علت مجرد ماندن دختران؛ 7 خصوصیت که باعث می شود هرگز ازدواج نکنید

علت مجرد ماندن دختران؛ 7 خصوصیت که باعث می شود هرگز ازدواج نکنید علت مجرد ماندن دختران چیست ؛ ویژگی هایی که باعث می شود دختران هرگز ازدواج نکنند؛ زنانی با این خصوصیات همیشه مجرد می مانند؛ رفتارهایی که باعث می شود کسی با شما ازدواج نکنند، در سلام دنیا.

شاید شما هم از زمان کودکی آرزوی عروسی داشته اید و آن روز با لباس سفید، سالن زیبا و اتاقی پر از خانواده و دوستان شما هنوز نیامده است. اگر شبیه به بسیاری از زنان دیگر باشید، می دانید که آشنا شدن با یک شخص ایده آل چقدر مشکل است. و حتی دشوارتر از آن، پیدا کردن شخص مناسبی است که بقیه عمر را با او بگذرانید. اگر از آن دسته افرادی هستید که به دوستان خود می گویید که برای همیشه مجرد می مانید، اما در واقع علاقه به ازدواج دارید، تنها نیستید و افراد زیادی شبیه به شما وجود دارند. وقت آن است که نگاهی دقیق تر بیندازیم تا ببینیم شخصیت شما چه ارتباطی با آن دارد. در این مقاله سلام دنیا، به شما درباره علت مجرد ماندن دختران و خصوصیاتی که باعث می شود هرگز ازدواج نکنید را بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

7 خصوصیت که باعث می شود هرگز ازدواج نکنید

1. شما یک آدم خانه نشین هستید که به دنبال مشارکت با دیگران نیست

همانطور که پزشک روانشناس فردریک نومان خاطر نشان کرد، شما برای وارد شدن به یک رابطه منجر به ازدواج، باید افراد مختلف را ملاقات کنید. نومان می گوید اولین قدم برای ازدواج، قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی است که در آن با دیگران روبرو خواهید شد. نباید شخصی منزوی به نظر برسید و مهم است که شخصیتی خودمانی و دوستانه داشته باشید، حتی اگر عصبی هستید. نومان می گوید: "اگر فردی به لحاظ اجتماعی فعال باشد، قرار ملاقات های منجر به ازدواج خیلی بیشتر می شود." در خانه ماندن هر آخر هفته، شما را از بوجود آمدن روابط صمیمی با افراد دور می کند.

آینده: اگر این نوع رفتارها را نشان دهید، کسی برای ازدواج با شما پیش قدم نخواهد شد.

رفتارهایی که باعث مجرد ماندن دختران می شود

2. افرادی را که ملاقات می کنید را مورد قضاوت قرار می دهید، از جمله شخصی که می تواند همسر آینده شما باشد

ما می دانیم که شما چه فکری می کنید: همه افراد همدیگر را تا حدی قضاوت می کنند. و در حالی که شما اجازه دارید نظر خود را درباره پیراهن زشت همکار خود داشته باشید، نقد کردن دیگران بدون اینکه به آنها فرصتی بدهید، یک راه مطمئن برای هرگز ازدواج نکردن است. در حقیقت، هیچ کس عاشق یک فرد انتقاد کننده نمی شود. هافینگتون پست می گوید اگر دائماً بخواهید دیگران را اصلاح کنید یا به شکلی قضاوت کننده به آنها نگاه کنید، آنها احساس نزدیکی به شما نمی کنند. و اگر قصد ازدواج دارید این خبر بدی برای شما است.


حتما بخوانید:  نشانه های مردی که همسرش را دوست دارد


آینده: ممکن است فکر کنید این رفتار نشان دهنده اهمیت شما نسبت به او است، اما در واقعیت، این رفتار شما را مجرد نگه می دارد.

عوامل موثر در ازدواج نکردن دختران

3. اگر شخصیت حسودی دارید و دیگران را به خاطر این صفت از خود دور می کنید

حسادت همیشه چیز بدی نیست و لزوماً نابود کننده رابطه نخواهد بود. دکتر رابرت لی روانشناس می گوید که احساس حسادت جهانی است، اما اگر بر اساس آن رفتار کنید رابطه شما به خطر می افتد. اگر دائماً به دنبال اطمینان از دیگران هستید یا در طول آشنایی اتهاماتی را به طرف مقابل خود می زنید که ممکن است صحت داشته باشد یا نه، مجرد ماندن شما قطعی است. به جای اینکه تحت تاثیر احساسات خود عمل کنید، روی آن کار کنید. این به شما کمک می کند رابطه موفقیت آمیزتری داشته باشید.

آینده: شما باید از طرز رفتار پارتنر خود خوشحال باشد. در غیر این صورت نمی توانید با هم ازدواج کنید.

خصوصیاتی که مردان را از شما دورر میکند

4. وقتی با کسی قرار می گذارید، همه حالت هایی که می خواهید در او تغییر بدهید را تجسم می کنید

شاید شما با افراد زیادی که گزینه ازدواج بودند ملاقات داشته اید، اما می خواهید سرگرمی ها، دوستان، خانواده و شغل آنها را تغییر دهید تا با سطح خواسته های شما همتراز شوند. با این حال وقتی صحبت از ازدواج می شود بیشتر باید سازش کنید به جای اینکه سعی کنید طرف مقابل را به قالبی دربیاورید که با آیده آل شما همخوانی داشته باشد. هافینگتون پست همه جوانب زندگی شخصی که نباید سعی کنید آن را تغییر دهید، ذکر کرده است. اگر به دنبال شخصی برون گران هستید اما با یک شخص درون گران قرار می گذارید، بدانید این چیزی نیست که بتوانید آن را اصلاح کنید. اینکه از شخصی بخواهید شخصیت خود را به خاطر شما به طور کامل تغییر دهد، قطعاً منتهی به یک ازدواج شاد نمی شود.


حتما بخوانید: چگونه با همسر خودشیفته رفتار کنیم


آینده: این یکی از ویژگی های شخصیتی است که سرنوشت کسی که قصد ازدواج دارد را طلسم می کند و فرد همیشه مجرد خواهد ماند.

ویژگی هایی که سبب مجرد ماندن برای همیشه می شود

5. هرگز درباره آنچه می خواهید، با پارتنر خود صریح صحبت نمی کنید

برخی از زوج ها در طول دوره نامزدی با هم زندگی می کنند، اما پیشنهاد ازدواج چه می شود؟ جان مولی نویسنده کتاب "چرا مردان با بعضی از زنان ازدواج می کنند و با برخی دیگر نه"،  می گوید که بسیاری از زنان مجرد می مانند برای اینکه ایده ازدواج را مطرح نمی کنند. در حالی که عده دیگر از زنان که ازدواج کرده اند، منتظر انجام حرکتی از جانب مرد نمانده اند و ابتدا این مسئله را مطرح کرده اند. راهکار این است که اگر شخصی را پیدا کرده که واقعاً دوست دارید با او ازدواج کنید، اطمینان یابید که او این موضوع را می داند.

آینده: این ویژگی شخصیتی تا حدی خوب است، اما اگر زیاد بشود باعث می شود طرف مقابل طفره برود.

دختران با این ویژگی همیشه مجرد می مانند

6. شما آنقدر مستقل هستید که به کسی اجازه نمی دهید نزدیک شود

خود کفا بودن خصوصیت بسیار خوبی است، اما اگر بیش از حد مستقل باشید، ممکن هر کسی که پتانسیل ازدواج دارد را از خود دور کنید. در حالی که تکیه نکردن به پارتنر خود برای همه خواسته ها و نیاز هایی که دارید یک ویژگی مطلوب محسوب می شود، اما بیش از حد مستقل بودن فضای کمی برای ابراز وجود طرف مقابل باقی می گذارد. اگر شخصیتی کاملاً مستقل دارید، به شما پیشنهاد می شود نگاهی صادقانه به احساسات خود بیندازید. آیا این سبک شخصیت شما است یا از صمیمیت می ترسید؟ آیا استقلال شما ناشی از ترس عمیق از تعهد است؟ شاید این ذات خودکفای شما نیست که مشکل ساز شده است، بلکه ترس شما از رها شدن است.


حتما بخوانید: چگونه یک زن مستقل قوی باشیم


آینده: ممکن است فکر کنید شریک زندگیتان دوست داشته باشد شخصیت مستقلی داشته باشید، اما تحقیقات چیز دیگری می گوید.

اگر این خصوصیات دارید هرگز ازدواج نمی کنید

7. شما ترجیح می دهید رفتار بسیار طنازانه ای داشته باشید

بله، تمایلات جنسی و معاشقه اغلب بخشی جالب برای آشنایی است. اما وقتی صحبت از ازدواج می آید، بسیاری از افراد به دنبال معاشقه نیستند. دکتر جین مک کارنی می گوید: مردان به دنبال همسران خیلی سکسی نمی گردند، زیرا آنها می خواهند مطمئن باشند بچه های خودشان را بزرگ می کنند! علاوه بر این، جان مولی بیان کرده است که بیش از 30% از مردان گفته اند که نظر خانواده آنها درباره عروس آینده شان بی نهایت مهم است. و والدین به دنبال جذابیت های ظاهری در عروس احتمالی خود نیستند.   

رفتارهایی که باعث مجرد ماندن دختران می شود

سخن آخر

برخی خصوصیات در زنان باعث می شود آنها هرگز ازدواج نکنند و برای همیشه مجرد بمانند، یکی از آنها قضاوت کردن درباره افرادی است که با آنها ملاقات می کنید و یا داشتن شخصیت حسود که دیگران را از شما دور می کند. امیدوارم این مطلب که درباره علت مجرد ماندن دختران و ویژگی هایی که باعث می شود هرگز ازدواج نکنید، برای شما مفید بوده باشد. می توانید نظرات و سوالات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید. 


مقالات مرتبط:

راز زنان شاد ؛ 15 راه ساده برای شاد بودن و نشاط در زندگی زنان


 

از
2
رای