مضرات استفاده از عطرها و ادکلن ها بر روی نوزادان

مضرات استفاده از عطرها و ادکلن ها بر روی نوزادان مطالعات صورت گرفته بر روی عطرها نشان داده که 95% از مواد شیمیایی موجود در رایحه ها، ترکیباتی هستند که از نفت به دست می آیند و این مواد شیمیایی می توانند اثرات مخربی بر روی کودک بگذارند.

بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی دارای عطرهای مصنوعی هستند که به طور بالقوه برای شما و نوزادتان مضر است. داشتن اطلاعات کافی درباره محصولات معطر این امکان را به شما می دهد که یک محیط سالم برای کودک خود ایجاد کنید.

تاثیرات مضر عطر بر روی نوزادان

بسیاری از عطرها، اسپری های بدن و ادکلن ها حاوی مواد شیمیایی هستند که می تواند برای سلامتی برخی افراد مضر باشد. نوزادان و کودکان بیش تر در معرض خطرات مواد شیمیایی به کار رفته در این محصولات هستند. اندام های حسی آن ها هنوز در حال رشد است و نسبت به مواد موجود در محیط حساسیت شدیدی دارند. بسیاری از محصولات موجود در بازار (نه فقط عطرها)، حاوی نوعی رایحه هستند. بسیاری از شوینده های لباس شویی، محصولات پاک کننده، لوسیون های بدن، شامپوها و محصولاتی که برای نوزادان و کودکان طراحی شده اند، حاوی مواد شیمیایی معطر هستند.

ضرر های عطر برای کودک تان

مواد سمی موجود در عطرها

فرض بر این است که ادکلن ها و محصولات خانگی معمول توسط سازمان غذا و دارو نظارت می شوند، اما قوانین حاکم بر صنعت عطر تفاوت دارد و به شرکت ها اجازه می دهد خودشان قوانین را تنظیم کنند. مطالعه انجام شده توسط آژانس حفاظت محیط زیست در سال 1991 نشان داد که 95% از مواد شیمیایی موجود در رایحه ها، ترکیباتی هستند که از نفت به دست می آیند.

اثرات مخرب عطرها یا ادکلن ها بر روی نوزادان

طبق بررسی های انجام شده و اطلاعات موجود درباره مواد سمی و بیماری ها، ترکیبات سمی مشتق شده از نفت (که به میزان بالایی در محصولات معطر استفاده می شوند) می توانند در طولانی مدت باعث بروز سرطان، نقص های مادرزادی و آسیب به سیستم ایمنی بدن شوند. یک مطالعه روی 36 برند معروف عطر حاوی دو ماده شیمیایی ساخته شده توسط انسان (استرهای فتالات و مشک مصنوعی) نشان داده است که این مواد شیمیایی می تواند موجب تغییر فشار خون، ضربان و خلق و خو، تغییر جریان خون مغز و ایجاد سردردهای میگرنی شود. در مطالعه آژانس حفاظت از محیط زیست در سال 1991، مشخص شد که لینالول (یک ماده شیمیایی متداول در عطرها) منجر به بی حالی، افسردگی و اثرات تنفسی خطرناک می شود.

آیا استفاده از عطر و اسپری های خشبو کننده برای نوزادان ضرر دارد؟

جایگزین های مناسب برای محصولات حاوی مواد شیمیایی

سعی کنید خانه و محیط اطراف کودک خود را عاری از هر نوع مواد شیمیایی مضر کنید. سعی کنید از عطر استفاده نکنید. در تمیز کردن، شست و شو و محصولات بهداشتی به دنبال چیزهایی باشید که حاوی مواد شیمیایی نباشند. برچسب محصولات خریداری شده را با دقت بخوانید. گاهی تولید کنندگان از اصطلاحات گمراه کننده "تازه" یا "طبیعی" برای تبلیغ محصول خود استفاده می کنند، بهتر است با دقت محصولات مورد نیاز خود را انتخاب کنید. از اسپرهای اتاق استفاده نکنید. و محصولات آرایشی و بهداشتی فاقد رایحه را برای خودتان و نوزادتان خریداری کنید.

اثرات مخرب مواد عطرها و اسپری ها بر روی نوزادان

منبع: hellomotherhood

از
2
رای