داشتن کمر باریک با 7 راهکار سریع و ورزش برای باریک شدن کمر

داشتن کمر باریک با 7 راهکار سریع و ورزش برای باریک شدن کمر دشتن کمر باریک و تناسب اندام، امروزه به یکی از دغدغه های افراد به ویژه خانم های تبدیل شده است. اگر شما هم به دنبال داشتن کمر باریک هستید. راهکار های سریع و ورزش برای باریک شدن کمر را در سلام دنیا مشاهده کنید.

اگر داشتن کمر باریک به ذهن شما نیز خطور می کند، ما می توانیم کمک کنیم. مطمئناً، کم کردن چربی از ناحیه کمر و شکم چالش برانگیز است. اما با برنامه ریزی درست می توانید خود را در مسیر درست قرار دهید. به خواندن این متن از وب سایت سلام دنیا، را ادامه دهید تا روش های سریع برای داشتن کمر باریک را بدانید.

7 روش و راهکار برای داشتن کمر باریک 

1. برای داشتن کمر باریک: بدن خود را درک کنید

این مهمترین مرحله است - درک نوع بدنتان. اگر فردی هستید که به سرعت وزن افزایش می دهد و به نظر می رسد به سختی وزن از دست می دهید، نوع بدن شما اندومورفیک است. اگر هم افزایش و هم کاهش وزن برای شما آسان است، یک نوع بدن مزومورفیک دارید. و اگر افزایش وزن برای شما دشوار است، نوع بدن اکتومورفیک دارید. بسته به نوع بدنتان، ممکن است به زمان کمتری یا بیشتر برای دست یابی به کمر کوچکتر نیاز داشته باشید. شعار ما این است که مثبت اندیش بمانید و موارد زیر را ادامه دهد.

چگونه دور کمر باریکی داشته باشیم

2. برای داشتن کمر باریک : رژیم غذایی خود را تغییر دهید

تو چیزی هستی که می خوری. مصرف میوه و سبزیجات خود را افزایش دهید تا به زودی وزن خود را کاهش دهید. آنها سرشار از آنتی اکسیدان ها، فیبرهای غذایی و مواد معدنی و کالری کم هستند (به جز میوه ها و سبزیجات با GI بالا). این باعث می شود میوه ها و سبزیجات برای کاهش وزن مناسب باشند. همچنین، آجیل، دانه، گیاهان دارویی، غلات کامل، پروتئین بدون چربی و چربی های سالم را در قسمت های مناسب مصرف کنید. روزانه سه وعده از 5 نوع سبزی مختلف مصرف کنید. سعی کنید روزانه حداقل دو وعده از سه میوه مختلف داشته باشید. میان وعده پسته یا یک فنجان خیار / هندوانه مناسب است.


حتما بخوانید: کاهش وزن سریع در سه ماه 


3. برای داشتن کمر باریک : آب کافی بنوشید

یکی دیگر از چیزهای مهم در هنگام کاهش وزن، نوشیدن مقادیر کافی آب است. نوشیدن 2-3 لیتر آب توصیه می شود. اگر ورزش می کنید، زیاد عرق می کنید یا در شرایط آب و هوایی گرم زندگی می کنید، میزان مصرف آب خود را افزایش دهید. آبرسانی به بدن کمک می کند تا از سردرگمی بدن بین تشنگی و گرسنگی جلوگیری کنید. این گرایش به پرخوری را محدود می کند. آب همچنین به بیرون راندن سموم کمک می کند و عملکرد سلول را افزایش می دهد.

راهکارهای کاهش سایز دور کمر

4 برای داشتن کمر باریک : برای قلب وقت بگذارید

برای استفاده از کالری هایی که مصرف می کنید و همچنین کالری های ذخیره شده نوعی از ورزش را انتخاب کنید که متناسب با سبک زندگی شما باشد و علاقه شما را به خود جلب کند. این می تواند رقص، دوچرخه سواری، کیک بوکسینگ، دویدن، پیاده روی، شنا یا هر ورزش دیگری باشد. توصیه می کنیم هفته ای 3-5 ساعت ورزش کنید. همچنین، تمرینات قدرتی و HIIT را به تمرینات روزمره خود اضافه کنید تا یک بدن متناسب داشته باشید.


حتما بخوانید: حرکت ورزشی عالی برای لاغری شکم با توپ پیلاتس


5. برای داشتن کمر باریک : روی بالا تنه کار کنید

جدا از کار بر روی تمام بدن خود، مهم است که روی بالا تنه خود نیز کار کنید. تمریناتی انجام دهید که قسمت بالایی، شانه و قفسه سینه هدف قرار دهد. کار بر روی این عضلات به ایجاد توده عضلانی در قسمت فوقانی بدن، شما را باریک تر می کند. این به نوبه خود کمر شما را باریکتر نشان می دهد.

بهترین راهکارهای داشتن کمر باریک

6. برای داشتن کمر باریک : کمر و پایین شکم خود را هدف قرار دهید

لازم است چند تمرین به روال تمرین های خود اضافه کنید که به کوچک شدن سایز کمر کمک می کند. در اینجا چند تمرین وجود دارد که شما ممکن است بتوانید انجام دهید:

 • بالا آوردن پاها (Leg raises)
 • بالا آوردن پاها از طرفین (Side lying leg raises)
 • حرکت کوهنورد (Mountain climbers)
 • Spiderman mountain climbers
 • حرکت کرانچ (Vertical leg up crunches)
 • بالا پایین بردن پاها در حالت خوابیده (Flutter kicks)
 • حرکت قیچی (Scissor kicks)
 • حرکت چرخش روسی (Russian twist)
 • Resistance band side bends
 • Kapalbhati
 • پلانک (Plank)

حتما بخوانید: ورزش برای بزرگ شدن باسن


7. چه بپوشید تا کمرتان باریکتر به نظر برسد

از کمربند و شکم بندها استفاده کنید تا کمر شما باریکتر به نظر برسد. تاپ های نیم تنه را به هیچ عنوان استفاده نکنید اما ممکن است یک پیراهن / تی شرت گره دار را با شلوار جین کمر یا جیب دور کمر ست کنید تا بسیار شیک بنظر برسید.

روش داشتن کمر باریک

سخن آخر

اینها 7 روش برای داشتن کمر باریکتر و کوچکتر هستند. با عجله عمل نکنید و استرس نداشته باشید. خوشحال ماندن می تواند به شما در کاهش وزن سریعتر کمک کند. زندگی سالم و بدون استرس داشته باشید و به زودی نتایجش را خواهید دید. مراقب باشید. می توانید این پست سلام دنیا را با دوستان خود از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید سوالات و تجربیات خود را داشتن کمر باریک در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

لاغری بازوها؛ بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی در بازو ها

ورزش برای کمردرد ؛ رفع سریع درد پشت و کمر با 6 حرکت کششی ساده

از
21
رای