قهوه سفید چیست؟ طعم، فواید و تفاوت آن با قهوه سیاه + روش دم کردن آن

قهوه سفید چیست؟ طعم، فواید و تفاوت آن با قهوه سیاه + روش دم کردن آن قهوه سفید جدیدترین مد قهوه است که از کشور یمن شروع شده است. و به دلیل کاراملیزه نشدن قندهای طبیعی دانه ها، طعم تلخی ندارد. و به عنوان اکسیر سلامتی عرضه می شود.

به نظر می رسد که هر هفته روش جدیدی برای نوشیدن قهوه به وجود می آید. شگفت آور است که نوآوری های جدیدی در مورد این نوشیدنی که برای قرن ها وجود داشته است، ایجاد می شود. اما ما اینجا هستیم. یکی از این نوآوری ها، قهوه سفید است. قهوه سفید چیست؟ شاید دیده باشید که این نوشیدنی در کافی شاپ های مدرن به عنوان جدیدترین هوس سالم مردم یا بهترین راه برای دریافت بیشترین فواید کافئین به فروش می رسد. به خواندن این مطلب ادامه دهید تا بدانید واقعا این نوشیدنی چیست و اینکه آیا باید آن را به قهوه های تلخ معمول خود اضافه کنید.

قهوه سفید چیست؟

قهوه سفید ممکن است جدیدترین مد قهوه باشد، اما در واقع قدمت طولانی در خاورمیانه دارد. این نام هیچ ربطی به افزودن سفیدکنندهایی از جمله شیر یا خامه ندارد و نباید با قهوه فلت وایت اشتباه گرفته شود. در عوض، این نام به حرارت شدیدا ملایم اشاره می کند که از کشور یمن شروع شده است. بسیار ملایم است، که حتی قهوه های بو داده مشخص در نوشیدنی به روش سنتی در آن وجود ندارد.

دانه ها در این نوع قهوه خاص با دمای 162 درجه سانتی گراد حرارت داده شوند که در قهوه های وایت حرارت داده شده به شکل استاندارد، این دما به 232 تا 280 درجه سانتی گراد می رسد. در نتیجه، آنها بی نهایت سفت هستند و باید توسط خردکن های تجاری ویژه، به شکل پودر شوند. هنگام دم کردن، فنجان قهوه جاوا یک رنگ بژ کم رنگ می شود.

قهوه سفید چیست

طعم قهوه سفید چگونه است؟

طعم قهوه سفید اغلب به صورت مغزدار توصیف می شود، دارای اسیدیته خاص و تلخی بسیار کمی است. این خصوصیات در اثر زمان برشته شدن حداقلی بدست می آید. قندهای طبیعی دانه ها، کاراملیزه نمی شوند، بنابراین هیچ گونه طعم تلخی وجود ندارد، و اسیدهای آلی موجود در دانه ها، که باعث ایجاد طعم واضح اسیدی شده، تبخیر نمی شوند.

به طور معمول، حرارت دادن برای برجسته کردن ویژگی های ظریف دانه های مجزا مورد استفاده قرار می گیرد و این ویژگی با حرارت شدیدا ملایم، بهبود می یابد.انتخاب دانه ها تأثیر بسزایی در محصول نهایی خواهد داشت و این روش حرارتی، روشی عالی برای تجربه تفاوت دانه های قهوه در مناطق مختلف است. در کشور یمن که این نوشیدنی از آنجا سرچشمه می گیرد، به طور سنتی همراه با ادویه ای معروف به نام حوایج طعم دار  سرو می شد؛ که این روش هنوز هم در بسیاری از کافی شاپ ها رایج است.

زنجبیل و هل همیشه در در داخل و قلب این نوشیدنی گرم وجود دارند، یک مخلوط قوی که اغلب خصوصیات دارچین، میخک و جوزهندی را دارند. حوایج غالبا از زیره، فلفل سیاه، زردچوبه و هل تشکیل شده است، اما انواع مختلفی از آن موجود است. این مخلوط، همراه با مغزهای دم کرده، باعث می شود قهوه سفید بسیار خوشمزه شود.

طعم قهوه سفید چگونه است؟

آیا قهوه سفید کافئین بیشتری دارد؟

بسیاری از کافی شاپ ها که این قهوه کم رنگ را ارائه می دهند، آن را به عنوان دارنده کافئین بسیار بیشتر از قهوه های تیره حرارت داده شده به فروش می رسانند. اگرچه مقدار کافئین با افزایش زمان حرارت دادن قهوه، کاهش می یابد، اما هیچ حمایت علمی برای کاهش مقدار قابل توجه آن وجود ندارد.

باور غلط؟ اغلب اوقات، کافی شاپ ها ادعا می کنند که دانه های قهوه سفید به میزان 50 تا 70 درصد دارای کافئین بیشتر هستند... اما احتمالا رقم واقعی آن نزدیک به 5 درصد است. اگر به دنبال یک نوشیدنی دم کردنی سرشار از کافئین هستید، به جای مصرف نوشیدنی که به میزان کمتری حرارت داده شده، بهتر است به دنبال دانه های قهوه خاصی باشید.

فواید قهوه سفید و تفاوت آن با قهوه سیاه

آیا قهوه سفید برای شما از قهوه سیاه بهتر است؟

قهوه سفید حرارت داده شده به دلیل دمای پایین حرارت دادن آن، اغلب به عنوان یک اکسیر سلامتی به بازار عرضه می شود. طرفداران ادعا می کنند که حرارت ملایم منجر به مقدار بیشتر کلروژنیک اسید می شود، که یک مولکول آنتی اکسیدانی است، که از شما در برابر بیماری های قلبی و عروقی محافظت می کند و باعث کاهش التهاب می شود. این قطعا درست است، اما اگر واقعا از این نوشیدنی لذت نمی برید، به حدی که بخواهید آن را جایگزین قهوه سیاه کنید، ارزش ندارد.

تفاوت قهوه سفید (وایت کافی) با قهوه سیاه

چگونه قهوه سفید را می نوشید؟

از قضا این نوشیدنی سفید رنگ، اغلب به صورت «سیاه» مصرف می شود، یعنی اینکه بدون افزودن شیر یا خامه نوشیده می شود. بسیاری از طرفداران پیشنهاد می کنند که به آن شیر بادام اضافه شود، که خصوصا با مشخصات طعم مغزدار این نوشیدنی تطابق دارد. اگر مستعد ابتلا به سوزش معده یا رفلاکس اسید معده هستید، افزودن لبنیات ممکن است گزینه مناسبی برای ملایم کردن اسیدیته زیاد ناشی از حرارت ملایم باشد. مانند همه قهوه ها، نحوه مصرف آن تا حد زیادی یک تصمیم شخصی است.

چگونه قهوه سفید را دم می کنیم؟

با وجود محبوبیت روزافزون قهوه سفید، هنوز به طور گسترده در کافی شاپ ها، به ویژه در خارج از مراکز مهم شهری موجود نیست. خوشبختانه، امکان تهیه این نوشیدنی در خانه وجود دارد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که مقداری دانه های قهوه «سفید» خریداری کنید. در این خصوص، باید نگرانی های فاسد بودن قهوه را کنار گذاشته و دانه های قهوه از پیش خرد شده را خریداری کنید؛ زیرا خردکن خانه شما توانایی خرد کردن این دانه های خالص کم حرارت داده شده را ندارد. اکثر کارشناسان، دم کردن این دانه های قهوه به سبک اسپرسو را توصیه می کنند تا بهترین عطر و طعم ملایم را داشته باشد.

هر وسیله ای که نوشیدنی دم کرده غلیظ ارائه بدهد، مانند ماشین اسپرسو و آئروپرس، یا ظرف موکا، برای این منظور ایده آل است. بعد از دم کردن، می توانید ادویه مخلوط حوایج را برای یک فنجان دقیق از این قهوه اضافه کنید، یا مقداری شیر بادام را برای تهیه یک نوشیدنی سالم جدید به آن اضافه نمایید.

چگونه قهوه سفید را دم کنیم

نتیجه گیری

بنابراین اکنون شما می دانید- قهوه سفید در واقع یک نوع نوشیدنی قهوه نیست، بلکه دانه های قهوه ای از شرق میانه است. آیا تا به حال قهوه سفید را امتحان کرده اید؟ آیا این قهوه در کافی شاپ های محلی شما موجود است یا آیا تا به حال تلاش کرده اید که آن را در خانه خود درست کنید؟ آیا به علت کافئین اضافی موجود در آن شایعه پراکنی کرده اید یا احساس بهبود سلامتی ناشی از اسید کلروژنیک اضافی داشتید؟ آیا اضافه کردن حوایج به آن شما را به قرن 18 ام در یمن برده است؟ اجازه دهید از این موارد در نظرات پایین مطلع شویم!

سوالات متداول

آیا قهوه سفید برای شما ضرر دارد؟

خیر. قهوه سفید برای شما ضرر ندارد. این ماده در اصل حاوی تمامی آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی موجود در قهوه معمولی، از جمله اسید کلروژنیک است که به کاهش بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.

آیا قهوه سفید یک قهوه واقعی است؟

بله. قهوه سفید یک قهوه واقعی است- این دانه های قهوه به سادگی با میزان حرارت کمتری نسبت به دانه های معمولی قهوه تهیه می شوند. یک تفاوت قابل توجه: از قهوه سفید در حال حاضر در  دستگاه اسپرسو و یا سایر تهیه کننده نوشیدنی های قهوه با غلظت بالا (مانند ظرف قهوه موکا) استفاده می شود، که به عنوان روشی برای تغلیظ طعم ها است. به همین دلیل است که به ندرت آن را در قهوه های پر اور یا قهوه های دریپ مشاهده می کنید.

آیا قهوه سفید، با قهوه سفید مالزیایی متفاوت است؟

بله. قهوه سفید متفاوت از قهوه سفید مالزیایی یا ایپو است. در کشور مالزی، نوشیدنی های قهوه ای سرو می کنند که از دانه های قهوه حرارت داده شده در مارگارین روغن خرما تهیه می شود؛ این دانه های قهوه، خرد شده، دم شده و با شیر تغلیظ شده شیرین سرو می شوند (بسیار شبیه به قهوه سرد ویتنامی است). شیر تغلیظ شده شیرین، به دلیل ماندگاری بیشتر در مقایسه با شیر تازه در مناطق گرمسیری استفاده می شود. این ماده همچنین یک ماده تشکیل دهنده قهوه کورتادو است، که نوعی نوشیدنی قهوه است که در کشور کوبا سرو می شود.

منبع: homegrounds