طرز تهیه کوردن بلو خوشمزه خانگی با مرغ سوخاری فرانسوی بدون فر

طرز تهیه کوردن بلو خوشمزه خانگی با مرغ سوخاری فرانسوی بدون فر کوردن بلو مرغ یا چیکن کوردن بلو یک نوع شنیسل بین المللی است که نوع فرانسوی آن طرفدار بیشتری دارد که میتوان با سوسیس، ژامبون، پنیر در فر یا بدون فر (در تابه) خانگی تهیه کنید.

کوردن بلو مرغ، یک فست فود و غذایی خوشمزه و راحت با طعمی منحصر به فرد است که برای اولین بار در سوئیس تهیه شد. کوردن بلو مرغ یا چیکن کوردن بلو ترکیب مرغ بدون استخوان با پنیر و ژامبون است که به آسانی در منزل قابل تهیه می باشد و همه افراد به خصوص بچه ها عاشق این غذای جذاب هستند. چیکن کوردن بلو را می توانید با قرار دادن مواد میانی داخل سینه مرغ و بستن آن به کمک خلال دندان یا به صورت رول به همراه سس قارچ درست کنید. کوردن بلو یک واژه فرانسوی است که به معنای روبان آبی می باشد ولی در آشپزی به معنای گوشت مرغی که وسط آن با ژامبون و پنیر گفته شده می باشد و در واقع یه نوع شنیسل است. امروز در سلام دنیا طرز تهیه چیکن کوردن بلو بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای کوردن بلو مرغ فرانسوی خوشمزه سوخاری با ژامبون بدون فر [رولت مرغ سوخاری]

سینه مرغ کامل2 عدد
تخم مرغ2 عدد
لیمو زرد تازه1 عدد
ژامبون8 ورق
پنیر چدار یا گودا6 ورق
آرد سفیدبه میزان لازم
پودر سوخاریبه میزان لازم
نمک، فلفل سیاه، پودر سیربه مقدار لازم

دستور پخت کوردن بلو مرغ فرانسوی خوشمزه سوخاری با ژامبون بدون فر [رولت مرغ سوخاری]

1

طرز تهیه کوردن بلو با مرغ [چیکن کوردن بلو] به سبک فرانسه

ابتدا 2 عدد سینه مرغ را بعد از پاک کردن و شستن داخل آبکش قرار دهید تا آب آن ها کامل کشیده شود. سپس سینه مرغ را روی تخته کار قرار دهید و با چاقو از طول برش بزنید، فقط برش تا انتها نباشد که مرغ دو تکه نشود. (منظور همان فیله کردن مرغ است)

2

مرحله دوم: مزه دار کردن مرغ

مقداری نمک، فلفل سیاه و پودر سیر را روی سینه مرغ بریزید، کمی پوست لیموی تازه را رنده، چند قطره آب لیموی تازه اضافه و دو طرف مرغ را به ادویه ها آغشته کنید.

طرز تهیه چیکن کوردن بلو خانگی
3

مرحله سوم: بیفتک کردن مرغ

روی سینه مرغ یک کیسه فریزر بکشید و با بیفتک کوب روی مرغ ضربه بزنید تا نرم و نازک شود ولی مراقب باشید تکه های مرغ پاره نشود.

4

مرحله چهارم: اضافه کردن ژامبون و پنیر

نایلون را بردارید، 2 عدد ژامبون روی مرغ قرار دهید، در ادامه 3 ورق پنیر گودا را روی ژامبون ها بگذارید و مجدد 2 ورق ژامبون بچینید، بعد از یک طرف مرغ را رول کنید.

5

مرحله پنجم: رول کردن در سلفون

رول مرغ را داخل سلفون قرار دهید و دور آن کامل سلفون بپیچید تا مثل کوکتل منسجم شود. دو سر رول را محکم کنید و رول را روی تخته کار حرکت دهید تا کاملا شکل بگیرد. دو سر سلفون را به هم نزدیک کنید و گره بزنید، بعد رول مرغ را به مدت 1 ساعت داخل فریزر قرار دهید.

6

مرحله ششم: سوخاری کردن چیکن کوردن بلو

آرد سفید و پودر سوخاری را در ظرف های جداگانه بریزید، تخم مرغ را داخل یک ظرف بشکنید، کمی با چنگال بزنید تا از حالت لختگی خارج شود. سلفون دور رول را جدا کنید، بعد آن را ابتدا در آرد سفید بعد در تخم مرغ و نهایتا در پودر سوخاری بغلتانید و خوب به مواد آغشته کنید.

7

مرحله نهایی: سرخ کردن چیکن کوردن

رول سوخاری را به مدت 15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید، بعد از این مدت از یخچال خارج و در روغن داغ سرخ کنید. یک طرف چیکن کوردن بلو که سرخ شد برگردانید تا طرف دیگر هم کاملا سرخ شود.

طرز تهیه کوردن بلو فرانسوی با مرغ

نکات کلیدی و فوت و فن طرز تهیه کوردن بلو چیکن با سس قارچ

  • از پنیر پیتزا هم می توانید داخل کوردن بلو استفاده کنید.
  • می توانید سس قارچ تهیه و روی کوردن بلو بریزید و سرو کنید.
  • برای درست کردن چیکن کوردن بلو می توانید به جای ژامبون از سوسیس استفاده کنید.
  • با ترکیب سبزیجات پخته مانند هویج و اسفناج هم می توانید چیکن کوردن بلو را طبخ کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه سس قارچ خانگی خوشمزه با خامه و شیر

طرز تهیه رولت مرغ چرخ کرده خوشمزه شکم پر با قارچ و پنیر

طرز تهیه شنیسل مرغ سوخاری خانگی خوشمزه به سبک رستورانیاز
7
رای