طرز تهیه پودر گوجه فرنگی با استفاده از پوست گوجه + نحوه مصرف آن

طرز تهیه پودر گوجه فرنگی با استفاده از پوست گوجه + نحوه مصرف آن هنگامی که یاد بگیرید چگونه پودر گوجه فرنگی درست کنید، این یک کار شگفت آور است که به مهارت خانه داری شما اضافه شده است. می توانید از آن درون سوپ یا خورش، روی تخم مرغ های نیمرو استفاده می کنید.

دانستن طرز تهیه پودر گوجه فرنگی و استفاده از آن یکی از کلیدهایی است که زمان و هزینه ای را که روی گوجه فرنگی موجود در باغ صرف کرده اید، ارزشمند می کند. اگر تا به حال سالسا یا حتی کچاپ خانگی درست کرده اید، احتمالاً مقدار زیادی پوست گوجه فرنگی، دانه و گوشت گوجه فرنگی دور ریخته می شوند. خوب، دیگر آن ها را دور نریزید! به جای اینکه آن قسمت های گوجه فرنگی را از دور بریزید، آنها را به پودر گوجه فرنگی تبدیل کنید. همچنین می توانید گوجه فرنگی هایی که در حال خراب شدن هستند را (همه لکه های سیاه را نیز جدا کنید) به پودر گوجه فرنگی تبدیل کنید. اکنون لازم نیست که به خاطر استفاده نکردن سریع از محصولات خود احساس گناه کنید.

چگونه می توان پودر گوجه فرنگی تهیه کرد

مرحله 1: پوست ها را آماده کنید

پوست های گوجه فرنگی را با یک پارچه تمیز خشک کنید و سپس آنها را روی یک سینی خشک کن پراکنده کنید. اگر خشک کن ندارید، پوست را به صورت یک لایه روی یک سینی معمولی پخش کنید.

طزر تهیه پوست گوجه فرنگی

مرحله 2: خمیر را آماده کنید

یک سینی خشک کن دیگر را با یک کاغذ پوستی بپوشانید. اگر خشک کن ندارید، یک کاغذ روغنی را بر روی یک قالب کیک قرار دهید. خمیر گوجه فرنگی را بر روی ورقه بریزید و با استفاده از یک قاشق آن را به صورت یک لایه پخش کنید.

تهیه پودر گوجه فرنگی با استفاده از پوست آن

مرحله 3: آنها را خشک کنید

خشک کن خود را در دمای 135 درجه فارنهایت یا 57 درجه سانتیگراد قرار داده و یا سینی و قالب کیک را درون فر 180 درجه فارنهایت یا 82 درجه سانتیگراد قرار دهید و سینی ها را مرتباً چک کنید. برای خشک کن ها، هر ساعت یکبار قفسه ها را بچرخانید. اگر از فر استفاده می کنید، بعد از یک ساعت و در ادامه هر 30 دقیقه یا بیشتر آن را چک کنید. پوسته ها معمولاً اول خشک می شوند (حدود 4 ساعت در خشک کن طول می کشد) بعد از یک یا دو ساعت خمیر گوجه خشک می شوند.

مرحله 4: آنها را خنک کنید

سینی ها را از خشک کن یا فر خارج کنید اما پوست گوجه فرنگی و خمیر را با هم در یک ظرف بریزید و کنار بگذارید. بگذارید تا در حالت ایده آل در طول شب، کاملاً خنک شوند. انتظار شبانه باعث می شود هرگونه رطوبت باقیمانده تبخیر شود و پودر گوجه فرنگی را بتوان به راحتی نگهداری کرد.

مرحله 5: آنها را پودر کنید

پس از خنک شدن کامل، پوست ها را درون مخلوط کن ریخته و تا زمانی که کاملا پودری نشده، آنها را هم بزنید. آن را درون یک کاسه ریخته و این کار را برای خمیر گوجه فرنگی تکرار کنید. این دو را با هم ترکیب کرده و پودر را به ظروف نگهدارنده بدون هوا یا کیسه های کوچک از وسایل وکیوم منتقل کنید.

پودر گوجه فرنگی

طرز استفاده از پودر گوجه فرنگی

هنگامی که می دانید چگونه پودر گوجه فرنگی درست کنید، نکته مهمی به آموخته های شما اضافه شده است. من اغلب پودر گوجه را در سوپ یا خورش، روی تخم مرغ های نیمرو استفاده می کنم. در اینجا چند کاربرد دیگر برای آن ذکر شده است:

1. رب گوجه فرنگی

فقط به یک یا دو قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی نیاز دارید؟ نیازی نیست قوطی را باز کنید. 2 قسمت از پودر را با 1 قسمت آب مخلوط کنید تا به اندازه همان رب گوجه فرنگی مورد نیاز شما درآید.

2. سس گوجه فرنگی

برای تهیه سس گوجه فرنگی 1 قسمت پودر گوجه فرنگی را به 6 قسمت آب ترکیب کنید. برای تهیه معادل 445 میلی لیتر می توانید از 1/3 قسمت پودر گوجه فرنگی را با 2 فنجان آب استفاده کنید.

3. آب گوجه فرنگی

2 قاشق غذاخوری پودر گوجه فرنگی را با 240 میلی لیتر آب سرد برای تهیه آب گوجه فرنگی تازه مخلوط کنید. این آب را بدون سدیم های ناخوشایند و مواد نگهدارنده استفاده شده در مواد فروشگاه، بدست می آورید. (یک چاشنی آب کلم را برای آب گوجه فرنگی خانگی اضافه کنید!)

موارد استفاده از پودر گوجه فرنگی

4. سوپ گوجه فرنگی فوری

2 قاشق غذاخوری پودر گوجه فرنگی را در 240 میلی لیتر آب جوش بریزید. یک پیمانه پودر پیاز یا سیر را اضافه کنید و با نمک و فلفل آن را چاشنی دار کرده تا طعم یابد. 

5. سس پیتزا

1/2 فنجان پودر گوجه فرنگی و 2/3 فنجان آب را در یک قابلمه مخلوط کنید. آن را به جوش بیاورید، حرارت را کم کنید و 1/2 قاشق چایخوری از هر کدام از پودر سیر، پونه کوهی و ریحان به همراه نمک به سس اضافه کنید. 1 قاشق غذاخوری شکر برای مقابله با اسیدیته شدن سس استفاده کنید. حرارت دهید تا سس غلیظ شود.

حالا که می دانید چگونه پودر گوجه فرنگی درست کنید و از آن استفاده کنید، اجازه ندهید پوست و گوشت باقی مانده از گوجه فرنگی های روی پیشخوان آشپزخانه شما به هدر رود!

منبع: housewifehowtos

از
3
رای