شایعه پراکنی: 10 اقدام مهم برای برخورد مناسب با شایعه و افراد شایعه پخش کن

شایعه پراکنی: 10 اقدام مهم برای برخورد مناسب با شایعه و افراد شایعه پخش کن شایعات مخرب با بدگویی متفاوت است و باعث از بین رفتن عرت نفس و اعتماد به نفس افراد می شود. انجام اقدامات مناسب جهت مقابله با شایعه و افراد شایعه پراکن مهم است. در ادامه روش های برخورد درست با این افراد آمده است.

شایعات مخرب از بسیاری جهات با بدگویی کردن متفاوت هستند. مهم تر از همه، مردم آن شایعات را با هدف آسیب رساندن به شخص پخش می کنند. این شایعات بدخواهانه هستند. مقابله با چنین شایعاتی می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر قصد بدنامی شخصی را داشته باشند. این شایعات تاثیر زیادی بر روی ذهن و بدن شخص دارند. آنها عزت نفس و اعتماد به نفس شخص را از بین می برند. با این وجود، از آنجا که چنین شایعاتی پخش شده است، بسیاری از مردم با این مساله درگیر هستند. پس از بررسی این اوضاع، باید روش های مقابله مناسب با چنین رویدادهایی و یک روش مناسب برای رویارویی با آنها وجود داشته باشد. اگر شخصی شایعات مخربی را از شما پخش می کند، در این قسمت اقداماتی شرح داده شده که می توانید انجام دهید. به خاطر داشته باشید که ارزیابی مناسب، اولین اقدامی است که باید صورت گیرد، سپس می توانید انتخاب کنید که کارهای مختلفی را انجام دهید.

10 مورد از اقداماتی که باید هنگامی که شخصی شایعات مخربی از شما پخش می کند، انجام دهید

10. حقیقت اینکه چه کسی، چه زمانی، و چرا این شایعات را پراکنده کرده است، مشخص کنید

اولین مساله، تعیین حقیقت در مورد این شایعه است. آیا مطمئن هستید که با هدف تخریب شما انجام شده یا گفته ای است که بین مردم پخش می شود و شما می خواهید این مشکل را برطرف کنید؟ از دوستان صمیمی اطراف خود بپرسید و از آنها بخواهید که از دیگران نیز بپرسند، اما مطمئن شوید که هیچ مشکلی در ارتباط با این شایعه ایجاد نمی کنید تا زمانی که کاملا مطمئن شوید که این یک توهین جدی است که به ضرر شما تمام می شود. این کار مانع از واکنش سریع و صحبت کردن می شود و گاهی اوقات می تواند به شما برگردد و به خودتان آسیب بزند.

نحوه برخورد با افراد شایعه پخش کن

9. حمایت اجتماعی و فاصله گرفتن از این مساله

همانطور که اوضاع در حال پیشرفت است، سعی کنید نزدیک کسانی باشید که واقعا حامی شما هستند و زمان کافی با آنها سپری کنید. اطراف خود را با اشخاصی پر کنید که شما را دوست دارند و از شما حمایت می کنند. مشکلات عاطفی و نگرانی های شناختی می تواند در این مدت باعث شود که از لحاظ عاطفی احساس پوچی کنید، و این نوع امنیت و آسایشی که در روابط بین فردی ایجاد می شود، در اینجا می تواند مفید باشد تا مانع از کاهش عزت نفس شود که بد تنظیمی هیجان ناشی از بیش از حد چاره یابی محسوب می شود. احاطه خود با محفل اجتماعی مناسب، حمایت اجتماعی را فراهم کرده و بهزیستی را تقویت می کند.

8. عدم پنهان کردن خود و نترسیدن

پنهان نشوید و تلاش نکنید تا وانمود کنید که این مساله وجود ندارد. این حالت می تواند توسط شخص پخش کننده شایعات بر علیه شما استفاده شود، و او می تواند با بدتر کردن شایعاتی که در مورد شما پخش می شود، مشکل را تشدید کند. اعتماد به نفس داشته باشید و بدون ترس با این مساله روبه رو شوید که بر غلبه بر جنبه منفی این موضوع خیلی سریع کمک خواهد کرد.

چطور با کسی که شایعات پخش می کند مقابله کنیم

7. مقابله با شایعات مخرب درباره خود با شیوه ای مثبت

مقابله به معنای داشتن یک موقعیت استدلالی است که صحبتی بین طرفین صورت می گیرد تا مساله ثابت شود. چنین مساله ای می تواند به حل و فصل یا وخیم تر شدن مساله منجر شود. اگر این رویارویی به طور مثبت اتفاق بیافتد، پس می تواند توافقی بین طرفین انجام شود. اجازه دهید در مورد این مساله صحبت کنیم که رویارویی مثبت چگونه می تواند رخ دهد؟ برای داشتن یک رویارویی مثبت، شخص باید با فردی که یک رویکرد غیر منتقدانه دارد، بحث کند و همچنین نیاز است تا از مهارت های ارتباطی فوق العاده برخوردار باشد. به خاطر داشته باشید که شما در حال تلاش برای برطرف شدن مساله هستید، آن را بدتر نکنید. گاهی اوقات، کمی صحبت کردن مشکل را برطرف می کند. با این وجود، در مواردی که آشتی غیر ممکن است، مشخص کنید که چه کاری نیاز است انجام دهید و یاد بگیرید که از منبع این شایعات و کسانی که این گونه برخورد می کنند، فاصله بگیرید.

6. خشم و عصبانیت نتایج معکوس دارد

روش های ناسالمی برای کنترل احساسات وجود دارد، اگرچه مجموعه ای از احساسات مثبت و منفی وجود دارند. اهمیتی ندارد که چقدر سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید، همه این احساسات بروز پیدا می کنند. بنابراین، مهم است که به خاطر داشته باشید تا خود را کنترل کنید که این مشکل هم به وضعیت منفی اطراف خود اضافه نکنید. کنترل احساسات یک راه مناسب برای حفظ سلامت روان در همه شرایط است. وقتی شخص دیگری سعی می کند تا شما را عصبانی کند، به خود بگویید که قربانی تاکتیک های او می شوید. علاوه بر این، هنگامی که با اشخاصی صحبت می کنید که منبع این شایعات نیستند، اما در مورد آنها صحبت می کنند، از دست آنها عصبانی نشوید که یک مشکل دیگر ایجاد می کند.

اقدامات لازم برای برخورد با شایعه و شایعه پراکن

5. بر سر پیام آورنده فریاد نکشید

شایعات مخرب لزوماً تاکتیک افترا هستند. این شخص شما هستید که در این لحظه حمله می کند. مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید، این است که شما در برابر آنها سر خم نمی کنید. هنگامی که آنها شایعه را پخش می کنند، می خواهند جنبه منفی شما را نشان دهند. اگر شما عصبانیت نشان داده و رفتار خشمگینانه ای در طول این مدت در برابر همه داشته باشید، این کار فقط باعث تایید آن شایعه می شود: اینکه شخصیت شما وحشتناک است. در عوض، به اندازه کافی کناره گیر باشید یا از مساله دور بمانید تا تحت تاثیر احساسات قرار نگیرید و در صحبت با کسانی که در این مساله نقش داشته اند، منتقدانه برخورد کنید. خودتان شایعات مخرب را پخش نکنید.

4. تعصب منفی: اکثر آن را نادیده بگیرید

مغز انسان به گونه ای ساخته شده که نسبت به اخبار ناخوشایند حساس تر است. ما بیشتر تمایل داریم به نسبت چیزهای مثبت، بر روی موارد منفی تمرکز کنیم. گاهی اوقات در نتیجه این امر، ما بیش از حد توجه ویژه ای بر روی چیزهای منفی اطرافمان می کنیم، به ویژه چیزهایی که به ما مربوط می شود. اما همه این موارد، نیاز به توجه کامل ما ندارند؛ در عوض می توانیم با جنبه مثبت نگاه کنیم. ما باید درک کنیم که شرایط نامطلوب، فقط باعث عدم تعادل منفی خواهد شد؛ بنابراین باید سعی کنیم این موارد را نادیده بگیریم. همیشه به خاطر داشته باشید که افکار منفی باعث اتلاف وقت می شوند و برای انسان مفید نیستند. شخص باید این موارد را نادیده بگیرد و بر روی جنبه های مثبتی که برای او مفید هستند، تمرکز کند.

چگونه درباره شایعات درباره خود اقدام کنیم

3. بهره وری از هوش احساسی و تنظیم عاطفی

هوش احساسی به شخص کمک می کند تا احساسات را درک و کنترل کند. از طریق این گزارش، شخص می تواند مهارت های مختلفی را در زمینه های مختلف کسب کند. تحت این شرایط، یکی از ویژگی های برجسته تنظیم عاطفی است. انعطاف پذیری عاطفی، مفهومی قدرتمند است که توسط روانشناسان مثبت در قرن 21 ام کشف شد. در اصل، این توانایی محسوب می شود که پس از صدمه یا جراحت، به حالت عاطفی قبلی خود بازگردید. انعطاف پذیری عاطفی از طریق درک، تجربه و ابراز احساسات سالم جهت افزایش میزان تندرستی شما ایجاد می شود. این بدان معنا است که شما هر سه کار را انجام می دهید، اما در این کار تنها نیستید؛ از روابط اجتماعی و مکانیسم های مقابله کمک می گیرید.

2. دلسوزی و مراقبت از خود

لطفا فراموش نکنید که در هنگام پخش شدن شایعات مخرب، مراقب خود باشید. این زمانی است که فرد به مراقبت حداکثری از خود نیاز دارد. بله، ما اقداماتی را برای مراقبت از خود انجام می دهیم، مانند ماساژ دادن بدن، ورزش کردن، به طور مناسب استراحت کردن، اما این کارها را با هدف مراقبت از خود انجام نمی دهیم. ما برای آرامش و استرس زدایی از روال روزمره زندگی، از خود مراقبت می کنیم. به انجام کارهایی که به طور معمول انجام می دادید، ادامه دهید، حتی در چنین شرایطی که شایعات پخش می شوند. این موارد، جنبه های مراقبت از خود هستند که عملکرد را با کیفیت بهینه بهبود می بخشند.

شیوه های برخورد با شایعات

1. زمان و بخشش

با گذشت زمان، شرایط بهبود پیدا می کند. با این وجود، مدت زمان چیزهایی که باید به روال عادی بازگردند، به طور معمول غیر قابل پیش بینی است؛ بستگی به تاثیر انرژی اوضاع و مدت زمان ماندگاری انرژی دارد. خودتان از این مساله فاصله بگیرید و بر روی بخش های دیگر زندگی تان که در شرایطی که اوضاع در اطراف شما خوب پیش نمی رود، ذهن شما را متمرکز نگه می دارند، وقت صرف کنید. صبر کردن برای آرام شدن همه چیز، روش خوبی است، به ویژه هنگامی که راهی برای اصلاح وجود ندارد.

شایعات مخرب می توانند باعث صدمه دیدن شما و محیط اطرافتان شود، اما لزومی ندارد که شما نیز به همین شیوه تلافی کنید. مراحل فوق را بخاطر بسپارید که یک مکانیسم مقابله ای سالم تر جهت مقابله با شرایط منفی که اطراف شما را احاطه کرده، ایجاد می کند، که هوش هیجانی را تقویت کرده و حس بهزیستی را بهبود می بخشد.

از
0
رای