جدیدترین روشهای بارداری بعد از یائسگی + خطرات بارداری برای زن یائسه

جدیدترین روشهای بارداری بعد از یائسگی + خطرات بارداری برای زن یائسه بعد از یائسگی امکان بارداری هست ؛ جدیدترین روشهای بارداری بعد از یائسگی چیست و خطرات بارداری برای زن یائسه کدامند، آیا در زمان یائسگی احتمال حاملگی وجود دارد، در سلام دنیا بخوانید.

خیلی از بانوان در مورد باردار شدن پس از یائسگی سؤالاتی دارند. اما خب سوال اصلی اینجا پیش می آید که آیا باردار شدن پس از یائسگی به طور طبیعی امکان پذیر می باشد و یا اینکه باید از روش های مصنوعی برای باردار شدن کمک گرفت؟ این مقاله همه چیز را به شما خواهد گفت. رسانه های اجتماعی اغلب از مادران مشهوری مانند نائومی کمبل که اخیراً در سن 50 سالگی و یا اراماتی مانگایاما از آندرا پرادش که در سن 74 سالگی - که رکورددار مسن ترین زن باردار از طریق IVF است - مادر شده است، صحبت می کنند. در این مطلب سلام دنیا، ما به سوالاتی نظیر بعد از یائسگی امکان بارداری هست؛ امکان بارداری در یائسگی چند درصد است؛ آیا می توانم در یائسگی زودرس باردار شوم و جدیدترین روشهای بارداری بعد از یائسگی چیست و خطرات بارداری برای زن یائسه پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

آیا بعد از یائسگی امکان بارداری هست؟

بارداری یک مادر در نتیجه لقاح تخمک توسط اسپرم اتفاق می افتد. پس با توجه با این موضوع، برای رسیدن به بارداری، در دسترس بودن تخمک و اسپرم یکی از اساسی ترین نیازهای ممکن می باشد. تعریف صحیح از یائسگی همان قطع شدن پریودها همراه با تخلیه تخمک ها می باشد. درست است که با توجه به معنی اصلی یائسگی، بارداری طبیعی پس از یائسگی عملاً امکان پذیر نیست، اما خب با در نظر گرفتن فاکتورهایی خاص، بارداری بعد از یائسگی ممکن است.


حتما بخوانید: لکه بینی در بارداری نشانه چیست


این فاکتور ها عبارتند از:

  • فریز کردن تخمک های خود
  • استفاده از تخمک های اهدا کننده (IVF)
  • استفاده از روشی که اخیراً برای جوانسازی تخمدان ابداع شده است که هنوز تحت آزمایش می باشد (PRP)

آیا در زمان یائسگی احتمال حاملگی وجود دارد؟

جدیدترین روشهای بارداری بعد از یائسگی

1. فریز کردن تخمک

فریز کردن تخمک‌های خود یکی از روش های بسیار محبوب و موفقی بوده است که شرکت‌هایی همچون فیس‌بوک و گوگل از کارمندان زن خود در این زمینه حمایت کرده اند تا تخمک‌ها را با روش IVF فریز کنند تا بتوانند بر روی شغل خود تمرکز کنند و نگران از دست دادن ساعت های بیولوژیکی خود نباشند. این روش به زن ها این آزادی را می دهد که برای بارداریشان برنامه ریزی کنند و زمانی را که مناسب برای تشکیل خانواده است را خود انتخاب کنند.

از جمله مواردی که زنان خواستار فریز کردن تخمک های خود هستند می توان به ماموریت های طولانی مدت در خارج از کشور، فعالیت در دنیای مد یا صنعت سرگرمی، پیدا نکردن شخص مناسب برای ازدواج، محافظت از تخمک‌های خود در برابر اثرات نامطلوب شیمی‌درمانی و غیره اشاره کرد.

2. IVF از طریق تخمک اهدایی

عمل IVF با تخمک اهدایی یک روش بسیار موفق برای آن دسته از زنانی که نتوانسته‌اند تخمک‌های خود را در دوران جوانی فریز کنند و یا حتی بارداری خود را پس از یائسگی برنامه‌ریزی کرده‌اند، می باشد. IVF همچنین برای زنانی که متأسفانه از نارسایی زودرس تخمدان رنج می‌برند، عمل بسیار مفید می باشد است، چرا که تخمدان‌ها در سنین پایین تولید تخمک را متوقف می‌کنند. اکثر مراکز IVF با تحریک تخمک های زنان اهداکننده با تزریق گنادوتروپین، یک اهداکننده سالم را پیدا می کنند و بارداری را برای شخص تحت درمان امکان پذیر می کنند.


حتما بخوانید: چرا لقاح مصنوعی (IVF) باعث زایمان زودرس می شود


در مرحله بعد، تخمک های شخص با یک روش بسیار ساده برداشت تخمک برداشت می شود و سپس جنین ها در آزمایشگاه IVF از طریق لقاح با اسپرم شوهر گیرنده ساخته می شود. به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از جنین بارور شده، پزشکان باید مطمئن شوند که رحم زن برای پذیرش و پرورش آن آماده باشد. پزشک برای مادر گیرنده یک دوره کوتاه استروژن تجویز می کند تا پوشش داخلی رحم او را ضخیم و محیط خاص و مناسبی را برای جنین آماده کند. این جنین ها می توانند بعداً به گیرنده یائسه منتقل شده و به بارداری موفقی منجر شوند.

3. جوانسازی تخمدان

سومین روش یعنی همان جوانسازی تخمدان، روشی است که به تازگی باب شده است و برای بیدار کردن مجدد بلوغ و رشد تخمک در تعداد کمی از تخمک های خفته باقی مانده در تخمدان ها پیشنهاد می شود. پلاسمای غنی از پلاکت از نمونه خون خود زن تهیه می شود و به تخمدان او تزریق می شود که به عنوان درمان PRP برای جوان سازی تخمدان شناخته می شود.

آیا در زمان یائسگی احتمال حاملگی وجود دارد؟

خطرات بارداری برای زن یائسه

  • درست است که با ظهور تکنیک های کمک باروری، اکنون از نظر فیزیولوژیکی امکان بارداری برای زنان یائسه وجود داردف اما خب بارداری در دهه چهل و پنجاه، خطر سقط جنین و عوارضی مانند دیابت، فشار خون بالا و زایمان زودرس را افزایش می دهد.
  • احتمال سقط جنین و سزارین بسیار زیاد می باشد.

حتما بخوانید: راههای جلوگیری از سقط جنین در ماههای اول با طب سنتی


  • مسائل اخلاقی تبدیل شدن مادربزرگ به مادر با تکنیک های کمک باروری نیز باید در نظر گرفته شود.
  • در این روش رفاه و آینده یک کودک باید در نظر گرفته شود، چرا که با توجه به امید به زندگی یک زن متوسط ​​هندی، اگر زنی در پنجاه سالگی مادر شود، احتمال دارد کودک در سنین پایین تری یتیم شود. درست مانند قوانین فرزندخواندگی، که در آن سن زوجین نباید بیشتر از 90 سال باشد، در درمان های ناباروری، پیشنهاداتی تحت دستورالعمل های خوب تمرین وجود دارد که سن زوج نباید از 100 سال عبور کند.
  • فناوری تولیدمثل انسان نه به این دلیل که پزشکان و دانشمندان با میل به بازی با خدا درگیر شده اند، بلکه به دلیل فشار افراد عادی با تمایل ناامیدانه برای داشتن فرزند توسعه یافته است.

آیا در زمان یائسگی احتمال حاملگی وجود دارد؟

سخن آخر

باردار شدن پس از یائسگی به طور طبیعی امکان پذیر می باشد و شما باید با کمک یکی از سه روش بالا پس از یائسگی طعم مادر شدن را بچشید. به یاد داشته باشید که بارداری پس از دهه های چهل و پنجاه خطراتی را نیز به همراه دارد. همیشه سعی کنید در مورد این مسائل با یک متخصص زنان و زایمان مشورت داشته باشید.


مطالب مرتبط:

آیا نقایص مادرزادی در بارداری با لقاح مصنوعی (IVF) شایع تر است؟

یائسگی زودرس؛ 8 موردی که خطر یائسگی زودرس را افزایش می دهد

روش محاسبه زمان تخمک گذاری

از
1
رای