ثعلب چیست؛ خواص و مضرات ثعلب برای مردان، زنان و پوست و مو

ثعلب چیست؛ خواص و مضرات ثعلب برای مردان، زنان و پوست و مو ثعلب چیست ؛ با خواص و مضرات ثعلب یا ارکیده برای مردان، ریه، اسپرم، چاقی، کودکان، نازایی زنان، سرماخورگی، پوست صورت و مو و سرفه؛ فواید ثعلب و طریقه مصرف ثعلب را در سلام دنیا بخوانید.

ثعلب گیاهی است که انواع مختلفی دارد و هرکدام کاربرد دارویی مختلفی دارند که امروزه زیاد به آن توجه نمیشود که گیاهی کمیاب شده. بیش ترین مصرف از آرد ثعلب است که در تهیه  انواع دسرها و بستنی ها و مواد غذایی استفاده می شود. در این مقاله سلام دنیا، قصد داریم درباره خواص ثعلب برای مردان، سرفه، ریه، پوست و مو، سرماخوردگی، و ...صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

گیاه ثعلب چیست

ثعلب گیاهی دارای گل های صورتی یا سفید است که خطوط ارغوانی دارد به صورت خوشه ای و پهن یافت می شود که فواید بسیاری دارد. گل ارکیده یا همان به عربی ثعلب کاربرد های فراوانی دارد. در ثعلب ماده ای به نام باسورین که کاربردی همانند نشاسته دارد وجود دارد که از پودر کردن پیاز این گیاه کاربرد های بسیاری دارد استفاده می شود.

طبع ثعلب

ثعلب طبیعت مرطوب و گرمی دارد و در مناطق جنگلی که رطوبت و بارش بسیار است می روید.

گیاه ثعلب چیست

خواص ثعلب با شیر 

اگر ثعلب را همراه شیر جوشیده حداقل به مدت 5 روز میل کنید، از سرفه های خونی که از صفرا هستند، جلوگیری می شود و اگر همراه شیر و مقداری پودر کاکائو مخلوط کنید و به بچه ای که ضعیف است بدهید تاثیرات خوبی دارد.

  • یک قاشق ثعلب، یک و نیم قاشق شکر، یک لیتر شیر، پودر زنجبیل یا دارچین برای تزیین.
  • شیر را جوشانده و دریک کاسه، پودر ثعلب و شکر را مخلوط کنید و به آن شیر مقداری اضافه کنید که قشنگ مخلوط شود و مخلوط این ماده را به شیر در حال جوش اضافه کنید و شیر را به هم بزنید تا غلیظ شود. حدود 15 دقیقه به زمان نیاز دارد.

خواص ثعلب برای مردان

باعث افزایش تعداد اسپرم شده و قدرت جنسی مردان را افزایش می دهد و باعث تقویت نیروی جنسی هم در مردان و هم در زنان می شود. ثعلب با افزایش اسپرم مردان و تقویت آن مشکل زودانزالی را کاهش و یا پیشگیری می کند.


حتما بخوانید: بهترین و قویترین داروی تقویت اسپرم و افزایش آن


خواص ثعلب برای سرفه

همانطور که در بالا اشاره شد مخلوطش با شیر جوشیده سرفه های خونی که از صفرا می آیند جلوگیری می کند و اگر آن را در دهان نگه دارید و بمکید از سرفه های خشک و از گرفتگی صدا در امان می مانید و عذاب نمی کشید.

خواص ثعلب برای سرفه

خواص ثعلب برای چاقی

کسانی که دوست دارند وزن خود را زیاد کنند می توانند از ثعلب استفاده کنند چون ثعلب اشتها را زیاد میکند و کسانی که میخواهند به وزن مطلوب برسند می توانند با خوردن بستنی در روزهای تابستان اشتهای خود را باز کنند و کمک هم به اضافه کردن وزن خود کرده باشند.


حتما بخوانید: گیاهان معجزه گر در کاهش اشتها


خواص ثعلب برای ریه

از نظر اساتید طب سنتی خوردن ثعلب بیماری های حاد ریه ای را برطرف و خوردن آن صبح ناشتا با شیر گاو جوشانده شده، در برابر ذات الریه از حرارت و صفرا جلوگیری میکند.

خواص ثعلب برای نازایی

برگ ثعلب همراه زعفران و مقدار اندکی مشک قبل از آمیزش جنسی به درمان نازایی کمک میکند. اگر از ثعلب برای نازایی استفاده می کنید این را بدانید که بهداشت فردی خیلی مهم است و در زمان استفاده از ثعلب باید رعایت شود، چون ثعلب حجم باکتری  های مضر دور دهانه رحم را می تواند خیلی سریع افزایش دهد و اگر رعایت نشود بیماری های جنسی را در پیش خواهد داشت.

خواص ثعلب برای پوست صورت

اگر ثعلب را با روغن زیتون ترکیب کنید و در آخر به آن گل سرخ اضافه کنید و ترکیب را روی سر یا پوست صورت خود بمالید و 15 دقیقه به آن زمان بدید تا خشک شود و بعد با آب و شامپو بشویید یک ماسک تقویت ککنده است که پوست شما را شفاف می سازد و از آکنه و چین چروک شما را دور می کند، چون باعث می شود سلول های پوستی کهنه از بین بروند و آنهارا بازسازی کند.

خواص ثعلب برای مو

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم اگر به مدت 15 دقیقه ترکیب روغن زیتون و گل سرخ و ثعلب را باهم روی سر بگزاریم از ریزش مو جلوگیری می کند و ریشه مو را تقویت می کند.

خواص ثعلب برای مو


حتما بخوانید: درمان ریزش مو در زنان با 4 روش قطعی و جدید


خواص ثعلب برای کودکان

در ثعلب ماده ای بنام موکوس وجود دارد که در بدن نقش حفاظتی دارد و از ورود میکروب ها و باکتری های مضر به بدن جلوگیری میکند به همین برای کودکان بسیار مفید است. اگر کودکی اسهال و استراغ داشت با خوردن ثعلب میتواند به بهبود پیدا کردن بیماری کمک کند. همانطور که گفتی خوردن ثعلب با دشیر به قوای کودک کمک میکند. اساتید طب میگویند که در گذشته خوردن ثعلب همراه شیر برای تقویت رشد کودکان تاثیر خوبی داشته.

خواص ثعلب برای سرماخوردگی

یکی از ویژگی های بسیار قوی و مهم ثعلب خاصیت ضد میکروبی بودنش است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از بروز سرفه و سرماخوردگی جلوگیری می کند. گیاه ثعلب در درمان خلط گلو در مواقع سرماخوردگی بسیار کمک میکند.

خواص ثعلب در شیر موز

ترکیب ثعلب با شیرموز هم باعث غلیظ تر شدن شیرموز میشود و یک طعم خوبی به شیرموز می دهد.

طریقه مصرف ثعلب

  • پودر ثعلب لعاب دارد و در صنایع آشپزی کاربرد زیادی دارد مانند، تهیه انواع دسر های متنوع مانند (مربا، پودینگ، بستنی و ...) و شیرموز استفاده می کنند.
  • پودر ثعلب در تهیه چای و دمنوش آن و نوشیدنی های داغ متنوع کاربرد دارد.
  • در ترکیه نوشیدنی پرطرفداری وجود دارد به نام سالپ که از ترکیب ثعلب، شیرداغ، شکر و دارچین درست می شود.

عوارض و مضرات ثعلب

  • مصرف بیش از حد ثعلب به تار های صوتی آسیب شدیدی میزند و مصرف گیاه ثعلب برای کسانی که از بیماری به نام واریکوسل رنج می برند به شدت ضرر دارد و این بیماران باید کمتر از ثعلب مصرف کنند.
  • مصرف بیش از حد ثعلب برای دهانه معده و کسانی که مزاج و طبیعت بدنشان گرم است مضر است، چون برای دستگاه عصبی و دستگاه گوارش زیاد مفید نیست و باعث ضعیف شدن آنها می شود.
  • مصرف بیش از 2 الی 3 گرم در روز مضر و اساتید می گویند سمی است.

مضرات ثعلب در بارداری

چون ثعلب قاعده آور است برای زنان باردار توصیه نمیشود 

عوارض و مضرات ثعلب

سخن آخر

گل ارکیده یا همان به عربی ثعلب کاربرد های فراوانی دارد. چون ثعلب قاعده آور است برای زنان باردار توصیه نمیشود و مصرف بیش از 2 الی 3 گرم در روز مضر و اساتید می گویند سمی است. در این مقاله انواع کاربردهای ثعلب و خواص و مضرات ثعلب را با شما آشنا کردیم و توصیه می شود برای تهیه آرد ثعلب پیاز آن را از عطاری خریداری کرده و در خانه پودر کنید.


مقالات مرتبط:

طرز تهیه 15 تا از بهترین ماسک لایه بردار پوست چرب خانگی و گیاهی

بهترین دمنوش ها برای سرماخوردگی و آنفولانزا کدام است؟از
2
رای