زنان و مردان در چه مواردی تفاوت دارند؟، زنان و مردان در چه زمینه هایی متفاوت هستند؟

زنان و مردان در چه مواردی تفاوت دارند؟، زنان و مردان در چه زمینه هایی متفاوت هستند؟ ریشه خیلی از اختلاف های پیش آمده بین مردان و زنان متفاوت بودن آنهاست. اگر بتوانیم این تفاوت ها را کشف و آنها را بررسی کنیم می توانیم اختلافات پیش آمده را از بین ببریم.

گرچه جوهر وجودی زن و مرد یکسان است و از لحاظ حقوق معنوی هر دو انسان، یکسان و دارای حقوق برابر هستند ولی تفاوت هایی در وجود هر یک از آنها وجود دارد که به جنسیت آنها ویژگی های خاصی می بخشد که گاه برای طرف مقابل اسرار آمیز و متناقض به نظر می رسد و در عین حال اطلاع از آنها به بهبود روابط دو جنس کمک می کند. در این قسمت به برخی از این تفاوت ها اشاره می شود.

مقاله در مورد تفاوت زن و مرد

تفاوت های تجارت زنان و مردان

زنانی که با سرمایه مشابه با مردان به دنیای سرمایه گذاری پای می گذارند بسیار موفق تر هستند و سود بیشتری کسب می کنند؛ چرا که آنها بیشتر به مشاوران حرفه ای رجوع می کنند و مشورت پذیرتر هستند، در حالی که مردان خودشان تصمیم می گیرند و این امر عاملی است که به در امر سرمایه گذاری کمک می کند.
زنان با پول احساسی تر رفتار می کنند و این ویژگی مثبتی برای یک سرمایه گذار است؛ زیرا زنان نگرانی بیشتری دارند و در نتیجه همه جوانب امور را با موشکافی بیشتر می سنجند، دقت بیشتر و در نتیجه انتخاب بهتری دارند.
زنان، در مقایسه با مردان، بیشتر به ذخیره کردن پول عادت دارند، اما این ذخیره را کمتر به سرمایه گذاری تبدیل می کنند و پول های نقد آنها برای وسایلی صرف می شود که دوست دارند بخرند، و این گونه در زمینه سرمایه گذاری بین زنان و مردان شکافی عمیق ایجاد می شود.

تفاوت های جنسی زنان و مردان

لذت جنسی در مردان شبیه به مایکروویو است به طوری که آنها بلافاصله پس از اوج لذت، تحریک ناپذیر می شوند و تحقیقات نشان می دهد، این دوره تحریک ناپذیری مدتی ادامه دارد، در حالی که این امر برای زنان آرام آرام رخ می دهد. ضمن اینکه زنان پس از اوج دوباره می توانند تحریک شوند و دوره تحریک ناپذیری ندارند. به همین دلیل است که زنان بعد از رابطه جنسی همچنان مایلند در آغوش همسرانشان بمانند، اما برعکس مردان آن قدر بی انرژی و تحریک ناپذیر می شوند که ترجیح می دهند بخوابند یا کار دیگری کنند. در واقع زنان هم به پیش نوازش و هم به پس نوازش احتیاج دارند.

میل جنسی یک زن معمولا به تدریج بیشتر می شود و در سن 36 تا 38 سالگی به اوج خود می رسد، اما در مردان از ابتدای بلوغ میل جنسی بالایی وجود دارد. عملکرد جنسی مرد در نوزده سالگی را می توان با کارکرد جنسی زن سی تا چهل ساله مقایسه کرد. از طرف دیگر زنان پس از میان سالی در سن خاصی یائسه می شوند و برای مردان این اتفاق به تدریج با کم شدن میل جنسی در سنین سالمندی اتفاق می افتد. پدیده ای که به آن یائسگی مردانه می گویند.

تفاوت مردان با زنان در سکس

تفاوت های رفتار ترافیکی زنان و مردان

احتیاط، صبر و حوصله از مشخصات رانندگی زنان است و این ویژگی هایی است که موجب خشم مردان به هنگام رانندگی می شود و آنها را به عکس العمل وا می دارد اما شواهد گسترده ای نشان می دهد که ریشه تفاوت شیوه ها یا سبک های رانندگی زنان و مردان، خصوصا مردان جوان، در تمامی فرهنگ ها این است که آنها نسبت به زنان رفتارهای پرخطرتری دارند که بیشتر آن را به صورت مستقیم نشان می دهند. این موارد رانندگی ایمن را کاملا تحت تأثیر قرار می دهد و رفتارهای پرخاشگرانه و تهاجمی، احتمال میزان تصادف را بالاتر می برد. میزان انحراف رفتاری ( تخطی از قانون ) به شکل قابل ملاحظه ای در مردان بیشتر از زنان است و این مسئله در تخطی از قوانین رانندگی شامل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، نمود بیشتری پیدا می کند. همچنین به طور متوسط مردان در بسیاری از موارد، بیشتر از زنان جویای خطر و هیجان هستند و بنیان این تفاوت سازمان یافته جنسیتی بیش از آنکه معلول جامعه یا تجربه باشد، دلایل فیزیولوژیکی دارد.

تفاوتهای کلامی زنان و مردان

تحقیقات نشان می دهد زنان در مکالماتشان نسبت به مردان از واژه های گرم تر و متعادل تری استفاده می کنند؛ از طرف دیگر متأسفانه مردان بیشتر از دشنام و واژه های بیان کننده خشم بهره می برند. زبان مردان استدلالی است. مردان نسبت به زنان تحمل کمتری از خود به هنگام خرید نشان می دهند. این تفاوت ها فقط در این مورد صادق نیست بلکه مطالعات حاکی از تفاوت عمدهای میان کارکردهای مغز زنان و مردان است که بسیاری از آن در استفاده از واژگان و کاربرد لغات نهفته است.

در سال 2013 پژوهشی در مورد تفاوت های مغز مردان و زنان انجام شد و طی آن 1000 اسکن مغزی انجام شد. در آن پژوهش محققان به این نتیجه رسیدند که تفاوت های عمده ای میان کارکرد مغز زنان با مردان وجود دارد و آنها را در 12 دسته عمده دسته بندی کردند که یکی از آنها مربوط به « استفاده از زبان» بود. آنها در این بررسی به این نتیجه رسیدند که زنان نسبت به واژه ها و صداها حساس ترند و به طور نرمال در یادگیری زبان توانایی بیشتری دارند و از این رو، مردان در ابراز کلامی احساسات ناتوان و نابلدند.

بنابراین ما با درک نیازها، طبیعت و خواسته های قلبی یکدیگر می توانیم فاصله عاطفی را کاهش دهیم؛ چرا که زن و مرد برای برآورده کردن نیازهای عمیق و ضروری نیازمند توجهات و رفتارهای خاص هم هستند.

تفاوت حرف زدن مردها با زن ها

از
1
رای