درمان اورژانسی فشار خون بالا در خانه با 4 نکته ساده و سریع

درمان اورژانسی فشار خون بالا در خانه با 4 نکته ساده و سریع بهترین روش برای کنترل فشار خون بالا، انجام اقدامات کوچک و مداوم در طول زمان است. برای درمان اورژانسی فشار خون بالا در خانه کافی است 4 نکته و روشی که در سایت سلام دنیا بیان شده است، به کار ببرید.

فشار خون به معنای فشاری است که خون هنگام پمپاژ توسط قلب به دیواره رگ ها وارد می کند. گاهی اوقات فشار خون بالاتر از حد طبیعی است  که می تواند علل مختلفی داشته باشید. اگر یکی از اعضای خانواده برای رفع فشار خون بالا به درمان اضطراری نیاز دارد. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، آنچه شما می توانید برای کمک به درمان اورژانسی فشار خون بالا در خانه انجام دهید بیان شده است. 

4 نکته برای کاهش فشار خون در مواقع اضطراری

فشار خون به معنای فشاری است که خون هنگام پمپاژ توسط قلب به دیواره رگ ها وارد می کند. فشار خون طبیعی 120/80 میلی متر جیوه است. جایی که 120 فشار هنگام پمپاژ قلب و 80 فشار هنگام آرامش قلب می باشد. این فشار بسیار مهم است زیرا خون برای تأمین مواد مغذی به بدن باید به هر عضوی از بدن برسد.

گاهی اوقات فشار خون بالاتر از حد طبیعی است که به دلیل عواملی مانند استرس، نمک بیش از حد در رژیم غذایی، چاقی، کمبود فعالیت بدنی و غیره ایجاد می شود. در مواردی که فشار خون برای مدت کوتاهی افزایش یافته اما پس از آن به حالت طبیعی برمی گردد، پزشک می تواند برای کمک به کنترل آن دارو تجویز کند. با این حال، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که فشار خون به طور غیر منتظره ای افزایش یافته و نیاز به مراقبت های اضطراری باشد.


حتما بخوانید: فشار خون بالا؛ علت ها، علائم و روش تشخیص


علائم فشار خون ناگهانی

  • سردرد شدید
  • تپش قلب و احساس تپش قلب در گوش و گردن
  • مشکلات بینایی
  • خستگی
  • گیجی
  • مشکلات تنفسی
  • درد در ناحیه قفسه سینه

علائم فشار خون ناگهانی

پایین آوردن سریع فشار خون در منزل

اگر یکی از اعضای خانواده برای رفع فشار خون بالا به درمان اضطراری نیاز دارد اولین کاری که باید انجام دهید این است که سریعاً با پزشک خود تماس گرفته و علائم را به وی گزارش دهید. اگر به شما توصیه شد که به بیمارستان بروید، حتماً بر اساس نظر پزشک عمل نمایید.

درمان اورژانسی فشار خون بالا در خانه

در اینجا آنچه شما می توانید برای کمک به کاهش فشار خون انجام دهید بیان شده است

1. درمان سریع فشار خون بالا با تنفس عمیق

سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. در این چنین شرایط شاید انجام این کار دشوار باشد اما به یاد داشته باشید که آرام بودن در واقع می تواند فشار خون را کاهش دهد. بنشینید و روی تنفس خود تمرکز کنید. چند نفس عمیق بکشید و قبل از خارج کردن هوا، آنها را چند ثانیه نگه دارید.

2. درمان سریع فشار خون بالا با قرص فشار خون

اگر پزشک داروهای خاصی برای کنترل فشار خون شما تجویز کرده است، حتماً آنها را مصرف کنید.


حتما بخوانید: درمان خانگی فشار خون بالا 


3. پایین آوردن سریع فشار خون بالا در طب سنتی

یک فنجان چای گل ختمی یا بابونه نیز می تواند به شما کمک کند تا آرامتر باشید؛ بنایراین  ایده خوبی است که این دمنوش ها را به صورت کیسه ای تهیه کنید. با این حال، در این زمان از مصرف چای یا قهوه سیاه خودداری کنید.

پایین آوردن سریع فشار خون بالا در طب سنتی

4. درمان اورژانسی فشار خون بالا با شکلات تلخ

همچنین می توانید یک قطعه شکلات تلخ بخورید تا به ترشح اندورفین که آرامش بخش است، کمک می کند.

بهترین روش برای کنترل فشار خون بالا، انجام اقدامات کوچک و مداوم در طول زمان است. با این حال، اگر در شرایط اضطراری قرار گرفتید، به یاد داشته باشید که تا آنجا که ممکن است آرام باشید و نکات ذکر شده در بالا را دنبال کنید. 

سخن آخر

فشار خون در صورت کنترل در مراحل اولیه، بیماری خطرناکی نیست. برنامه های مناسب مدیریت مراقبت های مداوم و مشورت منظم با پزشکان به شما اطمینان می دهد که شما از بیماری های مرتبط با سبک زندگی در امان خواهید بود. درباره این نکات بهداشتی در سایت سلام دنیا که حاوی مقالاتی در مورد تناسب اندام و سبک زندگی برای کسب سلامت بیشتر است، مطالبی خواهید یافت.


مقالات مرتبط:

همه چیز در مورد قرص فشار خون بیزوپرولول (Bisoprolol)

درمان خانگی فشار خون پایین با 10 درمان طبیعی و ساده

11 خاصیت شکلات تلخ برای سلامتی و فشار خون

از
9
رای