چگونه استرس بارداری بر روی کودک شما تاثیر می گذارد

چگونه استرس بارداری بر روی کودک شما تاثیر می گذارد استرس روحی برای سلامت جسم یا روان مناسب و مفید نیست، به ویژه اگر این استرس در طول بارداری باشد. استرس بارداری می تواند تاثیرات منفی روی کودک داشته باشد از جمله کاهش سایز

استرس بارداری چیست؟ استرس روحی هرگز برای سلامت روانی یا جسمی شما مناسب نیست. در واقع منجر به ابتلا به تعدادی از بیماری ها خواهد شد. هنگامی که این استرس در طول بارداری وجود داشته باشد شرایط را حتی نگران کننده تر می کند.
یک مطالعه جدید وجود دارد که یافته های شگفت انگیز آن می گوید استرس قبل از زایمان می تواند به کودک شما کمک کند تا انعطاف پذیری ذهنی بیشتری در مغز او بوجود آید. براساس این مطالعه که بر روی زنان باردار در محله های خشونت آمیز در برزیل انجام شده است، استرس در دوران بارداری می تواند کودکان را قادر به مقابله با استرس در دوران بزرگسالی کند. این در حالی است که محققان اعتراف می کنند که مطالعات بیشتری برای اثبات این موضوع مورد نیاز است زیرا یافته های آن بر خلاف نتایج چندین مطالعه دیگر در مورد ارتباط بین استرس بارداری و سلامت کودکان است.

تاثیر استرس بارداری بر روی کودک

تأثیرات استرس بارداری بر روی کودک 

1- استرس بارداری می تواند بر اندازه نوزاد تاثیر بگذارد

استرس بارداری در اواخر دوران بارداری می تواند باعث کاهش سایز کودک شود. طبق مطالعه دانشگاه های نیومکزیکو، استرس در اوایل بارداری می تواند باعث افزایش سرعت رشد و افزایش سایز بعد از دوران شیردهی کودک شود. این امر عمدتا به این دلیل است که فشارهای شدید در این مادران منجر به افزایش ترشح هورمون استرس از جمله کورتیزول می شود.

2- منجر به تغییرات در مغز کودک می شود

زنان باردار که در معرض موقعیت های استرس زا قرار می گیرند دارای نوزادانی با کارایی عصبی پایین می باشند. این می تواند در رشد مغز هنگامی که بچه ها بزرگتر می شوند تاثیر بگذارد.

استرس بارداری منجر به تغییر در مغز کودک می شود

3- می تواند منجر به کند شدن سرعت رشد جنین شود

رفت و آمد طولانی به محل کار می تواند منجر به افزایش شدید فشار عصبی در دوران بارداری شود. این امر می تواند منجر به کاهش وزن نوزاد به دنیا آمده شود.

4- می تواند سبب افزایش وزن شود

مادران باردار که تحت تأثیر استرس قرار دارند، خطر ابتلا به اضافه وزن را در دوران نوزادی و یا در بزرگسالی افزایش می دهند. این مطالعه همچنین نشان داد که اگر مادر در دوران بارداری شوهر خود را از دست بدهد، کودک در دوران بزرگسالی دو برابر خطر ابتلا به چاقی را بیشتر تجربه خواهد کرد.

از
1
رای