ایده چیدمان دکوراسیون پذیرایی برای ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

ایده چیدمان دکوراسیون پذیرایی برای ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن چیدمان پذیرایی کوچک و بزرگ؛ روش دکوراسیون پذیرایی و هال با ترفندها و ایده های ساده برای ایجاد فضای ذخیره سازی و استفاده بهینه از فضای سالن و اتاق نشیمن در سلام دنیا بخوانید.

کلید داشتن فضایی کافی در سالن نشیمن، به ایده شما برای چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی آن باز می گردد. احتمالاً در منزل شما، تعداد انگشت شماری از وسایل - از کتاب‌ها گرفته تا بازی‌های رومیزی - هستند که جای آن ها دقیقاً در سالن نشیمن شما قرار دارد. خبر خوب ما برای شما این است که ایده‌های خلاقانه و ساده‌ای برای ذخیره‌سازی آن ها وجود دارد تا دیگر فضای شما اشغال نشود. در این مطلب سلام دنیا، ما به استفاده بهینه از فضای سالن نشیمن؛ ایده های ناب در زمینه چیدمان و دکوراسیون پذیرایی و ایجاد فضای ذخیره سازی سالن نشیمن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

ایده چیدمان پذیرایی و ایجاد فضای ذخیره سازی بهینه

1. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: اضافه کردن قفسه های توکار

اگر که از قبل سالن نشیمنتان با قفسه هایی توکار - مانند آنچه که در عکس است - پر شده است، شما یک قدم جلوتر هستید. حال اگر که هیچ فضای ذخیره سازی مثل قفسه های توکار ندارید باید یا خودتان آن را نصب کنید یا به یک نجار، برای اضافه کردن قفسه ها زنگ بزنید. به یاد داشته باشید که قفسه‌های کتاب توکار نیز مکان مناسبی برای کتاب های شما می باشند.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

2. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: انتخاب مبلمان دوگانه 

به ایده انتخاب مبلمان دوگانه برای نشیمن خود دقیقاً مثل یک جزیره - مانند جزیره آشپزخانه از Afro Bohemian Living -  برای آشپزخانه خود فکر کنید. این قطعه چوبی - با الهام از بوهو - نه تنها دارای سطحی باز می باشد، بلکه دارای کشوها و قفسه هایی نیز برای جلوگیری از آشفتگی هم هست.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

3. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده از میز عسلی

هنگام خرید میز های عسلی برای اتاق نشیمن خود، به دنبال میزهایی باشید که در آن ها فضای اضافی تعبیه شده باشد.


حتما بخوانید: روی میز عسلی چی بزارم


میز های عسلی مدرن Ashley Montgomery Design دارای قفسه هایی در پایین میز برای نگهداری کتاب و یا مجلات می باشند.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

4. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: تمیز نگه داشتن فضای نشیمن 

وقتی به قفسه‌های باز اتاق نشیمن خود سبکی می‌دهید، تمیز و مرتب نگه داشتن آن، کلید کامل کردن این سبک و ظاهر برای شما می باشد. گمد های توکار Britt Design Studio نمونه عالی ای برای تمیز نگه داشتن نشیمن شما محسوب می شوند. این نوع از کمد ها علاوه بر داشتن قفسه هایی باز، دارای فضایی مخفی هم در زیر خود هستند.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

5. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده از سبد های چوبی

همانطور که در این تصویر از شرکت Burchard Design دیده می شود، سبد های چوبی وسیله ای عالی برای جای دادن وسایل اضافی شما بر روی میز هستند. وسایلی مانند اسباب بازی سگ و ... را می توان داخل آن ها قرار داد. سبدهای چوبی نیز در سبک های مختلفی برای هر نوع دکور و سلیقه ای عرضه می شوند.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

6. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: اضافه کردن قفسه های زمینی

اگر که از قفسه های توکار استفاده نکرده اید، می توانید از قفسه های زمینی استفاده کنید. این تصویر از اتاق نشیمن مینیمالیستی Calimia Home دارای یک قفسه چوبی طبیعی در محیط اطراف است که به خوبی با دیگر اجزای اتاق ترکیب شده است.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

7. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: اضافه کردن یک هاچ 

از هاچ اغلب برای اتاق های ناهار خوری استفاده می شود، یک صندوق یا یک بوفه در اتاق نشیمن شما می تواند فضای مخفی زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. در این عکس ما عاشق این هاچ قدیمی از Kaelyn Guerin هستیم. هاچ فضای سطحی ای را برای گل ها، کتاب، لیوان قهوه و شمع ها فراهم می کند. هاچ همچنین دارای کابینت و کشو برای سایر موارد ضروری نیز است.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

8. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: اضافه کردن یک میز قهوه با فضای ذخیره سازی


حتما بخوانید: چگونه ایده خود را عملی کنیم


یک راه آسان برای اضافه کردن فضای ذخیره سازی اضافی به اتاق نشیمن، انتخاب مبلمان با فضای ذخیره سازی داخلی می باشد. شما می‌توانید از میزهای عثمانی و قهوه‌خوری (مانند این میز از LA Designer Affair) که به راحتی می‌توانند به مکانی برای محل نگهداری پتو، ملحفه و ... تبدیل شوند، استفاده کنید.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

9. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده قفسه های شناور (دیواری)

استفاده از قفسه‌های شناور ایده بسیار خوبی برای داشتن یک واحد داخلی کامل دور از دسترس می باشد. این نوع از قفسه‌های چوبی شناور LeClair Decor برای قرار گرفتن در گوشه ای از اتاق و دیوار بسیار عالی عمل می کنند و فضای ذخیره‌سازی اضافی ای را برای اشیا یا آثار هنری به ارمغان می آورند.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

10. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده از میز کشودار

استفاده از یک میز کشودار همانند میز Leaf + Lolo داخل عکس ایده بسیار ناب محسوب می شود. اگر به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید و در عین حال می خواهید از یک گزینه شیک و درجه یک استفاده کنید، حتما استفاده از میز کشودار را در نظر بگیرید.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

11. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده از قفسه های دیواری برای جای دادن هیزم های شومینه

آیا جایی برای نگهداری هیزم شومینه خود ندارید؟ پس استفاده از قفسه های دیواری برای جای دادن هیزم های شومینه همانند Milk and Honey Life داخل عکس را در نظر بگیرید.. برای داشتن ظاهری تازه و الهام گرفته شده از اسکاندیناوی، قفسه ها را با کنده های مرتب پر کنید.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

12. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده از سبک بوهو برای دکوراسیون


حتما بخوانید: 20 ایده هدیه خانگی برای تشکر از مهمانان جشن بیبی شاور (سیسمونی)


این نوع از قفسه های دوست‌داشتنی با طراحی بوهو از Modern House Vibes برای افزودن کمی فضای ذخیره‌سازی به اتاق نشیمن شما عالی عمل می کنند و نیز در عین حال می توانند به ظاهر اتاق شما جلوه ببخشند و از آشفتگی جلوگیری کنند.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

13. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده از یک کتابخانه 

از گوشه ای از اتاق نشیمن خود برای ساخت قفسه برای کتاب های خود استفاده کنید. شما می توانید از قفسه بندی های ساده و یا توکارها استفاده کنید. شما می توانید یک صندلی راحتی و یک یا دو گیاه را به کنابخانه خود برای جلوه ای بهتر اضافه کنید.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

14. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده از کوسن

استفاده از یک دست مبلمان دوگانه، مانند یک مبل یا یک صندلی، به پنهان کردن درهم و برهمی کمک می کند. پتوها را جمع کنید و زیر کوسن های کاناپه تان قرار دهید. شما همچنین نیز می‌توانید شارژرها، سیم‌ها و ریموت‌های خود را در زیر آن قرار دهید.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

15. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده از یک نردبان

شما می توانید از نردبان علاوه بر دکوراسیون به عنوان آویزی برای پتوها، حوله، لباس و ... استفاده کنید. از یک نردبان ساده و یا نردبانی با پایه برای نمایش کتاب‌ها، گیاهان و سبدهای خود استفاده کنید.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

16. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: ساخت یک نمایشگر دیواری مدولار


حتما بخوانید: 40 ایده دکوراسیون و طراحی اتاق خواب مدرن، کلاسیک ساده و شیک


نمایشگرهای دیواری مدولار، تقریباً به هر دیوار خالی در اتاق نشیمن شما یک فضای ذخیره سازی مدرن اضافه می کنند. شما می توانید از نمایشگرهای دیواری مدولار به عنوان یک سیستم سرگرمی استفاده کنید و ... استفاده کنید. از مدولار همچنین می توان برای به نمایش گذاشتن موارد مورد علاقه مانند رکوردهای قدیمی و پخش کننده ضبط هم نیز استفاده کرد.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

17. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده از یک صندلی‌ در کنار پنجره

درست است که پنجره‌ها نور طبیعی را به اتاق نشیمن شما می بخشند، ولی خب از طرفی هم به یاد داشته باشید که این گوشه از اتاق نیز می‌تواند به عنوان یک گوشه ای دنج برای مطالعه هم عمل کند. شما می توانید در کنار پنجره خود از یک صندلی به همراه بالش هایی راحت و فضای ذخیره سازی در زیر آن استفاده کنید. شما می توانید کتاب‌ها، لپ‌تاپ‌، سیم‌ها و شارژرها و حتی اسباب‌بازی‌ها و حیوانات عروسکی مورد علاقه فرزندتان را داخل آن قرار دهید.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

18. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: به سیم ها و ریموت های خود نظم ببخشید

نوارهای برق نامناسب را می توان در داخل یک سازمان دهنده کابل با درب چوبی و سوراخ برای کابل قرار داد. با این کار هیچ کس حتی نمی فهمد که آن ها در کجا قرار دارند. از بلوک های کابل برای سازماندهی شارژرهای تلفن همراه استفاده کنید و از پایه های هدفون برای نگه داشتن هدفون در زمانی که از آنها استفاده نمی کنید استفاده کنید. شما می توانید ریموت ها و سایر لوازم جانبی خود را در یک سبد چوبی یا جعبه ای کوچک بر روی میز قهوه خانه خود قرار دهید.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

19. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: تعیین کردن یک منطقه برای کودکان


حتما بخوانید: اشتباهات رایج در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب


درست است که اتاق های نشیمن بزرگ برای تماشای تلویزیون، مطالعه و بازی با اسباب بازی ها مناسب هستند، ولی خب بچه ها نیز به فضای ویژه برای خود نیاز دارند. گوشه ای از اتاق نشیمن خود را به عنوان محل بازی برای کودک خود در نظر بگیرید. اگر که اتاقی دارید آن را با قفسه و کمد، مناسب برای کتاب و اسباب بازی، یک فرش نرم و حتی یک میز کاردستی پر کنید. 

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

20. ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی: استفاده از فضای ذخیره سازی زیر پله 

بسیاری از اتاق‌های نشیمن دارای پله‌هایی برای دسترسی به طبقه دوم هستند. استفاده از فضای ذخیره سازی زیر پله می تواند شامل قفسه های داخلی، کشوهای ذخیره سازی مخفی و حتی کمدهای رول برای کت و کفش شود. به فکر یک فضای اداری، با یک میز کوچک و قفسه بندی کامل در زیر پله های اتاق نشیمن خود باشید. شما همچنین نیز می توانید از سطل های مخفی برای نگهداری تجهیزات ورزشی استفاده کنید.

ایده چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن

سخن آخر

اتاق نشیمن، قلب یک خانه محسوب می شود. بسیاری از فعالیت ها از قبیل تماشای فیلم، مطالعه کتاب، پذیرایی از مهمان، حتی شاید فقط استراحت کردن بدون انجام کار خاص، خلوت با خود و حتی گاهی خواب در این جا انجام می شود. ما در این مطلب به ایده هایی ناب برای چیدمان و ایجاد فضای ذخیره سازی اتاق نشیمن پرداختیم. امیدواریم مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.


مطالب مرتبط:

28 ایده تغییر دکوراسیون داخلی منزل با وسایل ارزان و دور ریختنی

97 مدل پردهای ساده و شیک پذیرایی مدرن، پانج، پرده حریر 1402از
1
رای