مردان از چه هیکلی خوششان میاد؛ جذابترین شکل بدنی زن طبق شواهد

مردان از چه هیکلی خوششان میاد؛ جذابترین شکل بدنی زن طبق شواهد گاهی زنان بر حسب شکل لباس پوشیدن، رفتار و... مورد قضاوت نابجا قرار می گیرند، تحقیقاتی درباره جذاب ترین شکل بدنی زن که برای مردان جذاب است انجام داده اند که مشخص می کند مردان چه نوع استایل بدنی را ترجیح می دهند

جای تعجب نیست که زنان بر اساس شکل لباس پوشیدن، رفتار و به ویژه نگاه توسط جامعه به ناحق مورد قضاوت قرار می گیرند. بیشتر برنامه های رژیم غذایی مربوط به زنان است، و مجلات و وبلاگ های بی شماری در خارج از کشور وجود دارد که به زنان می گوید اگر لاغر نباشند، خوب به نظر نمی رسند و اساسا در چشم آقایان غیر قابل توصیف هستند. اما آیا این واقعا نظر مردان را منعکس می کند؟ آیا این واقعا همان چیزی است که مردان فکر می کنند؟ در اینجا، محققان در سرتاسر جهان ماموریت خود را یافتن این موضوع کرده اند. ما در این پست از وب سایت سلام دنیا، به موضوع اینکه مردان از چه هیکلی خوششان میاد براساس شواهد علمی پرداخته ایم. با ما همراه باشیم.

مردان از چه هیکلی خوششان میاد براساس شواهد علمی

مراحل تحقیقات درباره جذاب ترین شکل بدنی برای مردان و دلایل آن

1. مطالعه درباره مردان چه نوع شکل بدنی خوششان میاد

مطالعه ای توسط دکتر لوبک ونهالت و گروه او انجام شد که مشخص کردند مردان چه نوع شکل بدنی را بیش از همه ترجیح می دهند، و نتایج آنقدر که تصور می کنید، تکان دهنده نیست. اگرچه باید بگویم بهتر است که از خود مردان بپرسید، سپس فرض کنید آنها چه چیزی را دوست دارند.

2. طبق عکس ها، مردان از چه هیکلی خوششان میاد

دکتر ونهالت به شرکت کننده گان خود که مردانی از سرتاسر جهان بودند، مجموعه ای از تصاویر زنان با اشکال مختلف بدن را ارائه داد تا به آنها نگاه کرده و زنان را از جذاب ترین تا آنهایی که از نظرشان کمتر از همه جذابیت دارند، ارزیابی کنند. در مجموع 21 عکس وجود داشت.

جذاب ترین استایل بدنی زن برای مردان

3. رتبه بندی جذابیت

در روزنامه عصر اکسپرس بریتانیا گزارش شده است که دکتر ونهالت می گوید: «ما از اشخاص خواستیم که تا عکس های مختلف با سطح چربی بدن متفاوت را به منظور جذابیت، در چهار گروه آفریقایی، سه گروه آسیایی و سه گروه اروپایی ارزیابی کنند». و فکر می کنید مردان چه گفتند؟

4. چرا مردان زنان لاغر دوست دارند

با کمال تعجب، اکثریت شرکت کنندگان زنان لاغرتر را ترجیح می دادند و آنها را از بین زنان دیگر جذاب تر دسته بندی کردند. بر اساس وبسایت Spring.org, زنانی که کمترین شاخص حجم بدنی را داشتند (BMI) و از وزن کمتری برخوردار بودند. این لزوما تعجب آور نیست، اما قطعاً مایوس کننده است.


حتما بخوانید: لاغری و کاهش وزن بدون ورزش کردن 


5. پیش بینی ها، ویژگی های جذابیت جسمی زنان چیست

بر اساس گزارشی در عصر اکسپرس، دکتر ونهالت گفت: «در تمام گروه ها، اشخاص، لاغرترین عکس زنان را ترجیح دادند، که اصلا با الگوهایی که از آنها برای جذابیت استفاده می کردیم، مطابقت ندارند». فرض می کنیم که مردان، زنی در حد متوسط (نه لاغر و نه چاق) را دوست دارند، شاید شکل یک ساعت شنی باشد.

مردان چه شکل بدنی را برای زنان ترجیح می دهند

6. سیر تکاملی

اما دلیل اینكه چرا مردان، زنان لاغر را ترجیح می دهند شاید این نباشد كه شما فکر می کنید. دکتر ونهالت توضیح می دهد که همه آن مربوط به تکامل است و اینکه معمولا زنان لاغرتر، جوان تر و سالم تر هستند.

7. درک

بر اساس گزارشی در عصر اکسپرس، دکتر ونهالت گفت: «اگرچه اکثر مردم شگفت زده نخواهند شد که ظرافت شدید به عنوان جذاب ترین نوع بدن تصور می شود- از آنجا که این امر به شدت در رسانه ها، فرهنگ و مد غالب است- اما، پیشرفت مهم این است که ما اکنون یک درک تکاملی از علت این موضوع داریم». اما حالا که آنها مطلع شدند، با این اطلاعات چه کاری انجام خواهد شد؟


حتما بخوانید: کاهش وزن سریع در سه ماه با 10 ترفند ساده


8. بقا

تناسب اندام داشتن همچنین نه تنها با داشتن توانایی باروری همراه است، بلکه دانش بقا نیز هست. این توضیح می دهد که چرا هر زنی که در این مطالعه شاخص حجم بدنی بالاتری داشته، در رتبه بندی در جای پایین تری قرار گرفته است. محققی دیگر با نام جان اسپایكمن توضیح می دهد که آنها این تحقیق را به عنوان روشی انجام دادند تا دریابند چرا افراد خاصی را جذاب می بینیم.

ویژگی های جذابیت جسمی زنان

9. تناسب اندام

به گزارش وبسایت Spring.org، اسپاکمن گفته است: «تناسب اندام از لحاظ تکامل شامل دو چیز است: بقا و توانایی باروری. آنچه که ما می خواستیم تحقیق کنیم، این ایده بود که وقتی به کسی نگاه می کنیم و فکر می کنیم که آنها از نظر فیزیکی جذاب هستند، آیا ما واقعا این ارزیابی را بر اساس درک سفت و سخت تکاملی از پتانسیل بقا در آینده و توانایی باروری انجام می دهیم؟»


حتما بخوانید: رازهای زیبایی و تناسب اندام زنان ژاپنی


10. فرهنگ های مختلف

با این حال محققان خاطرنشان می كنند كه فرهنگ های مختلف می توانند شکل بدن زن را متفاوت ارزیابی كنند که بر آنچه که آنها «جذاب» می دانند، تاثیر می گذارد. در همان مطالعه، محققان دریافتند که زنان، مردانی را ترجیح می دهند که شانه پهن و کمر باریک دارند. آیا این مساله برای شما تعجب آور است؟

11. مطالعات دیگر

اگرچه این مطالعه خاص ادعا می کرد که مردان، زنان لاغرتر را دوست دارند، اما مطالعه دیگری در سال 2011 انجام شد که نتایج متفاوتی داشت. این مطالعه نشان داد که مردان بیشتر جذب زنانی با شکل ساعت شنی- کمر باریک اما باسن بزرگ- می شوند. اکنون این موضوع برای ما کمی منطقی تر به نظر می رسد.

چرا استایل ساعت شنی برای مردان جذاب است

12. مشخصات ظاهری

وبسایت پزشکی روز گزارش می کند: آنها همچنین دریافتند که مردان، زنانی با کمر بزرگ تر را ترجیح می دهند و احساس کردند که این ویژگی بسیار مهم تر از ویژگی های ظاهری صورت زن یا میزان بزرگ بودن سینه زن است. ما فکر می کنیم یک شکل ساعت شنی از نظر برخی مردان، از دیدگاه تکاملی، بدان معنی است که آن زن می تواند کاندیدای خوبی برای داشتن فرزند با آنها باشد.


حتما بخوانید: ورزش برای بزرگ شدن باسن


13. منحصر به فرد

به خاطر داشته باشید که این یافته ها بدان معنا نیست که زنان با هر شکل دیگری جذاب نیستند. بدن زنان در شکل ها و اندازه های متفاوت هستند و هر کدام دارای کیفیت های مختلفی هستند که آنها را به روش های خاص خود منحصر به فرد و زیبا می کند. بنابراین، اجازه دهید در مورد آنچه مردان جذاب می دانند، استرس نداشته باشیم و بر روی آنچه که ما درباره خود دوست داریم، تمرکز کنیم.

14. رسانه ها

فرهنگ رسانه ای نیز تاثیر بسیار زیادی در نظر ما درباره اینکه ما چه افرادی را زیبا می بینیم، دارند. خوشبختانه، مبارزات مثبتی در ارتباط با اندام بدن با رسانه ها شروع شده است که امیدوار هستند این مساله را تغییر دهند.

سخن آخر

نظر شما در مورد یافته های این مطالعه که در این پست سلام دنیا آمده، چیست؟ به نظر شما آنها دقیق هستند؟ چه چیزهایی در مورد خودتان وجود دارد که شما آنها را واقعا دوست دارید، حتی اگر افراد دیگر آنها را به شکلی که شما می بینید، مشاهده نکنند؟


مقالات مرتبط:

داشتن سیکس پک (شکم شش تکه) با بهترین رژیم غذایی و ورزش ها

لاغری بازوها؛ بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی در بازو ها
 

از
19
رای