آموزش تصویری بافتنی ساده با میل بافتنی از پایه برای مبتدی ها

آموزش تصویری بافتنی ساده با میل بافتنی از پایه برای مبتدی ها با نزدیک شدن فصل سرما ؛ خریدن لباس های بافتنی همواره یک گزینه ساده محسوب می شود؛ اما اگر خودتان بافتنی را یاد بگیرید، میتوانید هر مدلی را که دلتان بخواهد؛ ببافید. با آموزش ساده بافتنی با میل از پایه با سلام دنیا همراه باشید.

بافندگی با میل اصلا کار سختی نیست و حتی کسانی که تا به حال چیزی نبافته اند می توانند با یادگیری یک سری تکنیک های ساده برای خود ژاکت و کلاه و شال گردن ببافند. با بافتنی شما می توانید علاوه بر بافتن لباس های کاموایی زیبا سرگرم شوید و به آرامش هم برسید زیرا که بافتنی بافتن همانند یک مدیتیشن برای فعالیت های روزانه عمل می کند.

با شروع فصل سرما کم کم باید لباس های گرم مانند لباس های بافت بپوشیم اگر به فکر این افتادید که برای خودتان یا عزیزانتان شال گردن کلاه یا جوراب ببافید؛ حتما این مقاله از بخش خانه داری سلام دنیا، را راجع به آموزش ساده بافتنی با دو میل دنبال کنید. بافندگی به سه مهارت اساسی خلاصه می شود. اینها بافتن ردیف اول، حلقه پیوستگی راههای عمودی و بافتن آخرین ردیف (دوراندازی) هستند. این سه تکنیک، اساس بافندگی را تشکیل می دهد. بر آنها مسلط شوید تا رسماً یک بافنده شوید. به همین سادگی!

آموزش سر انداختن بافتنی با میل

1. بافتن ردیف اول: ماجراجویی آغاز می شود! نخ سست را به کوک های منظم تبدیل کنید.

2. حلقه پیوستگی راههای عمودی: این کوکهای ساده ستون فقرات بافندگی را تشکیل می دهند.

3. بافتن ردیف آخر (دوراندازی): کوک ها را از میل های بافتنی جدا کنید تا بتوانید آن را پشت و رو نموده و به خودتان افتخار کنید!


حتما بخوانید: آموزش انواع مدل بافتنی با تک میل و دو میل


قبل از شروع منابع لازم را جمع آوری کنید.

برای بافندگی، شما به میل بافتنی و نخ نیاز دارد. همین! اما آنها را از کجا بخرید؟ و به چه نوع میل بافتنی و نخ نیاز دارید؟ نازک یا کلفت؟ چوبی یا پلاستیکی؟ گزینه ها فراوان هستند! نخ: من همواره نخ کاموایی و میل های بافتنی کلفت را برای افراد مبتدی پیشنهاد می کنیم زیرا کار با آنها آسان تر است.در این آموزش من از نخ کاموایی Lion Brand (نخ رنگی Fort Lauderdale Coral) و میل های 9 میلیمتری استفاده می کنم.شما ملزم به استفاده از این نخ و میل نیستید اما سعی کنید نخی را انتخاب کنید که وزن متوسطی داشته و کمی ضخیف باشد. کنترل نخ های نازک تر دشوارتر است. مطمئن نیستید که وزن نخ شما چگونه است؟ این راهنمای کوتاه را برای بررسی وزن نخ ها مطالعه نمایید.

آموزش میل بافتنی ساده

نکته: اگر می خواهید نخ و میل بافتنی بخرید، نخ های ارزان قیمت آکرلیک را انتخاب کنید تا در صورت اشتباه در بافت، هزینه زیادی متحمل نشوید. به عنوان یک مبتدی، بدون شک اشتباهاتی خواهید داشت و این بسیار طبیعی است! اشتباهات بخشی از روال یادگیری هستند و اگر از نخ های ارزان قیمت استفاده کنید، کمتر نگران اشتباهاتتان خواهید بود.

میل: من میل های چوبی یا بامبویی را برای افراد مبتدی توصیه می کنم. این نوع میل ها، به دلیل سطح خاصی که دارند، بهتر نخ را گرفته و نخ بر روی آنها نسبت به میل های فلزی کمتر سر می خورد. میل های پلاستیکی نیز قابل قبول هستند.

آموزش بافتنی با میل

اگر امکان انتخاب دارید، میل های چوبی یا بامبویی را برگزینید. در غیر این صورت، هر میلی که در دسترس بود، قابل استفاده می باشد!اندازه مهم است: اندازه میل های بافتنی چقدر باید باشد؟ این امر بستگی به نخ انتخاب شده دارد! وقتی شما یک توپ نخ کاموا می خرید، برچسب نخ معمولاً اندازه میل مناسب بر حسب میلی متر را به شما توصیه کرده است. وقتی تازه کار هستید، از این توصیه ها پیروی نمایید. البته اینکه میل شما چند میلیمتر بلندتر یا کوتاهتر باشد، مشکل چندانی ایجاد نخواهد کرد اما در صورت انتخاب میل نامناسب، ممکن است کوک های شما بیش از حد شل یا سفت شوند.

آموزش سریع بافتنی با میل

1. بافت ردیف اول در آموزش بافتنی با تک میل

یک میل و یک توپ نخ کاموا را خریداری کرده اید. اکنون می خواهید چیزی ببافید. اما چگونه نخ را به میل ها متصل کنید؟ وارد مرحله بافت ردیف اول شوید!بافت ردیف اول به معنی تبدیل نخ شل به کوک های منظم و کوچک است که به طور بی نقص بر روی میل چیده می شوند. این اولین گام در بافندگی است. از 12 گام بیان شده در زیر پیروی کنید. آماده اید؟ بسیار خوب شروع می کنیم!

1. و میل را در حلقه ایجاد شده بر روی شست خود سر بدهید.

2. میل را نگه داشته و نخی را که به گلوله نخ متصل شده است، با دست راست بگیرید.

3. نخ را به دور میل از پشت به سمت جلو بپیچید.

4. نخ را بکشید تا به حلقه ایجاد شده بر روی انگشت شست شما برسد.

5. حلقه ایجاد شده بر روی انگشت شست را بر روی میل بکشید.

6. حلقه را بر روی میل قرار دهید.

دنباله نخ را بکشید تا کوک جدید را سفت کنید! گام های 2 تا 12 را مجدداً تکرار کنید.

آموزش مقدماتی بافتنی ساده با میل بافتنی برای مبتدی


حتما بخوانید: آموزش بافتنی با قلاب از ابتدا


2. حلقه پیوستگی راههای عمودی

آموختید که چگونه نخ را به کوک تبدیل کنید. عالی بود! اما نمی توانید آنها را تنها مانند یک سری برجستگی بر روی میل نگه دارید! باید آنها را ببافید! بافتن کوک ها، اصلی ترین و پایه ای ترین نوع کوک زدن است. اگر بر این مهارت مسلط شوید، شما یک بافنده خوب خواهید شد.

 • میل سمت راست را در اولین کوک از پایین به سمت بالا وارد کنید.

آموزش پایه میل بافتنی

 • میل سمت راست را به داخل کوک فشار دهید.

آموزش پایه و ساده میل بافتنی

 • نخی را که به گلوله نخ متصل است، بگیرید.

آموزش تصویری مقدماتی میل بافتنی

 • نخ را به دور میله از پشت به جلو بپیچید.

آموزش ساده تصویری میل بافتنی

 • نخ را به سمت پایین کشیده و متوجه نخ که از داخل کوک عبور می کند باشید

آموزش سریع تصویری میل بافتنی

 • به آرام میل را به سمت پایین کشیده و نخ بر روی میل را انتخاب کنید

 آموزش میل بافتنی از ابتدا

 • میل سمت راست را به داخل حلقه بکشید. این یک کوک جدید است!

 آموزش بافتنی با دومیل

 • میل سمت راست را از روی میل سمت چپ عبور دهید.

 آموزش بافتنی با دومیل از ابتدا

 • نخ متصل به گلوله نخ را بکشید تا کوک سفت شود. گامهای 1 تا 9 را تکرار کنید.

 آموزش بافتنی با دومیل تصویری

قوت قلب: مانند بسیاری از مهارت ها، برای تسلط بر بافندگی به زمان نیاز دارید. احتمالاً در تلاش اول موفق نخواهید بود. حتی ممکن است در تلاش دوم نیز ناموفق باشید. مهم این است که به تمرین کردن ادامه دهید. چرا؟ آیا با مفهوم "حافظه ماهیچه ای" آشنایی دارید؟ ایده آن این است که هر چه شما بیشتر یک حرکت را تکرار کنید، بیشتر ملکه ذهن شما خواهد شد.چون حرکات معمولاً به جای ضمیر خودآگاه، توسط ضمیر ناخودآگاه کنترل می شوند، لازم نیست در هر گام از یک حرکت، فکر کنید. بدون تفکر نیز شما می توانید آن را انجام دهید.


حتما بخوانید: آموزش ژاکت بافتنی بچه گانه دخترانه


این همان حافظه ماهیچه ای است! وقتی برای اولین بار شروع به بافندگی می کنید، دستهایتان در نگه داشتن میل های بافتنی ناتوان و بزرگ به نظر می رسند. اما پس از کمی تمرین، دستهای شما حرکات بافندگی را یاد خواهند گرفت. به نظر می رسد که دستها دارای مغز خاص خودشان می باشند! به این کار مانند یادگیری رانندگی نگاه کنید. به عنوان یک راننده تازه کار، احتمالاً با دقت زیادی بر روی نحوه چرخاندن فرمان تمرکز دارید. آیا به سختی دور می زنید؟ آیا با جدول برخورد خواهید کرد؟ اوه خدای من، چراغ زرد شد. ترمز بگیر!شما عصبی و کلافه هستید. اما با کمی تمرین، یاد خواهید گرفت که چه مقدار باید فرمان را بچرخانید و به آرامی توقف نمایید. پس از مدتی، رانندگی ملکه ذهن شما خواهد شد. دستها و پاهای شما می آموزند که چگونه با چشمان و مغز شما برای به حرکت درآوردن خودرو هماهنگ شوند. این همان معجزه حافظه ماهیچه ای است.

 آموزش ساده بافتنی با دومیل

بنابراین اگر بلافاصله بافتن کوک ها را یاد نگرفتید، ناامید نشوید. بسیاری از افراد این گونه هستند. هرچه بیشتر تمرین کنید، ماهیچه های شما سریعتر به مهارت می رسند. سریعتر از آنچه انتظار داشته اید، قادر خواهید بود حتی با چشمان بسته بافندگی کنید. باید از حافظه ماهیچه ای خود ممنون باشید! 2.5- کمی بیشتر بیاموزید در اینجا یک سری اصطلاحات برای بافندگی را به شما می آموزیم: آن بافته های ردیف اول بر روی میل شما کوک زده می شوند؟ این یک رج نامیده می شود.وقتی شما تمامی کوکهای روی میل را بافتید، این یعنی که شما یک رج کامل را بافته اید. اوه! این کار مهمی است! خب اکنون چه؟ بسیار خب، توجه کنید که


حتما بخوانید:  آموزش بافت شال گردن برای مبتدیان


پس از تمام کردن یک رج، نخ در انتهای سمت چپ رج قرار دارد (موسوم به انتهای رج). برای ادامه دادن بافندگی، شما لازم است نخ را به سمت راست رج منتقل نمایید (موسوم به ابتدای رج).چگونه این کار را انجام دهید؟ آسان است! تنها میل را دور خود بچرخانید. نخ کاری (موسوم به نخ متصل به گلوله نخ) اکنون در سمت راست رج قرار دارد و شما یک رج جدید از کوک ها در اختیار دارید که آماده بافته شدن هستند!هر زمان که به انتهای رج رسیدید، فقط کافیست میل را بچرخانید تا نخ کاری به سمت راست رج منتقل شود. به همین صورت به بافتن تا اندازه دلخواهتان ادامه دهید.

 • در انتهای رج، روی میل شما به سمت چپ خواهد بود.

 آموزش بافتنی با دومیل از ابتدا

 • میل را بچرخانید تا روی آن سمت راست قرار گیرد.

 آموزش بافتنی با دومیل برای مبتدی ها

 • اکنون روی میل به سمت راست است. میل خالی را برداشته و بافتن را ادامه دهید!

 آموزش بافتنی برای مبتدی ها

3- بافتن ردیف آخر (دوراندازی)

در این نقطه، شما موفق شده اید چندین و چند رج را ببافید. باید به خودتان افتخار کنید! شما با استفاده از دو میله، یک گلوله نخ را به یک مستطیل کوچک و منظم تبدیل کرده اید. فوق العاده است! اکنون زمان آن رسیده است که بافته خود را از میل ها جدا کنید. بافتن ردیف آخر این کار را ممکن خواهد کرد. این تکنیک بسیار جالب است زیرا باعث می شود که پروژه شما به اتمام برسد! کار به پایان رسیده و حاصل آن آماده است تا از میل ها جدا شده و وارد دنیای واقعی شود!

نکته مهم: در هنگام بافتن ردیف آخر، به خاطر داشته باشید که همواره به دو گره (کوک) بر روی میل سمت راست برای این کار نیاز دارید. نه بیشتر و نه کمتر. بافتن رج آخر یک بازی دوتایی است.

 آموزش بافتنی ساده

 • دو گره ببافید.

 آموزش بافتنی مبتدی

 • میل سمت راست را وارد اولین گره کنید.

آموزش دو میل از پایه تا پیشرفته

 • گره اول را بر روی گره دوم بکشید.
 • به کشیدن گره اول بر روی گره دوم و بیرون از میل ادامه دهید.

آموزش دو میل ساده

 • اکنون یک گره بر روی میل سمت راست وجود داشته و گره دیگر بافته شده است!
 • یک گره دیگر ببافید. گام های 2 تا 6 را تا زمانی که تنها یک گره باقی بماند تکرار کنید.

آموزش بافتنی با دومیل

 • وقتی به آخرین گره رسیدید، به اندازه 10 اینچ دنباله نخ را ببرید.

آموزش ساده بافتنی با دومیل

 • نخ بریده شده را به دور میل بپیچید.

آموزش تصویری ساده بافتنی با دومیل

 • گره باقیمانده را بر روی دنباله نخ بریده شده بکشید.

آموزش جدید بافتنی با دومیل

 • دنباله نخ را از داخل میل عبور دهید و بکشید.

آموزش جدید با دومیل

 • به کشیدن دنباله نخ ادامه دهید تا گره سفت شود.

آموزش جدید بافتنی سریع با دومیل

 • اکنون آنچه بافته اید با اطمینان خاطر قابل جداسازی از میل خواهد بود!

آموزش تصویری جدید دومیل

اگر مقاله آموزش بافتنی با میل بافتنی از ابتدا را دوست داشتید در بخش نظرات میتوانید ما را همراهی کنید تا مقالات مرتبط بیشتری برای شما عزیزان آماده کنیم. 


مقالات مرتبط:

آموزش لباس بافتنی نوزاد دخترانه و پسرانه، بافت سرهمی نوزاد

آموزش جوراب بافتنی با دو میل و قلاب

آموزش بافت لیف حمامی، انواع مدل لیف بافتنی ساده و فانتزی

آموزش تصویری ساق دست بافتنی با قلاب و دو میل

از
6
رای