تقویت تخمدان برای بارداری با قرص، معجون و داروهای گیاهی

تقویت تخمدان برای بارداری با قرص، معجون و داروهای گیاهی برای تقویت تخمدان برای بارداری چه قرصی بخوریم؛ قرص تقویت تخمدان برای بارداری پسر، آمپول، داروی گیاهی برای فعال شدن تخمدان و معجون و تقویت تخمدان تنبل را در سلام دنیا بخوانید.

تجویز داروهای تحریک تخمک‌ گذاری یکی از متداول ترین درمان های نازایی هستند و برای درمان در افرادی که مبتلا به اختلال تخمک گذاری هستند، استفاده می شوند. این نوع داروها با تحریک رشد یک یا چند فولیکول موجب تقویت تخمدان ها می شوند. مصرف این داروها در کنار سایر روش های درمان کمک باروری مانند (IUI وIVF) موجب افزایش شانس بارداری می شود. داروهای تقویت تخمدان برای بارداری در اشکال مختلفی مانند قرص و آمپول در دسترس هستند. ما در این مقاله سلام دنیا، درباره اینکه بهترین روش های تقویت تخمدان برای بارداری با قرص، معجون، آمپول و داروهای گیاهی صحبت کردیم. با ما همراه باشید.

قرص تقویت تخمدان برای بارداری

1. تقویت تخمدان برای بارداری با قرص کلومیفن (کلومید)

کلومیفن Clomiphen می تواند در درمان ناباروری به دلیل کاهش یا فقدان تخمک‌گذاری در زنانی که ناباروری‌های با عامل ناشناخته دارند،موثر عمل کند.بالا نبودن هورمون محرک فولیکول که در غده هیپوفیز تولید میشود موجب اثربخشی بیشتر این دارو می شود. علاوه براین، این دارو برای خانم هایی که بعد از مصرف پروژسترون دچار خونریزی میشوند نیز اثرگذار است.


حتما بخوانید: قرص کلومیفن برای چیست


در صورتی که قاعدگی منظم باشد کلومیفن به مدت 3 تا 5 روز مصرف می شود. اما اگر قاعدگی شما نامنظم باشد ابتدا پزشک دارویی به نام پروورا  و بعد کلومیفن را تجویز می کند. درمان دارو کلومیفن در طی 3 تا 6 چرخه انجام می شود تا پزشک از تخمک گذاری منظم شما مطمئن شود.

قرص تقویت تخمدان برای بارداری:قرص کلومیفن (کلومید)

2. تقویت تخمدان برای بارداری با قرص لتروزول

لتروزول در مبتلایان به سندروم تخمدان پلی کیستیک و نازاییِ با دلایل نامعلوم با هدف تقویت تخمک گذاری تجویز می شود. این قرص با آزادسازی تخمک ها موجب تقویت تخمک گذاری در خانوم هایی می شود که تخم گذاری نمی کنند و یا اینکه قبلا تخمک گذاری می کردند.

3. تقویت تخمدان برای بارداری با قرص متفورمین (گلوکوفاژ)

مصرف قرص متفورمین برای تقویت تخمک گذاری در خانوم های مبتلا به تخمدان پلی کیستیک و ناباروری به دلیل عدم تخمک گذاری تجویز می شود. علاوه براین،این دارو با تقویت تخمدان موجب افزایش شانس بارداری موفق می شود و مانع از سقط جنین می شود. مصرف قرص متفورمین تاثیر به سزایی در رفع مشکلات تخمدان ناشی از چاقی دارد و به کاهش وزن کمک می کند. این قرص با کاهش مقاومت به انسولین که از عوامل ایجاد تخمدان پلی کیستیک است، موجب القای تخمک گذاری می شود.

داروی گیاهی برای فعال شدن تخمدان تنبل 

1. تقویت تخمدان تنبل با تمشک قرمز

انسولین موجود در برگ سبز تمشک قرمز موجب افزایش تخمک گذاری و در نتیجه افزایش احتمال بارداری می‌شود. همچنین تمشک قرمز به تنظیم رگ‌های خونی در بدن کمک می کند.


حتما بخوانید: بهترین داروی گیاهی برای زود باردار شدن


2. تقویت تخمدان تنبل با تأثیر چای سبز

مصرف چای سبز نقش موثری در افزایش تخمک‌گذاری و تقویت تخمدان دارد. مصرف چای سبز موجب تحریک گلوبولین اتصال‌دهنده و درنهایت تاثیر مستقیمی بر افزایش تخمک‌گذاری دارد.

3. تقویت تخمدان تنبل با پای شیر

مصرف پای شیر در افزایش تخمک گذاری نقش موثری دارد.

داروی گیاهی برای فعال شدن تخمدان

4. تقویت تخمدان تنبل با گزنه

مصرف گیاه گزنه در افزایش تخمک گذاری موثر است. مصرف دم کرده گزنه برای تقویت بارداری در خانوم هایی که توانایی کمی در بارداری دارند مفید است.

 5. تقویت تخمدان تنبل با روغن کتان

وجود مقادیر زیادی لیگنان در روغن کتان به تنظیم میزان هورمون استروژن در بدن کمک می کند. مصرف روغن کتان در افرادی به تنظیم روند تولیدمثل نیاز دارند می تواند مفید است.

6. تقویت تخمدان تنبل با پنج‌انگشت

مصرف گیاه پنج‌انگشت در افزایش هورمون های زنانه و همچنین افزایش میزان تخمک گذاری می تواند مفید باشد. بعد از مشورت با پزشک متخصص طب سنتی می توانید از اشکال پودر، چای و عصاره گیاه این استفاده کنید.


حتما بخوانید: خواص گیاه پنج انگشت (پاکدامنی) برای زنان


قرص تقویت تخمدان برای بارداری پسر

متاسفانه تجویز برخی داروها بدون هیچ دلیل علمی و توسط افراد غیرمتخصص برای پسردار شدن نظیر قرص فلوكونازول نه تنها تاثیری بر بارادری پسر ندارد بلکه خطرات عوارض جانبی را هم افزایش می دهد. در حقیقت هیچ دارویی تضمینی برای پسردار شدن وجود ندارد.امتحان کردن همه‌ی روش هایی خانگی و حتی مصرف قرص‌های معدنی و گیاهی و دارو در جهت بارداری پسر، نتایج صد درصدی ندارند و همیشه موارد متناقضی نیز وجود دارد.

قرص تقویت تخمدان برای بارداری پسر

معجون تقویت تخمدان

مصرف معجون تقویت تخمدان، عملکرد تخمدان ها در زنان را بهبود می بخشد و با منظم کردن عادت ماهانه و تخمک گذاری منظم، موجب تقویت فولیکول و اصلاح چرخه آزادسازی تخمک ها می شود.  تقویت رحم و تخمدان ها، در سلامت جسمی و روحی بانوان نقش موثری دارد به همین جهت باید در زمان وقوع تغییرات به خصوص در دوران بارداری و قاعدگی، توجه ویژه ای به رحم و سلامت آن داشته باشید. مصرف مداوم معجون با تقویت تخمدان نقش موثری در بلوغ تخمک، در جهت آماده سازی برای ترکیب با اسپرم و درمان ناباروری برعهده دارد.

نحوه مصرف معجون تقویت تخمدان: روزانه1 تا 2 قاشق غذاخوری از معجون تقویت تخمدان به همراه یک استکان شیر یا عرقیات که با مزاج فرد موافق است، مصرف شود.

آمپول تقویت تخمدان 

1. آمپول تقویت تخمدان : داروی گنادوتروپین یائسگی انسان (HMG)

این دارو تزریقی حاوی هورمون های تحریک کننده فولیکول (FSH) و هورمون جسم زرد (LH) است.بدن زنان به صورت طبیعی یکبار در ماه تخمک گذاری می کند. بعد از آزادسازی تخمک بالغ در پایان دوره درمانی با آمپول (HMG) و تشکیل فولیکول های با سایز بیشتر از 16 داروی گنادوتروپین جفتی (HCG) با هدف آزادسازی تخمک بالغ در لوله های فالوپ تزریق می شود. درصورتی که در زمان تزریق رحم حاوی یک اسپرم سالم باشد احتمال بارداری را افزایش می دهد.


حتما بخوانید: روش ترزیق امپول گنادوتروپین و عوارض آن


2. آمپول تقویت تخمدان : اویترل Ovitrelle (کوریونیک نو ترکیب انسانی)

دارو اویترل با هدف ایجاد تخمک گذاری و بارداری به میزان 250 میکرو گرم یک روز بعد از آخرین دوز عامل تحریک کننده فولیکول تخمک به صورت زیر پوستی تزریق می شود.

آمپول تقویت تخمدان :اویترل Ovitrelle (کوریونیک نو ترکیب انسانی)

قرص تقویت تخمدان خارجی

قرص اوابوست

این محصول تحت لیسانس کشور امریکا و حاوی مایواینوزیتول، آنتی اکسیدانت ها و متیل فولات است و در جهت تقویت تخمدان و کمک به بهبود کیفیت تخمک مصرف می شود.این محصول به صورت کپسول و در بسته های 120 عددی و با قیمت 1,290,400 تومان به فروش می رسد.

سخن پایانی:

مصرف داروهای تقویت کننده تخمدان یکی از متداول ترین شیوه های افزایش باروری است. این نوع داروها از طریق تحریک رشد یک یا چند فولیکول باعث تقویت تخمدان ها می شوند. مصرف این داروها به همراه سایر  درمان های کمک باروری مانند ( IUI وIVF ) احتمال باروری موفق را افزایش می دهند. از مهمترین قرص های تقویت تخمدان می توان به قرص کلومیفن (کلومید)، قرص لتروزول و قرص متفورمین (گلوکوفاژ) اشاره کرد.


مقالات مرتبط:

علائم کاهش ذخیره تخمدان چیست

درمان کیست تخمدان با عسل در خانهاز
5
رای