راههای افزایش قد در بزرگسالی و بعد از 18 سالگی در مردان و زنان

راههای افزایش قد در بزرگسالی و بعد از 18 سالگی در مردان و زنان آیا 18 سالگی را پشت سر گذاشتید ولی از مشکل قد رنج می برید و به دنبال راههای افزایش قد در بزرگسالی و بعد از 18 سالگی هستید، نگران نباشید، ما به شما 11 راه بلند شدن قد بعد از 18 سالگی را در سلام دنیا، بیان کرده ایم.

18 سالگی مرحله ای بین کودکی و بزرگسالی است. در طول دوره نوجوانی، تغییرات هورمونی متعددی در بدن انسان رخ می دهد. خبر خوب این است که یک فرد حتی پس از 18 سالگی هم به طول 5 تا 15 سانتی متر قد می‌کشد. دانشمندان کشف کرده‌اند که بدن انسان قادر به رشد و تکامل بیشتر است. بنابراین امکان افزایش قد بعد از 18 سالگی با کمک  برخی عوامل خارجی وجود دارد.

چگونه بعد از 18 سالگی افزایش قد داشته باشیم؟

اگرچه افزایش قد پس از 18 سالگی امکان پذیر است، اما به دست آوردن نتایج مثبت مستلزم تلاش بیشتری است، زیرا رشد بدن به تدریج بعد از این سن کاهش پیدا می کند. این یک واقعیت شناخته شده است که تغذیه برای رشد و تکامل بیشتر، مهمتر از همه افزایش قد طبیعی، ضروری است. علاوه بر این، تعدادی عوامل دیگر را هم باید در نظر گرفت تا بعد از رسیدن به 18 سالگی باعث افزایش رشد قد شوند.

نکاتی برای افزایش قد در بزرگسالی

1. افزایش قد بعد از 18 سالگی با صبحانه سالم

توصیه می شود همیشه صبحانه سالم بخورید. حذف کردن صبحانه اصلاً گزینه خوبی برای رشد و در نتیجه رشد قد شما نیست. خوردن صبحانه مناسب متابولیسم شما را افزایش می دهد و در نتیجه تاثیر مثبتی بروی افزایش قد شما هم می گذارد.

2. افزایش قد بعد از 18 سالگی با تغذیه مناسب

برای داشتن یک بدن سالم تغذیه مناسب نکته بسیار مهمی است. اکثر افراد در سن 18 سالگی به دلیل تغذیه ناکافی نمی توانند به رشد حداکثری قد خود برسند. برای داشتن تغذیه مناسب، رعایت یک رژیم غذایی متعادل ضروری است. مصرف مواد مغذی ضروری، محرکات مورد نیاز برای افزایش قد هم به صورت طبیعی و هم  بصورت درمانی را فراهم می کند. جدای از این نکات، مواد غذایی سرشار از روی، منگنز و فسفر هم برای افزایش قد شما مفید هستند.


حتما بخوانید: انواع قرص های افزایش قد موجود در بازار ایران


نکاتی برای افزایش قد در بزرگسالی

3. افزایش قد بعد از 18 سالگی با خواب و استراحت کافی

خواب و استراحت صحیح نقش مهمی در رشد و تکامل کلی بدن دارند. نوجوانان به حداقل 8.5 تا 11 ساعت خواب در هر شب نیاز دارند. این به این دلیل است که بافت های بدن در طول خواب رشد و بازسازی می شوند. علاوه بر این، هورمون رشد انسانی که مسئول افزایش قد است، در هنگام خواب تولید می شود. از این رو، خواب و استراحت کافی و صحیح برای افزایش قد ضروری است.

4. افزایش قد بعد از 18 سالگی با وعده های غذایی مکرر و کوچکتر

به جای 3 وعده، 6 وعده غذایی کوچک در روز میل کنید تا متابولیسم خود را افزایش دهید. نتایج برنامه افزایش قد شما حتی بعد از 18 سالگی و میزان تولید هورمون رشد انسانی به چیزی که می خورید بستگی دارد. بنابراین، نکته مهم این است که مطمئن شوید ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین لازم برای افزایش قد را به طور طبیعی دریافت می کنید.

5. افزایش قد بعد از 18 سالگی با ورزش و یوگا

ورزش عامل مهمی برای افزایش قد پس از 18 سالگی محسوب می شود. تمرینات ساده مانند پرش، آویزان شدن از میله بالای سر، و کشش بدن با ایستادن روی انگشتان پا باید بخشی از برنامه تمرینی روزانه شما باشد. علاوه بر این، فعالیت های ورزشی مانند بسکتبال، فوتبال و شنا نیز برای افزایش قد مفید هستند. یوگا هم ورزش بسیار موثری است.


حتما بخوانید: 30 تمرین ورزشی و حرکات کششی برای افزایش قد


6. افزایش قد بعد از 18 سالگی با حفظ وزن ایده آل بدن

چاقی می تواند تأثیر نامطلوبی بروی قد شما داشته باشد. علاوه بر این، چاقی می تواند مشکلات متعددی هم برای سلامتی شما ایجاد کند. بنابراین، حفظ وزن ایده آل بدن با پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و یک رژیم ورزشی مناسب نکته مهمی است.

8. افزایش قد بعد از 18 سالگی با نوشیدن آب فراوان

آب سموم را از بدن شما دفع می کند و به هضم غذا کمک می کند. بنابراین برای سلامتی بهتر نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز توصیه میشود.

روش های افزایش قد بعد از 18 سالگی

9. افزایش قد در بزرگسالی با پرهیز از مصرف بازدارنده‌های رشد

نوجوانان اغلب عادت سیگار کشیدن و نوشیدن الکل را بدون اینکه متوجه اثرات نامطلوب آن بروی رشد خود باشند، انتخاب می کنند. آنتی بیوتیک ها، داروها، سیگار و الکل به عنوان بازدارنده رشد عمل می کنند. بنابراین برای داشتن رشد طبیعی قد حتی بعد از 18 سالگی هم از مصرف آنها خودداری کنید.

10. افزایش قد در بزرگسالی با تمرین وضعیت بدنی خوب

برای افزایش قد حتی بعد از 18 سالگی، یک وضعیت خوب می تواند نقش حیاتی در رشد و افزایش قد داشته باشد. همیشه سعی کنید سر و گردن خود را در یک حالت مستقیم نگه دارید. خم و قوز کردن بدن باعث می شود نخاع شما قد طبیعی را مخفی کند و همین قد شما را کوتاه تر نشان دهد.

11. افزایش قد در بزرگسالی با خودداری از مصرف سیگار و الکل 

افراط در سیگار کشیدن و نوشیدن الکل رشد اولیه شما را سرکوب می کند. زمانی که در مرحله بعدی رشد قرار می گیرید این موارد بروی رشد قد شما تأثیر منفی می گذارند. از این رو بهتر است از مصرف این موارد اجتناب کنید.

سخن آخر

در این مطلب تمام نکاتی در مورد افزایش قد بعد از 18 سالگی در مردان و زنان آورده شده است. خوشبختانه افزایش قد پس از 18 سال با رعایت مراحل فوق امکان پذیر است. با وجود این، اگر قد شما در فاصله زمانی قبل و بعد از بلوغ خیلی افزایش نداشته است، توصیه می شود برای ریشه یابی مشکل از پزشک کمک بگیرید.


مقالات مرتبط:

علت کوتاهی قد کودکان و نوجوانان و راه درمان آن

عوامل موثر در رشد قد کودک و روش های پیش بینی قد در نوجوانی

از
15
رای