتری تولید می‌کند که باعث می‌شود در یکی دو روز اول قاعدگی نوعی گر گرفتگی خفیف را تجربه کنند. دانشمندان بر این باورند که کاهش استروژن ممکن است بر هیپوتالاموس، بخشی از مغز که مسئول ثابت نگه داشتن دمای بدن شما است، تأثیر بگذارد.


حتما بخوانید: برای پریود شدن چه قرصی بخوریم


این ممکن است واکنش بیش از حد بدن به افزایش جزئی در دمای بدن شما باشد.وقتی مغز شما افزایش دمای بدن را حس می کند، باعث می شود رگ های خونی در سراسر بدن گشاد شوند (بزرگتر شوند) تا بدن شما را خنک کنند.

علت گر گرفتگی قبل از پریود چیست

علت گر گرفتگی و پریود نشدن

یائسگی زودرس که به عنوان نارسایی زودرس تخمدان نیز شناخته شده است می تواند علت گر گرفتگی و پریود نشدن،باشد. زمانی که تخمدان‌ها عملکرد درستی نداشته باشند، تولید هورمون‌های متعدد از جمله استروژن را قطع می‌کنند. در نتیجه با کاهش سطح استروژن، فرد علائم یائسگی مانند گر گرفتگی را تجربه خواهد کرد. گرگرفتگی یکی از نشانه‌های یائسگی زودرس و همچنین نارسایی تخمدان که باعت تاخیر در پریود می‌شود، می باشد.


حتما بخوانید: چه عرقی برای گرگرفتگی خوبه


برای گر گرفتگی چی بخوریم

رژیم غذایی نقش مهمی در کاهش گرگرفتگی در خانم ها دارد. در ادامه مواد غذایی مفید برای کاهش گرگرفتگی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

1. درمان خانگی گر گرفتگی با فیتو استروژن­ها

فیتو استروژن­ها به ترکیبات گیاهی گفته می شود که عملکرد آنها شیه به استروژن در بدن است. دانه سویا، بادام زمینی، جو، انگور و انواع توت­ها حاوی فیتو استروژن­ها هستند.

2. درمان خانگی گر گرفتگی با اسیدهای چرب سالم

 انواع دانه­ ها، بذر کتان و ماهی­های چرب که اسیدهای چرب امگا 3 هستند، نقش مهمی در درمان گرگرفتگی دارند.

3. درمان خانگی گر گرفتگی با ویتامین C

مصرف این ویتامین که در توت­ها، گریپ‌فروت، خربزه، سیب­زمینی و فلفل موجود است، می‌تواند در به درمان گرگرفتگی کمک کند.

برای گر گرفتگی چی بخوریم: ویتامین c

4. درمان خانگی گر گرفتگی با شیرین بیان و سنبل الطیب

 این گیاهان دارای فیتواستروژن هستند و مصرف دم کرده آن­ها در کاهش دفعات و شدت گرگرفتگی موثر عمل می­ کند.

5. درمان خانگی گر گرفتگی با نوشیدن عرقیجات

مصرف خاکشیر و عرق کاسنی به دلیل طبع خنک که دارند، نیز می­تواند گرگرفتگی را کاهش دهد.

6. درمان خانگی گر گرفتگی با آب خنک

نوشیدن آب خنک در زمان شروع گرگرفتگی و لمس قالب یخ نقش به سزایی در کاهش دمای بدن دارد.

برای گر گرفتگی چی بخوریم: آب خنک

درمان گر گرفتگی در طب اسلامی

رعایت تدابیر مزاج مربوطه، مصرف حریره بادام و آب سیب، روغن مالی در حمام با روغن بابونه و بادام شیرین، ماساژ بدن و رفلکسی پا، مصرف عرق های بابونه، رازیانه، بومادران، اسطخودوس و بادرنجبویه، مصرف خاکشی، تمرهندی شیرین، خیسانده آلو و انجیر می تواند در درمان گرگرفتگی موثر عمل کند.

رفع گر گرفتگی پریودی

گرگرفتگی می تواند ناراحت کننده باشد، اما معمولا خطرناک نیست. به همین دلیل،پزشک شما تمرکز بر مدیریت علائم را توصیه می کنند. متأسفانه، هیچ راه شناخته شده ای برای جلوگیری کامل از گرگرفتگی وجود ندارد.خنک ماندن ممکن است به کاهش تعداد گرگرفتگی کمک کند. هنگامی که گرگرفتگی اتفاق می افتد، سعی کنید بدن خود را خنک کنید. تکنیک های زیر ممکن است برای رفع گرگرفتگی موثر باشد:

  • پوشیدن چند لایه لباس و درآوردن لباس های اضافی در زمان گرگرفتگی
  • استفاده از پنکه برای خنک کردن بدن
  • خوردن غذاهای خنک
  • نوشیدن نوشیدنی های خنک
  • وزن سالم را حفظ کنید
  • عوامل محرک را شناسایی کنید

حتما بخوانید: درمان علائم و گر گرفتگی یائسگی با 8 روش خانگی


درمان خانگی گر گرفتگی

ممکن است بخواهید تغییرات سبک زندگی را به عنوان اولین رویکرد خود برای مدیریت گرگرفتگی در نظر بگیرید. به دنبال الگوهایی در غذا، فعالیت و سبک زندگی خود باشید که ممکن است به شما کمک کند تا ببینید چه چیزی باعث گرگرفتگی می شود. سپس ممکن است بتوانید برای بهبود علائم خود این موارد را کاهش داده یا از بین ببرید.

تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از عوامل سبک زندگی مانند ترک الکل، ورزش کردن و رعایت رژیم غذای مناسب برای کنترل علائم موثر هستند. از انجام کارهایی مانند سیگار کشیدن خودداری کنید و اضطراب و استرس خود را با انجام ورزش های مانند یوگا رفع کنید، چون سیگار کشیدن و استرس ارتباط قوی با گرگرفتگی دارند. اگر اضافه وزن دارید یا چاق هستید، گرگرفتگی می تواند در شما شایع تر باشد. تحقیقات دیگر نشان می دهد که حفظ وزن سالم می تواند گرگرفتگی هورمونی را کاهش دهد.

درمان خانگی گر گرفتگی

سخن پایانی:

گرگرفتگی می تواند مختل کننده باشد و ممکن است باعث خجالت شود، به خصوص اگر در محل کار یا فروشگاه مواد غذایی خیس عرق شوید. گرگرفتگی تقریباً برای نیمی از زنان بخشی طبیعی از زندگی است، اما راهکارهایی وجود دارد که می تواند به شما در مدیریت آن کمک کند.


مطالب مرتبط:

آیا گر گرفتگی و تعریق شبانه زنان مشکلی جدی است؟

بهترین دارو برای گر گرفتگی یائسگی

10 علامت و نشانه های به هم ریختن و عدم تعادل هورمونی زناناز
1
رای