برای تقویت تخمدان تنبل و بارداری سریع چی بخوریم و چه ویتامینی خوبه

برای تقویت تخمدان تنبل و بارداری سریع چی بخوریم و چه ویتامینی خوبه برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چی بخوریم؛ چه ویتامینی برای تقویت تخمدان خوبه ؛ درمان خانگی سندرم تخمدان پلی کیستیک و ویتامین برای بارداری سریع و عوارض و خطرات در سلام دنیا بخوانید.

بسیاری از زنان ممکن است برای تقویت تخمدان و بارداری سریع نیاز به مصرف ویتامین داشته باشند. چه ویتامینی برای تقویت تخمدان خوبه ؛ برای تقویت تخمدان و بارداری سریع چی بخوریم و درمان خانگی سندرم تخمدان پلی کیستیک در سلام دنیا بخوانید.

قرص ویتامین برای تقویت تخمدان و بارداری سریع (چه ویتامینی برای تقویت تخمدان خوبه)

در واقع، ویتامین ها و مواد معدنی زیادی برای تقویت تخمدان ها و حفظ توانایی آنها برای تولید تخمک سالم وجود دارد، این ویتامین ها شامل موارد زیر هستند:

1. ویتامین برای بارداری سریع: فولیک اسید

فولیک اسید یکی از ویتامین‌های ضروری است که قبل و در طول بارداری برای تقویت تخمدان‌ها باید مصرف شود، زیرا میزان مصرف روزانه آن باید تقریباً 400 تا 1000 میکروگرم باشد. شواهد بسیاری حاکی از آن است که هرگونه کاهش در سطح اسید فولیک بر غلظت هورمون پروژسترون در بدن تأثیر می گذارد و در نتیجه بر روند تخمک گذاری تأثیر می گذارد و باعث تخمک گذاری نامنظم می شود.

قرص ویتامین برای تقویت تخمدان ها:فولیک اسید

2. ویتامین برای بارداری سریع: ویتامین B 

ویتامین B انواع مختلفی دارد مانند: ویتامین B6 و ویتامین B12 که همگی در تشکیل گلبول های قرمز نقش دارند و در صورت کمبود آنها منجر به کم خونی می شود و در نتیجه شانس بارداری را کاهش می دهد.


حتما بخوانید: خواص ویتامین ب 12 و منابع آن


3. ویتامین برای بارداری سریع: کلسیم 

علاوه بر اینکه کلسیم برای حفظ سلامت استخوان‌ها، دندان‌ها و قلب مهم است، بلکه در چندین تحقیق اخیر نشان داده شد که زنانی که مقادیر بیشتری از مشتقات کلسیم مصرف می‌کنند سطوح بالاتر ویتامین D و مشکلات کمتری در تخمک‌گذاری دارند.

4. ویتامین برای بارداری سریع: آهن

کمبود آهن یکی از دلایل اصلی مشکلات بارداری است، بنابراین مصرف مکمل های آهن یکی از مهم ترین مواردی است که برای تقویت تخمدان ها باید رعایت شود.

قرص ویتامین برای تقویت تخمدان ها: آهن

5. ویتامین برای بارداری سریع: روی

روی برای تقویت تخمدان ها و رشد تخمک ها ضروری است، زیرا بسیاری از مطالعات نشان میدهند که کمبود روی در زنان با زمان طولانی تری برای باردار شدن همراه است.

6. ویتامین برای بارداری سریع: سلنیوم 

سلنیوم یکی از ویتامین های مهم برای محافظت از سیستم تولید مثل در برابر رادیکال های آزاد است که ممکن است به آن آسیب برساند. همچنین به رشد فولیکول های تخمدانی سالم که قادر به تولید تخمک های سالم هستند هم کمک می کند.

7. ویتامین برای بارداری سریع: ویتامین D

ویتامین D برای عملکرد موثر دستگاه تناسلی زنان بسیار مهم است. این ویتامین نقش کلیدی در بسیاری از عملکردهای رحم برعهده دارد، زیرا بر هموستاز گلوکز تأثیر می گذارد. بعلاوه تقریباً شصت و پنج تا هشتاد و پنج درصد از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک از کمبود ویتامین D رنج می برند. مصرف مکمل‌های منیزیم و کلسیم همراه با ویتامین D ممکن است به تنظیم متابولیسم، بهبود عملکرد دستگاه تناسلی و سازماندهی مجدد چرخه قاعدگی و لقاح کمک کند. اگر از سطوح پایین ویتامین D رنج می برید، آزمایشی برای سطح ویتامین D در بدن انجام دهید و در اسرع وقت مصرف مکمل های ویتامین D را شروع کنید. دوز توصیه شده ویتامین D3 1000 تا 2000 IU در روز است.

قرص ویتامین برای تقویت تخمدان ها: ویتامین D

8. ویتامین برای بارداری سریع: منیزیم

 منیزیم برای کنترل سطح قند خون و مقابله با مقاومت به انسولین مهم است، اما باید مراقب بود که مصرف مقدار زیاد کلسیم، اثر منیزیم را خنثی نکند. دوز توصیه شده 600 میلی گرم منیزیم در روز و 600 میلی گرم کلسیم در روز است.

سایر مکمل های غذایی برای تقویت تخمدان ها

مکمل های غذایی زیر می توانند به تقویت تخمدان ها کمک کنند:

1. پروبیوتیک‌

پروبیوتیک‌ها به‌طور غیرمستقیم به تقویت تخمدان‌ها کمک می‌کنند، زیرا با افزایش غلظت باکتری‌های مفید در روده‌ها جذب ویتامین‌ها از سیستم گوارشی را افزایش می‌دهد و در نتیجه مقادیر کافی ویتامین مورد نیاز برای تقویت تخمدان‌ها به دست می‌آید.

2. دهیدرواپی آندروسترون

در واقع این هورمون در بدن با تولید استروژن ساخته می شود، اما غلظت دهیدرواپی آندروسترون با افزایش سن کاهش پیدا می کند که منجر به مشکلات باروری و کاهش تعداد تخمک ها می شود. برخی از تحقیقاتی که بر روی گروهی از زنان در حین مصرف این هورمون انجام شد، نشان دادند که این مکمل بهبود واضحی در کیفیت تخمک آنها ایجاد کرد.


حتما بخوانید: قرص دهیدرواپی آندروسترون چیست


3. امگا 3

مکمل امگا 3 با تقویت تخمدان ها به افزایش شانس بارداری در زنان بالای سی و پنج سال کمک می کند.

سایر مکمل های غذایی برای تقویت تخمدان هاl:امگا 3

آیا مصرف ویتامین ها برای تقویت تخمدان ها ضروری است؟

میزان ویتامین های موجود در بدن بر کیفیت تخمک تولید شده تأثیر می گذارد، بنابراین بسیاری از مطالعات فعلی رابطه بین ویتامین ها و نقش آنها در تقویت تخمدان ها را مشخص کرده اند. در واقع رژیم غذایی باید حاوی تمام ویتامین های مورد نیاز بدن از جمله ویتامین های مورد نیاز برای تقویت تخمدان باشد، اما در مواردی که خانم از کمبود ویتامین خاصی رنج می برد ممکن است پزشک انواع انواع خاصی از ویتامین ها را برای تقویت تخمدان ها تجویز کند. با این حال، نتایج بسیاری از تحقیقات مشخص کرده اند در مواردی که خانوم دچار کمبود ویتامین نیست، مصرف مکمل های ویتامین برای تقویت تخمدان ها موثر نیستند.

عوارض و خطرات مصرف ویتامین ها

مصرف ویتامین ها ممکن است با برخی خطرات بالقوه از جمله موارد زیر همراه باشد:

 تداخل با برخی داروها

اگرچه اکثر ویتامین ها و مکمل های غذایی برای خرید نیازی به نسخه ندارند، اما این بدان معنا نیست که آنها نمی توانند در اثر تداخل با برخی داروها یا غذاهایی که خورده می شوند، عوارض جانبی ایجاد کنند.


حتما بخوانید: بهترین داروی گیاهی برای زود باردار شدن


 مصرف بیش از حد ویتامین ها

مصرف مقادیر زیاد ویتامین ها ممکن است باعث شود دوزهای بیش از حد از آنها دریافت کنید که گاهی اوقات ممکن است خطرات خاصی را به همراه داشته باشد، بنابراین لازم است مقدار مصرف را که معمولاً در بروشور دارو مشخص شده است رعایت کنید.

روش های خانگی برای سندرم تخمدان پلی کیستیک (تقویت تخمدان تنبل)

1. تقویت تخمدان تنبل با سرکه سیب

سرکه سیب را در آب مخلوط کنید و این نوشیدنی را بنوشید.این نوشیدنی را اول صبح بعد از بیدار شدن از خواب میل کنید و به تدریج می توان تعداد دفعات آن را از دو تا سه بار در روز قبل از غذا افزایش داد.

فواید سرکه سیب برای درمان تخمدان پلی کیستیک

بهترین دستور العمل برای درمان تخمدان پلی کیستیک سرکه سیب است. سرکه سیب اثرات ضد دیابتی است و مصرف منظم آن باعث متعادل شدن سطح انسولین در بدن می شود و این ممکن است به کنترل علائم کیست تخمدان کمک کند.

2. فواید روغن نارگیل برای درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

این روغن یکی از سالم ترین روغن های گیاهی برای مصرف خوراکی است؛ زیرا حاوی اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​و آنتی اکسیدان هایی است که به تنظیم سطح قند و ترشح انسولین کمک می کند. روغن نارگیل همچنین با کاهش سطح کلسترول بد خون موجب حفظ سلامت عروق خونی و قلب می شود.

فواید روغن نارگیل برای درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

3. فواید روغن کرچک برای درمان و تقویت تخمدان تنبل

این روش یکی از بهترین راه‌ها برای نفوذ روغن به عمیق‌ترین لایه‌های پوست و حتی رسیدن به اندام‌ها برای کمک به درمان تخمدان پلی کیستیک است. این روغن گردش خون را بهبود می بخشد، جریان لنفاوی در ناحیه ای که روغن مصرف می شود را افزایش می دهد، هورمون ها را تنظیم می کند، مواد مغذی را به بدن می رساند و سموم را از بدن دفع می کند.


حتما بخوانید: خواص روغن کرچک برای سلامتی


ترکیبات:
 • روغن کرچک ارگانیک
 • یک تکه پشم
 • یک بطری آب گرم
 • کیسه پلاستیکی
طرز استفاده:
 • یک تکه پشم را در روغن کرچک خیس کنید و فشار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود، زیرا روغن نباید از روی بدن چکه کند.
 • به پشت دراز بکشید و تکه پشم آغشته به روغن را در قسمت پایین شکم قرار دهید.
 • دور شکم در یک کیسه پلاستیکی بپیچید و یک بطری آب گرم روی آن قرار دهید.
 • بطری را بیست تا سی دقیقه روی شکم بگذارید.
 • پوشش پلاستیکی را بردارید و محل را با آب و صابون بشویید.
 • تکه پشم آغشته به روغن را می توان در یک کیسه دربسته نگهداری کرد و چندین بار از آن استفاده کرد.
 • تکه پشم زمانی که رنگ آن شروع به تغییر کرد یا بوی بد داد باید دور انداخته شود.
 • از این روش سه تا چهار بار در هفته استفاده کنید.
 • این روش را به مدت یک ماه تکرار کنید و متوجه تغییرات خواهید شد.

4. فواید روغن گل مغربی برای درمان تخمدان پلی کیستیک

گل مغربی در درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک مفید است، زیرا با بهبود عملکرد متابولیک به کاهش سطح کلسترول در بدن کمک می کند. همچنین علائم مشابه سندرم تخمدان پلی کیستیک، یائسگی و علائم قبل از قاعدگی را تسکین می دهد.

ترکیبات:

کپسول روغن گل مغربی

طرز استفاده:

روزی یک عدد کپسول روغن گل مغربی را مصرف نمایید. درصورتی که این قرص را از اولین روز شروع پریودی تا تخمک گذای خود مصرف کنید تاثیر بهتری برای تقویت تخمدان خواهد داشت.
فواید روغن گل مغربی برای درمان تخمدان پلی کیستیک

5. فواید چای سبز برای سندرم تخمدان پلی کیستیک

آنتی اکسیدان های قوی موجود در چای سبز به نام کاتچین مسئول کاهش سطح هورمون هایی هستند که باعث کیست تخمدان و علائم مرتبط با آن می شوند. همچنین آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز باعث کاهش و کنترل سطح انسولین می شود.مصرف روزانه چای سبز نیز بر افزایش وزن رایج در بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک PCOS تأثیر می گذارد و به شما در کاهش وزن کمک می کند.

طرز تهیه:
 • چای سبز را به آب داغ اضافه کنید و اجازه دهید به مدت 4 تا 5دقیقه دم بکشد.
 • محلول را صاف کرده، عسل را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
 • چای را در حالی که گرم است بنوشید.
 • می توانید روزی دو تا سه فنجان چای سبز میل کنید.

6. فواید ژل رویال برای درمان و تقویت تخمدان تنبل

ژل رویال ماده غذایی است که ملکه زنبور عسل در کندو از آن تغذیه می کند. این ماده سرشار از مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی است که به ملکه زنبور عسل کمک می کند تا سالم تر باشد و بتواند روزانه دو هزار تخم بگذارد. بررسی ها نشان داده‌اند که ژل رویال به از بین بردن اثر استروژن کمک می‌کند و برای تنظیم ناهنجاری‌ها در چرخه قاعدگی موثر عمل می‌کند. همچنین، استفاده از این مکمل ممکن است به بهبود عملکرد عملکرد تخمدان ها کمک کند.

ترکیبات:

یک یا دو قاشق غذاخوری ژل رویال


حتما بخوانید: درمان کیست تخمدان با عسل در خانه


طریقه مصرف:

این مایع عسل مانند را می توان به تنهایی یا به همراه صبحانه میل کرد. ژل رویال را یک بار در روز مصرف نمایید.

فواید ژل رویال برای درمان تخمدان پلی کیستیک

7. فواید آب آلوئه ورا برای درمان تخمدان پلی کیستیک

در تحقیقات مشخص شد که ترکییبات آلوئه ورا سطح کلسترول خون را کاهش می دهد که منجر به بازگرداندن تعادل استروئیدی توسط تخمدان ها می شود که به طور مثبت بر عملکرد تخمدان تأثیر می گذارد و به کاهش علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک می کند.

ترکیبات

یک لیوان آب آلوئه ورا.

طریقه مصرف:

این آب میوه را هر روز صبح قبل از صبحانه بنوشید.

8. فواید آب آملا برای درمان تخمدان پلی کیستیک

آملا یکی از گیاهانی است که معده را از سموم پاک می کند و سطح کلسترول را کاهش می دهد.اثر ضد التهابی و رادیکال های آزاد آن به بدن کمک می کند تا تعادل هورمونی را بازیابی کند.

ترکیبات:
 • نصف فنجان آب آملا
 • یک لیوان آب
طریقه مصرف:

آب آملا را با آب مخلوط کرده و روزی یک بار مصرف کنید.

فواید آب آملا برای درمان تخمدان پلی کیستیک

کلام آخر:

دریافت برخی از ویتامین ها و مکمل ها از جمله آهن، روی، منیزیم، ویتامین D و امگا3 نقش موثری در تقویت تخمدان و افزیش احتمال باروری دارند. در کنار مصرف مکمل ها و ویتامین ها مصرف برخی از ترکیبات طبیعی مانند سرکه سیب، آب آلوئه ورا، آب آمله هم در درمان تخمدان پلی کیستیک که یکی از عوامل اصلی ناباروری و تضعیف تخمدان ها است، نقش موثری دارند.


مقالات مرتبط:

برای تنبلی تخمدان چی بخوریم

علائم کاهش ذخیره تخمدان چیستاز
3
رای