بهترین روش اکستنشن مو چیست؛ مزایا و عوارض انواع اکستنشن مو

بهترین روش اکستنشن مو چیست؛ مزایا و عوارض انواع اکستنشن مو با اکستنشن موی انسان می توان دقیقاً مانند موهای طبیعی خودتان رفتار کرد. می توانید موها را صاف، فر کنید، خشک کنید و یا رنگ کنید. با موهای مصنوعی، نمی توانید موها را رنگ کنید. روش استفاده از انواع اکستنشن مو در سلام دنیا بخوانید.

داشتن موهای بلند و پرپشت چیزی است که بسیاری از خانم ها به دنبال آن هستند، به خصوص وقتی قرار باشد برای مراسم ویژه ای آماده شوند. اکستنشن مو یه راه حل سریع و آسان برای رسیدن به این خواسته است. اما اکستنشن مو چیست؟ چه فواید و چه عوارضی دارد؟ در ادامه این مقاله از بخش آرایش و زیبایی سلام دنیا به جواب این سوال می پردازیم. 

اکستنشن مو چیست؟

اکستنشن مو قطعه‌هایی از موی مصنوعی یا انسانی است که با استفاده از روش‌های مختلف به موهای واقعی مشتری اضافه می شود. این روش ها شامل کلیپس، روش چسبی، میکرو حلقه ای و دوخت یا بافتن است. در حالی که اکستنشن مو برای بسیاری از این روش ها باید توسط آرایشگر انجام شود، برخی از افراد با استفاده از روش های ساده تری مانند گیره در خانه آنها را انجام میدهند.

با این حال، اگر مشتری شما با سوالاتی در مورد نحوه نگهداری و مواد افزودنی لازم به شما مراجعه می‌کند، داشتن اطلاعات مناسب ضروری است. به عنوان مثال، اکستنشن موی انسانی می تواند حرارت را تحمل کند. اکستنشن مصنوعی مو معمولاً نمی تواند گرما را تحمل کند، بنابراین بهتر است با حرارت خشک نشود و از اتو روی آن استفاده نکنید. در بیشتر موارد، موهای ساخته شده از موی انسان برای مدل هایی مثل موی چتری بهتر هستند.

کلیپس، نوار چسب، بافت، همجوشی ، میکرو لینک ... همه اینها به چه معناست؟ انواع مختلفی از اصطلاحات وجود دارد که اگر در دنیای اکستنشن مو تازه وارد باشید می تواند برایتان طاقت فرسا باشد. مقاله زیر به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را برای موهای خود داشته باشید.

اکستنشن مو چگونه ساخته می شود

اکستنشن موی انسان دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. آنها از موهای واقعی و انسانی از بالا به پایین ساخته شده و از اهدا کننده جمع شده اند. اما موهای مصنوعی از الیاف مختلف مصنوعی و مخلوط ساخته می شوند و هیچ موی انسانی ندارند. این الیاف معمولاً الیاف پلاستیکی بسیار ظریفی هستند که برای تقلید از موهای واقعی انسان تولید می شوند.


حتما بخوانید: صاف کردن موهای مجعد و خشک با 14 ماسک خانگی


اکستنشن های واقعی و مصنوعی هر دو به سبک ها، رنگ ها و اشکال مختلف کاربردی ارائه می‌شوند. کیفیت الیاف مصنوعی می تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی سفت هستند و متفاوت از موهای انسان هستند، بنابراین با موهای طبیعی شما به خوبی ترکیب نمی شوند. در بعضی مواقع با لمس آنها احساس سیمی بودن یا درشتی به شما دست می دهد. موهای واقعی، طبیعی تر به نظر می رسند و بهتر احساس می شوند (زیرا چنین هستند!) و بنابراین به طور طبیعی با موهای شما ترکیب می شوند.

رنگ کردن موهای اکستنشن شده 

با اکستنشن موی انسان می توان دقیقاً مانند موهای طبیعی خودتان رفتار کرد. می توانید موها را صاف، فر کنید، خشک کنید و یا رنگ کنید. با موهای مصنوعی، نمی توانید موها را رنگ کنید زیرا بیشتر رنگها حاوی آمونیاک یا سفید کننده هستند که باعث از بین رفتن موهای مصنوعی می شود. علاوه بر این، شما نمی توانید موهای مصنوعی را همانند موهای واقعی خود آرایش کنید زیرا گرما می تواند به آنها آسیب برساند، بنابراین فر کردن، صاف کردن و سشوار کشیدن ممنوع است، زیرا موها را ذوب کرده یا به شدت آسیب می بینند. عوامل دیگر مانند آفتاب و اصطکاک نیر می توانند به موهای مصنوعی آسیب برسانند.

رنگ کردن موهای اکستنشن شده 

ماندگاری اکستنشن مو

موهای مصنوعی ارزان‌تر از موهای واقعی هستند، اما البته با این وجود، این یک معامله است. از آنجا که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند‌، ماندگاری آنها به اندازه ی موی انسان نیست زیرا در اثر عوامل ذکر شده (آفتاب ، گرما و ...) به راحتی آسیب می بینند. به طور کلی، موهای مصنوعی برای چند ماه دوام می آورند، در حالی که اگر از موهای طبیعی به خوبی مراقبت شود، می تواند یک سال به بالا دوام بیاورد. به طور خلاصه، می توان موهای انسانی را درست مثل موهای خودتان درمان و حالت دهید و طبیعی ترین ظاهر و احساس را دارد. به راحتی با موهای شما ترکیب می شود و بسیار بیشتر از موهای مصنوعی دوام می آورد. اگرچه آنها ارزان تر از موهای واقعی هستند ، اما موهای مصنوعی طبیعی به نظر نمی رسند ، نمی توان آنها را با ابزارهای گرمایشی مدل داد و به اندازه موهای واقعی دوام ندارند.

انواع اکستنشن مو

1. اکستنشن مو کلیپسی (محبوب ترین اکستنشن مو)

پارچه های گیره ای، که به آن اکستنشن های گیره ای نیز گفته می شود، به صورت رشته ای از نوارهای طرح دار که در پایه با پارچه یا سیلیکون بهم متصل می شوند تولید می گردند. کلیپس یا گیره به این پایه متصل شده و آماده استفاده می شوند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که کلیپس را به تنهایی به موهای طبیعی خود بچسبانید! هر کلیپس به راحتی باز و بسته می شود.

اکستنشن مو در خانه

اکستنشن های موی کلیپسی راحت ترین حالت اکستنشن دائمی هستند زیرا هر زمان که بخواهید می توانید سریعاً آنها را برداشته و دوباره روی آنها قرار دهید. برخلاف برخی دیگر از برنامه های تقویت مو که در بالا ذکر شد، استفاده از کلیپ ها معمولاً 5 تا 15 دقیقه طول می‌کشد تا در خانه انجام شود. اکستنشن‌های موی کلیپسی کمترین آسیب را می زنند زیرا هیچگونه مواد شیمیایی، گرما، فشار یا سایر روش های نصب ذکر شده در بالا را شامل نمی‌شوند، آنها به راحتی بر روی موهای شما می چسبند بنابراین صدمه ای به موهای طبیعی شما وارد نمی شود.


حتما بخوانید: فواید سس مایونز برای مو


این یکی از دلایل بسیاری است که باعث می شود یکی از محبوب ترین انواع اکستنشن مو باشند. اگر تعداد کلیپس ها زیاد باشد تا حدی غیر قابل کنترل می شوند. در صورت استفاده از تعداد مناسب کلیپس، دقیقاً مانند موهای طبیعی خود، شما به راحتی می توانید آنها را شانه زده، شامپو زده و حالت دهید و اجازه دهید خشک شوند. از نظر حالت دهی، کلیپس موی انسانی را می توان دقیقاً مانند موهای طبیعی خود حالت دهید. آنها می توانند فر، صاف و رنگی باشند، با این حال، همیشه بهتر است هنگام حالت دادن به مو، از مقدار گرمای کمتری استفاده کنید و قبل از حالت دادن با حرارت، از محافظ گرما استفاده کنید. 

اکستنشن کلیپسی چقدر دوام می آورند؟

بستگی به میزان مراقبت از آنها، کیفیت محصولات مورد استفاده و تعداد دفعات استفاده از آنها دارد. با مراقبت مناسب و جلوگیری از سایش و فرسودگی، کلیپس ها از 3 تا 6 ماه و حتی تا یک سال و حتی گاهی بیشتر دوام می آورند.

اکستنشن کلیپسی

2. اکستنشن مو چسبی

نوارهای چسبی اکستنشن دقیقاً مانند نوارهای چسبی هستند. اکستنشن ها از قبل بصورت نوار چسب آماده شده‌ اند شما فقط آنها را در هر دو طرف موهای خود وصل می کنید. معمولا آرایشگر این کار را برای شما انجام می دهد چون اکستنشن ها باید با ریشه موها در یک ردیف قرار داشته باشند و ارایشگر با یک ابزار داغ که چسب را گرم می کند اکستنش ها را به موها وصل می کنند. علاوه بر این، شما باید آنها را ریمو کنید (با چسب بازکننده) و بعد دوباره نصب کنید. البته، وقتی به ریشه های موها حرارت می دهید و هر نوع محصول چسبناک مانند نوار چسب یا چسب مایع را روی آن قرار می دهید این کار می تواند به موهای شما آسیب برساند. این فرآیند تقریباً 40 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشد و اگر اکستنشن ها خوب نگهداری شوند و اسیب نبیند می توانند دوباره استفاده شوند.

مراقبت از اکستنشن چسبی

بعد از نصب اکستنشن مو چسبی، باید موقع استفاده از نرم کننده ها یا محصولات مراقبت از مو خیلی دقت کنید چون این کار باعث شل شدن یا لغزش چسب ها می شود. این مشکل در مورد اکشتنشن چسبی رایج است، چون مو به راحتی از زیر چسب سر می خورد. به همین دلیل، آرایشگران معمولاً به شما توصیه می كنند از شامپو یا نرم كننده مخصوص و محصولات حالت دهنده كه خیلی خشن و چرب نیستند، استفاده كنید تا مطمئن شوید كه چسب روی موهای شما همچنان چسبیده است. می توانید اکستنشن ها را به هر شکلی که می خواهید حالت دهید زیرا آنها از موی طبیعی انسان تهیه می شوند ، اما باید مراقب ریشه ها یعنی جایی که چسب یا نوار چسب به ان متصل شده باشید.

اکستنشن چسبی چقدر دوام دارد؟

این نوع اکستنشن نیمه دائمی در نظر گرفته می شوند. معمولا 4 تا 8 هفته قبل از ریمو و نصب مجدد ماندگاری دارند. البته ماندگاری اکستنشن درست مثل هر موی دیگری ، به میزان مراقبت از آنها و سرعت رشد موهای شما بستگی دارد.

اکستنشن چسبی

3. اکستنشن با دوخت

در روش اکستنشن بافت ابتدا  قسمتی از موهای طبیعی  از گوشه ها یا فرق سر  را انتخاب و بافته می شود، سپس موهای اضافی با استفاده از یک سوزن و نخ به موهای بافته شده دوخته می شوند. از این روش بیشتر برای افرادی که موهای ضخیم تری دارند استفاده می شود. به طور کلی، کاربرد بافت یک فرآیند بسیار طولانی است (معمولاً چند ساعته). روش اکستنشن چسبی اغلب باعث تحریک پوست سر می شود و می تواند باعث احساس سنگینی یا ناراحتی شود، به همین دلیل  این روش برای موهای نازک یا کم حجم تر مناسب نیست.

این روش توسط یک آرایشگر باتجربه انجام می شود، زیرا یک روش پرتکنیک و دشوار است که باید توسط یک متخصص حرفه ای دوخته شود. اکستنش دوخت به صورت کلاه گیس هم انجام می شود، که به همین ترتیب موها در فرق سر ها دوخته می شوند، البته موها بصورت یکپارچه به جای تارهای جداگانه روی سر بافته می شوند. این نوع اکستنشن مو خیلی پرطرفدار است زیرا ماندگار تر و یک دست تر است، چون مو های اضافی به موهای شما دوخته می شود و نمی تواند از بین برود.

نحوه مراقبت از اکستنش با دوخت 

اگر روی سر بافت دارید، باید حداقل هفته ای یک بار پوست سر، پس گردن و لبه های مو را مرطوب کنید و مطمئن شوید که از محصولات نرم کننده عمیق استفاده می کنید. یکی دیگر از توصیه های متداول برای افرادی که اکستنشن  بافت انجام داده اند، شستن موها با یک محصول پروتئینی مخصوص است تا آسیب و ضعف موها را به حداقل برسد. وقتی نوبت به حالت دادن می رسد، همان قوانین موهای طبیعی برای موهای مصنوعی هم اعمال می شود، معمولاً اکستنش های بافت ها بخاطر مدت ماندگاری روی موها از موهای طبیعی تهیه می شوند.


حتما بخوانید: درمان موخوره با 10 ماسک مو و درمان خانگی


اکستنشن با دوخت چقدر دوام دارد؟

توصیه می شود هر 6 - 8 هفته بافت را از روی سر بردارید یا اصطلاحا ریمو کنید، به خصوص اگر می خواهید موهای تان رشد طبیعی خودشان را داشته باشند .حداکثر زمان که باید بافت در موهایتان داشته باشید 4 ماه است زیرا در رشد طبیعی مو تأثیر می گذارد.

اکستنشن با دوخت

4. اکستنشن مو با لیزر (Fusion & Pre-Bonded Hair Extensions)

اکستنشن مو با لیرز یا فیوژن(که به عنوان دسته یا دست های از پیش چیده شده هم شناخته می شود) با استفاده از  چسب های مختلف  مانند چسب مایع به موهای طبیعی چسبانده می شوند. نصب اکستنشن های مویی که از قبل به هم چسبیده اند تقریباً 3-4 ساعت طول می کشد و توسط آرایشگر نیز انجام می شود. فیوژن حرارتی ممکن است برای همه مشتری ها مناسب نباشد زیرا این نوع روش برای موهای طبیعی شما بسیار مضرر است، بنابراین حتی ممکن است آرایشگر این روش را برای تان توصیه نکند.

این روش شامل دستگاهی شبیه چسب تفنگی حرارتی است و در اصل موهای اکستنشن را با چسب به تارهای های موهای طبیعی می چسباند. نوع دیگری کاربرد فیوژن برای دسته های پیش چیده شده استفاده از گیره داغ است که با این کار چسب دسته موهای اکستنشن اب می شود و به موهای طبیعی می چسبد.

طریقه نگهداری از اکستنشن مو با لیزر

موهای اکستنشن شده به روش فیوژن یا لیزری هم مثل موهای واقعی شما رسیدگی و مراقبت می خواهند. شما می توانید از همان محصولات مراقبتی معمول خود استفاده کنید، با این حال، با رشد موهای طبیعی، موهای اکستنشن شده هر 2-3 ماه نیاز به ریمو دارند. علاوه بر این، به دلیل وجود مواد شیمیایی بیشمار در چسب این روش می تواند باعث ریزش مو شکستگی و تحریک پوست سر شود.

اکستنشن لیزری چقدر دوام دارد؟

این نوع اکستنش‌ها نیمه دائمی در نظر گرفته می شوند زیرا تا 4 ماه در موهای شما باقی می‌مانند. با این حال، مانند سایر انواع اکستنشن مو، این روش هم براساس جنس ومیزان رشد موهای شما متفاوت است.

5. اکستنشن حلقه ای و میکرو حلقه ای 

اکستنش مو میکرو به عنوان اکستنشن مو مهره ای یا اکستنشن مو حلقه ای هم شناخته می شود. این روش با اتصال تارهای ریز مو به قسمتهای کوچکی از موهای طبیعی با یک مهره سیلیکونی کوچک انجام می شود. سپس، با استفاده از یک ابزار مخصوص مهره ها روی مو نگه داشته و در جای خود محکم می شوند. اگرچه در این روش از گرما و چسب استفاده نمی شود، اما اگر موها توسط متخصص حرفه ای به درستی نصب نشود، این کار می تواند به مو آسیب برساند. مهره ممکن است بیش از حد محکم شده و باعث فشار و کشیدن ریشه مو شود و اگر به درستی ریمو نشود، باعث کنده شدن مو می شود.این روش تقریباً 2 تا 4 ساعت طول می کشد.

نحوه مراقبت از اکستنشن حلقه ای و میکرو حلقه ای 

اکستنش ها را می توانید به همان روش شستشوی موهای طبیعی خودتان بشویید و از همان محصولات حالت دهنده هم استفاده کنید. اکستنشن های موی میکرو، مشابه اکستنشن های موی لیزری، هر 2 تا 3 ماه یکبار با رشد موهای طبیعی و دور شدن حلقه های از پوست سر، نیاز به جابه جای و ریمو دارند.

اکستنشن میکرو یا حلقه‌ای چقدر دوام دارد؟

اکستنشن های میکروبه صورت نیمه دائمی در نظر گرفته می شوند و به طور کلی تا 4 ماه ماندگاری دارند.

اکستنشن حلقه ای

6. کلاه گیس و تکه های مو

کلاه گیس ها و تکه‌های مو به اشکال مختلف وجود دارند و به صورت موضعی روی موها قرار می‌گیرند. کلاه گیس‌های بلند و کامل برای پوشاندن کل سر شما ساخته شده اند (واقعیت جالب: به همین دلیل کلاه گیس ها "پوشش سر" نامیده می شدند). این موضوع شامل کلاه گیس های "جلو توری" و "توری" هم می شود، اینها فقط یه مدل کلاه گیس هستند. کلاه گیس ها به عنوان جایگزینی برای موهای شما هستند و قرار است کل سر شما را بپوشانند. از کلاه گیس می توان به دلایل زیادی مانند ریزش مو، طاسی یا فقط تغییر ظاهر استفاده کرد.


حتما بخوانید: 6 ماسک روغن هویج مختلف برای تقویت موی سر


تکه های مو کمی متفاوت تر از کلاه گیس ها هستند و غالباً به شکل گوجه ای، دم اسبی یا کش مویی موجود هستند بنابراین می توانید آن را در بالای موهای خود قرار دهید. در صورتی که ناحیه خاصی از سر شما کم حجم شده و نیاز دارید کمی این قسمت را بپوشانید می توانید از تکه های مو استفاده کنید، یا به راحتی می توانید از آنها برای ایجاد مدل موهای متفاوت، مانند دم اسبی خیلی بلند و یا دم اسبی پر یک تکه از این موها را برای پرتر کردن موها استفاده کنید.

نحوه مراقبت از کلاه گیس و تکه های مو

کلاه گیس و تکه های مو برای شستن کمی چالش برانگیز هستند و بسته به طبیعی یا مصنوعی بودن آنها باید برای شستشو خیلی مراقب باشید. از آنجا که تکه های مو معمولاً به پلاستیک یا مواد دیگری متصل می شوند، بایدبا ملایمت آنها را بشویید.

کلاه گیس و تکه های مو چقدر ماندگاری دارند؟

این موضوع به طبیعی یا مصنوعی بودن آنها بستگی دارد و یک بار دیگر می گوییم که نحوه مراقبت از آنها تا حد زیادی بر ماندگاری آنها نیز تأثیر می گذارد. به طور معمول، اگر کلاه گیس های از مو طبیعی تهیه شده باشند و از آنها بخوبی مراقبت کنید، می توانند تا یک سال دوام بیاورند. تکه های مو کوچکتر معمولاً مصنوعی هستند و معمولاً بیش از یک ماه استفاده دوام نمی آورند.

مزایا و معایب انواع اکستنشن مو

سخن آخر

حالا که اطلاعات کاملتری درباره انواع اکستنشن مو دارید، می توانید بین انتخاب اکستنشن کلیپسی، اکستنشن چسبی، دوختی، لیزری و ... راحت تر تصمیم گیری کنید. همچنین با توجه به تفاوت در نحوه نگهداری اکستنشن موی طبیعی و مصنوعی، گزینه مناسبتری را به موی خود اضافه کنید. اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. همچین تجربیات خود از استفاده اکستنشن را با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

آیا آب برنج می تواند به رشد موی سر کمک کند؟

فواید آلوئه ورا برای مو

از
4
رای