چرا بعد از خوردن غذا احساس می کنید هنوز گرسنه هستید؟

چرا بعد از خوردن غذا احساس می کنید هنوز گرسنه هستید؟ اگر بعد از خوردن غذا، متوجه می شوید که هنوز گرسنه هستید، قبل از اینکه غذای دیگری بخورید این مقاله را بخوانید، ممکن است دلایل دیگری برای گرسنگی و سر و صدای شکم تان وجود داشته باشد.

شما یک غذای فوق‌ العاده را در رستوران مورد علاقه خود صرف کرده‌اید و نمی‌ توانستید خوشحال تر باشید. غذای خوب می‌تواند واقعا ً این کار را برای شما انجام دهد، درست است؟ اما پس از آن، شما متوجه می شوید … هنوز گرسنه هستید. بدیهی است, که این بی معنی است. بعد از وعده غذایی مانند آن، شما باید احساس سیری و رضایتبخش داشته باشید. اما در عوض، شما در حال فکر کردن در مورد چرخیدن در یک فروشگاه مواد غذایی در راه خانه برای انتخاب یک میان وعده هستید. اما قبل از اینکه غذای اصلی دیگری سفارش دهید یا یک پاکت ماهی طلایی از فروشگاه بگیرید، این را بخوانید. ممکن است دلیل دیگری برای صدای معده شما وجود داشته باشد.

دلایل گرسنگی بعد از خوردن غذا

1. بشقاب غذای شما متعادل نیست

ماچا دیویس, متخصص غذا و تغذیه, موسس وبلاگ غذای مغذی و نویسنده نسخه آینده کتاب، ویتامین‌ها را بخورید ( ژانویه 2020 ) می گوید: "به احتمال زیاد شما یک وعده غذایی متعادل را مصرف نکردید." ممکن است کالری کمی داشته باشد، یا کمبود غذاهای پر فیبر مانند غلات کامل و سبزیجات، چربی های سالم مانند آووکادو یا آجیل, یا پروتئین هایی مانند لوبیا یا گوشت بدون چربی باشد. همه این مواد مغذی در سیر نگه داشتن شما نقش متفاوتی دارند، بنابراین اگر از هر کدام از آن‌ها مضایقه کنید, ممکن است معده شما هنوز کنجکاو باشد که "بعد چیست؟" طبق گفته دیویس, یک بشقاب متوازن به این شکل به نظر می‌رسد: نیمی از بشقاب از سبزیجات، یک چهارم پروتئین و یک چهارم غلات کل، به علاوه یکی از چربی‌ های سالم (آجیل, دانه ها, آووکادو, روغن زیتون) پر شده‌ است.

علل گرسنگی بعد از خوردن غذا

2. غذاهای سریع هضم خوردید

دیویس می گوید بعضی از غذاها به سرعت هضم می شوند، مانند کربوهیدرات های تصفیه شده (نان سفید، خمیر پیتزا، ماکارونی، برنج سفید را در نظر بگیرید). دیویس می گوید، آنها باعث می شوند قند خون شما به سرعت افزایش یابد، و سریع افت کند - و افت قند خون می تواند باعث گرسنگی شما شود، حتی اگر به اندازه کافی غذا خورده باشید. برای جلوگیری از این امر، می خواهید غذاهایی را که آهسته تر هضم می شوند اضافه کنید. این شامل غلات کامل و سبزیجات است (زیرا آنها سرشار از فیبر هستند، که مدت بیشتری در معده شما باقی می ماند)، پروتئین بدون چربی, و چربی های سالم می شوند. این غذاها باعث افزایش ناگهانی و افت قند خون شما که مشکلات گرسنگی کاذب ایجاد می کند, نمی شوند.

3. کمبود پروتئین دارید

ما قبلاً آن را چندین بار گفتیم، اما اکنون تکرار می شود: وقتی احساس سیری می شود، پروتئین ضروری است. دیویس می گوید یکی از اصلی ترین دلایلی که مشتریان هنوز احساس گرسنگی می کنند این است که آنها به اندازه کافی پروتئین نمی خورند. مطالعات نشان می دهد که غذاهای سرشار از پروتئین به کاهش سطح هورمون گرلین کمک می کنند، همین امر باعث گرسنگی می شود. برای رفع این مشکل، حتماً باید از قانون فوق پیروی کنید: یک چهارم از بشقاب خود را با پروتئین سالم پر کنید - باید در هر وعده غذایی حدود 85 تا 110 گرم از آن ارائه شود. چیزهایی مانند هوموس، لوبیا، آجیل، توفو و مرغ منابع خوبی برای آن هستند. برای غذاهای صبحانه همچنین می توانید مقداری کره بادام زمینی و ماست اضافه کنید تا پروتئین شما تکمیل شود.

چرا  پس از غذا خوردن باز احساس گرسنگی می کنید

4. لیوان آب خود را نادیده گرفتید

شاید قبلاً این را شنیده باشید: کم آبی بدن می تواند بسیاری از علائم مشابه گرسنگی را ایجاد کند. درست است. از پنجاه نفر خواسته شد كه 0/5 لیتر (حدود 17 اونس) آب 30 دقیقه قبل از هر وعده غذایی بنوشند. به نقل از مجله علوم طبیعی، زیست شناسی و پزشکی، پس از هشت هفته, شرکت کنندگان احساس گرسنگی کمتری را گزارش کردند. بنوشید!

5. در حال رویا پردازی در مورد دسر هستید

بیایید واقع بین شویم - گرسنگی شما ممکن است ناشی از آن کیک شکلاتی شش لایه فوق العاده ای باشد که پشت منو مشاهده کرده اید. در مورد این شوخی قدیمی واقعیتی وجود دارد که همه ما معده دوم داریم که به ویژه برای شیرینی ها تخصیص داده شده است. بنابراین، اگر میل شدید به خوردن مقداری شیرینی بعد غذا داشتید, پیش بروید و خود را معالجه کنید.

منبع: refinery29

از
1
رای