طرز تهیه شیرینی بادامی قزوینی خوشمزه و ساده با پودر بادام

طرز تهیه شیرینی بادامی قزوینی خوشمزه و ساده با پودر بادام شیرینی بادامی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه می باشد که بیشتر در شهر قزوین تهیه می شود. این شیرینی با پودر بادام تهیه می شود و می توانید با فر و یا بدون فر تهیه کنید.

شیرینی بادامی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و خوش عطر می باشد که می توانید برای مهمانی ها و دورهمی ها و حتی درکنار شیرینی های عید، این شیرینی فوق العاده را تهیه کنید و از مهمان های خود پذیرایی کنید. شیرینی بادامی، همان طور که از اسم آن مشخص می باشد داخل آن از بادام های پوره شده استفاده می شود و این شیرینی یک پیشنهاد ویژه برای کسانی می باشد که علاقه زیادی به طعم و مزه بادام دارند و خیلی هم سریع و آسان تهیه می شود. امروز قصد داریم در سلام دنیا ، طرز تهیه شیرینی بادامی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شیرینی بادامی ساده و خوشمزه ایرانی برای عید

روغن جامد130 گرم
پودر قند110 گرم
آرد220 گرم
پودر بادام60 گرم
پودر هل1/2 قاشق چای خوری
خلال پستهبه مقدار لازم

دستور پخت شیرینی بادامی ساده و خوشمزه ایرانی برای عید

1

طرز تهیه شیرینی بادامی خانگی با فر و بدون فر

مرحله اول آماده سازی مواد: پودر بادام را می توانید در لوازم قنادی ها تهیه کنید و یا در خانه آن را تهیه کنید. برای تهیه کردن پودر بادام داخل خانه، ابتدا یک شب بادام را در آب خیس کنید. سپس به راحتی با فشار دست پوست قهوه ای جدا می شود. بادام ها را روی یه پارچه تمیز به مدت 2 روز قرار دهید تا خشک شود. دقت کنید روغن نیندازد. داخل دستگاه غذا ساز بریزید و 3 ثانیه پالس کنید و دستگاه را خاموش کنید و با قاشق هم بزنید و این کار را پنج بار تکرار کنید.

2

مرحله دوم: آماده سازی خمیر

ابتد ، فر را با دمای 180 درجه روشن کنید تا گرم شود. قالب مورد نظر را انتخاب کنید. قالب شیرینی بادامی قالب اشک است. داخل کاسه ای مناسب روغن و پودر قند و پودر هل را با همزن برقی خیلی خوب هم بزنید تا سبک و سفید شود. پودر بادام را اضافه کرده و مخلوط کنید‌‌. در آخر آرد را دوبار الک کنید و به مواد اضافه کنید و به کمک نوک انگشت خود خمیر را جمع کنید. دقت کنید خمیر را زیاد ورز ندهید. زیرا ورز دادن زیاد باعث می شود خمیر به روغن بیفتد.

3

مرحله سوم: قالب زدن خمیر

خمیر را بین دو نایلون باز کنید و به ضخامت حدود نیم سانت قالب بزنید. اگر در موقع باز کردن روی خمیر ترک مشاهده شد با دست روی خمیر بکوبید و سطح خمیر را با وردنه صاف کنید. سپس با استفاده از قالب مناسب به ردیف قالب بزنید و سینی فر را بردارید و روی آن کاغذ روغنی قرار دهید و خمیر های قالب زده را روی سینی بگذارید.

4

مرحله چهارم: پخت شیرینی بادامی با فر و بدون فر

بعد از چیدن شیرینی ها آن ها را داخل فر با دمای 160 درجه به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا پخته شود. بعد این مدت شیرینی ها آماده می باشد. برای تزئین از خلال بادام یا پسته استفاده کنید.

5

مرحله آخر: پخت شیرینی بادامی بدون فر

اما برای پخت بدون فر باید داخل یک تابه دو طرفه کاغذ روغنی قرار دهید و شیرینی ها را داخل تابه گرم شده به مدت 15 دقیقه روی شعله پخش کن قرار دهید تا زیر شیرینی کمی تغییر رنگ دهد. نوش جان.

طرز تهیه شیرینی بادامی

نکات لازم برای تهیه شیرینی بادامی خانگی با پودر بادام

  • شیرینی بادامی بعد از پخته شدن تغییر رنگ زیادی ندارد.
  • شیرینی بادامی را می توانید به مدت 2 ماه در ظرف درب بسته نگهداری کنید.
  • برای تهیه شیرینی بادامی از روغن کاملا جامد استفاده کنید.
  • بعد از پخت شیرینی ها تا خنک شدن کامل به مدت 1 ساعت به شیرینی ها دست نزنید.
از
2
رای